Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.9 patch i ve paladinlerle ilgili bir kaç yenilik.

Jaan

Öne çıkan mesajlar

Ya her paladine satasıldıgında shaman kolay klass biz kucuk emrahız cevaplarınzıdan bıktım artık ya. Gidin bi shaman acın gelin ole aglayın.

Kolay class shaman dediginiz char
Her combatta:

2 tane buff
2 dmg shock
2 ranged lightning
1 purge
2 heal

yane toplam 9 buyu kullanıyor ayrıca her claasa kasrsı specsific totemlerle kullangıdımız buyu sayisi
15 i buluyor evet smana cok kolay bi classa veriyim size benim shamanı 1 e attackı 2 ye frıost shocku bindlayin bakalım oldurebiliyomusunu o kolay karakterlerle dusmanlarınız.

Yok efen,m iyi paladin oynamak iyi shaman oynamaktan 10 kat zormus. Ya bi git ya olurken 12 saniye seni canlı tutan abilitysi olan bir classal ne kadar zor olabilir olmemek ya walla git.[signature][hline]OKUYUN OKUTTURUN
BonePART's Blog
Last Update: 02.09.2005

-BonePART bizim neden kız arkadasımız yok.
Bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik insanımız vakası işte. Yaptıkları iş o kadar kolay ki ama yoook çook zor göstermek zorundalar.

Misal Türk Telekomda çalışan bazı insanlar. 1 telefonu kaldırıp gerekli yere bağlamak görevleri. 10 saat günde çalışıyorlarsa 8 saati boş geçiyor. Ama yoook. "Of bugün çok yoruldum dünyanın işini yaptım senin haberin varmı" mantığı var malesef.

Bazı Türk Telekom çalışanları paladin mi yoksa ? :S[signature][hline]EU-Neptulon 60 NE Hunter, 60 NE Rogue, 51 Dwarf Paladin (Ret)
EU-Laughing Skull 42 Orc Hunter (Ret), 20 Tauren Warrior (Ret)
Sosyal ağlarda paylaş

giber ve diğer nooblar. saçmalama sınırlarını aştınız artık. hayır okuma yazma da bilmiyorsunuz ulan. sayfalarca yazı yazdı khiçbirini m i okumadınız ne istediğimiz neyi sitemediğmiz. neyi ndengeli neyin dengesiz oalcağı konusunda.

hepiniz at gözlüğü takmış gibisiniz bildiğiniz bir şey var apapağan gibi onu tekrarlıyorsunuz sikeri m paticğine de böle şeyi de. harbi nooblar toparlanmış patiye genel yönetici bile oyunu bilmeden anlattığımız konuya atlıyorsa. yok abi yok banlayın beni fazla burası bana...[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Magtheridon)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Giber, 20 Kasım 2005 12:33 tarihinde demiş ki:
Paladinde birde epic mount neden beleş ? Hadi mage veya warlock'ta olsa anlayacam Summon edebilirler. Paladin'in ne alakası var ? Yapın şunlara 800glik mount.

ben paladin değilim ama charger'i alabilmek için yaklaşık normal epic mount kadar cash ve summonlamak için bir o kadar uğraş gerektiriyor.

yani kaç tane paladin tanıyorum,epic mount questi için kendini paralayıp eeh yeter nidalarıyla düz epic mount aldıklarını.
edit:aynı şey lock için de geçerli.sadece level 40taki harbiden imba .p
[signature][hline]valandil ownz j0o!
sparta prag bu ayakları.
WoW - Xrzug/The Maelstrom

[Bu mesaj Head tarafından 20 Kasım 2005 20:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

neyse bazı arkadaşlarımız uçmuş zaten alışkınız da kedi'ye yazayım şunları:

wow paladini ise 'tarihten alınma paladin örneği' ya da d&d paladinini kıyaslamak abes çünkü alakasız bir sınıf wow paladini. ne feara immune ne disease'e immune. undead düşmanlarına turn undead ya da başka birşey işlemiyor..

