Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sahte Para ?

KahnX

Öne çıkan mesajlar

Sahte para basanların neden o kadar büyük meblağları kopyaladıklarını bir türlü anlamıyorum... Ne gerek varki 100'lük banknot yapmaya? Git onun yerine 50'lik ya da 20'lik yap ondan sonrada gir bi esnafa "Bozuk var mı abi?" de. Böylece hem eline harcayabileceğin bir para geçer hem de hayvani bi riske girmeden elindeki sahte paradan kurtulmuş olursun.

Aslında iyi fikir lan. Ben bunu deniyim bi ara ^^
Sosyal ağlarda paylaş

ehe babamın bi tanıdğı arkadaşlarına yapıyodu böyle bi şaka. daha 10 milyon banknot bile yoktu piyasada, ama bu eleman almış sağlam bi scanner ve printer, 1 milyonun aynısına bir sıfır daha ekleyip 10 milyon yapmıştı. Klüpte arkadaşlarına soruyodu abi 10 milyon bozuğun var mı diye, hepsinin suratta bi telaş ifadesi, eller oraya buraya gidiyo para arıyolar, "abi dur bakiim bozuk şurdaydı" falan diyolar. Eleman diyo "bak 10 milyon ama..." falan diye, aramaya devam ediyolar halen:D negzel günlerdi :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
ben bugüne kadar 1 kere gördüm sahte para 5-6 sene önce falan. ama komikti yani. hani paranın belli bir yapısı, sertliği, structure'ı falan olur ya. yok bildiğin selpak kağıt gibi bir şeydi. arkadaşa çakmışlar bir yerde. 50 kere falan denedi başkasına çakmayı, herkes farkına vardı tabii ki :D :D bi de 50 tl'ydi, içine oturmuştu :D
Sosyal ağlarda paylaş

kek said:

para üstü olarak sahte para veren bir esnafa nasıl bir uygulama yapabiliriz peki ?

elden ele geçen bir sahte parayı adam çıkartıp size verdi diyelim. sonradan farkettiniz bunu siz de.

oturup ağlamamız mı gerekiyor?

Polise şikayet etmen gerekiyor. Nereden aldığını, ne zaman aldığını biliyorsan ve kasıtlı olduğuna inanıyorsan direkt git polise.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...