Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Latency / Lag Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar, bu başlığı Latency / Lag sorunları ve çözümleri için kullanalım lütfen, böylelikle her seferinde yeni bir başlık açılmasını önlemiş oluruz.

Bildiğiniz çözüm yollarını, sorun yaşadığınız serverları ve zaman dilimlerini, hangi bağlantıyı kullandığınızı yazarsanız açıklayıcı olur.

Your Freedom ve Freecap ayarlari icin resimli tutorial
Sosyal ağlarda paylaş

1024 adsl kullanıyorum.

Boulderfist ve Xavius'ta oynuyorum.

Boulderfist acayip bir yapıda gayet iyiyken bağlantı bir anda 600 üstüne çıkabiliyor ms. Ama genelde 150-400 arasında değişiyor ms.

Xavius'ta ise 2 gündür oynamıyorum ama genelde 100 - 250 arası değerlerle oynuyordum.

Sadece regedit ayarlarıyla oynadım bilgisayarın. Geri kalan herşey standart ayarlarında.

YF'yi 2 aylık 2k+ ms döneminde kullandım, işe yarıyordu. Ama şu sıralar faydasından çok zararı olmaya başladığından bıraktım kullanmayı. Lag spike vs. olmadığından ve genelde yeşil bir bara sahip olduğumdan güzel gidiyor herşey.
(İstanbul Avrupa yakasındayım.)
Sosyal ağlarda paylaş

ADSL var bende de, 1024, sınırsız, Statik IP.

Eskiden millet pis ağlardı, lag şu bu diye, ben 200 - 300le takılırdım. Son günlerde minimum 500, 1200lere kadar gidiyor.

Your-Freedom, connectable server bile bulamıyor. Şu Regedit olayını da denedim, fazla yaramadı işime sanki, tekrar bakıcam, bir yanlışlık yaptım herhalde.

Nefret bir olay ya, resmen oyundan soğudum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanılıyorsam düzeltin ama benim bildiğim mmorpg lerde öyle kral pinglere luzum yok.

Düşük ping olayı FPS lerde çok lazım oluyor. 350 pingle mesela FPS işkence demektir.

ama 350 pingle çok rahat wow oynanabilmesi lazım. Hatta ben SWG oynadığım dönemler 900 pingle çok rahat oynuyordum amerikan serverında...
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
Yanılıyorsam düzeltin ama benim bildiğim mmorpg lerde öyle kral pinglere luzum yok.

Düşük ping olayı FPS lerde çok lazım oluyor. 350 pingle mesela FPS işkence demektir.

ama 350 pingle çok rahat wow oynanabilmesi lazım. Hatta ben SWG oynadığım dönemler 900 pingle çok rahat oynuyordum amerikan serverında...

keşke dediğin gibi olsa.ben kendimden örnek vereyim.Rogue oynuyorum cheap shot yada sap atmak istediğin target tam önünde göründüğü halde normalden 2 metre yada daha fazla ilerde oluyr 200 ms'i geçtiğin anda.Bazı classlar oynanabilir ama melee class 200 latency'den sonra gg...
Sosyal ağlarda paylaş

ses said:
MrMarvelous said:

keşke dediğin gibi olsa.ben kendimden örnek vereyim.Rogue oynuyorum cheap shot yada sap atmak istediğin target tam önünde göründüğü halde normalden 2 metre yada daha fazla ilerde oluyr 200 ms'i geçtiğin anda.Bazı classlar oynanabilir ama melee class 200 latency'den sonra gg...

sadece melee degil herkeste oyle lag olunca. pvp yapamiyorsun cunku instant cast edebilecegin seyleri 3-4 saniye sonra ediyorsun. pve desen raid yapman imkansiz oluyor. yani oylece oturup charina bakiyorsun hic bisiy yapamadan.
Sosyal ağlarda paylaş

evet internet şahane yine, zerre hevesim kalmadı, saatlerdir oyuna bile girmiyorum, arada bir modemi resetleyip yf serverlarına bağlanmayı deniyorum, bğalanma hızına göre oyun içinde alacağım lag spikeları tahmin ederek ctrl+alt+del okumaya devam ediyorum :p
Sosyal ağlarda paylaş

Her hafta problemmi olur kardeşim , bir haftayı atlayamadık daha problemsiz. Ne yapıyorlar , nasıl böle sistemli bir şekilde arızalar çıkıyor anlayamıyorum. Bıraksalar kendi haline , her hangi bir iyileştirme yada bakım yapmasalar daha iyi olacak bence. Bunu grev süresince gördük. Bu adamlar gerizekalımı bu kadar ya , kendileri bozuyorlar bence , biseyler yapmaya çalışıyorlar ama iyice bok ediyorlar durumu. Uzak tutmak lazım bu adamları , greve felan gitsinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an sadece wow değil tüm yurtdışında sorun yaşıyorum ben, download hızı bile ölü, 20kb geçmiyor. wow desen 2k ms sürekli spike. YF ile sockscap kullanarak login serverlarına dahi giremedim authenticating kısmını geçip Success te kalıyor öyle. freecap ile yine oyuna girebildim ama hiçbir faydası olmadı, aynı normal baglantı ile. modeme reset falanda işe yaramadı. son çare olarak bide openvpn deniyecem bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...