Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pars Narko Terör

Mike

Öne çıkan mesajlar

Osman Sınav'dan bi dizi daha, dizi üstüne dizi çıkarmaktan sıkılmıyor adeta. Beğenmediğim tek nokta oyuncular oluyor, Pusat falan konu olarak gayet güzel ama oyunculuk anlayışı "0" insanlarda.

Konu

said:
İstanbul Narkotik başkomiseri Şamil Baturay, katıldığı rutin bir operasyonda, Türkiye’de kurulan yeni bir uyuşturucu şebekesine ait delillere rastlar. Narkotikte birlikte çalıştığı nişanlısı Zülüf ile birlikte Van’a aile ziyaretine gittiğinde ise, kendisini uyuşturucu baronlarının tam ortasında bulur.

Çerkez oğlu Şamil ile Kürt kızı Zülüf’ün aşkı, Şamil’in abisinin uyuşturucuyla ilgili bir operasyonda şehit edilmesiyle daha da imkansız bir hâl alır. Abisinin kaybıyla hayata küsen Şamil, elde ettiği bazı ipuçlarıyla tekrar harekete geçer ve intikam için uyuşturucu baronlarının peşine düşer.

Afganistan’dan İran’a, Van’dan Berlin’e kadar uzanan yeni bir “toz hattının” kurulmak üzere olduğunu keşfeden Şamil, zorlu bir mücadeleye girişir. Bu toz hattının terörörgütleriyle bağı olduğunu ve uyuşturucudan kazanılan paranın terörü finanse ettiğini anlayan Şamil’in verdiği mücadele, kişisel bir gayret olmaktan da çıkarak, vatan için verilen bir mücadeleye dönüşür.

Bu savaşın kazanılmasını sağlayacak en önemli ipuçları ise, Şamil’in aşkı Zülüf’de gizlidir. İstanbul Narkotik başkomiseri Şamil Baturay, katıldığı rutin bir operasyonda, Türkiye’de kurulan yeni bir uyuşturucu şebekesine ait delillere rastlar. Narkotikte birlikte çalıştığı nişanlısı Zülüf ile birlikte Van’a aile ziyaretine gittiğinde ise, kendisini uyuşturucu baronlarının tam ortasında bulur.

Osman Sınav kimdir

said:
1984 yılında Sİnegraf Film Production’u kurarak istanbul da Tv dizileri, uzun metrajlı filmleri üretmeye başladı.

O Director’s Association(Yönetmenler Derneğine), Cinematic Rights Owner’s Society üye olarak komite de Türk sinemasının ve Televizyon yapımcıları derneğinin yetkili bir üyesi oldu.
(Sinegraf Film şirketinin resmi web sitesinden ingilizceden türkçeye çevrilerek alıntı yapılmıştır.)

1975 İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü
1977 İ.D.G.S.A. Uygulamalı Sanatlar Yüksek Okulu Tekstil Dizaynı
1979 İ.D.G.S.A. Sinema Televizyon Enstitüsü
1979 / 1980 Man Ajans Metin Yazarlığı
1980 / 1984 Grafika Lintas Reklam Yazarlığı ve Creative Grup Başkanlığı
1984 Sinegraf Film Yapım/Yönetim Ltd. Şirketini kurdu.

Filmleri - Yönetmen (24)

Bir Muharririn Ölümü 1987
Atlı Karınca 1989
Hünkarın Bir Günü 1989
Yalancı Şafak 1990
Küçük Dünya 1990
Aşka Kimse Yok 1990
Yarına Gülümsemek 1991
Hayata Gülümsemek 1992
Kapıları Açmak 1992
Yalancı 1993
Süper Baba 1993
Gerilla 1994
Melek Apartmanı 1995
Kralın Hayatı 1996
Yasemince 1997
Mavi Düşler 1998
Sıcak Saatler 1998
Deli Yürek 1999
Hayat Bağları 1999
Melek Hanım 2000
Deli Yürek-Boomerang Cehennemi 2001
Ekmek Teknesi 2002
Kurtlar Vadisi 2003
Pars:Kiras Operasyonu 2007

Filmleri - Yapımcı (7)

Melek Apartmanı 1995
Hayat Bağları 1999
Ekmek Teknesi 2002
Kurtlar Vadisi 2003
Acı Hayat 2005
Kapıları Açmak 2005
Pusat 2007

Filmleri - Senaryo (6)

Bir Muharririn Ölümü 1987
Hünkarın Bir Günü 1989
Aşka Kimse Yok 1990
Kapıları Açmak 1992
Deli Yürek-Boomerang Cehennemi 2001

Bölüm Fragmanları (4 tane)

1. bölüm fragmanı

2. Fragman

3. Fragman

4. Fragman

1-2 aydır beklenilen bir dizi, bakalım aralık gibi çıkıcak deniyor, 3 aralık diye duyum almıştım ben. Pazartesi günleri saat 22:00 sularında.
Sosyal ağlarda paylaş

film 2.si çekilsin şeklindeki bir seneryoya sahipti
güzel de filmdi aslında, dizi olunca daha çok izleme imkanı var ama filmin yeri başka olur
gerçi bizde bir sorun olmuyor, dizinin ortasında filmini sokar vizyona kim bilir
başrol oyuncusun tamer karadağlı sanmıştım uzaktan bakınca, hadi esas oğlan fena deil de, yanındaki hatun bayıktı biraz
Sosyal ağlarda paylaş

gellidus said:
ya acaba cokmu zor birkac guzel efekt eklemek ?

yani anlamiyorum pahalimi yapmasimi zor uzmanlikmi gerekiyor??

