Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

Ya yok abi blizz bizim shamanları wc3 teki gibi cloth wearer filan yapsın.Ben öylesini cidden daha çok seviyodum.Horde'un varya super supporter classı olur.Doğru bloodlust ile slow atan purge olayı biraz bozar ama olsun:)[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

Szasstam sen gerçekten şaman ile oynamayı bildiğine eminmisin , ben bu güne kadar heralde 50 den fazla druid'le pvp yapmışımdır, daha hiç birine heal attırdığımı hatırlamıyorum.( ha derseniz hepsini yendimmi elbette hayır, ama beni yenenlere dahi heal attırmadım, genelde üst üste crit yemekten kaybettim dueli). druid'in elinde yeşil ışığı görür gürmez kafasına Earth Shock'u patlatıp tekrar heal atabilir hale gelince 6sn cooldown bitene kadar mele abanıp heal atmasını geciktirip cooldown biterbitmez bi eartshock daha patlatınca ,zaten en aptal druid bile heal atmaktan vazgeçiyor. bilmiyorum senin gördüğün druidler nasıl kendini heal ediyor ama, siz hiç iyi shaman görmemişsiniz onun için bizim clasımız normal, aşırı bi tarafı yok diyosunuz.
ben shaman oynayana kadar tüm MMORPG larda pvp'yi başaramamış hatta nefret etmiş biriydim , shaman resmen benim kendime güvenimi geri getirdi, "hahaha bende adam kesiyorum lan" demeye başlattı, ve sabah akşam oynamaya devam edincede benim gibi pvpden nefret eden adanmın bile Pvp sini süper hale getirdi( ama hala düşünürüm benmi artık iyi oynuyorum yoksa shamanım mı fazla güçlü? :D)[signature][hline]Albert Einstain demişki
" 3. Dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. sünde insanlar taş ve sopalarla savaşmak zorunda kalacaktır."
Sosyal ağlarda paylaş

Earth Shock (Rank 7)
450 Mana 20 yd range
Instant cast 6 sec cooldown
Instantly shocks the target with concussive force, causing 517 to 545 Nature damage. It also interrupts spellcasting and prevents any spell in that school from being cast for 2 sec. Causes a high amount of threat.

-

Fazla söze gerek yok FreEmoon.[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Gloria | Level 38 | Orc Warrior | Burning Legion | Grimsoul Legion
Sosyal ağlarda paylaş

abi korku dehşet içersinde okudum bu konuyu.
shamana dediğiniz nerfler yapılsa level 30 adam bile 60 shaman ı alır.ooohaa diyorum abi
shaman ın heal ı düşürülsün deniliyor.
abi sakin sakin düşünün shaman plate mail + kalkan ile haywan bi armor sağlayıp 1400-1500(evet paladinin heal ı) heallamıyor.
sam demiş 1200 damage yedim diye.onu yapan shaman ya nature swiftness yapamaz yada flurry.ayrıca shocklar su gibi mana içtiği için 5-6 shock ile adamı kesemezsen
iz olayınız bitiyor.
sonra yine sam kişisi mage den daha fazla damage veriyor demiş.mage 10 saniyeden az bir sürede 4000+ damage veriyor.

komik olmayın abi.druid shaman ı nasıl yenemez.bash yapıp sonra heal yapmayı bilmiyormusunuz?

arada rogue insanlar var shaman yenemiyorsa hiç konuşmasın zaten.

fighter ms ile bitiriyor .

mage iyi oynarsa alıyor shamanı

daha tremor totemin fear kaldırdığını bilmeyen priest ler olmadığı için bi sözüm yok.

warlock zaten 2500 gibi damage ler verebildiği için ....

hunter dead zone una shaman sokuyorsa zaten ölmüştür.

