Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Grand Marshal Safir saygıyla selamlar..

Sam

Öne çıkan mesajlar

Bak bi örnek buldum,

Jason: Man I love that band Children of Bodom
Daniel: Yeah bro, they are t3h roxx0r

artık buradan kendine göre çıkar, half-god mı dersin, fevkalade insan mı dersin, şukela mı dersin, milord mu dersin, teh süferman mi dersin, komserim generalim mi dersin, cezalandırıcı mı dersin, samwise the hobbit king mi dersin, the one mı dersin, bina yöneticisi mi dersin bilemem.[signature][hline]Verecek ışığı olmayan, karanlığı sever...
Guild Wars Türkiye | MZ: Brotherhood of the Ball
Sosyal ağlarda paylaş

@Regalya

Ya aslında yazmıyacaktım ama allah aşkına yapmayın şu 3 günlük-5 günlük muhabbetlerini, Yeter bence. Karşınızdaki adam durmaksısın işkembe-i kübradan atıyorsa, birazcık kaale almamayı öğrenin. Boşverin yani takılsınlar kafalarını göre. Ama nolur şu sen 3 günlüksün ben 5 günlüğüm muhabbetine girmeyin. Kendinizi kanıtlamanıza gerek yok, tüm paticik zaten uzun süredir herkezin neyi nekadar bildiğini öğrendi. Lütfen daha sakin.[signature][hline]Albert Einstain demişki
" 3. Dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. sünde insanlar taş ve sopalarla savaşmak zorunda kalacaktır."
Sosyal ağlarda paylaş

@FreEmoon, Şu alttaki yazıya bak lütfen benim kimseye bugüe kadar 3 günlük wowcusun demişliğim varmi bu güne kadar?
Yediremedim bu lafı arkadaş burada kimse de yedirmez kendine yoksa ne gireyim senşusunben buyum muhabbetine.
said:
bejawe, 09 Aralık 2005 18:38 tarihinde demiş ki:
daha 3 gunluk wow oyuncusunuz gelibde burada insanlarla munakasaya girme!
[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Signature Avatar

[Bu mesaj Regalya tarafından 11 Aralık 2005 17:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya adam sevincini paylaşmak için ne güzel yazmış.. güzel bir haber vermiş burayaa..

siz konunun içine sıçmışsınz resmen.. bu ne ya.. sidik yarışına dönmüş topic[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
KoÇ '04 | CMU '09 | c4A | ST:O | Star Trek TR | MSN: [email protected] | (^ve Stargate^)
Jean-Luc Picard: "..Let's make sure history never forgets.. the name.. Enterprise"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sovereign, 11 Aralık 2005 23:43 tarihinde demiş ki:
ya adam sevincini paylaşmak için ne güzel yazmış.. güzel bir haber vermiş burayaa..

siz konunun içine sıçmışsınz resmen.. bu ne ya.. sidik yarışına dönmüş topic

+1[signature][hline]doğruluk ve adalet için yasarim,
dragonlarla savasir,
babamin kilicini bulmaya kasarim.
kilicim, kalkanim, atim benim yoldasim,
er kisi hazzetmez kotulukten, pislikten...

Paladin Rely On Chance
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sovereign, 11 Aralık 2005 23:43 tarihinde demiş ki:

siz konunun içine sıçmışsınz resmen.. bu ne ya.. sidik yarışına dönmüş topic

Alakali alakasız her topicin içine nerf şaman buff paladin sokulup içine edilmiyor da şimdimi ediliyor?
Hem bi yandan topic uplanıyor iyidir iyi :D[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Signature Avatar

[Bu mesaj Regalya tarafından 12 Aralık 2005 00:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 6 yıl sonra ...
Eski sistemin gelmesi sadece WoW'un hızla oyuncu kaybetmesine yarar başka bir işe yaramaz. İnsanlar sandbox mmo'lardan da aynı sebeple kaçıyorlar.

Oyun oynayan kitlenin yaş aralığı her geçen gün yükseliyor ve bu insanların ciddi bir kısmı düzenli çalışan insanlar. Günde 2-3 saat oyuna zaman ayırıp (ki bu gerçekten çok ciddi bir süre) o oyunda hala birşeyler elde edemiyecek kadar geri kalıyorsanız ortada bir problem vardır.

