Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Juno

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Bu film'i izleyeniz varmı? İzleyenler Çok güzel bir film olduğunu söylüyorlar Bir genç ve kendinden hamile kalan kız arkaşını anlatıyor .Superbad deki Michael Cera oynuyor. Film birçok ödül'de aldı ve Oscar'a aday. Belki sinemada izlerim diyordum ama türkiye'de gösterileceği hakkında bir yazı bulamadım .Bileniniz varmı çıkıcakmı Türkiye'de ?
imdb
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
ben pek beğenmedim.
başroldeki kızın oyunculuğu takdire değer.

ufacık spo

kız güzel ama oynadığı rol ve hareketleri kendinden resmen soğutuyor o derece uyuz bi kız karakteri.

senaryo ödülü aldı ama ben bu ödülü alacak kadar başarılı bi senaryo göremedim ortalıkta.
ne yönden aldı.
film etkileyici mi
şaşırtıcı mı
akıl oyunu mu var
hiç biri yok neyi aldı acaba.
neyse
çıtırlık bi film aynı başroldeki çıtır gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

sozlukte yazmistim bir iki ay once, yine yazayim...

asd

film eglenceli, guzel cekilmis ve oyunculuk olarak batan birsey yok, ammavelakin,

-- spoiler --

bana konusu acisindan batan tek olay kizin bu kadar hareketlerinden emin olmasidir, ne ailenin destegidir ne baska birsey. dogrudur, ozellikle bati ulkelerinde aileler anlayisli olabliyor... ama filmdeki ailenin bunu cok rahat kabul etme sebebi junonun cok olgun bir kiz olmasindan kaynaklanmaktadir. kiz hamile kalmis o yasinda ve ailesi onu "merak etme canim dunyanin sonu degil" diye ikna edecegine o ailesini ikna ediyor resmen, ailesi de "juno diyorsa dogrudur" tavriyla hemen kabul ediyor. bilmiyorum bana batan kisim bu, 16 yasinda bir genc kizin hamile kaldiktan sonra bu kadar emin ve kararli davranmasi filme uyusmami engelledi resmen. her filmde asiri gercekcilik arayan bir insan degilim, hatta severim gercekcilikten kopan filmleri ama buna nedense ayak uyduramadim, garip geldi bana, gilmore girlsden sonra ortaya cikan kendinden son derece emin, kararli ve dogru kiz modeline bir ornek daha olmus, olabilir tabi ama hamilelik gibi bir olay bu kadar hafife alinacak bir sey degil.

-- spoiler --

ne bileyim iste benim dusuncem de boyle.

yani oyle iste.
Sosyal ağlarda paylaş

azmodai şey gibi bi durum vardı dediğin gibi hanı mesela buffyde buffye överler överler bütün karakterler şöle güclü böle şaane böle muhteşem, bıraksan dağları delicek bi karaterdir, ama aslında yazar ve yönetmen buffy'e delicek dağ bulamamıştır ana karakteri övmek için böle bir metod kullanır.

Aha işte bence aynı durum var filmde.
Sosyal ağlarda paylaş

"unusally intelligible" felan diyor
ama şahsen beni çeken bir film değil.
biraz izliyim dedim ama dayanamadım.
öyle abarttıkları gibi "oha über komik olmuş" bir film göremedim.
klasik "kız hamile kalır ve yetişkinliği keşfeder" geyiği koymuşlar bir dram filmi olmuş.

dram filmi açısından güzel bir film midir, güzeldir. gerçi dram filmleri beni açmıyor.
ama "bir komedi filmi" midir, bence değildir.

Hani romantik/komedi tanımı neyse de, bir filmin komedi/dram olmasını da anlam veremem. Ya komedidir ya dramdır.

1 oscar 37 ödül kazanmış.
imdb'den de çakmış 8.2'yi. Helal olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Eylencelik film idi. Konu kilişe doluydu ama anlatım ve oyunculuk cidden epey iyiydi. Güzel bir iki saat geçirdim zaten daha fazlasını da beklemiyordum.

Kafa dinlemek için ideal.

ek: Azmodai'nin dediği gibi Gilmour Girls tadındaydı, ki zaten onu da severim ben - izlediğim iki-üç eğlencelik diziden biri.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
nileppezdel said:
Film çooook güzeldi. Uzun zamandır kendimi bu kadar iyi hissettiren bir film izlememiştim. Gerçekten çok iyi işlemişler o konuyu ve duyguları.

Ayrıca soundtrack muhteşem. Çok değişik, tatlı ve duygu dolu. Onu da direk indirdim dinliyorum :)
evt kesinlikle soundtracklerin hepsi cok guzel,uzun suredir donuor mp3 calarımda.anyone else but you !ya sözleri sebebiyle ayrı bir sempatim var o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...