ha armor mu çoşkun, hayır. oyunda armor birincisi druid, hani druid deyince akla caster sınıf gelir lakin öyle değil. resistance mı çoşuk hayır, aura değiştiriyorsun lakin kendi başına dörtte bir koruma bile vermiyor aynı level büyülere. hani d&d paladinine reflex saving'ine bakanlar hariç büyü pek işlemez ya, öyle de birşey yok. devotion aura desen eşyalarla güçlenmiyor o da, 735 armor yeşiller giyerken iyi de epiclere geçince varlığı yokluğu farketmiyor öyle. druid BWL'den epic chesti alıyor 1800 armor..

paladinin dayanıklılığı nedir:

- divine shield
- blessing of protection
- heal kabiliyeti

bu kadar. dört healer sınıf arasından en güdük heallere sahip olanı, rakibin heallerini engellemek için hemen herkesin resist ettiği ya da diminishing/FAP ile immune olunan stunı harici tek bir utility'si olmadığı gibi 500 pingli, reaksiyonu düşük adam bile rahat rahat interrupt edebilsin diye 2,5sn'lik healları var. shield cooldownları yanmışsa paladini güle oynaya öldüremeyecek sınıf yok gibi. kendi sınıfımın neler yapabildiğini bildiğim gibi diğer sınıfların da neler yapabildiğini biliyorum..

virtue arkadaşımız da cevaba değer birşeyler yazmış:

cleric diye ayrı bir sınıf açsalardı, ben de baştan onu eleseydim. paladin dediler, paladin oynamak için açtım. mage oynamak isteyenler mage açınca mage buluyor karşısında, başka bir sınıf değil. sınıfımın neler yapabildiğini gördüm, onca övülen defansif yeteneklerin işini bilen düşmanlara karşı zerre kadar işe yaramadığını da gördüm. (tek bir rogue hiçbir cd yakmadan bir paladine bütün cd'lerini harcatabilir paladin milleti healleyeceğim diye kasarsa) cleric gibi oynamak yerine holy warrior gibi oynamanın daha iyi netice getirdiğini de gördüm. daha defansif giderken ofansif gitmenin daha iyi netice getirdiğini farkettim. cleric gibi oynatmanın yanlış olduğunu düşünmüyorum, lakin benim arkamda BWL yapan guild takımı yok. girdiğim maçların hepsinde kadronun en az yarısı pickup. imperial setle untamed blade'in MS'ini yiyen adamı heallemek yerine gidip priesti öldürmeye çalışmak daha makul geliyor bana..

"Blizz MC lootlarındaki Str yi ve attack power i çıkartıp +healing ve int koydugu zaman artık class tanımlaması netleşti.
türkçesi : "elinde sopa ile milletin peşinden koşma, otur heal et." Bu beğensekte beğenmesekte böle.
Ha paladinlerinde ofansif yetenekleri hala var, ama "gimped" healing ve support özelliklerinin yanında."

dandik talentlar ve dandik seal sistemi sağolsun ki bu böyle. mesela bakıyoruz, hangi sınıflarda critical hitlere dmg bonusu veren talentlar var:

- mage
- druid
- warlock
- warrior
- rogue
- hunter
- şaman

geriye sadece paladin ve priest kalıyor. buyrun siz düşünün. shieldi kaldırıp 31'lik talent yapsınlar, benim shielde ihtiyacım olmaz. shield açmamın nedeni zaten düşmanı öldürememem ve heallarımın interrupta açık olması. bana verin seçeneği, ben istersem defaqnsif build gideyim istersem ofansif build gideyim. sonuçta prot warriorların dmg kapasitesi inanılmaz derecede düşük ama aynı derecede de dayanıklılar. bu tercih hakkını vermemişler mi? vermişler, bana da versinler..

benim charımda da 300 enginerring var, bomba da kullanıyorum trinket de kullanıyorum. ama abuk sabuk trinket yahut MC cap cooldownlarına, backfirelarına muhtaç olmayan bir sınıf istiyorum ben. 9 tane sınıf var, sadece birisine "sen enginerring alacaksın, learn 2 play" deniyorsa bu komedidir. profession sınıfı destekleyebilir ama muhtaç kalmak diye birşey sözkonusu olmamalıdır..

