Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asmali Konak - the movie

Dojorel

Öne çıkan mesajlar

Bugun gitme firsatim oldu, cok begendim . Dizinin anlatim tarziyla pek alakali olmasa da, cekim kalitesi cok iyi, konusu iyi, yabanci oyuncular basarili [hemsire ozellikle], yapilan tum polemiklere ragmen gidilip gorulesi bir film. Bir turk filmi, basarili bir turk filmi. Bir dizinin son bolumu degilde bagimsiz bir film olarak cekilse belki olumlu elestirilerin arkasinin kesilmeyecegi bir film. Yani asmali konak dizisinin hayran kitlesini hayli genis bir yas grubunun olusturdugunu dusunecek olursak, psikolojik gerilim [bu ture oldukca yakin] turunde bir filmin tepki cekecegi farkedilmis olsa gerek. Ancak insanlarin televizyonda bedavaya izledikleri birseye para odemelerini istiyorsak farkli birseyler katmaliyiz mantigi hakim olmus sanirim. Karakterler genelde dizide gordugumuz gibi davranmiyorlar, olay orgusu tam kurulamamis, dizide sonlanmayan ve filmde cozume ulasacagimizi tahmin ettigimiz birkac seye ulasamiyoruz. Final sahnesi beklenen etkiyi yaratmiyor. Bunlara ragmen bende biraktigi izlenim acik ara olumlu. Tavsiye ederim. Unutmadan diziyi hic izlememis bir arkadasim benden daha fazla begenerek izledi filmi.[hline]blinded by fear of life
Sosyal ağlarda paylaş

çok iyi anlatmışsın filmi. İyi bir özet olmuş. Kutlarım..

Bu seymen ağa'yı oynayan adama uyuzum..
Keanu Reeves'a da uyuzdum.. Matrix'den önce de uyuzdum adama, matrixe de uyuzum, matrixten sonra da uyuzum.. Niyeyse İkisini de sevemedim tiksindim..

Hele Asmalı Konak dizisi çok abartıldı. Yok şarap yapıldı, yok o ev için ürgüpe gidildi ama orda peri bacaları olduğu öğrenilmedi gidip gezilmedi felan..
Nasıl pokemon fırtınası bir anda patlak verildi, bir anda söndüyse, bu da aynen öyle bence..
Popüler kültür olayı sanırım.. Önü beyazlatılmış kot modaysa, mutlaka bir koşu gidip o kotlardan alıp giymek lazım mesela..[hline]Yiyemedikten sonra araba ne işe yarar?
Sosyal ağlarda paylaş

eeee güzelim ülkemizin modern kaşarları Amerika savaşta Hammer kullanıyor diye gidip hemen Hammer satın alıyorlarsa kotun lafı bile olmaz.
Yakında bi savaşta folklit kullanırlarsa bizimkilerde alırlarsa şaşırmam.
neyse parmaklarımı yormıyım 100 lerce şırpıntı için...

Diziyi yarım yamalak izliyordum son bölümlerinde bağımlısı olmuştum :) filmede gitmek istiyorum zaman bulunca gidicem inşallah.
Ayrıca Asmalı Konak filmden öte Türkiye de en çok ses getiren bir film oldu bu başarı yeter onlara zaten.
Keşki film yurt dışına çıkabilecek kadar kaliteli olsaymış ama öyle değil sanırım.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

:),
gitmem, gitmeyeceğim, göndermem kimseyi. Dedim annemlere sallayın sinemada izlenmez benvcd alırım paranıza yazık diye :)

Çok reklamı yapıldı, bir nevi haryy potter gibi oldu. (Tamam kitap çocuklar için hoş ama belli bir düzeyi asla aşamaz)
Her tür reklamı yapıldı ve para kazanılacak her şekilde pazarlama yapıldı.

Bir tür güncel ekonomi dersi olarak algılanabilir durum. Üret, tattır, beğendir ve sattt...
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi izlemedim o yüzden film hakkında yorum yapamıyorum. Fakat şunu söylemem gerekiyor ki Türkiye sinema tarihinde gördüğüm en iyi trailer asmalı konağındır. Gerçekten ilk defa çok güzel bir trailer çekebildik. Bu çok büyük bir gelişmedir.(Tabii umarım biz çekmişizdir).

