Jump to content

asinanyavuz

=o=
 • Mesaj sayısı

  6.785
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

asinanyavuz hakkında

 • Rütbe
  asinanyavuz

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. asinanyavuz

  omurgasızlığın dibi

  bi arkadaş görmüş diye anlat.
 2. asinanyavuz

  Kız Babası

  oy çok tebrikler, analı babalı mamalı büyüsün inşallah.
 3. asinanyavuz

  Mountain Lion

  x11 ve terminal şeyleri lionda çok daha iyiydi. onun dışında liondan sonra of çok epik dediğim hiç bişey olmadı. messages güzel, notification centerdan zınk diye twit atabilmek güzel. ilk kurduğumda bi daha yavaş gibi geliyodu, şimdi açıldı kendine de geldi.
 4. asinanyavuz

  Perl, GD ve PNG - GIF Sıkıntısı

  Stack Overflow'da biraz daha detay verdim, http://stackoverflow.com/questions/11864111/perl-gd-library-flickering-png-output Çok teşekkürler tekrardan.
 5. asinanyavuz

  Perl, GD ve PNG - GIF Sıkıntısı

  OS: Red Hat Enterprise Linux Server release 6.3 (Santiago) Bağlandığım sistem Mac OSX Mountain Lion, XQuartz 2.7.2 var X window sistemi olarak olarak da. Ne yaptığına dair de video upload ettim: http://youtu.be/EErvl8E7ijc Stack Overflow a da sorayım tabii :)
 6. asinanyavuz

  Bazı rektörler flörte karşı

  Evet, "universiteli gencler flort etmemeli diye dusunebilen bir beyine sahip birisi"ni inançlarını dayatmama ve iş yeterliklerine karar verme sürecinde bunları işin içine sokmama gibi gerekli profesyönel donanıma sahip olma şartıyla bir okulu idare edebilir görüyorum. Bir şey demeni de isterdim şahsen. Tartışma yapıyoruz, akla yatkın bir argümanın varsa zihin açalım. Birbirimizin atladığı şeyler vardır belki, ikimiz de gelişiriz fena mı? Ha ama eğer argümansızsan, sadece kabul etmek istemiyorsan, gurur falan başka etmenler varsa, ben de sana bir şey demiyorum.
 7. asinanyavuz

  Bazı rektörler flörte karşı

  ahah alakasız olacak ama buna cidden güldüm baya :D
 8. asinanyavuz

  Bazı rektörler flörte karşı

  hayır yok tabii ki. haklısın, eleştiremezsin gibi iddialı bir kelimeye gerek yoktu. böyle bir eleştiriyi çok yerinde bulmuyorum diyip bunun sadece kişisel görüşüm olduğunu belirtmem daha doğru olurdu. tabii ki uç örneklerde görebiliyorum argümanının dayanağını. ancak bunlar uç örnek senin de dediğin gibi. radikal açıklamalarda dediğine gerçekten hak veriyorum, şüphen olmasın. ama bu konu özelinde ve istatistiksel olarak daha olası durumların çoğunda, sadece kendi inancı neyse onun gereği flört karşıtı olan bir rektörün, profesyönel ve donanımlı bir yöneticiyse üniversitesine zarar vermeyeceğine inanıyorum. ama radikalleşmekle, düşünmek/inanmak arasında fark var. hoşgörü diyoruz ya zaten ona da işte. kendi düşünceme dönersem, ben patatese (bugün buna takıldım, üzgünüm) tapan ama işinin gerçekten hakkını veren bi rektörün altında çalışmayı, bazı konularda ortak düşündüğüm ama işini savsaklayan bi rektörün altında çalışmaya kat be kat yeğlerim. örneğin fiziksel bir fark. düşünsel ve fiziksel farklar tamamen farklı argümanlar benim gözümde. yineliyorum, kişisel inancı ile adamın üniversiteyi yönetme yeterliği arasında bi bağ kuramıyorum. daha mı az makale basıyomuş üniversite, rektörü öyle düşününce? (tekrar not düşüyorum, rektör üniversite ortamına kişisel inancını yaymaya çalışırsa işler değişiyor. şu anda öyle bişey olmadığı durumdaki tartışmayı yapıyoruz) insanların inançlarına göre iş yeterliliklerini değerlendirme düşünceni, alınmanı istemem ama, oldukça profesyönellikten uzak ve amatörce buluyorum. inançlarını, yönetmekle sorumlu olduklarının iyiliğiyle karıştıranları da bulduğum gibi. çünkü dürüst olmak gerekirse senin argümanın argüman benim için henüz çok ham ve destek göremiyorum. aksine, bu argümanı benim için çürütecek şekilde, farklı bir çok inanca sahip insanın, birbirlerinin ortak çalışmalarda aynı derecede çılgınlar gibi üretken olabildiğine dair gözlemlerim var. seninki fazla genellemeymiş gibi geliyor bunlar bana o yüzden ve daha önyargısız olmak daha doğru geliyor bana.
 9. asinanyavuz