bir-iki şeye daha cevap vereyim başka yazılardan:

"shamanin 6 saniyede bir 500 damagesi var, eger ona kontrollu damage diyorsan bisey demicem. 500/6 = 83 dps. bide 400kusur mana yiyo. wf ise dunyanin en kontrolsuz damagesi, duzgun 2hander ile 15-19 saniyede bir procluyo ki bu surenin icinde melee range icinde olmaniz lazim, cok az procluyo."

proc şansı hit başına hesaplanması > proc şansı dakika başına sabit değer

"Burdaki tüm konuşmalar sonuçta aramızdaki fikirleri beyan etmekten öteye geçemiyor. Blizz paladin'e dmg verme açısından bir buff vermeyecek. En son patch'de verirdi verseydi. Onun yerine aura'lara yönelmişler. Yani diyorlarki Blizz efendiler; Paladin warrior gibi dmg veremez, priest gibi healleyemez. İkisinin arası olsun diyorlar. Paladinden çok sırada bekliyen bir dünya class var. Öncelikle mageler. Hehe benim serverimde mageler artık oynamayı bırakmış gibiler. AH önünde su dağıtıyorlar sevabına."

ED'nin nefarian'ı kesen tek guildi paladin arıyor, bulamıyor. aldıkları bütün paladinler lawbringer'ı tamamlayıp ayrılmış guildden, başka hiçbir sınıfla bu sorunu yaşamadıklarını söylüyorlar. mage gibi blizzard'ın tamamlanmış sınıflar arasında (ro
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi sam söylesene ne istiyorsunuz?
Sadece dmg mı?[signature][hline]By blood and honor we serve
dogu, 11 Kasım 2005 23:12 tarihinde demiş ki:
şehit olmak heralde kutsaldırda.allah demiş şehitlerin yeri farklı(öyle duydum).o zaman hepimiz şehit olalım.hem onurlu ölüosun hemde bi işe yarıyosun tabi önce MİLLİ olmak lazım.(alay etmiyorum ciddiyim ama gencecikken ölmekte koyuyo insana)
Sosyal ağlarda paylaş

@Suark

yuh artık, adamın 50. yazısı hala damage'mi istiyosun diye soruyosun, hayır anladık okumuyosun ama bari okumadığını belli etme.[signature][hline]Albert Einstain demişki
" 3. Dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. sünde insanlar taş ve sopalarla savaşmak zorunda kalacaktır."
Sosyal ağlarda paylaş

Paladinler diyorki bizde warrior gibi mortal strike rogue gibi sinister vuralım kısaca ne vurduğumuzu bilelim diyorlar bala g... dmg vermeyelim diyorlar eh bir pala duşmanı olarak doğru birşey istiyorlar şahsen bende pala oynadım lvl 25e kadar crit tutarsa da filanda olayı gerçektende artık blizzard ne yapar bilinmez :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 20 Kasım 2005 19:45 tarihinde demiş ki:

hepiniz at gözlüğü takmış gibisiniz bildiğiniz bir şey var apapağan gibi onu tekrarlıyorsunuz sikerim paticğine de böle şeyi de. harbi nooblar toparlanmış patiye genel yönetici bile oyunu bilmeden anlattığımız konuya atlıyorsa. yok abi yok banlayın beni fazla burası bana...

Bir çift laf ederdim de.. Yaşıma uygun hareket edeyim..[signature][hline]EU-Neptulon 60 NE Hunter, 60 NE Rogue, 51 Dwarf Paladin (Ret)
EU-Laughing Skull 42 Orc Hunter (Ret), 20 Tauren Warrior (Ret)
Sosyal ağlarda paylaş

dakika basina proc hesaplamasi ile hit basina proc hesaplamasi arasinda pek bir fark yok, zira iki class da dusmana yaklastigi zaman aninda uzaklastirilabiliyor, melee de cok uzun sure kalamiyorsun (priest-fear, warrior/rogue zaten yaninda kalmak ister, warlock death coil-fear, pala stun, shaman fs, mage nova blink, hunter zaten saka gibi scatter/wingclip/fd+trap/concussion, druid entangle). her classin uzaklastirici ozellikleri var, o yuzden ne paladinin socu imba ne de wf (eet soc a imba diyen bircok insan var :)).

