Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yilan seklinde bebek

unac

Öne çıkan mesajlar

said:
Bilim bir konuda açıklama yapamıyorsa ben mutlaklığından şüphe ederim. Aynı olgu kutsal kitaplar için de geçerlidir. Neden salakça buldun ? İlginç... ; ve üslubun beni rahatsız etti , burda herkes herkesin kankası değil.

bilim mutlak doğru olsaydı hiç bir şekilde gelişmezdi.

salakça işte, kanka felan olmak gerekmiyor.

bilim dediğin her zaman eksiklikleri olan birşeydir.
yeni şeyler çıktıkça eski bilgiler güncellenir.

"bilimin açıklayamadığı" şey yoktur.
"bilimin _HENÜZ_ açıklayamadığı" şey vardır.

klasik bilimi dini inançla karıştırma mantığı seninki.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Son mesajımdır . Size kuantum fiziğinden tutun da Kuran-ı Kerim'e kadar o sizin taptığınız akla ve mantığa uygun açıklamalar yapıyorum . Siz ise sadece idda atmakla yetiniyorsunuz. Ben söylediklerimi ispatlıyorum. Ayrıca bunları inkar eden bütün sistemi baştan açıklamak zorundadır. Yazdıklarımı biraz olsun nefsiniz karışmadan aklı selim tekrar okuyun. Ben bana ait değilim . Her şeyi bildiğini söylüyen hiç bir şey bilmiyordur çünkü ; bilmeyi veren Yüce Allah'tır. SON.

İS-PAT-LI-YO-RUM
offf...

bilim ile din farklı şeylerdir razien.
tamam çok güzel incili de, tevratı da, kuranı da felan okumuşsun da,
bilimsel bir şey hakkında yorum yapmak için dini kitap okumak yeterli değil.

aynen stv-kanal 7'deki adamlar gibi, bilimi işine geldiği gibi kullanıyorsun.
quantum tanrıyı açıklarmış da, evrim tanrıyı yalanlarmış da, o yüzden quantum uzmanı evrim düşmanı kesilmek lazımmış da felan filan.

"bilim açıklamaz" denilen şeyleri aslında bilim zaten açıklar, sadece sen bilmessin.
"dünya tesadüflerle yaratılmıştır" diye zannedilen evrim teorisi aslında çok daha geniştir.

ama bir kere bile açıp bir bilim kitabı okumayan insanları stv gibi televizyonlar çok güzel kandırır,
senin gibi kişiler de gelir burda bilmediği konuları bilimde yokmuş gibi göstermeye çalışır.
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışmaların yalnızca ilk sayfasını okudum ve devamını tahmin edebiliyorum. Bilmeden konuşmamak için anneme (kendisi cerrahpaşa tıp fakültesinde patoloji anabilim dalı başkanı oluyor) sordum bu nedir diye. Kendisi böyle bir hastalık olduğunu, bilimsen adının (yanlış yazarsam affola) ichthyosis congenita gravis, halk arasında adının ise collodion baby olduğunu ve çok az da olsa rastlandığını söyledi. Sadece annemin ilginç bulduğu bir şey varmış ki genelde böyle bebekler ölü doğarmış, bunu yaşarken çekmeleri iyi olmuş falan dedi. Hatta ben inanmadım da internetten baktım biraz collodion baby diye çıkan resim bu mesela, gördüğümüz üzere hastalık aynı. Kısacası ne kıyamet alameti, ne de başka bir şey. Genetik, az görülen bir hastalık sadece. Gaza gelmenin alemi yok

Annem şimdi gelip bir eklemede daha bulundu, dedi ki bu çok nadir bir hastalık, ben 22 senede yalnızca 1 kere gördüm falan dedi. öyle yani.

hassas bünyelerin fotoğraflara bakmamasını öneriyorum.
bu bir
bu da 2
bu da 3
bu da 4

[ Mesaj 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 16:56 tarihinde, karpuz tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tanrıya gelecek olursak, şahsen bir tanrının varlığına inanırım. Çünkü bazılarının iddia ettiği gibi bedenimiz tirilyonda bir yada katrilyonda bir meydana gelen bir tesadüfün eseri olamayacak kadar karışık ve komplike bir çok sistemden oluşur. Bu sistemlerdeki tek bir yanlış seçimle eşek cennetini boylarsınız. Biyokimya prof. umuzun bir cümlesini söyleyeyim size.
"Doğa kendisini tesadüfen yaratırken nedense hep en mükemmelini seçmiş"

@Flameoffear.

katılmıyorum o düşünceye.
çünkü
1- doğa kendisini tesadüfen yaratmamıştır
2- doğa hep en mükemmelini seçmemiştir.

