Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

steamde indirim varmış , ne alsam ?

Fly

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

DoD'un orjinalini ben de acaip severek oynardım, 3.1 döneminde kürekle adam yarmak, süngüyü takıp adamı deşmek, her attığı öldüren K98 falan döneminde bayağı oynamıştım da CS'nin deDoD'un da sourceunu sevemedim.

o hali oynanıyor yalnız dod'un
eğer varsa dod bi server öneririm. yahu satın almak istiyorsan...
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:

sabonis said:

ben Dragon Age: Ultimate Edition'ı 36 dolara amazon'dan siparişime eklemiştim bitirecekken siparişi bu indirimleri gördüm. tam da harika Amazon yerine 20 dolara steam'den alırım diyordum, cart'a ekledim satın al dedim error verdi. fuuuuuuuuuuu

steam mi yoksa EA mi gerizekalı bilmiyorum ama DA: Ultimate Edition'ı sadece amerika'da çıkarmışlar, başka yerlerdeysen alamıyorsun...

vpn kullanarak browser üstünden alabiliyosun sanırım, ben denemedim bir riski var mı bilmiyorum ama yine de bir yöntem

şunu da görmedim, deneyemedim ondan. steam'in beyinsizliği ama yani. nasıl bir salaklıktır ki belli bölgelere bi oyunu veriyorsun belli bölgelere vermiyorsun...
Sosyal ağlarda paylaş

oynadığınız oyunlar ucuzladığında satın almanıza anlam veremiyorum ben. zaten oynadığınız yok, arşiv olsun diye mi tutuyorsunuz yani nedir çünkü hani zaten ilk kez satın alıyorsanız daha önce kopya olarak oynamışsınız demektir, yine oynayabilirsiniz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

oynadığınız oyunlar ucuzladığında satın almanıza anlam veremiyorum ben. zaten oynadığınız yok, arşiv olsun diye mi tutuyorsunuz yani nedir çünkü hani zaten ilk kez satın alıyorsanız daha önce kopya olarak oynamışsınız demektir, yine oynayabilirsiniz yani.

bazı oyunlar var, 50 dolar veresin gelmiyor, 10 dolarlık bir oyun olduğunu düşünüyorsun (mesela kane&lynch), bu yüzden fiyatı ucuzladığında almak daha mantıklı olur.

bi de herkes çıkan her oyuna 50-60 dolar vermek zorunda mı ya, dantel miyiz biz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
mascio said:

Anlamadım, bold yeri özel olarak anlamadım. Satın almadıysam nasıl oynayacağım? Ben oyunu hemen oynamak istemiyorsam bekliyorum, biraz ucuzladığında alıyorum. Sadece indio oyunları zaten çıktığı gibi oynuyorum. Witcher mesela, ucuzlasın alacağım, korsan da indirmem.

Herkes korsan oynamıyor. İnsanlarımız korsanı tamamen normal bir şey gibi görüyor, rahatsız ediyor beni bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Eğer filmler de oyunlar gibi uygun ve kolay erişimle sunulsaydı onları da alırdım ben. Dizileri zaten indirmiyorum, Hulu filan var işte. Bir Game of Thrones'a online ulaşamıyorum legal bir kaynaktan. Müziğimi de korsan almıyorum. Anime için Crunchyroll'da ya da Youtube'da yoksa gerekiyor bir.

Bu arada eğer adam liseli filan değilse, oyuna verecek param yok diyemez yani pek. Bad Company 2'yi ultra ayarlarda çalıştıracak bilgisayar toplamışsa oyuna verecek 20-30 lirası da vardır. Zaten iyi bilgisayarı yoksa alacağı oyunlar 20 TL'yi geçmez. Ee bu adam günde bir oyun mu bitiriyor? Ayda 2-3 oyun almıyorum ben, yine de bazılarını hakkıyla oynayamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

internetten indirdiği her içeriğin parasını veren adama saygım var. ona bişey demem.

oyun konusunda ben şahsen fazla indirmem. yılda 1-2 oyun belki. onun dışında deli gibi film indiriyorum. uzak doğu olsun, avrupa filmleri, hollywood filmleri vs. onun yanında deli gibi de dizi indiriyorum. bunları para vererek alsam (hele türkiyede) 2-3 ayda batarım sanırım.

bu arada vpn ile girdiğin huluyu kırmış oluyorsun bir nevi. oda bir korsan
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Arşivcilik yapmıyorum ben işte. Hulu'yu kanunen kırmış olmuyorum bu arada, sadece US ip istiyorlar, ip'yi nasıl aldığım hakkında bir şey yok =)

Hem reklamlarını izliyorum, reklamları aracılığla ürün aldığım bile oldu. Korsan indirmekle aynı şey değil bence.

Dediğim gibi, arşivcilik yapmayınca aylık online harcamam (e-book, müzik ve oyun dahil) 60 TL civarı oluyor ancak. Öyle verilemeyecek bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Arşivcilik yapmıyorum ben işte. Hulu'yu kanunen kırmış olmuyorum bu arada, sadece US ip istiyorlar, ip'yi nasıl aldığım hakkında bir şey yok =)

Hem reklamlarını izliyorum, reklamları aracılığla ürün aldığım bile oldu. Korsan indirmekle aynı şey değil bence.

Dediğim gibi, arşivcilik yapmayınca aylık online harcamam (e-book, müzik ve oyun dahil) 60 TL civarı oluyor ancak. Öyle verilemeyecek bir şey değil.

o konu biraz muallak ama. adam senin verdiği reklamlardan, ürünü alabileceğini vs düşünse, kar getirdiğini hesaplasa zaten TR'ye açar. Kanunen kırmış olup olmadığını tabi söyleyemem ama, geliştiricinin/yayıncının izin vermediği bir ülkeden kaçak yollarla ulaşıyorsun =)

Her neyse buna takılmamak lazım. Dediğim gibi nedenler her şeye bağlanabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben valla bir oyuna çıkıp 80-90 tl verince koyuyor yani. bunun nedeni tabii küçüklükten beri kopyaya alışmamız. o yüzden 20 dolar civarlarına inince alıyorum oyunları genellikle. 1-1.5 sene geç oynamanın bir dezavantajı yok yani.

dragon age ultimate edition mesela steam beyinsizlik etmese 20 dolara alıcaktım, gittim 35 dolara amazon'dan kutulu aldım şimdi. oynucam oturup. orjinal almamın sebebi dlc'lerinin olması ve ilk oyun hakkına duyduğum 1000'lerce güzel şey... oyunu 2 sene alıyor olmam daha önce kopya oynadığımı falan göstermiyor, gayet de oynamadım. baya saçma bir sav yani "oynadığınız oyunu alıyorsunuz".

mesela batman arkham asylum kopya oynadım, ama inanılmaz güzel bir oyun. şöyle 10 dolar civarına düşse de alsam emeğe saygı diye bekliyorum steam'de indirime girmesini.

hakeden oyun var haketmeyen oyun var parasını. 80 lira verdikten sonra sizi 8, 10 saat idare ediyor oyunlar. bu kısa süreyi cidden çok iyi sunması lazım ki gidip o parayı verelim. hele işte bizim gibi kopyaya alışık bir toplumda, oyunun hakettiğine inanmak çok önemli...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...