hem paladin hem shaman oynadigimdan rahatca soyleyebiliyorum bunu, tarafsizligimdan emin olabilirsin :)

nerf hunters :P ama yani shadowmeld+aimed shot crit+auto shot crit ile olmememiz lazim, adami gormeden oluyoruz. bana sorarsaniz dusmanini gormeden dusmaninin seni oldurebilmesi cok sacma, hemde 42 yarddan, ama tabii siz bilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

bakın abi işte sorun burda biri dioki pala kontrollu damage wersin ne wurdumuzu bilelim dieri dioki sen olmuon zaten b de damage wersen noolur bisim halimiz paladinler in nie damage istedikleri karşısındaki rakip kaçınca sinir oluo adamlar düşünsene adama kasıon kasıon tam olecek ne durdura bilion ne oldurebilion sadece bakıon nası gidio die ama şööle bi sorun war pala asla kontrollu damage weren bi class deildi olmadı da zaten olmamasıda gerekir işte bunu anlatammıoz onlara ayrıca paladin healer deil bufferder healden şikayt etmeyin hibrit konusuna gelince blizz in dedigi gibi shaman is only real hybird class in the game (yada bu anlama gelen baska bi yazı işte tam hatırlamıom ) yani adam gibi özelleşe bilen tekk class shaman dio zaten blizz palaya bosuna dert yanıonuz
zaten )aslında su an 2 class aglıo oyunda dierleride şu war bu yok felan dio ama yinede o kadar sesleri cıkmıo) mage we pala mage haklı buzdolabı gibi adam artık su wermekten baska bi işe yaramıo düzelmesi lasım pala da aglıo(ki oyunun basından beri aglıolar ) onların nie agladını anlaya bilmiş deilim af buyurun (blizz sanki oyun basında onlara size aggo tutan bi char werecez dedi de şimdi charlarını istiolar)[signature][hline]Paladin grubu korurken savaşır,
Druid savaşırken grubu korur,
Shaman karşı tarafı engellerken savaşır
BY suark
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 20 Kasım 2005 23:43 tarihinde demiş ki:
dakika basina proc hesaplamasi ile hit basina proc hesaplamasi arasinda pek bir fark yok

dünya kadar var. windfury 1,5 hızlı silahla da 3,8'lik silahla aynı performansı veriyor. şaman windfury'i her çeşit silahla hiç düşünmeden kullanabiliyor lakin paladinler warrior ve rogue'lar gibi en yavaş silahları istiyor procun verimli olması için. düşmanın yanına gelsen de gelmesen de çok farklı şeyler..[signature][hline]Field Marshal Safir of Vita Nova - 60 Human Paladin - Emerald Dream
Sosyal ağlarda paylaş

Druid en çok ac li , evt fakat paladinde shield giymek opsyonel, oyunda çok güzek 1h silahlar mevcut.Shield = block.Block konusunda talentların oldugu bi gerçek prot agacında.
Aslında paladinler Shadowpriest i catform u bear form u görüp coşuyor.
Bilmiyorum gelsin unholy form paladine(olmaz dimi saçma) !
Tabiböle bişey olmaz, paladin talentisz da güçlü diyen arkadaş haklı.
Eger paladinin talent tan gelmeyen özelliklerinin yanına(DS vb) bide talentla alınan dmg vb gelirse o zman class sapıtacak.
Reckoning var zaten yeterince kuvvetli.? öyle değilmi?
Sosyal ağlarda paylaş

değil, kağıt üzerinde iyi (dandik paladin talentları arasında pvp için en iyi kağıt üzerinde) ama mayıs ayında bugları kabul edildiği halde halen düzeltilmedi hiçbiri. oyunun bilinip de düzeltilmeyen tek bugları. ayrıca reckoning alayım derseniz tonla şeyi bırakmanız gerekiyor, dmg namına bütün olayınız reckoning biriktirmek haline geliyor ki saçma. warrior enrage alıyor eşşek gibi çoşuyor dmg'si hiçbirşeyden fedakarlık etmeden..

