Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yilan seklinde bebek

unac

Öne çıkan mesajlar

Ya Razien bu popülarist tavırları bırak da tartışacaksan tartış bence.
30 postundan 1 tanesinde bir yere kulaktan dolma bir kuantum fiziği lafı sıkıştırdın, "Kur'an-ı Kerim'den kuantum fiziğine manyak açıklamalar yaptım, aklınızı aldım" tavrıyla benden bu kadar paydos yapıyorsun.
Gel açıkla bana Tanrı'yla kuantum fiziğinin bağlantısını. Hatta önce bana sırf kuantum fiziğini açıkla bakalım neymiş ne değilmiş, nasıl bulunmuş kimin tarafından bulunmuş, neye dayanıyormuş teori? Herkes bir kuantum fiziği üstadı çıkıyor bu aralar da, what the bleep do we know izliyip netten 2 makale okuyarak olmuyor o iş.
Sosyal ağlarda paylaş

razien ayıp ettin, dedigin her teze antitez cıkardım nerdeyse, sen nekadar kanıtladıgını soluyosan bende tersini idda ediyorum,
sen hicbiseyi kanıtlamıyosun, cevapsız sorular ortaya atıyosun," peki bu nası? ha? ha? " cinsi,
aklımız erdigi kadar bizde yanıtlıyoruz, ama misal benim yanıtlarıma hic yorum yapmıyosun
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Evet!

Tanrı'nın ne olduğunu açıklıyorum. Ve o kadar yobazım ki, tartışışmayı bile kabul etmiyor ve ad hominemlere sığınacağımı söyliyorum bundan sonra bu konuda.

Tanım :

[spo]Gelinciklerle
Uçan balıklar dışında.
Şarkı söyleyen erkeklerle,
Güneşte saçlarını fırçalayan Kadınlar dışında;
Tanrı yoktur!

Güzel olan her şey tanrıdır.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

isteyim, evde de kuran yok yurtdisindayim.. biraz kasar bulmam o yuzden ama bakarim aksam internette uploadli kuran varmi diye.

bide yazdiklarim raziene cevapti; "musevilik ve hristiyanlik zaten kotu, sapmis, islam ise barisin dini" demis. ama oyle diil, hem islamda hem hristiyanlikta barisa cekebilecegin yerler var, savasa cekebilecegin yerler var (musevilik agzina kadar savas katliam doludur, onu katmadim bak).
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52
üye [şikayet et]
§ 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 13:54 [ özel msj ]
Razien peki bahsettiğin Tanrı'nın müslümanlıktaki Tanrı yada tevrattaki Tanrı olduğuna dair bir dayanağın var mı?
İyiliğe kötülüğe bağlı bir Tanrı olduğuna dair bir dayanağın var mı?
Hatta bu Tanrı'nın varlığına dair bir dayanağın var mı?
Dinlerin dışında bir Tanrı'ya benim de inancım var, ama bu sadece bir inanç, kimseye gidip "Tanrı var!" demiyorum, diyemem, sadece kendi içimden bu inancı taşıyorum, aklımda çizdiğim Tanrı imajı da bana özel, iyilik ve kötülükle alakasız, sadece yaratıcı sıfatını taşıyan bir imgeden ibaret. O yüzden asla Tanrı'nın varlığını savunmuyorum.
Sen nasıl burda açıklayıp kanıtlayacaksın Tanrı'nın varlığını? Hadi Tanrı kabul gördü, dinlerle alakasını nasıl kuracaksın?
abi ne alakası varki ya Allahı göremesende bi şekil sana var olduğunu gösteriyor merak etme sen ben bazı seyleri yaşadım ve gayet iyi biliyorum 2.si dinle alakası şu abi;inandığın bi din varsa bu dinin gereklilikleri zaten inandığın dinin tanrısı yani allahın istedikleri doğrultusundadır ve buna inanıyoran inancın dorultusunda bunu yaparsın ama kendi kafamda kurduğum tanrı imge falan diye bişi yok bunun bi geçin abi.bide anlatmıyoruz kimseye raziel özellikle lafım sana insanlar istediği seye inanır abi bunuda bilimle sakın bağdaştırma fosil değiliz.şunuda unutma ben İslam dinine inanan bi insanım ama benim inancım bana kimseyi yargılayamazsın sus artık dini öne sürerek prim amacındasın ama yemezler herkes istediğine inanır ister ateist ister hristiyan raziel madem islamiyetten bu kadar anlıyorsun insanların dini inanclarını niye yargılıyorsun ki dinimizde bu çok kesin bi dille ifade edilmiştir dinde zorlama yoktur herkes özgür iradesi ile hareket eder diye .

[ Mesaj 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 14:05 tarihinde, LucifeL tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Razien ÖM ile demiş ki:
said:
önceki yazdıklarımı oku annede ki şefkati veren insanda ki vijdanı veren bu sıfatların en'ine sahiptir. din ise sadece onun varlığına inanmaktır. onun sıfatlarına göre yaşamaktır. bu sıfatlar sistemine inanıldıktan sonra kavramlar önemli değildir ama kuran bunu sabitliyerek nefsimizin bizi kandırmasını engellemiştir. hz. muhammed demiş ki hristiyanların arasın da da bozulmamış cennet ehli çıkacaktır. demek istediğimi anlıyor musun ?

