Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crysisi orjinal alalim

Pakize

Öne çıkan mesajlar

LathspeLL said:
Bende Dreams'in orjinal Türkçe versiyonu duruyor hala. Level vermişti sanırım zamanında. 2 CD falan.

Earth'ü oynamayı düşünmemiştim bile.

Ama Crysis ile sanki ilk defa Türkçe oyun oynicam hissine kapılıyorum enteresan.

Bildiğim ilk kez Meşhur bir oyunun Türkçe'ye çevrilmesi.
Yoksa Earth 2140 gibi, Dreams gibi bazı basit oyunlar daha önce de Türkçe'ye çevrilmişti.

Doom 3'ü mesela Türkçe oynamak isterdim.
Hani Half-Life için gerekmiyor ama Doom 3 gibi oyunlarda şart böyle şeyler :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aral forumlarında ki garip admin bugün sabah 10:26'da şunu dedi:

said:
"arkadaşlar ufak bir problemden dolayı daha ürün dağıtılmadı. dağıtım olunca hemen haber vericez."

Sonra 11:53:

said:
"oyun bugün kesinlikle dağıtılaack arkadaşlar.
ea den kaynaklanan sevkiyat sorunu vardı. halledildi. oyun bugün dağıtılacak."

Ve 5 dakka evvel, yani 12:27'de:

said:
oyunlar bugün dağıtılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Birşeyi merak ediyorum.Ben kişisel olarak şuan crysisden başka sadece cod 4 türkçe çıkarsa alırım orjinal.ki orjinal almam için tr olmasına gerek yok ama çoğu insan bu koşulla alırım dio gibi.
yılda kaç oyun çıkıoki düzgün hadi hepsi türkçe çıksa kaçını alıcaksınız? koca EA bi crysis i mi baz alıcak? ya korsan aldığmınz windowslar ofisler fotoşoplar otoked ler ?????

bu koca yılda 2-3 oyun alırmınısnz ? tabiki almazsınız

geçiniz arkadaşlar geçiniz.....
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten bende Crysis'in orjinal alma mevzusunu milli hareket haline getirdiğini, ilerde diğer çıkacak Türkçe oyunların orjinal satmasına teşvik oluşturmayacağını düşünüyorum. Belli bir kitle kazanabilirler ama çok fazla satmaz, bu yüzden de uğraşmazlar diye düşünüyorum.

Ya zaten bu Türkçe oynama durumu Crysis'e özel bişey bende. Normalde dublajlı film izlemem, herşeyim ingilizce. Ama oyunun dublajı bana oyuna daha çok gerçekçilik katmış gibi hissettirdi, garip bir olay tabi :D.
Sosyal ağlarda paylaş

behran said:
bu koca yılda 2-3 oyun alırmınısnz ? tabiki almazsınız

geçiniz arkadaşlar geçiniz.....

Ortalama oyun fiyatına 80 ytl desek. Yılda 3 oyun alsan 240 ytl. Yani ayda 20 ytl'ye geliyor. Oyun oynamayı seven adam da ayda 20 ytl'yi oyuna verebilir. Ben çok daha fazla para harcıyorum oyunlara mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Aral forumlarında ki garip admin bugün sabah 10:26'da şunu dedi:

said:
"arkadaşlar ufak bir problemden dolayı daha ürün dağıtılmadı. dağıtım olunca hemen haber vericez."

Sonra 11:53:

said:
"oyun bugün kesinlikle dağıtılaack arkadaşlar.
ea den kaynaklanan sevkiyat sorunu vardı. halledildi. oyun bugün dağıtılacak."

Ve 5 dakka evvel, yani 12:27'de:

said:
oyunlar bugün dağıtılacak.

e sonuçta bugün dağıtılacak işte?
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Normalde dublajlı film izlemem, herşeyim ingilizce. Ama oyunun dublajı bana oyuna daha çok gerçekçilik katmış gibi hissettirdi, garip bir olay tabi :D.

filmlerde aktörlerin kendi seslerini dinliyorsun. yaptığı hareketlere ve mimiklere göre ses tonu da değişiyor.
oyunlarda sonuçta orjinal dil diye birşey yok, herşey dublaj.
Sosyal ağlarda paylaş

HADİ BEE! ÖYLE Mİ YA BEN GERÇEK SANIYORDUM O ADAMLARI :(:(:(

Bonecum, sonuçta lipsync olayı var Crysis'te. İngilizce oynarsan el, kol ve ağız hareketlerinin uyumlu olduğunu görürsün.

Birde şey etkiler mesela, Türkçe windows'tan nefret etmişimdir çünkü abidik gubidik çevirmeler yaparlar, ekran kartı driverlarında falan "çok yönlü eşyöysüzleme" gibi bir ibare görmüştüm bir kere. Yani böyle çevireceksen hiç çevirme be baba.

Oyunlarda ve Filmlerde de bu olay geçerli. Orjinal dilinde, orjinal esprileriyle izlemek alacağın keyfi 2343 kat arttırıyor. Ama Crysis'te bu sorun aşılmış, başarılmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...