  Bazı rektörler flörte karşı

  Çünkü adamın bu tamamen kişisel inancı. Gidip üniversite üzerinden duyuru yapmıyor, FALANFİLAN Üniversitesi olarak flörte karşıyız ve toplumun bu şekilde yönlendirilmesine inanıyoruz diye. Ve de kişisel olarak bu inanca sahip olması, onu daha aşağı kılmıyor ya da sadece bu inanç görevinde daha az yetkin olmasına sebep olmuyor (en azından olmaması gerekiyor, zaten aksinde yine işini eleştiriyor oluyosun), seni de kendi inandıklarının aşağı ya da yeteneksiz kılmadığı gibi. Böyle şeylerle boşuna enerji harcıyoruz gibi geliyor bana. Rektörlük görevlerinde belirli bir inanca, görüşe, ideolojiye sahip olmak yok. Yetkinliği ile bağ kuramıyorum. Akademisyenliği ile bile bağ kuramıyorum. Neden insanların inançlarıyla işlerini bağımsız tutabileceği ihtimali bu kadar imkansız geliyor ki? Ben mi profesyönellik kavramını yanlış biliyorum, yanlış mı gözlemliyorum tamamen? Böyle yaşayan çok insan var akademide benim gözlemlediğim. Neden bunların haklarının yenmesine sessiz kalalım ki?
 10. asinanyavuz

  Bazı rektörler flörte karşı

  Ben inanmıyorum, sen inanmıyosun, ama inanan olabilir, patatesin domatesin kutsallığına inanan da olabilir. Üremeyi doğru bulmayan da olabilir, sevişmeyi tanrısal gören de. Hepsi için aynı. Olayı kişiselleştirmenin anlamı yok.
 11. asinanyavuz

  Bazı rektörler flörte karşı

  Yazdığımı tekrar oku, bu müdahaledir, bunu eleştiriceksin. Ama insanları tektipleştirip hepsini aynı kefeye koymak doğru değil. Gayet flörtün doğru olmadığını inanan ve özel hayatında buna karşı çıkan biri rektör olabilir. Kurumuna bunu dayatmadığı, kimsenin özgürlüğüne müdahale etmediği sürece o adamı bu yüzden eleştiremezsin. Noktam bu.
 12. asinanyavuz

  Bazı rektörler flörte karşı

  Adam üniversitenin özgürlükçü ortamına müdahale etmediği sürece, kişisel görüşleri ve inançlarını görevinden bağımsız tutup o kuruma karşı sorumluluklarını gerçekleştirdikten sonra kişisel olarak isterse patatesin kutsallığına ve tüketilmemesi gerektiğine inansın. Bize ne afedersiniz? Adamları eleştirecekseniz, üniversitelerinin üretkenliğinin düşüklüğünden, yeterince fon sağlayamamalarından, yönetimdeki sıkıntılardan, öğrenci haklarından falan eleştirin. Adamın işi o çünkü. Öteki türlüsü başka bi tartışma konusu oluyor bence. Üniversite kadar büyük, paydaşı çok bir kurumu, rektörü değil, asıl olarak çalışmaları ve topluma, akademik dünyaya katkısı temsil eder. O yüzden böyle insanlar "başta" olmamalı, temsil etmemeli argümanını da bu yüzden doğru bulmuyorum. Dediğim gibi eleştiricekseniz, adamların işlerini eleştirin.
 13. Merhabalar, Perl üzerinden GD librarysi ile (http://search.cpan.org/~lds/GD-2.46/GD.pm) PNG output almaya uğraşıyorum, ancak elde ettiğim dosya görünüşte düzgün olsa da, Image Magick ile açınca sürekli refresh atan bi resim gibi duruyor. Identify ettiğimde de "DirectClass" değil "PsuedoClass" olduğunu görüyorum. GIF output aldığımda da aynısı oluyor. Sadece JPEG de sorun yok, onunda boyutu benim için biraz yüksek. Nedeni nedir, nasıl çözülebilir bilen birileri var mıdır acaba? Şimdiden çok teşekkürler!
 14. asinanyavuz

  OS X güncelleme sorunum

  clean install yapamaz mısın ki mountain lion indirip direk?
 15. asinanyavuz

  yüksek lisans dönemi ve tercihler

  Bilgi'nin e-MBA programını övenleri duyduydum daha önce. Maltepe'nin networking olayları nasıl bilmiyorum ama ağı geniş bi okula gitmen senin için daha faydalı olabilir sanki.
×
×
 • Yeni Oluştur...