Fakat yine de Özcan Deniz' in reklamda kendi sesiyle oynaması beni gıcık etti. Bu güne kadar herkes onu kendi sesiyle oynamadı diye eleştirmişti. Şahsen ben reklamda duyunca cevabını aldım. Yönetmen iyi ki dizi boyunca farklı bir ses kullanmış. Adam resmen konuşmayı bilmiyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

bu film zaten dizinin sonundan nasıl en fazla para çıkartırım mantığıyla yapılmış bişey niye farklı davransın yoksa karakterler... Zaten en fazla 7 ay sonra televizyonda suyunu çıkarana kadar gösterirler... Gitmeye değmez, daha kaliteli filmlere gidin ey insancıklar :-)[hline] A Ferrari is a dream, two Ferraris are paradise while three Ferraris are just too good to be true ;)
Sosyal ağlarda paylaş

kafama takıldı?
Ya niye bazılarınız böyle bir filmden utanıyor? Türk Filmi bünyede rahatsızlık yapıyor galiba? bu bence batı hayranlığıdır başka birşey değildir.
Sonuçta sevmessin mesela benimde sevmediğim Türk Film leri var ama ne gidenler yanımda diye utanıyorum nede Türkiye böyle bir film çekmiş diye utanıyorum. Ama filme olumlu bakarsın izleyene "öküz" muamelesi yapılmaz.Saçma sapan hollywood filmleri harika oluyor fakat Türk Film i değilmi beter olsun!Afişini görmek bile utanç kaynağı bakarken rezil olabiliriz heran. Düşünceniz çok yanlış bu düşünceyle bir televole manken düşüncesi aynıdır. bence.
Sanki yılda 5k film çekiyoruz.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

bone basit diyorsun ama bak Türk toplumunda herkes kültürlü insanlar değil.
Sana basit gelir açıkcası banada basit geliyor. Sonuçta harika yabancı filmler diziler var.
Ama basit olsaydı eğer insanlar bu diziye bu kadar bağlanmazdı.
Ama ticari amaçlamı yapılmıştır sanat için mi yapılmıştır orasını bilemeyiz.
Fakat basit olsaydı bu kadar ses getirmezdi bu dizi.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Başarılı olması beklenmeyen hiçbir şeyin reklamı çok fazla yapılmaz. Bir başarı bekleniyodur ki, reklam yapıyorlardır.

Bence de batı hayranlığı ve özentiliğinden kaynaklanıyor insanların asmalı konak fobisi...

Diziye arada bir bakardım. Filme gitmedim. Ama emin olduğum birşey var ki, başarılı bir dizi idi. Trailer konusunda ghaldszar a katılmaktayım. Şu ana kadar gördüklerimin en iyisi.

Lütfen at gözlüklerinizi çıkarın ve öyle yorum yapın. Bir Türk filmi olduğu için destek vermek zorunda değilsiniz, bu tamamen kişisel yorumunuz. Ancak bir Türk filmi olduğu için de yada çok reklamı yapıldı ve geri dönüşü oluyor/olacak diye izlemeden etmeden eleştirmeye kalkmayınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone seni rahatsız eden işin ticari olması mı yoksa bir türk işinin ticari olması mı?

Eğer cevabın ilk söylediğim ise Bugüne kadar işin aşırı ticariye dökülmesinden dolayı bir çok şeyden rahatsızlık duyman gerekirdi. David Beckham, Michael Jordan, Lord of the Rings, Matrix vs. Peki bunların hepsi deliler gibi paralar kazanırken pazarlamanın en iyisini yaparlarken biz türkler pazarlama yapmayalım mı, para kazanmayalım mı? Sakız, araba, kurabiye, bilgisayar, lektronik esyanın pazarlaması olur da sinemanın, tiyatronun, sporcunun, sanatçının pazarlaması olmaz mı?

Black bu arada bu filmi ya da başka bir türk filmini seyretmemenin batı hayranlığı ile ne alakası olduğunu da anlamış değilim. Hele asmalı konak seyretmiyorum diye ben batı hayranı oluyorum ama yönetmen amca filmi türkiyede değil amrikada yönetmenlerle çekmeyi tercih edince batı hayranı olmuyor di mi?

Herhangi bir ülkenin sinemasını sevmeyebilirim ve bu Türk sinemasıda olabilir. Ben nasıl hint sineması sevmiyorsam birileri de Türk seinemasını sevmeyebilir. Filmlere gitme konusuna gelince de "her zaman türk filmlerine gidin de sinema gelişsin" derler. Hayır beğenme ihtimaliniz olan filme gidin. Ona para verin ki hangisinin iyi hangisinin kötü olduğu anlaşılsın. Yoksa abuk subuk dünya kadar film çekilmeye devam edilecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ya "hepimizi ariyoruz, polis, biz dedektifler sanki yer yarildi da icine girdi hodo" nedir ya ? DEDEKTIFLER diyor adam turkiyede DEDEKTIFLIK kurumu var mi ? valla oyle onun bunun isine burnunu sokarsalar dedektifim diye polis, mahkeme, halk burnunu surter adamin. ha belki aldatma olaylarinda calisan birkac kisi vardir. da boyle sanki turkiyede `dedektif` diye bi kavram varmis gibi sunmamislar mi.