şunuda ekleyeyim her class ın iyisi maç vermez shaman gibi.

vede biraz mantıklı şeylerle gelin abi .nedemek ben windfury ile öldüm windfury kaldırılsın ?

ne alakaysa çözemediğim paladin dahil her class ta en az 2 tane crowd control varken shamanda böyle birşey yok.13-14 civarı totemden sadece 3 tanesi işe yarar.birinin 6 diğerlerinin de 15 er saniye cooldown ları var.

purge zaten wc3 teki halinden nerflenmiş birşey.
betada lightning shock diye 2 buff kaldırıp damage vere shock umuzu kaldırdılar

ayrıca babacum hiçbirşekilde shaman a nerf gerekmediğini anlatamazsın .mümkün değil yani :)[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Fflar strikes back
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 11 Ağustos 2005 23:42 tarihinde demiş ki:
said:
CapriceXante, 11 Ağustos 2005 16:34 tarihinde demiş ki:
Bi druid geliyor ne spirit kasmış ne bişey paso hp abanmış bear formun güzelliklerinden faydalanmıyor geliyor yenemiyorum nerf diyor..
Böyle daha karakterinin inceliklerini kullanmayan insanların söylediklerini ne kadar ciddiye alınmasını beklersin ki

Aa yeter artık çok sallıyorsun ya. Ne alakası var spiritle. Druid manasını harcayamıyor ki shamana karşı. Druid heal yapabiliyormu karşısında shaman varken? HAYIR. Hiçbirşey bildiğin yok. Hiçbir druid manası bitik olarak yenilmiyor shamana. Druidin manası da öyle kolay kolay bitmez. Karşısında paladin falan olması lazım manasının bitmesi için. Druidin shamana ölmesinin sebebi heal yapamamasıdır okadar. Yani nereden uyduruyorsan bu teorileri be...
Damage büyüleriyle bitiriyor manasını dersin şimdi. Bende kahkahalarla gülerim sana. Starfire 3.5sec cast time. Wrath kullanan druid yoktur zaten. Moonfire kullanılır ama bi işe yaramaz. Shaman bana shock spamleyecek,elindekiyle kafama kafama vuracak,ben shamana moonfire spamleyecem...
Kim kazanır sence?

LOL
Ne kadar bildiğini bu kadar ortaya çıkarabilirdin malesef..
Eğer ben bir shaman'a karşı duel de heal atabiliyorsam druid de atabilir yanlışmıyım?
Ha sen atamıyorsan bu shamanın gücünü degil başka birşeyi gösterir..
Her ne kadar karşı tarafa b.k atmadan cevap vermeye çalışsamda gelmiş bana "bişi bildiğin yok" gibi bir tavır sergilersen bende ona göre seviyeyi biraz değiştirmem gerekir..
Shaman olarak bi shamanla kapışırken bile heal atabiliyorsam sen druid olarak shamanın karşısında heal atamıyorsan allah akıl fikir versin..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dunedain, 12 Ağustos 2005 00:55 tarihinde demiş ki:
heheh :D
shamanlar ısrarla karakterlerinin fevkalede tanrısal olmadıgını iddia ederler .

Kalanlarsa onları ikna etmeye çalışır ama gerçek şudur blizz dev team Horde oynar ve hordea özel olan classın özellikle takım oyununda allianceı yenmes için shaman her türlü ayarı yaparlar . Mass slow mass heal mass Wf totem
MASS I WIN BUTTON.

hani oyunda çalışmayan bir i win button var ya yalan aslında çalışıyor ama sadece shamanlarda .
Ps: bunla beraber ms warrior shamanı alır . ama sorun zaten warriorun alıp almaması değil paladinin neden mass slow , mass heal atamadıgı .

Blizz'in horde tarafını tuttugunu ilk defa duydum..
Tabiki bir taraf tutması söz konusu bile olamaz ama yani geyik olarak olsa bile ozaman Alterac Valleydeki Allyların GY lerinin pozisyonlarına Ally main campın girişindeki kopru ve bunkerlara veya Blasted Lands ve drop rate lerine bakarsan kimin daha avantajlı olabilecegini belki anlarsın..
Buna Arathideki horde questlerinin %80 nnin geçtiği mekanın allyların 2. campının 10mt yanında olmasınıda ekleyebiliriz..
[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor

[Bu mesaj CapriceXante tarafından 12 Ağustos 2005 13:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakmayin ama topicden (hatta bir oncekinden de) cikan sonuc: Horde oynayan, hatta shaman oynayanlar bile shamanlarin fazla gelismis olduklarini kabul ederken ssj4 ve Caprice'i ikna etmenin hicbir yolu yok, at gozlugunu takmis gidiyorlar, nerf degil boost bile lazim onlara kalsa.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 12 Ağustos 2005 13:10 tarihinde demiş ki:
Kusura bakmayin ama topicden (hatta bir oncekinden de) cikan sonuc: Horde oynayan, hatta shaman oynayanlar bile shamanlarin fazla gelismis olduklarini kabul ederken ssj4 ve Caprice'i ikna etmenin hicbir yolu yok, at gozlugunu takmis gidiyorlar, nerf degil boost bile lazim onlara kalsa.

