Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne geri bir toplumuz!

Masteis

Öne çıkan mesajlar

said:
öncelikle o öğretmenin ellerinden öpüyorum. öğrenci dediğin öğrenci gibi olacak, hanımefendi olsun öyle sarmaş dolaş amerikada olur.işte gençlikleri de ortada zaten...

senin elinin ne işi var kızın orasında burasında utanmıyor musun? hem kendinden küçük kızla ne alakan oluyo? efendi efendi dolaş adamı hasta etme topluma fln geri diyemezsin sen. geri olan sensin, bu güzel toplumumuz içinde amerikan işi davranışlarda bulunup da ortamı germe. senin o özendiğin diğer toplumlar seks içki yemek üçgeni içinde kaybolmuş toplumlar. 12 yaşında kürtaj yaptıran insanlar. kız kardeşin olsaydı yada kız kardeşin varsa onun bir erkekle sarmaş dolaş okul sonrası gezmesini ister misin? elini vicdanına koy öyle cevap ver

Mehteranın şu okullarda takılan ülkücü gençlerden olduğunu düşünüyorum.
Böyle okul içinde dolaşıp, insanlara bahane bulup onlarla kavga eden kişiler.

Aneseif ve Mehteran çok komik şeyler yazmış.
Zaten halen bitmeyen şu töre cinayeti de bu tip zihniyetlerden ortaya çıkıyor.
Neymiş efendim, kız kardeşine sahip çıkcakmışsın felan.
Kardeş, abla, abi, bunlar senin tapulu malın değil.
Sorunu olduğunda kardeşine yardım edersin.
Ama "sen bunu yapamassın, şunu yapamassın" diye beylik taslayamassın.

Bu senin cahil ve geri kafalı olduğunu gösterir.
Neden? Çünkü o da bir insan. Tanrı özgür irade vermiş. Kendisi kullanabilsin diye.
Tavsiye vermek ayrı, kendi malın gibi kullanmak ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cumhuriyet Başsavcısının Önüne sarmaş dolaş çık bak sana ne diyecek.

lol. ne desin yav adam.
bu ülkede arkadaşının omzuna elini koymak konusunda bir yasak yok.

said:
Bunları sınıfın bir kız arkadaşına istemediği halde sarkan bir öğretmeni döven ve son 4 ay kala lise 3 ü başka bir lisede okumak zorunda olan bir insana sölüyorsun.

of of of of..
ülkücüymüş arkadaş, bulaşmayın. :P

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 08:14 tarihinde, Bone tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bende anadolu lisesinde okudum ve 3 yil ayni kisiyle ciktim. ogretmenler ve mudur yardimcilari bize bir gun olsun agzini acipda gik demedi. el elede, kol kolada dolastik kolumuzuda omzumuza attik. bisey olupda tartistigimizda bile hocalarimiz orta yol bulup bizi baristiriyodu. sevgilimle kantinde otururken bile mudur yardimcimiz masamiza oturup bizimle muhabbet ediyodu nasi gidiyo var mi bi yaramazlik falan diye.

ha laf ettikleri ogrenciler olmuyo muydu oluyodu tabi ancak okulun ortasinda yiyisen veya cikar iliskisi icinde olanlara laf ediliyodu.

ogretmenlerin gorevi okulda ders vermek ve gercekten uygunsuz durumlara mudahele edip disiplini saglamaktir bana gore. iki insan birbirini seviyosa ki bu durum birbirlerine bakislarindan ve davranislarindan her turlu belli olur, kostek degil destek olmak duser ogretmene. aksini yapmalari is guzarliktir, kiskancliktir, bohubohu kocam-karim elini boyle omuzuma atmadi yillardir demektir.

@masteis
sevin tabi birbirinizi, kolunu kiz arkadasinin omzunada at el elede gez bu senin en dogal hakkin. en kotu ihtimalle okulun onunden gecmezsiniz ki bu sizin icin kayip olmaz aksine abuk subuk insanlardan uzak durarak ruh sagliginizi korumus olursunuz.

@mehteran, AeneisF
yanlislikla bi kiza asik falan olursaniz aranizda 100 metre mesafe gezersiniz siz onde hanimlar arkada. aman tensel temas olmasin mazallah yanlis falan anlasilir. lol

edik: typo

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 08:35 tarihinde, Pasha tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
said:
Eğer okul forması yoksa gidip direk şikayette bulunun. Okul forması varsa da bununla ilgili bir kural/yaptırım olup olmadığını öğrenin bir şekilde. Yapacağınız tek şey düzgün bir dil ile dilekçe yazıp ilgili makama göndermek.