Eski tip ölümüne farm mantığı ile yapılan şeyler, bir oyunun popüler olmasının önündeki en büyük engeldir. WoW ilk çıktığı zamanlarda yeni olmasının verdiği gaz ve o zamanki MMO oyuncu profili, bu tarz bir sistemi zorlamada olsa götürüyordu. Ama artık bu tarz oyunların kitlelere yayılması her geçen gün zorlaşıyor. WoW çıktığından üniversiteye yeni başlamış biri artık çoluk çocuk sahibi bir adam ve wow bu kişileri kaybetmeyecek bir politika izlemek zorunda (ya da diğer MMO'lar bu kişileri çekecek politikalar izlemek zorundalar)

Yeni MMO oynamaya başlayan kitleye zaten hiç girmeyelim onlar farmvile çocukları, LFR bile zor onlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaş ortalamasının yükselmesiyle bir alakası yok konunun. İnsanlığın genel anlayış olarak kolaycılığa ve gitgide daha da hızlı tüketime alışması sonucu oyun sektörü de bundan nasibini alıyor.

Dishonorable kill eskiden vardı, gri adamı öldürürsen dishonorable sayıyordu. Honor vermediği gibi dishonorable kill sayın da artıyordu ve bu rank'i falan etkiliyordu sanırım. Kaldırdılar sonra, kişilik problemli çoluk çocuğa hediye oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tek etken değil ama alakası da var sayılır.

7 sene önce benim de premade grubum vardı, okulu 2 ay kırıp gece gündüz bg farmlıyorduk, ama şimdi haftalık oynama saatim işten güçten, müstakbel eşimden dolayı derken 10-15 saat arası oluyor. Eskiden bu süreyi bir güne gömebiliyordum. Haliyle eski manasız ameleliği olsaydı oyunun benim için bir manası kalmayacaktı ve oynamayacaktım.
Sosyal ağlarda paylaş

dk eskidende etkilemiyordu

süper fikirli blizzardı "insanlar bizim istediğimi şekilde oynayacak" dayatmasının ürünlerinden biriydi ve sadece cam tavandı.
Aman DK olcak die kesemioduk playerları, oyunun bokunun çıkmaya başladığı zamanların başı işte.
Sonra bigün bi adam çıktı, "DK bi işe yaramıo" diye vidyo çekti, sonra uyar falan almış.
Blizzard işte, dünyanın belkide en güzel oynunu yap, sonar moderationu vizyonsuz salakların eline ver.

bide eskiden ölümüne farming falan yoktu, şimdi var.
tek tuş bg
tek tuş instance
=
muhabbet olmadan, single player gibi farming brainless nerds işi tam

eski sosyalliğin %100 de biri yok oyunda. Gerek yok çünkü. Aslında Diablo 3 pvp olayı için ön hazırlık gibi bişi bu

Eskiden purple kazanmak zor olduğu için, mavilerle bg de takılırdık,
sonra purple almak kolaylaştı purple kasmak zorunda kaldık

eskiden bi tane rank 14 olurdu, rank 13 de tehlikeliydi ama farming gerektirirdi. Oyuncuların %90 ı bu ranklerde olmazdı o yüzden sorun olmazdı, farm etmene gerek yoktu yani. Şimdi var, mecbursun; kolay da olsa farm etmeye mecbursun.

Eskiden bulduğun grup kolay olmadığı için bırakmak istemezdin, muabbet ederdin haberleşirdin mmo gibi oynardın, şimdi isimleirni hatırlamazsın kimlerle instance yaptığının. Çünkü kolay

Eskiden MC yapmasan da olurdu, yapmak güzel zevk verirdi; ama mecbur değildin. 1 kere yapman bile yeterdi.
Şimdi ne varsa pve content yapmak zorundasın, ya onu yapıcaksın ya bg arena yapıcaksın.

Eskiden openworld pvp diye bişi vardı, evet bglerin gelişiyle azaldı tamam kabul. Ama sonradan BG lere girişi de şehirlere alma salaklığını yaptılar, oyun iice single player oldu.

o yüzden, eskiden belkide çok zaman ayırdığım oyun benim için hiçbişe ifade etmediği, aşırı kolay ve sadece brainless zombie pvp keskeskes adam kes üzerine olduğu için zevk vermiyor. o yüzden accountum iptal.

ha birde bütün classları aynı yapmışlardı en son, o konuya hiç girmiyorm bak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...