Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

said:
Lorrotar, 15 Ağustos 2005 02:03 tarihinde demiş ki:
noob derken hemen kaba anlamda cahil oyun bilmez anlamayın orda yanlış tanım yaptım sry.sen karşındaki adama yenilirsen ona karşı daha beceriksizsindir onu gösterir.demişsin 2 side iyi oynuyosa ama berabere kalma yok malesef.iyi olan kazanıyo.bu durumda sen ona kıyas kötü oluyosun onu dedim yani.

lol evet shamanla 1v1 yapınca karşındaki adamdan 1k hp+200 ap fazla başlıyon.üstelikte shocklar paso 1200critliyor.shaman 1v1 de yenemezse noobtur tabi lol
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EarS, 12 Ağustos 2005 15:26 tarihinde demiş ki:
sen yeri öpüyorsun anlaşılan benim gördüğüm druidler menzilden cıkıp takır takır healleniyorlar

Hah bunu görmemişim.
Şimdi bashden bahsederken roota geçmişsin ama buna da cevap vereyim bakalım. Root da bir büyü olduğu için shaman onu da interrupt ediyor. Nature's grasp talent varsa o kullanılabilir ama o da 1 kere kullanılır ancak. Senin gördüklerin druid değil autoroot makinesi falan heralde...[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Kerforn/Night Elf Druid (Nizam-ı Cedid)
Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

İşte o noob değil sen ve seningibi hala ok şoklar 1200 critliyor (alayı modunda) bi wf de 2k-3k felan vuruyor totem desen efsane modunda gezen arkadaşlar oldukca Shamani nerflemezler.

Shamanda melee dmg var çok kıral
Warriorda ortalama senin Rockbiterli halinden fazla attackpower olup bide üstüne kabiliyetlerden gelen dmglar var görmüyormusun sıklıkla charge mortal ww execute yada ortamlda rage kasmiş ah ölüom iki cleave felam cakam aa herkez öldü ne küsel diye gezen warriorlar.
kurç (L4m31$h) + evis ambush backstab evis aaa öldü lam bu diye gezenler
nova coc nova coc pom fs bi ikide arch expo sallayip karşdan gelen gurubu tek başina heder eden tipler vs vs
Shamanla 2-3 kişinin arasinda kalip öldüğüm zaman he diyorum 2-3 kişilerdi kestiler eyw
Rogue ile nabion yardir 1 tanesini ver vannish i sprint i arazi yap sıklıkla
Mage le oynarken 5 kişi gördümmü instanceye felan giden allah az cp kasayim deyip hurra diye atliorum
warriorla dur bakim kimi kesim ahaşu hüveleeee diye daliyorsun.
Şamanla ilgili kısmı okudunmu ?
Shaman > hepsi 1 vs 1 için ha şu var warrior poti çeker keser rogue poti ceker eya totem kill blind bandaj keser mage lock iyi nukeleye bilirse keser pala manasinin bitme şansi olmadiği için shaman heallerini daimi intterupt edip hp yi bitiremezse keser druid iyi dayanirsa keser vs vs burada şu gitsi bu kalsin o çok güçlü bu çok güçlu dialoguna girmek fuzuli laf salatasi Blizzard horde sempatizani bile olsa müşterilerin çoğu alyans dimi :>[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EarS, 15 Ağustos 2005 07:07 tarihinde demiş ki:
evet 2snlik silencetan sonraki 4sn için de 1.5snlik büyü atmak zor olsa gerek

Shaman senin istediğin zamanda atmıyor shockunu...[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Burning Legion

[Bu mesaj Sensible tarafından 15 Ağustos 2005 07:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

siz daggerla wf vuran şaman görmemişsiniz herhalde, bakın bakalım atılıyor mu heal, büyü o 3-4 sn'lik zaman diliminde..