Kural yok bu konuda. Eğer kız okulu asmıssa uyarı alıyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

bi kizla bi erkegin el ele gezmesini bile sekse bagliyosaniz o sizin sapkinliginizdir. böyle ahlak dersi verirler ama bacaklarini ayirip bekleyen karı görünce de ilk kendilerinin agzi sulanir.

kizla erkegin el ele gezmesinden bile gocunup, kiz kardesleri icin endise duyan arkadaslar (tüh ya arkadas dedim, gitti namus üf :(( ) icin söylenebilcek en güzel sey sudur aslinda;
"kişi, kendinden bilir işi. ''
Sosyal ağlarda paylaş

... bu memleket ne zaman eğitecek bu beyinleri.
gidin bi hürriyet ne demek, sınırları nelerdir onu öğrenin önce.
alakalı alakasız etrafına namus bekçiliği yapan (özellikle akpliler) sonra her türlü karı kız muhabbeti yapan pis heriflerden gına geldi. sen böyle bıdı bıdı ediosun sonra gidip elalemin kızıyla çıkıyosun ya da "of ne kıç varmış" diyosun ama arkasından?
insanlığınızdan utanın, bence bacak arasındakilere sahip olamayanlar başkalarının bacak arasındakilerle ilgileniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ah ah hep bu bastırılmış cinsellik işte..insanevladının en doğal dürtüsünü, dünyanın en büyük ayıbına, veya bir şeref ve namus meselesi haline getirmek, henüz gelişimini tamamlayamamış bir beyinin, yanlış yönlendirilmiş superegosuna yenilmesinin en büyük göstergesidir, ne dedim ben be?
Sosyal ağlarda paylaş

Birinci kişilere sataşmayı geçtim artık gerçi genel sölensede burada herkez üstüne alınıyor. Ama metherana laf edemeden duramıcam ya sen gerçekmisin yoksa o yazdıkların şaka mı lütfen şaka olduğunu söyle yoksa bir adım bile ileriye gidemeyeceğiz...
Kimin ahlakı neyin kuralı yada neyi hangi kaba sığdırmaya çalışıyoruz....Ayıbın bir ölçüsü varmıdır yada iki bacak arası bukadar önemlimidir..Çok iyi olmak nerede saklıdır. Bazı kişiler vermiş çok güzel cevaplarını bazıları hala anlamamakta ısrar ediom
Seksmiş,el tutmakmış tabu değil artık ya...yada sanki her gün sokaklarda sevişen milyonlarca çift mi görüyo gözleriniz?
Tiksiniyorum ya böle geri düşünclerden abuk sabuk zihniyetlerden bu böyle kardeşim gidin kedi kabuğunuzu oluşturun kim neyparsa yapsın bize mi düştü yargılayıp ah nekadar ayıp demek.
Sosyal ağlarda paylaş

meb ın genel amaçları 3 tanedir efendım
1)iyi insan
2) iyi meslek sahıbı
3)iyi yurttaş yetiştirmek.
Her bır amaç için 1 pragraf açıklama vardır.Darbeden etkılenmeyen demokratık amaçlardır.Örneğin anayasa İnsan haklarına saygılıdır fakat mebın amaçları İNSAN HAKLARINA DAYANIR yani o mal mudur kadın hangı amacı esnetırse esnetsın yaptığının arkasında duramaz.

Bunlar irandaki devrim muhafızlarına özenen insanlar.Ama meblerdeki kadrolara bakarsanız çoğunun vekaleten ve imam hatip mezunu oldugunu gorursunuz.Yalnız burada işini iyi yapanlarda var örneğin istanbul meb muduru cok calıskan bır adam.İmam cemaat ilişkisi.

Sözgelimi öğretmen tarikatta ilçe milli eğitim müdüründen yukarıda ise o öğretmene kımse karışamıyor ve kendisi okulun her işine burnunu sokuyor.23 nisanda kuran okuma yarışmasını okullarda düzenleyen insan tıplerı bunlar.Birde cumhurıyetı seven ulkesını seven herkesi sindirmeye çalışıyorlar.Çok kişi istafa ediyor mebden tekrar öğretmen oluyor bunlar yetişmiş kişiler yerlerine vekaleten başkalrı geliyor.

Laik demokratik ve çağdaş eğitim bu sıfatlara sahip insanlar ile yapılır.Yoksa yerimizde saymaya devam.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz olaylar sadece lise öğrencileri için olmuyor. Üni öğrencisi olarak bu tarz şeyler çok geldi başıma.

Tramvayda düşmeyeyim diye bana sarılan kız arkıma "ne oluyor orda" diye sataşan bir tipin burnunu kırmıştım.