Ben kimseyi ikna etmeye çalışmadığım gibi kimsede beni ikna etmeye çalışmıyorki birimiz ikna olsa ne değişecek ?

Shaman heal atamasın / ghostwolf olamasın / mail giyemesin /çift el kullanamasın / windfury nin bonusu kısılsın / shockların cd leri arttırılsın / totemlerin manası artsın gibi shamana gelebilecek nerfleri degil bitirmeye yönelik fikirlere sahip insanlar beni hangi konuda ikna edebilir?
Ve at gözlüğünü onlarmı bizmi takmışız acaba bir kere daha düşünürmüsün lütfen..

Ha madem at gözlüğü bizde ozaman açarsın bi serverda shaman oynarsın dışardan konuşmanın komşunun tavuğu komşuya kaz görünür misali içerden bakıldıgında hiçte öyle birşey olmadıgını farkedersin ve ozaman tekrar yorum ve düşüncelerini alırız senden..
At gözlüğü bendemi yoksa "1200 crit kombosu çekiyor" / "bi totem atıyo dünyam kararıyor" / " bi heal çakıyor fullleniyor" gibi her gördükleri shamanın özelliklerini tek bir shamanda zanneden önyargılı ve hayatında uzun süreli bi shaman oynamamış insanlardamı ozaman belki daha net anlarsın..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

heal atmayı beceremeyen druid varsa inanın kesinlikle druid oynamayı bilmiyordur. en basitinden pvp spec oynayan druidlerin hepsinde nature's swiftness vardır ki buda instant healing touch demektir. tamam o talenti almadınız ozaman da nature's grasp yada root atarak gayet rahat bir şekilde earthshock un menzilinden çıkarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Oynadiginda degil dusmanin olduklarinda daha rahat anliyorsun, yine de denememi bu kadar istiyorsan 45 civarina kadar oynamistim bir shaman.

Talent talent diye tutturdunuz ona da zaten; shaman bir hybrid icin guclu, yaptigi herseyi "normal - iyi" yapiyor. Ustune talent koydugun zaman bunlarin bir ya da iki tanesinde "iyi - cok iyi" oluyor. Senin dedigin gibi sirf talent verdigi taraf guclu olsa, gerisi normal hybrid mantigi olsa kimse ayni konuyu her turlu platformda sayfalarca tartismaz zaten, resmi forumlardan tut da buraya kadar.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 12 Ağustos 2005 13:23 tarihinde demiş ki:
Oynadiginda degil dusmanin olduklarinda daha rahat anliyorsun, yine de denememi bu kadar istiyorsan 45 civarina kadar oynamistim bir shaman.

Talent talent diye tutturdunuz ona da zaten; shaman bir hybrid icin guclu, yaptigi herseyi "normal - iyi" yapiyor. Ustune talent koydugun zaman bunlarin bir ya da iki tanesinde "iyi - cok iyi" oluyor. Senin dedigin gibi sirf talent verdigi taraf guclu olsa, gerisi normal hybrid mantigi olsa kimse ayni konuyu her turlu platformda sayfalarca tartismaz zaten, resmi forumlardan tut da buraya kadar.

Haklısın talent ile belirli ozelliklerini güçlendiriyorsun ama benim demek istedigim şey ortalama %15 ihtimalle 1200 critleyen shock atan bi shaman iyide heal atabiliyorsa melee criti sürünüyordur hızlıcana ghostwolf olamıyordur..

Ama yazılanlara bakacak olursak anlattıkları shaman ghostwolf ada 1 sn de dönüşüyor casterlara 1500 critliyor flurry ile daha hızlı vuruyor sanırsın..

