Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord Of The Rings Online

Ezmode

Öne çıkan mesajlar

Tee beta döneminde oyunu oynamış çok da sevmiş ama zamansızlıktan bırakmıştım, şimdi belki tekrar başlarım gibisnden install ettim, birkaç gündür takılıyorum da enteresan bir durum var çözemedim...
Kullandığım bilgisayar fena bir makine değil
ş7 işlemcili gt425 ekran kartlı ve 6 gb ramli bir makine falan oyunu full ayarlarında 12 fps ile oynuyorum en lowa getirince 60lara çıkıyor, biraz enteresan geldi çünkü en son çıkan oyunları dahi full oynayabiliyorken 2007 yapımı bir oyunu 12 fps ile oynatması normalmidir?
Sosyal ağlarda paylaş

Tee beta döneminde oyunu oynamış çok da sevmiş ama zamansızlıktan bırakmıştım, şimdi belki tekrar başlarım gibisnden install ettim, birkaç gündür takılıyorum da enteresan bir durum var çözemedim...
Kullandığım bilgisayar fena bir makine değil
ş7 işlemcili gt425 ekran kartlı ve 6 gb ramli bir makine falan oyunu full ayarlarında 12 fps ile oynuyorum en lowa getirince 60lara çıkıyor, biraz enteresan geldi çünkü en son çıkan oyunları dahi full oynayabiliyorken 2007 yapımı bir oyunu 12 fps ile oynatması normalmidir?
Sosyal ağlarda paylaş

2007 de çıkan diyorsun da oyun yerinde saymıyor ki. Görsel/grafik olarak da sürekli yenilenme içindeler. DX11 desteği ilk günden geldi mesela.

MMO oyunlarda öncelikli olarak işlemci ve ram önemlidir. Sende 2 side gayet iyi görünüyor. Anladığım kadarıyla laptop kullanıyorsun. İşletim sistemin nedir? İyi bir performans yakalaman açısından oyunda distance ve shadow ayarlarıyla oynaman yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

W7 64bit Starter değildir umarım :) Oyunun grafik ayarlarını ultra, high , medium gibi düşürüp tek tek denedin mi ? Ayrıca "Vsync ( Dikey senkronizasyon ) " i oyunda "Options" ayarlarından olmadı ekran kartı ayarlarından kapatırsan FPS de büyük artış yaşarsın. Bu her oyun için geçerlidir.
Sosyal ağlarda paylaş

starter değil home. evet düşürerek denedim. ultra high da 17-20 fps alırken midiumda 50 civarı en düşükte de 90 ı buluyorum. bu şekilde oyunu oynayabilirim fakat, crysis asassins creed gibi oldukça yüklü oyunları en son ayarlarda oynarken bu oyunun midiumunda bile 50 fps yi bulamamak bana enteresan geldi. Driverlerim de güncel oysa ve gforce un fena sağyılmayan bir ekran kartı sanki yeterliymiş gibi, bunda yakın bir konfigrasyonda başka bir makinede verdiği sonuçları merak ediyorum çünkü sanki bir uyumsuzluk var ya da gerçekten makineme ağır geliyor oyun...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada oyunu "Windowed Mode" damı yoksa full screen demi oynuyorsun. Bu da baya farkettiriyor. Options da hangi ayarın CPU mu GPU mu zorladıgı mousela ustlerine gelince yazıyor ona göre kendin manuel bazı seylerle oynayarak en iyi seviyeyi bulabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında full mode da oynuyorum ve evet grafikleri medium ve altındayken 60 fpsleri buluyorum sadece merak ediyorum herkezde bu böylemi
yani i7 işlemci
6gb ram gibi bir makinede oyun hep aynı sonucu mu veriyor?
ya da oyunu full grafiklerle oynayan varsa lütfen konfigrasyonunu yazsssın
teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

AMD Phenom x4 965, 4 Gb ram , win 7 ultimate 64 bit , ATI 4850 ile windowed modda ortalama 30, full screende 80 fps alıyorum.
Benimki desktop tabiki. Şunu da unutmamak lazım. Laptoplarda kullanılan işlemciler (CPU, GPU) mobil işlemcidir. Yani desktopta aynı seri işlemci ile aynı performansı beklememek lazım ama yine de o kadar düşmemesi gerekiyordu bence.

Ayarlara gelince AA yı tamamen kapadım ben MMOlar da çok gerek görmüyorum. Geri kalan ayarlar high ve very high olarak değişiyor.

Birde şu oyunu Laptopta oynayan birileri birşeyler söylese daha iyi olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...