1- doğa, gereken şartlara göre kendisini adapte eder. mutasyon, evrim, hatta insan tarihi bile belirli şartlar yüzünden değişir ve gelişir. bunlar tesadüf eseri değildir. örneğin birinci dünya savaşının çıkması tesadüf değildir. ancak sırf bir prensin öldürülmesine bağlarsan, elbette birinci dünya savaşını tesadüf sonucu çıktığını düşünebilirsin. ya da ecevit dönemindeki kriz de tesadüf değildir, sadece anayasa fırlatma tesadüftür.

2- hem dinde hem bilimde, insanlar ayrı tutulur. "en mükemmel canlı, evrimi en iyi tamamlamış hayvan, en üstün varlık" diye tanımlanır.
ancak insan -genel kanının tersine- mükemmel değildir. evrim sonucu bazı dişleri körelmiş ve "20. yaş dişleri" denilen olgu, yani bu dişlerin üstü et ile kaplanmıştır.
daha da ötesi, arılar morötesi görme yetisine sahiptir, ancak insanlarda yoktur bu. köpek ve kurtlarda çok iyi koku alma duyusu vardır ama insanlarda bu da yoktur. bazı canlılar yara aldığında ve uzuvları kesildiğinde kolaylıkla bunları geri iyileştirebilir, insanlarda regeneration yoktur. 4 ayaklı bir canlı, eğri yerlere insandan daha kolay çıkabilir. bazı hayvanların gece görüş yetisi gelişmiştir, insanlarda yoktur.
yani "diğer canlılardan daha üstün bir varlık" değildir insan.
sadece beyni daha farklı gelişmiş ve sosyal hayat kurabilmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Razien
üye [şikayet et]
§ 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 12:13 [ özel msj ]
Dediğin kadar varmış. Tıpın açıklamaları çok yüzeysel kalıyor bu konularda. Demek ki bilim herşey değilmiş

bunu okuyunca bi "heheh" cikti benden.
said:
Razien
üye [şikayet et]
§ 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 12:30 [ özel msj ]
Evet vardır ama ; bilim değil . Konuyu uzatmıyalım size en az 10 tane yaşanmış örnek sunarım ama ; anlıyamazsınız çünkü akıl ile kurduğunuz özet bağlantılar inanç haline gelmiş,benim de kabul etmem kolay olmadı. Bilim olayın nasıl olduğunu açıklar ama neden olduğunu, neyin tetiklediğini söylüyebiliyor mu ?? Sonuç değil nedeni açıklasın

bu cumleden sonra "at gozluklerini" hissetmeye basladim.(yanliş anlaşilmasin tabirim, kimseye at demiyoruz lol derim konu oraya cekilirse)
bilim olaylarin neden oldugunu da aciklar, eger aciklayamiyorsa bu aynı boneun da dediği gibi henuz aciklayamadiğindandir. bi aciklamasi olmadiğindan değildir.

said:
unac
üye [şikayet et]
§ 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 12:31 [ özel msj ]
Harlequin iktiyozis, (HI) ciddi ve genellikle ölümcül seyreden herediter cilt hastalığıdır. Etkilenmiş bebeklerde doğumda vücut yüzeyinde yoğun keratin plaklarının birikimine bağlı görünüm ve bu plakların arasında derin fissürler mevcuttur. Beraberinde kalınlaşmış cilt yapısının konjuktiva ve dudak bölgesinde yumuşak dokuyu çekmesine bağlı ciddi eklabium ve ektropion gibi anomalilerin yanısıra kulak ve burun anomalileri görülür. Klinik özellikleri iyi tanımlanmasına rağmen HI'li bebeklerin yaşamlarının ilk haftalarında kaybedilmelerinden dolayı hastalığın patogenezi, tedavi yaklaşımı ve prognozu hakkındaki bilgiler azdır.
Perinatoloji Dergisi 2002

bakiniz sevgili razien burda da aciklamis bilim.

said:
ssj4songoku
üye [şikayet et]
§ 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 13:17 [ özel msj ]
OMG Razien Zarek'in ikizi olabilir mi acaba ?!?