regalya kardeşimiz uçmuş zaten, oyundaki her haltı yapan sınıfın dmg'sini dmg vermekten başka iş yapamayan warrior, rogue gibi sınıflarla kıyaslıyor..

işini bilen şaman işini bilen paladin kadar, hatta daha iyi yaşatır grubunu. paladinin yapabildiklerine bakın sonra da şamanın yapabildiklerine. sadece mana pool ve heallerinin gücü bile yeter aradaki farkı göstermeye..

blessing blessing deniyor da sanki bu blessingler purgelenemiyor. paladinin yapabildiği her numarayı şaman counterlayabilirken şamanın yaptığı hiçbirşeyi counterlayamıyor paladin grup pvp'de. buyrun bu açıdan bakın şimdi..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 15 Ağustos 2005 07:26 tarihinde demiş ki:
siz daggerla wf vuran şaman görmemişsiniz herhalde, bakın bakalım atılıyor mu heal, büyü o 3-4 sn'lik zaman diliminde..

regalya kardeşimiz uçmuş zaten, oyundaki her haltı yapan sınıfın dmg'sini dmg vermekten başka iş yapamayan warrior, rogue gibi sınıflarla kıyaslıyor..

işini bilen şaman işini bilen paladin kadar, hatta daha iyi yaşatır grubunu. paladinin yapabildiklerine bakın sonra da şamanın yapabildiklerine. sadece mana pool ve heallerinin gücü bile yeter aradaki farkı göstermeye..

blessing blessing deniyor da sanki bu blessingler purgelenemiyor. paladinin yapabildiği her numarayı şaman counterlayabilirken şamanın yaptığı hiçbirşeyi counterlayamıyor paladin grup pvp'de. buyrun bu açıdan bakın şimdi..

rootlanan gruptaki x kişisini kurtaran paladin olamaz di mi
veya priestten yenilen sw:p yi de paladin kaldıramıyordur kesin
shamanın grup bufflarının yerde 5hp ile durduğu kaldırmak için dispell bile gerektirmediği de başka bir gerçek
Sosyal ağlarda paylaş

Teorik işte. Adam devamlı shock atmak zorunda değil ki. Nereden biliyorsun spamleyeceğini? Druidin bear formuyla savaşırken shocklara ihtiyacı yok... Spell interrupt için saklıyo kafası olan shamanlar. Bear formdaki ragei feda edip caster form oluyorsun sonra üstüne 1.5sn root atmaya çalışıyorsun interrupt ediyor. 2sn silencedan sonra 2.yi atana kadar eşşek cennetini boyluyorsun. Rootu atsan bile son vuruşu yapabiliyor es ile. Ben bunları denedim...[signature][hline]"I studied silence to learn the music. I joined the sinful to regain innocence"

Burning Legion

Sosyal ağlarda paylaş

grup buff'ları'? şamanla karıştırdın herhalde, gruptaki paladin 'başına' 1 aura ve purgelenebilen 1 blessing. o kadar. şamanda ise kır kır bitmeyen, her işi yapan (tremor, grounding, earthbind gibi über şeyler hiçbir sınıfta yok) 4 totem, daha güçlü healler ve düşmanın her buffını uçuran (paladin sealları dahil) purge var..

biz shadow word paini kaldırınca düşman hemen yenisini koyabiliyor yerine ama siz power word: shield, ice barrier, blessing of protection/freedom kaldırınca alliance üyeleri yerine yenisini koyamıyor anında..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 15 Ağustos 2005 07:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1- grounding çalışmıyor grupta sadece shamanı koruyor
2- tremor da öyledir büyük ihtimal
3- earthbind ın yakın savaşa girecek rogue u warrior u durduracak gücü yok çünkü zaten dalaştıkları cripling-hamstring yemiştir.
4- zaten grup pvp lerinde "purge spamleyimde yiyeyim şunların bafflarını.pürç for teh win" diyip ölümüne purge yapan shaman da görmedim zaten.
5- e düşman tekrar dot atıyor paladin tekrar kaldırmıyor mu?cleanse in bilinmeyen bir cooldown ı mı var?
Sosyal ağlarda paylaş