bi de hic gercekci gelmiyor bana. oyle guneydoguda bi yerde boyle istanbul agziyla konusan modern lalalar pasalar `aga`lar. zorlama.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ghald benim anlatmak istediğim senin izleyip izlememen değil.
İnsanların filmden utanması. mesela bir arkadaş örnek vermiş arkadaşlarım gitti utanıyorum diye. Ya benim anlatmak istediğim bu. Tabiki filmi veya diziyi izlemek zorunda değilsin. Ama sonuçta Türk filmi zaten insan niye bir filmden utanır anlamam.
Adamlar uğraşmışlar. Yapmışlar. Bone zaten anlatmak istediğimi anlatmış ben kendimi anlatamıyorum şu anda kafam ambele oldu 450 test sorusundan sonra. :)
Neyse zaten bu ağır bir konu girmiyelim.

Ayrıca o amerika da çekme olayındada sonuna kadar haklısın çok saçma bence. Türk doktorları resmen aşşağılıyorlar.
Mesela bir amerikalı olarak izlesem gurur duyardım ben. Ülkemizi tanıtıcağımıza iyice yerin dibine sokuyoruz. Eğer bu film kazara Cannes film festivaline katılırsa ülkenin sağlık hizmetleri için - bir puan olur.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 19 October 2003 17:53 tarihinde demiş ki:
ya "hepimizi ariyoruz, polis, biz dedektifler sanki yer yarildi da icine girdi hodo" nedir ya ? DEDEKTIFLER diyor adam turkiyede DEDEKTIFLIK kurumu var mi ? valla oyle onun bunun isine burnunu sokarsalar dedektifim diye polis, mahkeme, halk burnunu surter adamin. ha belki aldatma olaylarinda calisan birkac kisi vardir. da boyle sanki turkiyede `dedektif` diye bi kavram varmis gibi sunmamislar mi.

bi de hic gercekci gelmiyor bana. oyle guneydoguda bi yerde boyle istanbul agziyla konusan modern lalalar pasalar `aga`lar. zorlama.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Zaten amerika baz alınarak söyleniyor bu laf adamı amerika da arıyorlar.
Ayrıca Türkiye dede var dedektiflik kurumu abartma 3. dünya ülkesi değiliz. Sizde Türkiye yi iyice afrika ülkesine çevirdiniz be.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Biz bir film yaptik herkes gelsin harcadigimiz paralari cikaralim gibi bir aciklama ben ne produksiyon sirketinden ne de oyunculardan duymadim. Daha cok pazarlama tekniklerinde iyi bir is yaptik gelen herkesi tatmin edecek mantigi var ki bu turk filmlerinde nadir olur. Gercekten bazen sasiriyorum. basit dizi basit film.. Ne filme gitmis ne diziyi izlemisiz, iyk asmali konak igrenc diyoruz. Nedir yani, bu kadar kultur kupu olmusuz daha bakmadan anliyoruz, gormeden asagiliyoruz. Amerika'da cekilmesi vb. tartisilabilir tabiki ama afise bakip burun kivirmak neyi gosteriyor bilemiyorum. Eskiden beri aydin kesim hep bir temkinle yaklasir kultur urunlerine, halk seviyorsa bize hitap etmiyordur mantigiyla. Bilmiyorum, bana anlamsiz geliyor. Hala bilgimiz olmamasina ragmen fikrimiz oluyor..[hline]blinded by fear of life

[Bu mesaj Dojorel tarafından 19 October 2003 19:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
blackchaos, 19 October 2003 18:12 tarihinde demiş ki:

Zaten amerika baz alınarak söyleniyor bu laf adamı amerika da arıyorlar.
Ayrıca Türkiye dede var dedektiflik kurumu abartma 3. dünya ülkesi değiliz. Sizde Türkiye yi iyice afrika ülkesine çevirdiniz be.[hline]bla bla bla ...

son 5 yildir kac tane dedektif gordun turkiyede ya da goreni duydun[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

unity bi konuda haklısın ama birinde de haksızsın galiba. türkiyede dedektiflik kurumu yok gerçekten. fakat dedektiflik yapan epey adam var. legal adı başka oluyo ama onların. bilirkişi, şahsi koruma falan gibi. bi yerde silah ruhsatı olan biri oluyo genelde eski polisler.[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...