Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.9 patch i ve paladinlerle ilgili bir kaç yenilik.

Jaan

Öne çıkan mesajlar

akairis arkadaşım, söylediklerinin önemli bir bölümü doğru, lakin:

ben bu sınıfı açarken adı cleric değildi. grubunu süper destekleyen, ölmek bilmeyen bir sınıf deniyordu. dedim ki zaten paladin seviyorum, tam bana göre. ne var ki durum öyle değil:

- en işlevsiz healler (instant heal/hot/flash heal yok)
- purgelenebilen blessingler
- purgelenebilen sealler, dispellenen judgementlar (hani judgement duel harici kullanılmaya değecek birşey değil ama yeri gelmişken yazalım)
- sadece partinizi etkileyen auralar, onları da healer paladin takılacağım derseniz concentraitona çeviriyorsunuz ki sadece sizin delay yemeden heal yapabilmenize yarıyor, grubunuz hava alıyor. başka birşey açarsanız zaten poponuza bir yarasa takılsa iki saatte heal atıyorsunuz..

haa bakıyorum ki 'totemleri bir işe yaramayan' şaman bir totem atıyor herkesi yavaşlatıyor, bir totem atıyor yanındaki warrior hand of ragnaros'u +355 AP ile bir daha sallıyor, bir totem atıyor fear effectler bozuluyor, bir totem atıyor benim bir dk'lik stunım ya da mage'in poly'si havaya uçuyor, bir purge atıyor priest shieldi kalkıyor, bir purge atıyor benim 5dk cd'li immunity kalkıyor, bir earth shock atıyor healini bozuyor rakibin, bir frost atıyor yavaşlatıyor uzaktan, bir flame atıyor vanishleyemiyor rogue..

haaa, ne oldu, benim ölmeyen, grubu hayatta tutan diye beklediğim paladin rakip amele değilse shield açmadan ne kendini ne başkasını healleyebilecek hale geldi. ve inanın, karşıda iyi bir horde takımı varsa tek bir heal attırmıyorlar. herkesin paladine karşı counterı varken paladinin hiçbir counterı yok eğer etrafta şaman varsa.. (olmadığı maç görmedim)

"Biri yukarda bi yerde grup PvP sinde "ben can çekişen adamı heallemeye uğraşacağıma gider rakibin healerını keser daha faydalı olurum" mealinde bişey söylemiş."

ben dedim. yeşilli adam kafasına BWL silahıyla vuruluyorsa hiç heale kasmıyorum. ben gidip vursam daha çok dmg veriyorum yeşilli warriorlardan. ha yok eğer işini bilen, iyi oynayan birini görürsem oom olana ya da birileri beni engelleyene kadar heal, cleanse ve bless. kimi görürsem kings atıyorum mutlaka, ama az ama çok rakip purgelemezse duruyor insanlarda. zaten devamlı decursive spamliyorum ct raid'de birileri kızarırsa, keşke mage ve druidler de benden curse kaldırsa aynı şekilde..

MC, ve genel olarak high-end raidinge gelince, ben de mana ve +healing eşyalarıyla gidip genelde geride durup heal/cleanse yapıyorum ama genel olarak pek tatmin edici bulmadım paladine yüklenen bu rolü. paladine bu rolün kalmasının sebebi de hiçbir alanda uzmanlaşamayışı. eğer decurse ve heal spamlemek isteseydim priest açardım, paladin açmak için hiçbir sebep göremiyorum. holy warrior dediler ve paladin de holy warrior'dur, 'stands in the thick of battle' dediler geriden heal sallıyoruz. kusura bakmayın ama ben bunun için açmadım bu karakteri, zaten şu anda raidlere rank 14 nedeniyle ara verdim ama geri döndüğümde yeni talentlarla uzmanlaşabiliyorsam devam edeceğim, yok olmuyorsa ihtiyacım olanları almaya bakıp fazla uğraşmam onun dışında..

ha bakın mesela diablo 2'de de paladin partilerin vazgeçilmez karakteriydi, illa ki en az bir tane paladin alınırdı her ekibe. ama paladin geride durup heal & bless & cleanse sallamazdı, ona rağmen partiyi inanılmaz derecede güçlendirirdi. ben böyle bir karakter bekliyordum doğrusu, şu anki haliyle önümde cleric görüyorum. ve evet, bunun değişmesini istiyorum ve haksız da görmüyorum kendimi. grand marshal claymore alıp da sonra benden geriden 200 200 mt'ye heal sallamamı beklemek sanıyorum ki biraz abes olur? uzmanlaşma imkanı versinler, yerimi başka şekilde hakedeyim. BWL'de arms/fury warriorlara dmg dealer görevi verip gayet başarılı olan guildler de var..