Ha vuramazmı vurur ama talenttan melee crit fln almıyorsa yani 1200 critleyen shaman iyi heal atıyoran enchant tree ye gitmemiş oldugu için %6 civarı bir ortalama ile melee crit atıyor demektir ki herkeste min bi %5 civarı bi melee crit vardır Dexterity bonusundan gelen..
%5 şansla critliyor diyede bi class ın über oldugunu iddia etmen mantıklımıdır ki ?

Mesela bi çok arkadaşım ağır melee gidiyorlar ortalama %25 melee crit kasıyorlar tamam çokta güzel vuruyorlar..
Ama bu nerf diyen arkadaşlar unutuyorlarki bu dedigim shamanın manası düşük int/100 kadar bir spell criti var yani yerlerde sürünen bir crit şansı var o yüzdende %3 şansla 1200 bile critleyemez en fazla 800 civarı critler çünkü 1200 critlemesi için elemenatal tree de 25 puan dan fazla harcaması gerekmektedir..

Demek istedigim buydu işte 10 tane shaman görürsün herbirinin savaş taktigi gear ları kastıgı statları ve talentları farklı olabilir..
karşına elem-resto gelir 1200 critler bi sonraki gelir 1500 melee critler.. ama gelipte buraya 1200 crit attı sonra capır capır melee critledi yazılmaz yazılmaması gerekir..
10in1 degil çünkü hepsinin agır oldugu bi yanı vardır
Kendimden örnek vereyim mesela ben resto ve ench ve birazda elemental kastım 1sn kurt oluyorum ortalama %16 melee critim var ve ns var ama daha hayatımda 1200 ES critlemedim ve 1h+shield kullandıgım için 1500 wf çakmadım hayatımda.. çünkü 2h wep li bi shaman degilim
Yani bazılarının dedigi gibi 1200 es çakan 1500 wf çakan bir shaman degilim..
[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor

[Bu mesaj CapriceXante tarafından 12 Ağustos 2005 13:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio forumları ve attığım mesajları düzgünce takip et ondan sonra bana at gözlüklü yakıştırmasını koy.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CapriceXante, 12 Ağustos 2005 13:03 tarihinde demiş ki:
LOL
Eğer ben bir shaman'a karşı duel de heal atabiliyorsam druid de atabilir yanlışmıyım?
Her ne kadar karşı tarafa b.k atmadan cevap vermeye çalışsamda gelmiş bana "bişi bildiğin yok" gibi bir tavır sergilersen bende ona göre seviyeyi biraz değiştirmem gerekir..
Shaman olarak bi shamanla kapışırken bile heal atabiliyorsam sen druid olarak shamanın karşısında heal atamıyorsan allah akıl fikir versin..

Yanlışsın. Druidde spell interrupt eden dd büyüsü yok.[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

druid iyi zamanlamayla gayet rahat shamanın heal olmasını engeller. tam zamanında feral charge yapıcaksın zaten ondan sonra 4 saniye heal atamıyor. bu etki geçtikten sonra büyük olasılıkla yeniden heal atmaya çalışıcak tam bu sırada bash yapıcaksın(taurensen bundan sonra bide war stomp atılabilir). baktın adamın hp %30 un altında caster forma geçiceksin ve moonfire spamlıcaksın. ha dersen okadar mana yı nerden bulucam shaman kaarşı zaten en iyi taktik mananı mükemmel kullanmaktır. druid olaarak shamana karşı çoğu duelimin sonunda manam nerdeyse full oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 12 Ağustos 2005 15:12 tarihinde demiş ki:
said:
CapriceXante, 12 Ağustos 2005 13:03 tarihinde demiş ki:
LOL
Shaman olarak bi shamanla kapışırken bile heal atabiliyorsam sen druid olarak shamanın karşısında heal atamıyorsan allah akıl fikir versin..

Yanlışsın. Druidde spell interrupt eden dd büyüsü yok.

Doğru ben yanlışım..
Benim healımı bozan druidlerde yanlış..
Bear formun bashinden habersiz druidler doğru..
Heal bozamayan bütün druidler haklı..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...