Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Film/Dizi Vardı?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

marifaritiko said:

8-10 yıl önce tvde bilim kurgu tadında bi film izlemiştim.

tek aklımda kalan olayı; insan kılığına girmiş uzaylıların şehirde dolaştığı ve istedikleri zaman dizlerini içe doğru kırıp çekirge gibi çok yükseklere zıplayabildikleri.

böyle tırt bi açıklamaya rağmen hangi film olduğunu hatırlayan olursa bilsin ki o çok güzel bi insandır.

http://forum.paticik.com/read.php?11,1191998,1191998#msg-1191998

şurdakini diyorsun di mi hehe, ben de onu aramıştım zamanında.

film http://www.imdb.com/title/tt0115571/ The Arrival.

tırt açıklama olur mu, uzaylıların dizlerini içe doğru kırıp çekirge gibi zıplamaları diyince direk aklıma geldi...
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

marifaritiko said:

tek aklımda kalan olayı; insan kılığına girmiş uzaylıların şehirde dolaştığı ve istedikleri zaman dizlerini içe doğru kırıp çekirge gibi çok yükseklere zıplayabildikleri.

böyle tırt bi açıklamaya rağmen hangi film olduğunu hatırlayan olursa bilsin ki o çok güzel bi insandır.

http://forum.paticik.com/read.php?11,1191998,1191998#msg-1191998

şurdakini diyorsun di mi hehe, ben de onu aramıştım zamanında.

film http://www.imdb.com/title/tt0115571/ The Arrival.

tırt açıklama olur mu, uzaylıların dizlerini içe doğru kırıp çekirge gibi zıplamaları diyince direk aklıma geldi...

teşekkürler Bone...

sen çok güzel bi insansındır.
Sosyal ağlarda paylaş

filmi çok önceleri izlediğimi anımsıyorum sadece ve filmle alakalı olarak aklımda kalan tek şey nano teknoloji olduğu, naziler olduğu ve nano zamazingoların insanların yüzlerini gaz maskesi takmış bebeklere çevirdiği.

böyle saçma sapan bir şeylerdi. film iyi miydi kötü müydü onu merak ediyorum izlemem lazım hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

ucunbiri said:

filmi çok önceleri izlediğimi anımsıyorum sadece ve filmle alakalı olarak aklımda kalan tek şey nano teknoloji olduğu, naziler olduğu ve nano zamazingoların insanların yüzlerini gaz maskesi takmış bebeklere çevirdiği.

böyle saçma sapan bir şeylerdi. film iyi miydi kötü müydü onu merak ediyorum izlemem lazım hehe.

filmi bilemem ama Doctor Who birinci sezon dokuncu bölümde vardi böyle bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

marifaritiko said:

abi iyi de bu dediğin "ışın kılıçlı adamlar olan bir film vardı, çok tırt oldu ama bilene helal" demek gibi birşey :D

the arrival'ı izleyen herkes o dizin içe kırılması olayını hatırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Popeye said:

ucunbiri said:

filmi bilemem ama Doctor Who birinci sezon dokuncu bölümde vardi böyle bir olay.

aynı olay mıydı ya dizi miydi ya o yoksa :S
Sosyal ağlarda paylaş

İsmi aklıma gelmeyen iki tane film var. Biri baya bir eski diğeri 8-10 senelik maksimum.

İlk filmde adamın kız arkadaşı öldürülüyor. Katil yakalanıyor elektrikli sandalyede idam cezası alıyor. İdam ediyorlar bunu ama bu bir şekilde ölmüyor. Böyle ruh gibi geziniyor ortalıkta. Elektrik aksamı olan her yere girip çıkabiliyor. Hatta katil ve esas oğlan bir ara televizyona giriyor. Katil bu çocuğu öldürecekken kız arkadaşının kolyesi sanırım bunu kurtarıyordu. Böyle bir filmdi bu.

İkinci film bir dönem star'da gece yarıları baya bir oynuyordu. Filmden hatırladıklarım mısırlı bir firavunla ilgiliydi sanırım. Ama film mısırda geçmiyor. Neyse böyle hafif çekik gözlü bir eleman ajan yada polisti sanırım bir hatunu koruyor, mistik olaylara karşı. Birde en akılda kalıcı şey filmin en sonunda bu ajan dediğim hafif çekik gözlü eleman kameraya dönüp mummy'deki tipler gibi ağzını açıp kükrüyordu.

Hatırlayan varsa çok sevinirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

ucunbiri said:

Popeye said:

ucunbiri said:

"Are you my mummy?" diyorlarsa o gaz maskeli tipler kesin Doctor Who.
Sosyal ağlarda paylaş

ucunbiri said:

Popeye said:

ucunbiri said:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Empty_Child

Hugo Ödüllü Doctor Who arc'ından bahsediyor olman lazım
Sosyal ağlarda paylaş

BarbarianClone said:

İkinci film bir dönem star'da gece yarıları baya bir oynuyordu. Filmden hatırladıklarım mısırlı bir firavunla ilgiliydi sanırım. Ama film mısırda geçmiyor. Neyse böyle hafif çekik gözlü bir eleman ajan yada polisti sanırım bir hatunu koruyor, mistik olaylara karşı. Birde en akılda kalıcı şey filmin en sonunda bu ajan dediğim hafif çekik gözlü eleman kameraya dönüp mummy'deki tipler gibi ağzını açıp kükrüyordu.

Hatırlayan varsa çok sevinirim :)

sende spoilera al istersen, filmin sonunu yazmissin.

http://www.imdb.com/title/tt0127919/

ilk filmi hatirladim ama ismini ve oyunculari hatirlayamadim

edit: http://www.imdb.com/title/tt0098320/ bu olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
nerden düştü aklıma bilmiyorumda son 1 saattir iyice hatırlamaya calısıyorum bulamadım
sanırım kardeşi falandı polis/itfaiyeci gibi bişi ölüyodu
yine sanırım bu kardeşi bunu hatırlatmak için işte heryere rozet numarası gibi bişiyi yada ölüm tarihiydi heryere yazıyodu işte stadyumda dev ekranda yazdırıyodu falan böle bişidi ya neydi baya baya eskiden izledim onu biliyorum hayal meyal hatırlıyorum buna benzer bişi hatırlayan varsa gece gece iyi olcak takıtım kafayı şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

ya bi vampir filmi vardı. adı wild boys muydu emin değilim.

soundtrackinde duran duran'ın wild boys şarkısı vardı. çogzel bi filmdi adı neydi yea.

Lost Boys olabilirmi o geldi aklıma ama sımdı baktımda soundtrackinde wild boys yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...