Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

steamde indirim varmış , ne alsam ?

Fly

Öne çıkan mesajlar

abi şu steamgifts olayını anneye anlatır gibi anlatsa ya birisi

10 sayfa boyunca yarım yamalak anlatılmış, yetemedim sanki.

anladığım şu sanırım;

şimdi insanlar kendi ellerindeki gift olarak aldıkları oyunları falan giveaway yaparak dağıtıyor, ona göre de puan kazanıyor. kazandığı puanla da istedikleri oyunları alıyorlar. böyle mi?

böyle değilse nasıl işliyor, ne yapmak lazım bişeyler kazanabilmek için?
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane sen orada mısın abi halen :) ben dalga geçiyosun sanıyordum (ya da halen geçiyorsun? sdf). senin hesaba bir şey olmayacak korkma, anca steamgifts'den banlarlar onun da steam/valve ile ilgili yok zaten. manual oluyor evet gift yollama.

Anneye anlatır gibi anlatayım siteyi de. Şimdi gavuristanda insanlar sürekli bir şeyler dağıtmak istiyor (neden bilmiyorum valla), Steam forumlarından böyle giveaway falan düzenlerlerken steamgamesales.com'un admininin aklına böyle bir şey gelmiş. SteamID api ile doğrulatarak hem fake hesapların açılması, hem de hesabınızda olan şey için çekilişlere katılmanız engelleniyor. Çekiliş yapanların hiçbir kazancı yok ki her çekiliş açıldığında oyun fiyatının %5 veya %10'u tüm steamgifts hesaplarına eklenirken çekilişi açana bu bile eklenmiyor. Her halde millet pahalı oyunları fake olarak açıp puan kasmasın diye yapmışlar. Çekilişe girenler de çıkarsa ve veren gerçekten veriyorsa alıyor işte oyunu oynuyor. 300 puan limiti var, insanlar yeni çekiliş açtıkça puan artıyor ve bu puanlara ve oyunun fiyatına göre çekişlere girebiliyorsunuz, 50 dolarlık oyun için 50 puan istiyor mesela. Yalnız profili sağlam olmayan elemanların çekilişlerine de girmeyin yoksa gifti yolladıktan sonra chargeback falan yaparsa kredi kartına sizin hesap da yanar, sitenin de Valve ile alakası olmadığından zorluk çekersiniz açtırana kadar hesabı. Onun dışında serial da almayın bence, çünkü mesela oyunun kutusundaki serialı size verdiyse ve sonra steam supporta bunun fotosunu çekip yollarsa hesabı elde edebilir, bu benim oyunumun keyini kullanmış falan diye. Gerçi fazla oyunununz varsa zor biraz bu ve support yine çözer ama uğraşmaya değmez, özellikle ruslar bunu yapıyorlar sanırım scam için.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

NolaxThensbane sen orada mısın abi halen :) ben dalga geçiyosun sanıyordum (ya da halen geçiyorsun? sdf). senin hesaba bir şey olmayacak korkma, anca steamgifts'den banlarlar onun da steam/valve ile ilgili yok zaten. manual oluyor evet gift yollama.

ordayım tabi yemekten içmekten kesildim sigaraya başladım korkudan ashasha yapmayın şöyle kötü şakalar :D
Sosyal ağlarda paylaş

manuel işliyor tabi, elinde olmadan giveaway yaparsan kazanan adamın sana sövmesine sebep olursun, üstüne bütün katılanlar da söver. umut tacirliği bir nevi. yaptırımı da şöyle olur, kötü feedback alırsın ve banlanırsın veya hediye kazandığında yollamazlar
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...