benim kalkanlı halim druid armoruna yaklaşmıyor, rank 14 kalkanını alacağım ama gene yetişemeyeceğim druidlere. bende block varsa onlarda daha çok dodge var. hani bir tek parry farkı var onu kabul edebilirim. yalnız hiçbir paladin 1h silah ile bearform dmg'siyle yarışamaz. eskiden duellerde başabaş gittiğim sunucunun en iyi druidini şansa bir kere yenebildim son yamadan beri. hem dmg'si hem armoru hem healing kapasitesi benden fazla. ben onun canını indirip shifte zorlayana kadar manapoolu regen oluyor zaten. grup pvp deseniz bearform feral druid gördüm mü bekliyorum 2-3 kişi yetişsin belki keseriz diye, travel form olup uçuyorlar bu sefer. alın size hem eşşek gibi dmg veren, hem ölmek bilmeyen, ne kaçabileceğiniz ne kovalayabileceğiniz bir sınıf..

ha ayrıca block talentları da ancak roguelara karşı filan işe yarıyor, karşımdaki adam 700 MS vurunca blocklayıp blocklamamak fazla birşey farketmiyor. lakin wrath set ve ZG enchantlarıyla donanmış thunderfury'li bir warriorun blocku başka birşey mesela, earthshaker ile critlemezse vuruşum hepsini bloke ediyor. o kadar defense'den vurabilirsem tabii. :-) buyrun mesela bu block başka birşey, paladinin hiçbir şekilde erişemeyeceği birşey.. (olsun demiyorum ama paladinin sade block değeri sadece rogue'lara karşı etkili, blockla bitmiyor yani)

"shaman is only real hybird class in the game (yada bu anlama gelen baska bi yazı işte tam hatırlamıom )"

hatırlamadığın belli, bunu druid için söylediler. bol keseden sallamak ne güzel bilip bilmeden..[signature][hline]Field Marshal Safir of Vita Nova - 60 Human Paladin - Emerald Dream
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 20 Kasım 2005 23:44 tarihinde demiş ki:
ha bu arada eet blizzconda "paladinler zaten kolay bir class olarak yaratildi" demisler ;p ehehe rezalet ;p

onu eski lead designer rob pardo söyledi, yeni lead designer tom chilton ise düzeltti, "bu yaklaşımdan vazgeçtik sonra, ilk tasarım aşamasında kaldı" diye. şimdi göreceğiz bakalım nasıl olacak ama paladin kesinlikle oynaması kolay bir sınıf değil, oyuncunun önündeki seçenekler sınırlı olduğundan 2-3 tuşla oynanıyormuş havası doğuyor. öte yandan lvl 60 pve ve pvp'sinde oynaması gayet zor bir sınıf, öyle rogue/warrior gibi bir adamın tepesine binip onu öldüreyim ya da şaman/priest gibi ha babam healleyeyim herkesi gibi düz gidemiyorsunuz, bir onu bir öbürünü yapmanız lazım aynı anda..[signature][hline]Field Marshal Safir of Vita Nova - 60 Human Paladin - Emerald Dream
Sosyal ağlarda paylaş

üstünde çok çok düşündükten sonra Sam in söylediklerine bir ölçüde katılıyorum. Ama bunun nedeni "bir paladin grup bulamazsa ne yapar" sorusuna adam gibi cevap bulamamış olmam. Belki solo PvPde biraz güçlenme gerekebilir ama bu seferde ortaya şu çıkıyor ve benim bu kadar yazıdır anlatmaya çalıştığım şey bu ; eğer soloda paladin güçlendirilirse onun grubu destekleyen defansif özelliklerine ne olacak ve dmg vermeye hasret o kadar çok paladin varki biz nereden paladin bulucaz? O nedenle şu an için paladinin en dengeli class olduğunu söylüyorum, çünkü adamlar istediklerinde gruplarını çok çok iyi destekliyorlar. Bunun içinde buff da var aura da var cleanse de var heal de var.

