Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

aoc a öyle diyen çarpılır olm,nerenizden çıkarıyorsunuz,eiglophian mountains de ,karşıdan kuş uçmaz kervan geçmez görünen, dağ tepelerinde bile onlarca quest var,ymirs de thunder riverda,en son böyle diyebileceğiniz oyun aoc dur,fakat wow da,vadiler hariç,dağlarında tepelerinde quest yapabileceğiniz yer varmı,veya wh? hepsinide oynadım,aion dediğniiz gibiyse,half lifedan öteye gitmez gibime geliyo:D
not:sadece o dağ geçitlerinden düşüpte,quest yapamayıp 1 ay oyunu bırakıp geri dönen sadece ben varım olm düşünün işte,derinlik hiç bir oyunda yok aoc kadar !
Sosyal ağlarda paylaş

Aoc de zone connection ve instanced sistemi varmi ? Var... Yazismaya degmez gerisi.. Kapidan zone ediyorsun baska zone a daha ne olacak... Ben oynarken bir zona kafana estigi bir dagin yamacindan degil belli yerden geciyordun bahsedilen serbestlikten kastim o... Tekneden adaya gecme , kapidan baska zone tiklama, magara kapisindan baska zone a gecme... Mob pesinde oralardan kacip mobdan kurtulma... Bunlar serbestlik ve mantigi kayip ettiren seyler...
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:

aionda özgürlük yok aoc, warhammer, wowda özgürlük var muhabbetinizi okudum.bütün oyunları oynadım fakat ne aoc de ne warhammerda ne wowda nede başka bir oyunda dağ sırası gibi zone sınırlamalarının olmadığı bir oyun görmedim.

Darkfall'da ne boyle bir tur engel var, nede size cizilmis bir linear line. Ozgurluk ve exploration ariyosaniz oyunda darkfall kesinlikle aradiginiz oyun. Ama soyle bir durum var, oyunda hic safe zone yok, ben pve adamiyim sadece etrafi dolasiyorum durumu yok.. En ucsuz yerlerde yanyana 10 tane metal node bulup zengin olabilir, veya "burayi benden baska kimse bulmamistir" diyip gank yiyip 500 ore kaybedip kanser olabiliyorsunuz.

Ne kadar Darkfall map'i mob dagilimi olarak zayif olsada, mekan olarak hicbir kisitlama yok. Her dagin tepesine cikiliyor, hic beklenmedik yerlerden adam, maden cikiyor. Explore olayi sadece goz veya sevk'e degil ayni anda maddi zevkte veriyor oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla veya az olmasi kisinin yaraticiligina, hardcore/casual seviyesine ve yetenegine bakiyor.

Oyun casual insanlara gore degil. Oyun WoW mantalitesini kabul etmis insanlara gore degil. Oyun zor. Oyun ayni zamanda oynayabilene UO'dan sonra en iyi oyun deneyimini yasatma potansiyeline sahip.

Her zaman Darkfall adinin yaninda gecen bir quotela ozetleyim;

"This game is not for everyone"
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım akşam akşam,adamı kitabın ortasından konuşturacaksınız,bura ne aoc ne df forumu,ama aoc da loading ekranının olmasının en büyük sebebi ,normal ve epic modda girebilmen haritalara,tek başına normalde kasarsın,istersen toplarsın grubu ,aynı haritaya grupla farma gidersin,biraz mantıklı konuşun ya,geçen sene bu gün deseydin,aocu eleştirmene sonuna kadar katılırdım ama,wowuda df yide ragnaroktan tutda eskilere kadar ne var ne yok denedim,aocun verdiği özgürlük hissini hiç bir oyundan alamıyorum ben,fatality olayını nerde gördün,veya bu grafikleri,herşeyi geçtim,assasin creeddeki heriften aldığım zevkin tıpkısını,aocda assasinden alıyorum,1 ay wowa dönüyorum,dayanamayıp geri dönüyorum aoca,1.5 patchiyle de,bi 5 sene götürecek bu oyun milleti demedi demeyin,bir şaheser yapan funcom,istese loading ekranı olmayan oyun yapamazmıydı,biraz mantıklı düşünelim ya:s
Sosyal ağlarda paylaş

Yine bulduk bir fanatik. Biz sevmiyoruz, sevemedik, eleştiriyoruz, var mı ötesi? Burdan en az senin kadar, muhtemelen daha çok oyun oynamış, beta tester olarak görev yapmış insan var, ve sanırım çoğunun oyuda aoc a karşı olur.

not: birde, sinir yapmadan konuşalım, mod lara iş bırakmayalım lütfen, maça gidiyorum şimdi sakin durun :)
Sosyal ağlarda paylaş

superwizciim :)

epic modda tavern de ne isin var oraya girerken dahi loading :)

betasindan surumune kadar her tarafinda vardim aoc nin. neresinin serbest neresinin daglar taslar ve gorunmez pathlerle engelli oldugunu biliyorum ...

tavern e girmenin loading ekrani ile oldugu bir oyunun neyini tartisiyoruz ki? conani kotu yapmiyor zaten bu yonu , diger yonleri kapatiyordur herhalde oynayanlar icin bu sorunu veya oyunda kalan azinlik sanirim bunu sorun etmiyor.

aion onun kadar degil allahtan.
Sosyal ağlarda paylaş

bırakın funcom u ya onlardan adam olmaz

3 ay end game testing yaptım guildle her akşam gmlerle birlikte raid yaptık her akşam çıkarmayın oyunu bu iş böyle olmaz dedik dinletemedik işin ilginç yanı bir sürü raid boss exploitlendi ve biz bu exploitleri oyun çıkmadan bildirmiştik.