akairis arkadaşım genel olarak güzel şeyler söylemiş ama biraz şöyle durmuş: "sizin işiniz gücünüz bizi desteklemek, eliniz mahkum bizi desteklemeye" ve aynen paladin şu anda bu durumda. lakin ben böyle olsun istemiyorum. bana tek bir heal ya da buff atmayan ama düşmanı paralayan fearl druid arkadaşlarım var. "heal atabiliyorlar, işi gücü bırakıp bana heal atsınlar" demiyorum. onlara da rogue, warrior muamelesi yapıyorum ve onların çoğundan da iyiler bu konuda. bana da seçenek versinler, 77.4dps silahla önüme çıkanı ezeyim priestler beni heallesin. blizzcon'da da zaten böyle birşey dendi, retribution paladinler arms warriorlara yaklaşacak dps olarak ama fury'den geride kalacaklar, protection paladinler arms/fury tanklardan daha iyi tank olacaklar ama protection warriorlar kadar olmayacaklar dendi. gayet güzel işte, uzmanlaşabilme imkanı olsun bizim de druid'lerin yapabildiği gibi..[signature][hline]Field Marshal Safir of Vita Nova - 60 Human Paladin - Emerald Dream
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Wissy, 21 Kasım 2005 02:36 tarihinde demiş ki:
Sam, sen rank 14 olup o Claymore'u al. Ciddi begeneceksin DMG'ni. Kontrol falan da istemeyeceksin. Ben eminim. =]

valla üstüm başım crit item, agi, str, sta, AP dolu lakin bir impi öldüremiyorum shakerla üç kere sallamadan silahı şansım yaver gitmezse. paladin oynatmayan insanlar herhalde kontrolsüz dmg nasıl birşey tahmin edemiyor çünkü başka sınıf yok dmg'sini kontrol edemeyen.. :-)[signature][hline]Field Marshal Safir of Vita Nova - 60 Human Paladin - Emerald Dream
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FreEmoon, 20 Kasım 2005 21:16 tarihinde demiş ki:
@Suark

yuh artık, adamın 50. yazısı hala damage'mi istiyosun diye soruyosun, hayır anladık okumuyosun ama bari okumadığını belli etme.

güzelim orda birşeyleri kesinleştirmeye çalışıyordum.Tabi anlamanı beklemiyorum senin.

--------------------
@sam
Dün gördüm dövdün adamı işte bide buff istiyosun utanmadan =).
Ya o senin hayalindeki diablo paladini biraz fazla ustun.Yani tamam öyle olmalı ama diğer 5 classa yazık değil mi?[signature][hline]By blood and honor we serve
dogu, 11 Kasım 2005 23:12 tarihinde demiş ki:
şehit olmak heralde kutsaldırda.allah demiş şehitlerin yeri farklı(öyle duydum).o zaman hepimiz şehit olalım.hem onurlu ölüosun hemde bi işe yarıyosun tabi önce MİLLİ olmak lazım.(alay etmiyorum ciddiyim ama gencecikken ölmekte koyuyo insana)
Sosyal ağlarda paylaş

bide evet shamanlar paladinden çok daha işlevli grupta.
+60 agi,str veriyor,çoşuyorum[signature][hline]By blood and honor we serve
şehit olmak heralde kutsaldırda.allah demiş şehitlerin yeri farklı(öyle duydum).o zaman hepimiz şehit olalım.hem onurlu ölüosun hemde bi işe yarıyosun tabi önce MİLLİ olmak lazım.(alay etmiyorum ciddiyim ama gencecikken ölmekte koyuyo insana)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam zaten yazacağı kadar yazmış yazılarının tamamını okuyupta ne istediğini anamayan hatayı kendinde aramalı.

MC'de Pala oldukça işe yarıyor. Hiç dmg vermeden arkada buff, heal diye gidiyoruz. Öyleki sıfır dmg ile çıkıyorum MC'den ve bu durumu kabullendim. Tek eksiğimiz bless süreleri ve atılış şekli ki kesin düzelecek. Buraya kadar herşey hoş taa ki PvP veya PvE yapana kadar.