Size soyluyorum 4 sene sonra butun kucuk rollerin oyunculuklarini duzeltiyorum dublaj okulu acicam turkiyede oyle vurulunca gozlerini yumup yere dusmeyecek artik figuranlar :P

Aynı şeyleri düşünüyorum, hatta bende geçen sene delirip "ilerde kendi sinema okulumu açıp sinema tekniklerini düzgün bir şekilde öğretmek" gibi niyetlere sahip olmuştum. Halada düşünüyorum çünkü inanılmaz derece başarısız bir sinema / TV yapımcılarına, teknik ekibine sahibiz. Eğitim şart.

Osman Sınav en azından bişeyler yapmaya çalışıyor, Hollywood sinemasından örnekler alıp burda yapmaya çalışıyor. Pars sinema filmi buna bir örnekti. Zaten devam filmini yapacak Pars'a. Pars bir deneme filmiydi, bir geçiş filmi. 4 tane devam filmi düşünüyordu Osman Sınav.
Sosyal ağlarda paylaş

Başarısız adamlara sahip değiliz bence,aksine tembel adamlara sahibiz.

İstenince yapılabiliyor,gördük bunu kaç kere.Kısa filmlerde olsun,uzun metrajlarda olsun gayet güzel efektli filmlerimiz vardı.Ama gel gör ki halk dandikleri de benimserken zaman ve para harcayarak iyisini yapmaya ne gerek var ki ?

Tamamen tembellik ve çıkar sorunu olarak düşünüyorum ben.Yoksa yeteneksiz değiliz.

Osman Sınav iyi bir yönetmen ve yapımcı ama birçok eksiği var.Lath'e katılıyorum,Osman Sınav sinemamızın,hatta vizyon anlayışımızın değişmesinde büyük rol oynayabilecek adamlardan biridir.Ne kadar dandik yaparsa yapsın veya ne kadar iyi yaparsa yapsın bir furyaya kapılıp,moda neyse onu yapmıyor.Bu güzel yanı işte.

Neyse film eğlenceliydi,bakalım dizisi nasıl olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Radikal Gazetesi said:

Tüm bu düşüncelerin birikimiyle ortaya çıkan 'Bulutbey'in, 'Matrix'ten esinlenilerek
yapıldığını düşünenler vardır. Fakat Uslu, 'Bulutbey'in senaryosunu 1998'de yazdığını, üstelik noterden de onaylattığını söylüyor: "İnsanlar, 'Türkiye'nin de bir 'Matrix'i var' filan diyor. Türkiye'nin bir 'Matrix'i yok, çünkü o yıllarda 'Matrix' yoktu."
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bunun filmi vardı. Pars Kiraz Operasyonu, şimdi de aynı uyuşturucu olaylarının incelendiği diziyle olaylara devam etmek istemiş. Ha çekimler efektler kötü olabilir ama bırakın da adamlar sikindirik olmayan 2 3 konuda dizi film yapsınlar. 300 tane ağlak dizi var ekranda, 2 3 tanede böylesi olsun, konusu olsun, satır arasında birşey söylesin düşünelim ne demek diye ne olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Türk dizileri facia ya, cidden.

Karnına roket (evet evet roket) girip patlamayan adam ve roketin girdiği yerden elini sokup, adamın gövdesinin içinde roketi tutan diğer adamın anlatıldığı çakma Nip Tuck / Grey's Anatomy birleşiği Doktorlar dizisi.

My Name is Earl'ün, Hakkını Helal Et Agatör isimli Türkçeleştirilmiş hali.

Kaşarlanmış Selena, Doğa Koleji öğrencisi Acemi Cadı, Sihirli Annem, geceleri Bez Bebek olan türlü türlü büyü dizileri.

Genco gibi bir ilah dizisi. Camdan atlarım, bütün senfonileri çalarım ben Kasımpaşalıyım.

Daha aklıma gelen bir dolu dizi. Yani yazık valla izleyiciye :p
Sosyal ağlarda paylaş

hayır bence gayet hoş diziler de vardı,böyle genelleme yapmak hoş değil.
Kurtlar Vadisi,Avrupa Yakası,Bizimkiler,Tatlı Hayat,İkinci Bahar vs vs

burda benim vurgulamak istediğim nokta dizinin efektleri veya sahneleri değil,aynı tarzda bir konuyu çok daha hassas ve başarılı işleyeceğini düşündüğüm Kurtlar Vadisi TERÖR isimli dizi daha başlamadan bitirildi-ki bence bitirilmesi de gerekliydi,çok ince bir konu- ise bu dizininde bitirilmesi gerekiyor.

Bu tip ince bir konuyu bu tip şiddet içerikli dizilerin anlatması doğru değil ama eğer birisi anlatacaksada Kurtlar Vadisini yeğlerdim,ha o durdurulduysa bununda durdurulması gerekiyor. demek istedim ..

edit:dizi ismi ekledim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...