Okul içinde yanımda kızla otururken "biraz derli toplu olun" diyen iki köpecikle kavga etmiştim.

Alışveriş merkezi çıkışında minibüs beklerken yoldan geçen arabadaki kıskanç teyzenin "terbiyesizler" diye bağırması akabinde kocası denen mahlükatın arabayı biraz ilerde durdurması ve benim adama "karını tatmin edemiyormusun?" dememle beraber ettiğim kavga

vs vs vs

İnsanlar yaşayamadıkları şeyleri, başkasınında yaşamamasını istiyor. Bir nevi aşırı kıskançlık durumu.

Forumdaki ahlak savunucusu iki arkadaş gibi sokakta daha milyonlarcası var. Yazık yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

Mehteran koparttın akşam akşam bak yanda hemen İran var oraya alalım seni...Orda "paşa paşa" geri geri yaşarsın...
Edit : Ya arkadaşlar yapmayın ya bunların burda tartışılması bile gülünç =)

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 23:22 tarihinde, babayigit tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

asıl bunların tartışılmaması gülünç böyle düşünenlerin sayisi 5 değil 10 değil,milyonlarca,gerçi bu arkadaşların bizimle tş.k geçtiğini düşünmekteyim,suç bunlarda değil bunların beynini yıkıyanlarda.
6 yaşında iken çok bilmiş bi akrabam tarafından kuran kursuna gönderilmiştim,daha ilk gün sonunda hoca efendi yarın şunlari şunları ezberle gel dedi,tabi ben hiç takmıyorum ertesi gün herifin dediği duaları ezberlemedim diye 20 kişinin içinde azar yedim,o günden beri bu hoca,derviş bilmemne ayaklarına kılım.

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 23:38 tarihinde, Dark_Soul tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

topicin ilk sayfasından sonrasını okumadım. çünkü kasıtlı sinir bozma amaçlı atılmış msjlar cidden sinir bozucu ve başarılı konusunda.

o öğretmene s*****, kıskandınmı sanamı sarılıyım buruşuk karı,sanane *** tarzı yüzlerce saydırasım geldi ama böyle bunu ben yapablirim sen yapamazsın. bunu yapabilmen için kızın ailesine öğretmende şikayet gelince sanane diyebilcek görüşe sahip olması lazım ve senden tamamen haberdar olmaları lazım. Ve kızında ailesine bu konuda güveniyo olması lazım.

Ama kızın ailesi senden haberdar deilse veya öğretmenin böyle bi şikayetini ciddiye alıcaksa gıkını çıkarmeman lazım sadece içinden bırak salağı diyip geçmelisin. çünkü sen kadına çok ters bişey söylesen kızın zararına olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Siz bu cezayi alinca, butun arkadaslariniz toplanip dersleri boykot etse boyle seyler bir daha olmaz. Eskiden yapiliyordu boyle seyler ama artik olmuyor. Ogrenciler, liseli universiteli ayrimi yapmadan orgutlenmelidir. Ama artik eski moda kaldi galiba bu laflar. Simdi en fazla partiye gitmek icin orgutleniyor gencler. Bugun ona yarin bana demiyor kimse. Universiteye girin gecer, hepsi. Bizim bir arkadasimiza profesor ne lan bu saclar kari gibi dedi, iki gun sonra istifa etmek zorunda kaldi. Bu isler boyle yurur.
Sosyal ağlarda paylaş

farkettim ki heryerde var boyle ooretmenler. bizim 10 ooretmenden 9u bisi demez sarılsak opussek, gecen sabah bi kadın dondu burası okul ask yuvası diil suyunuz cıkardınız dedi ki sdc konusuodk onceden gormuslugu var herhalde. sdc gulup gectk bzde, ne yani o kdn oyle dedi die bi daha yanına yaklasmıcak mym kızın. ne komik insanlar var ya
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar sevgiyi saygıyı en yoğun ergenlik döneminde yaşar..Arkadaşın dediğine gööre de uygunsuz bi vaziyet yok ortamda..olay zihniyet..

Ben ki sözlüme sarıldığımda "napıyosunuz ayrılın" lafını duydum bi memurdan..Dediğim cevap tabiki sanane oldu..ama naparsın adamların zihniyeti bu..

Seni gayet ii anlıyorum da ..bu zihniyetle başa çıkmak gerçekten çok zor..millet bi anda ahlak bekçisi kesiliyo..ama gel gör ki yoldan bi kız geçsin bakmadıkları yeri kalmaz gavatların..

Baya bi geyik muhabbeti döndürmüşsünüz bu arada..Okudukça sinirlerim bozuldu..Patinin seviyesi bu kadar düştüyse vay halimize..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...