Bakın anlamadığınız şu kimse SÜPER DMG istemiyor. Sadece ne vuracağımı bilmek istiyorum. Bunu gerçekten görmeyen anlamaz. Aynı mob'u kesiyorsunuz. Birini 10 saniyede kesebilirken, diğeri 50 saniye olabiliyor. (Şüphesiz diğer classlar da da böyle durum var crite göre ama palada bu çok çok düzensiz) PvP de PvE de combat sırasında gerçek bir pala gibi içinizden sürekli dua ediyorsunuz inş. vururum diye. Aynı adamla duel yapıyorsunuz duel sonucu sadece sizin kaotik damagenize bağlı. Birden çoşup lambur lumbur adamı alabiliyorsunuz. Bu belirsizlik, bu düzensizlik hiç bir classda bu ölçüde değil. Tamamen karambole oynuyorsunuz inandığınız tanrınız o an müsaitse vuruyorsunuz. Savaşta taktik falan yok bekle ve gör...

Şaka bir yana Palaya uzmanlaşabilme verilmeli zaten yukarıda gayet güzel anlatmışlar. Kimse mage gibi damage verebileyim, priest gibi heal atabileyim, warrior gibi tanklayayım demiyor. Sadece kendimi bu yönde geliştirirsem pure class oynayan adamın yerine iyi kötü alternatif olabileyim. Şu an sadece healımız var ve oda hala dandik. MC de heal miktarlarına bakarsanız görürürsünüz. Bir priest ile beraber heal attığımız tankın hp'si %70 iken heala başlasam ve priest bir an dalsa warrior'un ölüsüne heal atıyorum. Talentsız bu normal olmalı ama kasıp holy talent yaparsam biraz daha iyi heal edebilmeliyim.

Zaten Sam'inde dediği gibi bence 1.9 da Blizzard bu tartışmalara son noktayı isteklerimizi yaparak koyacak...

Not: Sınıfını bilmiyor muydun akıllıca bir soru değil. Pala kadar değişken bir sınıf yok. Orta levellara kadar grupta tanklık bile yapabiliyorsun. Daha sonra gerektiğinde oldukça iyi heal edebiliyorsun, son levellarda herkesin class özellikleri maximuma ulaştığında ise sadece buff atıyoruz. Bana charı açarken birileri gün gelip MC'de üstünde plate ile arkalarda sıfır damage ile buff ve heal atacaksın deseydi sanırım 2 kez daha düşünürdüm.[signature][hline]Kemirgen.net Patinin başına yine iş gelirse temas kesilmesin diye
Merlinin Kazani çalışanı
Evli ama kılıbık değil... (Eşinin adı KapI :D)
Sosyal ağlarda paylaş

pff anlamadım demiyorum ki.O soru anlamak için sorulmuş bir soru değil arkadaşım,karşıdakini belli bir cevaba iten ve onun bir anda kafasında ampul oluşturan soru tipi.Türkçemizin sığ olmadığını hatırlatırım.
Sam direk dmg istiyor işte,2 tane patlatıp yatırmak istiyor =).
tmm dmg verilsin,ama bubble alınsın.
tabi bu nasıl olur?
bubble 31 talent point ister,biraz daha uzun olur.
Diğer taraftan dmg verebilmek için minimum 21 vermek zorunda olursun.
Bu arada tabiki blizz bufflayacak.Ağlamayana meme yok,biz ağladık buffladılar [ama bız kokune kadar haklıyız] ve cok dengelı buffladılar.Warlocklar biraz über oldu.Ama geliyor işte , nasolsa tüketiciyi memnun etmek zorundalar[signature][hline]By blood and honor we serve

[Bu mesaj Suark tarafından 21 Kasım 2005 16:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Class Role
The old phrase "jack of all trades, master of none" is an excellent way to describe the Shaman; they are the only real "hybrid" class in World of Warcraft. While they do not excel at any one aspect of their repertoire, they function passing well when performing most tasked called upon by a party. Need a support healer? Looking for a secondary tank? After another damage-dealer? Have an empty slot that needs someone to support the group in general? The Shaman can provide. They have a number of utility spells as well that help make life easier for any party. We're not telling you how to play the game - one of the fascinating practices of this genre is the ingenuity exercised by the players every day!

SAM biz kıchımız dan bişi uydurmuyoz al link weriim tammamını oku (herkes shaman master kesildi başımıza yaa bnm classımı bana öğretneyin kardeşim)

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/shaman.html aha bura yazıo ama belki sahte olabilir di mi sam sen nası olsa blizz den daa ii bilion[signature][hline]Paladin grubu korurken savaşır,
Druid savaşırken grubu korur,
Shaman karşı tarafı engellerken savaşır
BY suark
Sosyal ağlarda paylaş