olabilir.

said:
Razien
üye [şikayet et]
§ 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 13:47 [ özel msj ]
İncil'i de Tevrat'ı okudum . Başka ne gedik kaldı ? Beni tanısaydınız şimdi de anlattıklarımı yaşayıp yaşamadığımı , kendimle çelişip çelişmediği mi sorgularsınız. Bir ağacın olması için tohum , tohum için toprak Güneş, Dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesi , yağmur lazımdır. Yağmur için su buharı su buharı için gazların olması lazım . Bu mükemmel bir nizamdır , tesadüf olmasının imkanı var mı ?

selam. ben de okudum. kurani da okudum, hem de anlayarak ve kendi istegimle.
bu kadar dar goruslu olmaman konusunda okursan 3-5 tavsiye almissin bence uygulamalisin. bu saydiklarinin hepsinin dogada bi yeri, bilimde bi hikayesi var. zor gelmiyorsa bul oku, geliyorsa haber ver bulup veriyim.
stv belgeselleri muhabbetine de koptum, helalz diyorum :D

said:
Son mesajımdır . Size kuantum fiziğinden tutun da Kuran-ı Kerim'e kadar o sizin taptığınız akla ve mantığa uygun açıklamalar yapıyorum . Siz ise sadece idda atmakla yetiniyorsunuz. Ben söylediklerimi ispatlıyorum. Ayrıca bunları inkar eden bütün sistemi baştan açıklamak zorundadır. Yazdıklarımı biraz olsun nefsiniz karışmadan aklı selim tekrar okuyun. Ben bana ait değilim . Her şeyi bildiğini söylüyen hiç bir şey bilmiyordur çünkü ; bilmeyi veren Yüce Allah'tır. SON.

sen mi akla mantiga uygun aciklama yapiyorsun? ya bi git. lütfen.
idda atmakla sucladigin kişilerin bir cogu "bak bu bu bu bu" demiş sana, sen ise hala gelmiş, ben size dogru yolu gosteriyorum modundasin. at et it ot bok karistirmişsin. senin yaptigin ne soyliyim mi arkadasim? kolaya kaçmak. oturup o omzunun uzerindeki küresel seyi caliştirmaktansa(veya caliştiranlarin ne yaptigini merak edip, oğrenmektense) "allahın işi bu" diyip cikiyorsun işin icinden.
patiye bi imam lazimsa, forgiverda gonullu değilse, seni alalim. guzel vaaz veriyosun. lakin ancak boş.

said:
Razien
üye [şikayet et]
§ 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 15:08 [ özel msj ]
Hata bende çoluk çocukla bu konuları konuşuyorum

cık cık cık ayıp. coluk cocuk dedigin insanlar arasinda, colugu cocugu olanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
genelde böyle bebekler ölü doğarmış, bunu yaşarken çekmeleri iyi olmuş falan dedi.

karpuzcuum daha da ötesi, bir bebek yaşamış ve tedavi edilmiş. gerçi ne kadar düzelmiş o da meçhul da...
ikinci sayfaya mı ne koymuşlardı, ona da bakabilirsin.

tek gözlü bebek görmüştüm ben fakültede, doğarken ölmüş anomalilerden bir başkası.
acaba o bebekleri de tedavi edip büyütmek mümkün olur mu...
kim bilir, eski "tepegöz" efsaneleri de belki bunlardan türemiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

woah!!!

öncelikle 7.çocuk ne yahu! deli misiniz?

sonra woah!

kontrol yaptırmadınız mı hiç yahu?

son woah!
ve ayrıca öağh(kusma efenkti şeysi) bu ne be? rüyalarıma girecek kadar korkunç [tamam abarttım biraz.. ama gerçekten korkunç...]

nihayetinde:

said:
çevre kirliliği, radyasyon, gıdalara katılan katkılar.. hede hödö..

gelecekte herkesin bir mutant çocuğu olacak...

imza: cem uzan

-cem abi.. bu seçim sloganı pek olmadı be abi..
+lam bana da öyle geldi ismet.. bana da öyle geldi.. silelim iyisimi bunu biz..
-evet abi..
+ismet izninle ben bi kusup geleyim.
-saçını tutayım mı abi kusarken?
+ismet... gaysin sen olm.. bi *$½## git çay koy..
-peki abi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...