funcom insanların bukadar seri kasabileceklerini düşünemedi orada hata yaptı çıkaralım nasıl olsa fixleriz dedi ama ne yazık ki yemedi

ncsoft hadisesi ise çok karışık öncelikle avrupa ve kuzey amerika hedef kitleleri değil ve adamların imzaladıkları sözleşmeler var buna göre en erken çinde çıkışından 3 ay sonra bu piyasalara girebiliyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Eu betada iki günlük izlenimim sonucunda diğer denediğim MMO lara göre gayet başarılı. sanki piyasada oynadığım diğer oyunların herbirinden bir parça konulmuş bunlar NCsoft mühendisleri ve grafikerleri tarafından harmanlanıp ortaya şok edici olmasada güzel bir oyun çıkmış tabi ki 2 gün oynayıp bir oyun hakkında eleştiri yapmak ne kadar doğru ama ilk izlenimlerim gayet başarılı uzun soluklu mmoların end-game contentlerinin ve pvp event vb. lerinin başarılı olmasıda gerekli.
Oyun içeriği ve NCsoftun kore firması olduğunu göz önünde bulundurursak hedef kitlenin uzak doğu olması çok doğru ama hiç olmassa avrupa menşei grafik motorlarının hatrına EUyada şu yakın tarihte oyunu release edip bı kıyak geçeseler (:P) Çünkü bu ara eveden sonra beyendiğim bir oyun ve aylık mmolara ayırdığım bütçemin suanda altında olmamın verdiği rahatlıkla bu oyunu oynamak istiorum birde her yeni çıkan mmoya 5dk takılıp sonra olmadı abi wowa dönelim olayı çok sıktı. Şuanda beklenen oyunlar gelene kadar oynayabileceğim en düzgün oyun Aion gibi duruyor inşallah buda patlamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

AION tarafinizdan niye bu kadar ilgi gordu anlamis degilim durust olmak gerekirse? Oyun kesinlikle patlamaz orasi kesin, ve piyasadaki cogu oyundan cok daha sorunsuz calisir, o'na da ben garanti veririm ama soyle bir durum var, oyunda sizi ceken nedir?

AION'da ozel olan ne? Betada 2 hafta oynadim hicbir "unique" tarafini gormedim grafikleri disinda. Questler her zamanki WoW ve AoC tarzi git bana 20 tane tavsan pipisi getir seklinde, moblarin hicbir ozelligi yok, combat sisteminde asiri basit bir combo olayi var, ateri oyunlarindaki kadar komplike.. Classlarin hicbiri ilginc degil, aynen Lineage 2'den clone. Talent/Feat sistemi yok, herkes ayni olucak oyunun sonunda Lineage 2'deki gibi.

Hani hic wow veya AoC oynamamis bir insan icin bu oyun cok devrimsel gelebilir ama hepiniz WoW, AoC oynamis adamlarsiniz, yeni content ortamlar falan diyorsaniz anlarimda, oyunun ben hicbir yenilik getirdigini gormedim?
Sosyal ağlarda paylaş

Razz bende oyle dusunuyordum,aynı senın kafadaydım ama oyun benı yalancı cıkardı 1 haftadır oynuyorum cın serverlarında,questler dısında gıdıp mob kesmedım. Hatta adamlar samata questler fılan bıle eklemısler.lvl 20 qestlerınden bır tanesıydı sanırım ; Byuculerden bırı senı papagan halne sokuyor, sende gıdp Sunken shıpte korsanları scout edıyorsun ve o anda korsanların papaganı ıntruder ıntruder dıe bagırıyor orda kacmaya baslıyorsun fılan dıe.
Zaten lvl 20 den sonra grup olayı baslıyor.epik moblarla ılgılı qestlerın baslıyorkı bunlarıda grupla yapmak zorundasın.Yanı anlıcagın questlerı takıp et, baya hızlı lvl alıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle grafik konusunda katiliyorum, hatta benim koydugum 1-2 SS vardi, gercekten cok guzel ortamlar. Hele ki humanlarin capitol sehrine gittigimde agzim acik kalmisti, adamlar binalarin icini gercek mimari gibi cizip, dizayn etmis. Gothic'den tut post moderne kadar o kadar guzeller ki. 1 saat araliksiz sehirde dolastim -ki tek bir sehirin boyutu buyuk ihtimal wow'daki 2-3 racial capitol'dan daha buyuktu-.

Gercekten o konuda 10/10.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi ben hiç sanmıyorum lvl 20miş 40mış zaten quest olsa nolur olmasa nolur. benim korkum son 20lvl da falan. ki ncsoftu biliyorum yani 2 senemi yedi ve adamların pazarı da apaçık ortada. zaten çekik gözlüler de çok seviyorlar kasmayı, ne sabırlı ne ruhsuz insanlar ya. bi noktadan sonra xp öyle bir ivmelenicek ki ne quest kalıcak ne dolanmadık yer. ha kötü mü, değil. tarzları farklı herkes 2 ayda son lvl olmasın diyorlar, en azından 1 sene oynasınlar fln. gerçi 1-1.5 sene kasılmış charin da zevki benzersiz yani ama bende tutamıyorum kendimi en iyiye oynucam diye kasıyorum ne hayat kalıyor ne başka bir şey. bende oynadım 1-2 hafta çinde ve 15lvl falan olmasına rağmen hissettim hafiften benzerliği. herneyse zaten release olunca bende başlıcam eğer dediğim gibi olmazsa mis gibi oynarım. öbür türlü yok olmaz yani yapacak işlerim var, geleceğim zaten muallak sdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...