Vicdanın ortaya çıkışı tamamen psikoloji ve sosyoloji bilimlerine dayalıdır. Toplum olarak yaşamanın ilk şartı insanların birbirini öldürmemesi olduğu için bir başkasını öldürmek en büyük suç olarak görülür, dolayısıyla da vicdanen seni en kötü hissettiren şey başka birini öldürmektir. Bu ilkeden yola çıkarak her toplumun kendi yapısına göre her toplumdaki insanların "vicdan" yapısı farklı gelişir. Tamamen super-ego (üst bilinç)e dayalı bir olaydır vicdan. Budist bir rahip inek öldürürse vicdan azabı duyarken, bir müslümansa kur'an-ı kerime tükürmekten vicdan azabı duyar. Psikolojik ödüllendirme-cezalandırma sistemine bağlıdır tamamen vicdan dediğimiz olay.
Sosyal ağlarda paylaş

ben cevapsız soruların cevabını verdim . yüce Allah bütün sıfatların en'ine sahiptir. bu sıfatlardan biri eminliktir .Allah yüksek eminlik derecesindedir. bir şeye ol der olur. insanı da en mükemmel yaratılmış varlık yapan bu sıfatların yansımasına sahip olmasıdır yani çekim yasasıyla bir şeye inandığımızda allah olmasına bizim şans , tesadüf diye adlandırdığımız şekilde olmasına izin verir.bütün doğa üstü olayların açıklaması budur.Önemli olan bu edemler sistemine inanmaktır . Kıyamete yakın bir zamanda bozulmamış hristiyanlarla müslümanların bireşiceği Kuran da yazılı.

[ Mesaj 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 14:07 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 14:19 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
önceki yazdıklarımı oku annede ki şefkati veren insanda ki vijdanı veren bu sıfatların en'ine sahiptir. din ise sadece onun varlığına inanmaktır. onun sıfatlarına göre yaşamaktır. bu sıfatlar sistemine inanıldıktan sonra kavramlar önemli değildir ama kuran bunu sabitliyerek nefsimizin bizi kandırmasını engellemiştir. hz. muhammed demiş ki hristiyanların arasın da da bozulmamış cennet ehli çıkacaktır. demek istediğimi anlıyor musun ?
abi adam nasıl saçmalamış ya kendi ile çelişiyor yahu adam sana ne adamın inaından ya bide ne alaka kuantum fiziği le sefakt abi sus allah aşkına ya!!!111
Sosyal ağlarda paylaş

Heh çok hoşuma gidiyor işte, çıkmaz yola yaklaştıkça müslümanlığa inancı olup da verecek cevabı olmayan insanlar otomatik sinirlenmeye başlıyorlar.
Kimsenin kafasına silah dayayıp ateist olun, deist olun diyecek halimiz yok. Ancak bilimsel gerçekler var. Bunları sıralamak da en doğal hakkımız. Yobazın, bilim tanımaz adamın tekiyseniz kafanızı çevirip topice bakmamak sizin elinizde. Ancak bilimsel gerçekleri sıralayan bir insana asla çıkıp da "müslümanların inancına zarar veriyorsun, yeter artık prim yapma sus!!!" diye tepki vermeyin, komik oluyorsunuz. Dine saygıyla dine boyun eğmek arasında çok büyük fark vardır. Camiiye giden adama küfredicek değilim, salak diyecek değilim ancak bu beni bilimsel gerçekleri sıralamamdan, fikrimi belirtmemden alıkoyamaz, saygıyla bunun bir alakası yoktur.
İnanın bana, dinler üstüne az-çok araştırma yapmış bir insanım, dinlerin takip ettikleri bir süreç var, bunu da yazarım buraya eğer isterseniz, gerçi messor'un dediği gibi yoruluyor insan bir noktadan sonra onu dinlemeyen insanlara laf anlatmaya çalışmaktan.
Sosyal ağlarda paylaş

benim vicdanımdaki insan oldurmenin azabı, hem oldurdugun kisinin hayatını sonlandırmıs olmaktan, onun artık yapmak istedigi seyleri yapamayak kılmıs olmaktan, hem de o kisinin sevenlerini o kisiden ayrı kılmıs, bidaha ulasamiycak kılmıs olmaktan kaynaklanır,
tabi burdaki oldurmek durup dururken gidip birinin kafasına kursun sıkmak
yoksa evime girip esyalarımı calmaya calısan bi hırsızı odama cekip sopayla parmaklarını burnun cenesini kırdıktan sonra oldurebilirim yani
Sosyal ağlarda paylaş

@Sintisyzer ben bu adamın yazdıklarından anladığım su resmen insanların inanclarını yargılıyor abi adam islamiyete bu kadar bağlıyken nasıl tanrı olgusunu nasıl yargılarki bi dine mensupsan zaten onu benimsemişsindir ne alaka ki?

[ Mesaj 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 14:10 tarihinde, LucifeL tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...