Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merkez Bankası İstanbul'a Taşınıyor.

sg-1

Öne çıkan mesajlar

http://www.milliyet.com.tr/2008/01/10/son/soneko22.asp

RTE, Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşımaya karar vermiş. Neden olarak da daha iyi çalışacağını ileri sürmüş. Yav, İstanbul'da iyi çalışan, verimli çalışan ne var, insanları İstanbul'dan uzaklaştırıp diğer illere yatırıma yönlendireceğine, bu bilişim ve online işlemler çağında RTE Amca Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşıyor.
Aslında amaç başka. Ankara'yı yavaş yavaş İstanbul'a taşıyacaklar herhalde. Ne de olsa hilafetin başkenti İstanbul.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
http://www.milliyet.com.tr/2008/01/10/son/soneko22.asp

RTE, Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşımaya karar vermiş. Neden olarak da daha iyi çalışacağını ileri sürmüş. Yav, İstanbul'da iyi çalışan, verimli çalışan ne var, insanları İstanbul'dan uzaklaştırıp diğer illere yatırıma yönlendireceğine, bu bilişim ve online işlemler çağında RTE Amca Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşıyor.
Aslında amaç başka. Ankara'yı yavaş yavaş İstanbul'a taşıyacaklar herhalde. Ne de olsa hilafetin başkenti İstanbul.

Hayatımda bu kadar saçma bir gerekçe duymamıştım gerçekten. Boku çıktı resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda ben rte'nin her zamanki tavrına takıldım

said:
"(Merkez Bankası, Ziraat, Halkbankası, Vakıfbank) hepsi de İstanbul’a taşınacak. Bu konuda kararımızı verdik. Hatta yerleri de belirlenmiştir. Bunu hiç kimseye de soracak değiliz" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Merkez Bankası bağımsız bir kurum. Banka İstanbul’a gitmek istemiyor. Bunun sizin için bir anlamı var mı" şeklindeki soruya karşılık şunları söyledi:

"Merkez Bankası, alacağı kararlarda özerktir. Bulunacağı yere ise kanunla hükümet olarak karar verebiliriz. Merkez Bankasının İstanbul’da olması hem bankanın işlevini artıracak hem de oradaki gücü farklı bir konuma gelecektir. Kanunsa kanun çıkartırız. Bunun kararını verdik."
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Bu konuda ben rte'nin her zamanki tavrına takıldım

said:
"(Merkez Bankası, Ziraat, Halkbankası, Vakıfbank) hepsi de İstanbul’a taşınacak. Bu konuda kararımızı verdik. Hatta yerleri de belirlenmiştir. Bunu hiç kimseye de soracak değiliz" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Merkez Bankası bağımsız bir kurum. Banka İstanbul’a gitmek istemiyor. Bunun sizin için bir anlamı var mı" şeklindeki soruya karşılık şunları söyledi:

"Merkez Bankası, alacağı kararlarda özerktir. Bulunacağı yere ise kanunla hükümet olarak karar verebiliriz. Merkez Bankasının İstanbul’da olması hem bankanın işlevini artıracak hem de oradaki gücü farklı bir konuma gelecektir. Kanunsa kanun çıkartırız. Bunun kararını verdik."

super
demokrasi diyenelre kapak olsun ama bunuda cevirirler

sonra tek parti diktasi geliyor diyince dalga gecerler benle

su cumleleri demorkatik bir ulkede bir basbakan etse (amerika haric) halk kelle ister hukuemt dusurur

biz ne istersek O!

demokrasi degil bu
cogunlugun saltanati

yarin oburgun ayni sekilde "budnan boyle butun siyasi partielr yasaktir, bosuna kasmayin kendi kendileirni fesetmezlerse yasa ciakririz" demiyecekelrini nerden garanti ediceksiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul'da olunca ne oluyormuş Ankara'da olunca ne oluyormuş ben anlamadım. İnternet diye bişey var artık şehir farkı böyle bir kurum için o kadar da önemli olmamalı. Hem bu yüzden hemde Banka karşı çıkmasına rağmen zorla taşınması beni kıllandırdı. Tamam şeriat falan abartı olabilir ama gizli bir amaç yoksa niye böyle saçma bir zorlamaya giriyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

onu geçtim en basidinden orda çalışan onca insanın hali ne olacak.. hepsi istanbula mı taşınacak yahu.. neyse rte kendi akrabalarını diker artık oraya. Ayrıca türkiye genelinde düzeltilmesi gereken tonla sorun için neden "kanunsa kanun" açıklamasını göremiyoruz onu da merak etmiyor değilim. madem açıklama yapmadan önce "eye of the tiger" falan dinleyip gaza geliyorlar böyle bari diğer sorunlar için de adam gibi kanunlar çıkarıp uygulasalar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...