Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstek: PatiUO 101

Gangren

Öne çıkan mesajlar

yaw ben uo yu 7. sınıfta oynamaya basladım o zamanlar adsl falan yoktu tabi tt net vardı. o baglantıyla 220 milyon( o zamanın parasıyla ) fatura gelmişti. ben eski uo yu biliyorum yeni hali cok farklı geliyo bana ne guzel di o eski uo sunucuları... nebulada skill kascam diye sakallarım cıkmaya baslamıstı... off off
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce ben seninkileri çeke çeke uzatcam dert etme sen (6)

Veteran Rewards sistemi aktif olursa belirli bir süreden sonra 705-710-715-720 (daha ileri gitmiyor) oluyordu toplam skill cap.

Bu takım halinde skill'in maximumunun 120 yapılabilmesi olayı şu şekilde;
Champion diye bir sistem var. Oyunda farklı championlar var. Her birini çıkarmak için alt ekiplerini haklamanız gerekmekte. Bu da tek kişi yapılacak iş değil. Grup halinde gidiyorsunuz ve yaratıkları öldürmeye başlıyorsunuz. İlk başta basit yaratıklar geliyor ama gittikçe zorlaşıyor. Bu yaratıklar 4 level oluyorlar. Her levelda 2 çeşit yaratık çıkıyor. Championlar belirli bölgelerde oluyor. Bu bölgelerin orta yerinde kare şeklinde bir Champion Altar oluyor. Siz yaratık kestikçe orada beyaz kuru kafalar çıkıyor. 5 tane beyaz kuru kafa 1 tane kırmızı kuru kafaya dönüşüyor. Bu şekilde kırmızı kafalarla Champion Altarın dört tarafını tamamlamanız gerekiyor. Altarın her kenarı farklı bir levelı temsil ediyor. Yani bir kenarı tamamladığınızda bir sonraki levela geçmiş oluyorsunuz ve çıkan yaratıklar zorlaşıyor. Altarın 4 kenarınıda kırmızı ile doldurduğunuzda ve son çıkacak kırmızı kuru kafaya yer kalmadığında Champion çıkıyor. Bu championu sabırla ve özenle kestiğinizde etrafına para saçıyor ve en fazla hasar veren 6 kişinin çantasına Power Scroll (PS) düşüyor. İşte bu PS'ler normalde maksimum 100 olabilen yeteneklerimizi 120'ye kadar çıkarabilmemize yarıyor. PS'ler tek kullanımlıktır ve curseddır, yani insure edilemez. PS'ler +10, +15 ve +20 şeklinde olabilirler. Eğer herhangi bir skill için +10 kullandıysanız bu daha sonra +20 kullanamayacağınız anlamına gelmez. PS'ler 6 adet düşüyor demiştim. Ancak, Protection ile 12'ye çıkartabilirsiniz bunu. (Protection hakkındaki yazım)

Championu kesiyorsunuz, PS'ler düşüyor, mutlu oluyorsunuz, paraları topluyorsunuz, zengin oluyorsunuz. Hepsi bu kadar değil, dahası var. Bu kestiğiniz Champion'un cesetine bakıyorsunuz. Orada renkli bir kuru kafa var. Onu cebe atıyorsunuz. Her Champion'dan farklı bir kuru kafa düşmektedir. Onların tamamını topluyorsunuz. Daha sonra bunları Star Room'daki Altar üzerindeki küller üzerine yerleştiriyorsunuz. (Default yeri Star Room'dur bu Altarın fakat farklı yerlere konulmuş olabilir.) Yerleştirdiğinizde ortasından yeni bir champion ve yaratıkları çıkıyor. Bunları da öldürüyorsunuz ve Champion'u kestiğinizde yine önceki gibi paralar ve beyaz renkli PS'ler düşüyor. Fakat bakıyorsunuz bu PS'lere isimleri hiçbir yeteneğinkinden değil, sonra diyorsunuz bu da nesi, yanlış görmediniz onlar Stat Power Scroll'lar. Hani toplam 225 olabilen Stat toplamı vardı ya :) işte onu arttırıyor. Bunun da 250'ye kadar yolu var ;)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bide UO da eskiden akrakterlerin sakalalrı uzardı böle sacalrıda uzardı AMA SADECE SPHEREDE EZIK RUNUODA DEĞIL,

işte her taraf runuo oldu artık uzamıyo

Yazarsın bir script sakalı saçı değil, şeyi bile uzar özgürlük dendiği zaman Runuo rlz iyi bir coder olsun ne isterseniz yapar size...
Gameplay dahi sphere ile aynı yapılabilir Profesyonel Emulator olarak spherein adı bile geçmez runuo yanında...
Tek gereken code ve hayalgücü...

PS: Warcraft delisi olarak başladım wow'a öncesinde uo oynuyordum ne yalan atayım UO da aldığım zevki çok az yaşatmıştır wow.

[ Mesaj 15 Haziran 2007, Cuma - 05:09 tarihinde, ad3m tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...