Benim guildimde biz MC de paladinlerin dmg vermesine izin vermiyoruz (özel anlar hariç). Çünkü paladinin işi DPS değil orda, grubu hayatta tutmak. DMG konusunda bufflanıp grup defansında nerflenen bir paladin emin olun ally tarafında çok kavgaya neden olur (aha örnek burda kaç sayfadır neler neler oldu). Druidleri feralde buffladılar pek çok druid ferale kaydı, adam gibi full resto druid bulmak zorlaştı ve full resto druid arkadaşlarım gruplarına inanılmaz şeyler katıyor.

Paladinler için D&D örneği WoW için o kadar havadaki, yani yorum bile yapılmıyor. D&D online çıkıyor orada oynamaya devam edebilirsiniz hayalinizdeki paladin ile ama WoW da paladin D&D clericden farksız, geride durup grubu destekleyen bir class (en azından MCde öyle, BWL daha yapmadığım için bilemiyorum ama orada da öyledir sanırım).

Blizzard paladinin defansif ağırlıklı yapılmasıyla esasında paladinlere çok büyük bir iyilik yapmış esasında. MCde en fazla 4 hunter spotu varken 8 paladin spotu var. Bir hunter olarak bu güne kadar 2-3 kereden fazla LF Hunter yazısı gördüm ama en azından ben yüzlerce kez LF Paladin yzamışımdır. Dediğiniz kadar kötüyse bu karakter ben o kadar instance da paladinlerle değilde farklı bir class lamı oynadım acaba?

Blizzard hayatının hatasını yaparak classları esas işlevlerinden çok uzak alanlara yönlendirmeye devam ediyor. Bu işide sadece oyunda bulunan çok az class sayısını göze fazla göstermek için yapıyor. Sırada paladinler var, elinde 2h ile ortada solo PvP peşinde koşan paladinleri gördükçe ben üzülcem en azından.

Burada yapılan tüm paladin yorumlarında PvP üzerinde gidilmiş ama PvPde de paladin grupla çalışırsa inanılmaz işler yapıyor. Biri yukarda bi yerde grup PvP sinde "ben can çekişen adamı heallemeye uğraşacağıma gider rakibin healerını keser daha faydalı olurum" mealinde bişey söylemiş. AV de grup içinde paladine denk gelirsem ve eğer o paladin yukardaki gibi düşünmüyorsa zaten ben rakipte healer falan bırakmam merak etmesin kimse. Paladin sadece heallar ile yürümüyo şükür. Benim üstümden curse kaldıran, duruma göre aura değiştiren ve priestin yapamadığı durumda beni bandaj kullanabileceğim bir süre ayakta tutan paladin olursa inanın benim yaptığım iş çok daha verimli oluyor ve benim verdiğim dmg her durumda mevcut şartlardaki bir paladinden daha kullanışlı oluyor (çünkü ben uzaktan dmg almadan işimi hallederken paladin rakip healerına dalmak için bir dolu hordeun arasında dmg ala ala geçmek zorunda kalıyor).

Sonuç olarak eğer paladinler durumlarından memnun değilse blizz onları dmg yönünden bufflıycak, çünkü hepimiz onların müşterisiyiz ve müşteri her zaman haklıdır. Ama paladin için blizzin baştan kafasında şekillendirdiği karakter artık oyunda kendinden çok şey kaybetmiş bir şekilde bulunabilir ki buda geri kalan classlar için hiçde hoş bir şey değil.[signature][hline]Akairis LvlL60 NE Hunter - Magtheridon
Sosyal ağlarda paylaş

Akairis , tebrik ediyorum ve sana tamamen katılıyorum.
Ama druid ve priest örneğindeki gibi bi değişim olacağını sanmıyorum. Ancak misal divine shield protection agacında talent olup cd i düşerse(sadece örnek) retribution ağacındada atıyorum Zeal yüksek tier talent olarak gelebilir.
Divine shield a falan takmışlıgım yok yanlış anlaşılmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...