Suark soru konusunda hakılısın ama şöyle şu an için geçerli o soru oyuna ilk başlayacağımız zaman high end instance'da pala ne olacak sorusunun cevabı çok net değildi. Dediğim gibi şu an başlayacak olsam ve o soruyu bana şimdi sorsan gerçekten ampul yanardı ve dediğim gibi 2 kez daha düşünürdüm. Ayrıca şaka bir yana pala olarak benim niyetim ve sanırım diğer palaların da istediği kaotik ve şans eseri damage değil. Kontrollü damage deyince insanlar koydu mu oturtan bişey istediğimizi sanıyorlar. Ayrıca seninle dediğimiz aşağı yukarı aynı bize sağlam bir seçim hakkı sunsunlar. Açıkcası buble sanıldığının aksine süper birşey değil bence o kadar cooldown ile şahsen kendi adıma rahatlıkla vazgeçebilirim.[signature][hline]Kemirgen.net Patinin başına yine iş gelirse temas kesilmesin diye
Merlinin Kazani çalışanı
Evli ama kılıbık değil... (Eşinin adı KapI :D)
Sosyal ağlarda paylaş

bakin kardeslerim buraya palalarin kaldirilan ozelliklerine bu ozellikler birden kaldirildi testten normale gecildiginde hangi class daha oyun basinda bu kadar nerflendi acaba ben bulamadim bulan var ise inceleyeyim. [signature][hline]LVL 60 human paladin burning legion

THE Wolf and Respect

[Bu mesaj jonywayt tarafından 21 Kasım 2005 16:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

druidlerin raven form kaldırıldı :(.
biz istiyomuyuz hııı?
sonra mageler invis olamıyorlar
vsvsvs[signature][hline]By blood and honor we serve
Sosyal ağlarda paylaş

abi işte o yüzden test açıolar nerf felan deil bu adam bakıo pala bööle olsun mu soora begenmediler herhalde deiştirdiler yoksa nie test yapsın blizz cart die sürer oyunu piyasaya[signature][hline]Paladin grubu korurken savaşır,
Druid savaşırken grubu korur,
Shaman karşı tarafı engellerken savaşır
BY suark
Sosyal ağlarda paylaş

Zatek karşi cikilan durum paladinin sabit güvenilbilicek hasr vermesi değil durum genel anlamda paladinin her class icin uyuz edici olabilmsesi bunun yanında sabit bi hasar verirse hepden nefret bi class olacak sanmiyorumki sam koyim ölsünler demek istiyor misal bi mage sen dmg ini bilirsin atiyorum fire blast a bastiğinda 600 ile 1k arasinda vuracağini bilerek kullanirsin ama paladinde dur şu kilici savurayim 2.5k hp si var soc proclarsa stun bomba warth hallederim bakalim vurduk proclamadi stun peh resist has ulan balon tüh ya
paladinler inşallah olur modundan çıkmak istiyor benim anladiğim bu[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief

http://img66.imageshack.us/img66/9013/meee8uz.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

e ne vuracağımı bileyim istiyorum tabii, kim istemez ki. adamın yanına gelmişim keseceğim derken kesemiyorum, ne oluyor hadi shield aç. zaten istediğim yeteneği kullanıp dmg'yi verebilsem adama shielde ihtiyacım olmayacak ki. ha şansım yaver giderse kurtuluşu olmayan durumdan kurtuluyorum, iki taraf için de sinir bozucu. sanmıyorum ki kimse paladin tarafından öldürülünce "helal adam çok iyi oynadı öyle kazandı" desin, "şansı yaver gitti peh" diyorlardır kesin..[signature][hline]Field Marshal Safir of Vita Nova - 60 Human Paladin - Emerald Dream
Sosyal ağlarda paylaş

hıı ozaman tamam =).[signature][hline]By blood and honor we serve
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 21 Kasım 2005 19:01 tarihinde demiş ki:
"helal adam çok iyi oynadı öyle kazandı" desin, "

Karşındakinin bunu diyebilmesi icin en azindan paladin icin paladin class ını tanimasi lazim da hep dediğimiz gibi milletin kıçındaki bokdan haberiyok (Çok affedersiniz)
Al işte arakdaşın biri cikmiş bak 8/8 netherwind li adma 3k - 5 k koyuyor yaaa aglayin siz modunda cikior haberi bile yokki 2x trinket + ap den geliyor o dmg yerler setten gelen 500dmg crit iicn 1k eksik 1 k fazla
ilaveten o aradakaş fire olsa cok komik olurdu dün ab de bersekle demonologist warlock a fire ball attim 26 vurdu 2k yerine ki adamda görünen flare core + all resit 60 master demo dan sanmiyorumki ucari bi resist olsun üzerinde olacagi 150 civari bişidir tahminimce
Frost resistcance dmg i düşürmüyor ama 5 (loak enchanti allresist 5) ile bile 6-7 büyüde 1 yariliyorsun 30-40 oldumu 4-5 büyüde bir 100 üzerine ciktimi paso yarim yamalak cakiorsun.[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief

http://img66.imageshack.us/img66/9013/meee8uz.jpg

//Edit : Spelling :)

[Bu mesaj Regalya tarafından 21 Kasım 2005 19:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
4.5 yıl geçti 2 exp. çıktı. horde pala aldı ally da shaman hatta dk diye bir sınıf çıktı.

