Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Greyfurt Hakkında ?

Diablo_Angel

Öne çıkan mesajlar

gelen bi mail copy past yapiim dedim buraya belki işinize yarar ne kadar dogrudur bilemem

Greyfurt suyu
hakkida bir mühendisin uyarisi...!

Merhaba,

Mutlaka bilmeniz gereken bir olaydan bahsedecegim.

Bundan Yaklasik 1.5 yil once esim cok ciddi bir bas donmesi
yasadi.

Aylarca surdu

Bas donmesi o kadar kotuyduki oturdugu yerden yere dusuyor.

Tv ile izleyemiyor hicbir seyi okuyamiyor.

Tekbasina yuruyemiyordu.

Hatta uyukusunda bile yataktan dusebiliyordu.
Ruyasinda bile basinin dondugunu soyledi.
Bu bas donmeleri sonucunda da surekli kusuyordu.
Bir suru farkli doktor gezmemize ragmen care
bulamadilar. Tum doktorlar klasik 1-2 bas donmesi ilaci verdi o kadar. Ama hicbiri care olamadi.

2-3 ay sonra bas donmesi gecerek tekrar eski haline geldi.
Sonra cok arastirdim. Neden boyle olmustu ?.
Sonra bunu bulmayi basardim arkadaslar. (google sagolsun)
Problem

GREYFURT idi.

Esim hasta olmadan 1 hafta once cok agir grip olmus ve doktor bir suru ilac yazmisti yaninda da Greyfurt suyu icmisti C vitamini takviyesi diye.

Grip gectikten sonra da bu bas donmeleri baslamisti.

GREYFURT icilen ilaclarin karacigerde parcalanip atilmasini engelleyen dunyadaki tek meyveymis.
Boylece greyfurt ile ilac aliyorsaniz ve ilaca 1 hafta
boyunca devam ederseniz tum ilaclar sanki bir kere de yutulmus gibi
vucutta duruyormus. Bu ilaclarin turune gore olumler bile olabilmekteymis.

Biz Bas donmesi ile kurtardik. Sizlere de bu uyariyi yazmak istedim. Birkac yerde bununla ilgili mesajlar gormeye basladim ama cogu insan hala bilmiyor.

Lutfen ilac kullanirken GREYFURT yemeyiniz veya suyunu
icmeyiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

neden garbage da?
aslında eczacı kardeşiyim ama sormadan soruşturmadan pharmaton'la beraber greyfurt suyu takılıyordum her sabah. 3. gün yürürken gözler kararıp bacaklar titredi ve kendimi yerde kusarken buldum. sonra evde gözümü açtım neyse ki problem olmadı.
dikkatli olmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Çokakıllıadam said:
Abi bende antibiyotik ile greyfurt karışınca antibiyotik bir işe yaramıyormuş diye biliyordum, ama şehir efsanesi olduğunu düşünüyordum. Araştırmak gerek.

valla ben bi kere pasta yaparken ortada meyve bulamadım greyfurttan başka, koydum pastaya. pasta işe yaramadı.
greyfutun tadını unutmuştum pastaya koyarken.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Problem

GREYFURT idi.

ahah adamın kaynak harika, kullanılan dil ayrı bi harika. problem.....dısdısdısdıs..... evet problem..... dıdıdıdıdı.... GREYFURT idi! GREYFURT! GREYFUUUUURT!!
Sosyal ağlarda paylaş

DOSTUM BENİM Bİ ARKADAŞIMDA GREYFURT YEDİ BAYILDI GERÇEK YANİ BU YALAN DEĞİL İNANABİLİRSİNİZ GREYFURT ÇOK KÖTÜ BAŞ DÖNDÜRÜYO HATTA BUGÜN ARKADAŞLAR İÇTİ BEN GREYFURT YEDİM ONLARDAN DAHA ÇOK BAŞIM DÖNDÜ O DERECE DOSTUM SAKIN YEMEYİN GREYFURT SİZİ TEMİN EDERİM ANLATTIKLARI DOĞRU
Sosyal ağlarda paylaş

Ferrero said:
neden garbage da?
aslında eczacı kardeşiyim ama sormadan soruşturmadan pharmaton'la beraber greyfurt suyu takılıyordum her sabah. 3. gün yürürken gözler kararıp bacaklar titredi ve kendimi yerde kusarken buldum. sonra evde gözümü açtım neyse ki problem olmadı.
dikkatli olmak gerek.

Ferrero aman diyeyim. Pharmaton'u bana bir eczacı tavsiye etmişti multivitamin olarak ancak ilaç sektöründe çalışmış bir yakınımdan öğrendim ki Pharmaton geriyatri ilacıymış yani ancak yaşlılara falan veriliyormuş. Multivitamin kullanacaksan Solgar ya da GNC Mega Men falan tercih et derim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:
said:

Problem

GREYFURT idi.

ahah adamın kaynak harika, kullanılan dil ayrı bi harika. problem.....dısdısdısdıs..... evet problem..... dıdıdıdıdı.... GREYFURT idi! GREYFURT! GREYFUUUUURT!!

asdadsaddasxas
koptm!!
*canlandırın bunu bi ciddi ciddi*
Sosyal ağlarda paylaş

Çokakıllıadam said:
Mr.Hand@ Abi greyfurt ekşi, pasta tatlı. Limonlu pasta gibi olmuş. Tabi işe yaramaz.

işte onu diyorum, yaparken portakal var diye pastaya giriştim, sonra bi baktım greyfutmuş. Tadını da bayaadır yemediim için (neden acaba) hatırlamıyodum, koymuş bulundum pastaya. Yalan oldu tabi pasta projesi :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...