4.5 yıl önce beni bu topicte deli etmişti bazıları şimdi acaba nerdeler. o zaman bahsettiğim şeylerin hepsi şu anki paladinde var. tabi blizzard ın da bu konuda ayrı bir küfür yemesi gerekiyor ama neyse.

Gerçekten şu topicte "paladinler dmg vurmamalı heal shield loh omg imba imba imba " diyen arkadaşları ileri görüşlülüklerinden ve oyun mekaniklerini süper kavramalarından dolayı kutluyorum.

üşenmeyin okuyun ve o zaman ki sinir harbini yaşayın... Bir yerden bulursam o zamaan ki paladin talent tree sini koyacam buraya...

necroladım mutluyum :P
Sosyal ağlarda paylaş

Jaan said:

4.5 yıl geçti 2 exp. çıktı. horde pala aldı ally da shaman hatta dk diye bir sınıf çıktı.

4.5 yıl önce beni bu topicte deli etmişti bazıları şimdi acaba nerdeler. o zaman bahsettiğim şeylerin hepsi şu anki paladinde var. tabi blizzard ın da bu konuda ayrı bir küfür yemesi gerekiyor ama neyse.

Gerçekten şu topicte "paladinler dmg vurmamalı heal shield loh omg imba imba imba " diyen arkadaşları ileri görüşlülüklerinden ve oyun mekaniklerini süper kavramalarından dolayı kutluyorum.

üşenmeyin okuyun ve o zaman ki sinir harbini yaşayın... Bir yerden bulursam o zamaan ki paladin talent tree sini koyacam buraya...

necroladım mutluyum :P

nasıl bi hırs öeah.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaan said:

necroladı
m mutluyum :P

4.5 sene önce diğer classlarda ne vardı şimdi ne var? bak bakam nasıl değişmiş onlar ki buna paralel paladin senin dediğin gibi olmuş =)
Düşünsene şimdiki palanın 4.5 sene önce olduğunu?
yaa :)
benim de druide istediğim herşey geldi ama artık çoooooooook geç.
Sosyal ağlarda paylaş

sam in postları okudum da
oyun ç okiyi hale gelmiş aslında

her classta 3 tane tree var
her tree pvp pve olarak ayrılıo isteğe bağlı
ne bilim
şimdi her calssın her speci pvp ve pve de iş yapıyor
dk nın frostu dışında sanırım
epeydir oynamıyorum retailde gerçi nedir son durum onda iblmiyorum

şu oyunun en kötü tarafı
raid save olayıdır. ya şu saveleri düşürsünler ya da aynı seviye ve itemlerdne oluşan 5-6 tane daha eş isntance koysunlar
ondan bıraktım zaten orjinali, yapıcak bişi yok v icc hakkaten bayık
bu da böyle bi anımdır
yes
Sosyal ağlarda paylaş

hutner camiyasi releaseden beri agliyor "alelacele mana verdiniz, geara int zorladiniz rezalet oldu mana sorunlari asla bitmiycek WHAT HAVE YOU DONE?" diye

TBC cikmadan once deli geyigi dondu, viper aspect verdik mana bakimindan rahatsiniz dediler

viper TBC boyunca net bole 7 keremi ne degisti simdiki haline gelene kadar, bu expansion boyunca pvp de kitlemeler ve mananin getirdigi sorunlar mahvetti

simdi wrath da mana gidiyor focus geliyor

yahu sunu 5 sene once oyuncualr dediginde yapsaydiniz?
5 sene cile cekmeseydik?

aptal herifler
Sosyal ağlarda paylaş

HolyRaider said:

sam in postları okudum da
oyun ç okiyi hale gelmiş aslında

her classta 3 tane tree var
her tree pvp pve olarak ayrılıo isteğe bağlı
ne bilim
şimdi her calssın her speci pvp ve pve de iş yapıyor
dk nın frostu dışında sanırım
epeydir oynamıyorum retailde gerçi nedir son durum onda iblmiyorum

Priestin Holy talenti haric dönem dönemde olsa her class ın bütün specleri pvp de kullanıldı.Bütün specleriyle pvp yapılmayan tek class priest :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...