1- şamanı poly'den koruyosa o bile yeter başka hiçbirşey yapmasa dahi
2- hiç duymadım öyle birşey, ihtimal üzerine spekülasyon yapmayalım
3- şamanda poison cure var, tembel olmayın crippling'i kaldırın. tekrar bakın sonra..
4- ben gördüm çok
5- cleanse dışında hiçbirşey yapmazsan bile her dotu her çöpü kaldıramazsın. global cooldown'a yolaçıyor, çoğu zaman ben cleanse atmak yerine heal atıyorum çünkü cleanse hiçbir haltı kurtarmıyor bir kişiye focuslanılmışsa zaten. purge ise priesti filan yokediyor focuslanılmışsa..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

1- zaten hordeun TEK dispel yapabilen classı priest varken shamana poly atar n00blet mageler
2- shamanla grup içindeyken feardan kurtulduğumu hatırlamıyorum ondan öyle olduğunu düşünüyorum ama haklısın es ile durmadan 1200critleyip deli heal atıp 2k wf proclayan shamanlar gibi bir söylem oldu bu.
3- evet poison cure var 5hp ile yerde bekliyor.
4- gördüklerinin de ömrü kısa olmuştur zaten
5- AMAN TANRIM.global cooldown varmış.e bari o da olmayaydı maymun etseydiniz tümden dot atanları?

[Bu mesaj EarS tarafından 15 Ağustos 2005 08:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1- sizde ille tek priest vardı da bizde de tek mage mi var ille ki?
2- acemi şamanlarla oynamış olabileceğin ihtimali yok mu tremor atmayan?
3- tembel olmayın, manual posion cure kullanın da görün cleanse kullanmak nasıl oluyormuş, totemi bırakıp keyif çatmaya çok alışmışsınız
4- en uzun yaşayanlar onlar oldu
5- global cooldown'ı yeni öğreniyorsunuz ki herhalde diğer başlıkta bayağı sallamışsın "stun at 2 holy light çak" diye :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 15 Ağustos 2005 08:18 tarihinde demiş ki:
1- sizde ille tek priest vardı da bizde de tek mage mi var ille ki?
2- acemi şamanlarla oynamış olabileceğin ihtimali yok mu tremor atmayan?
3- tembel olmayın, manual posion cure kullanın da görün cleanse kullanmak nasıl oluyormuş, totemi bırakıp keyif çatmaya çok alışmışsınız
4- en uzun yaşayanlar onlar oldu
5- global cooldown'ı yeni öğreniyorsunuz ki herhalde diğer başlıkta bayağı sallamışsın "stun at 2 holy light çak" diye :-p

1- şimdi sizde niye x bizde y var muhabbetine girersek çıkamayız işin içinden.
2- öyledir inşallah çalışıyordur.
3- sonuç olarak rogue un yakalağı adamı immobilize olmadan kaçırması zor earthbind işe yaramıyor.deli gibi procluyor cripling o da ayrı mesele
4- heralde onları dot la keselim dediniz ne de olsa cleanseleri yok :lol:
5- valla global cooldown ı biliyorum şahsen mage oynatıyorum.dediğim gibi 6sn stunın 1saniyesi gcd ye gitse 5sn içinde 2 tane holy light atılabilir çünkü cast bitmeden gcd biter.
Sosyal ağlarda paylaş

sen belki 15 pingle filan oynuyorsun paris'te yaşıyorsan ama ben hiçbir zaman 2 holy light atamadım. 15 pingle oynayan adam bile eğer karşısındaki interrupt spellinin tuşuna deli gibi basıyorsa stunlıyken..

earthbind at, poison curele, bittiiii.. patlatırsa earthbindi frost shock at, tekrar earthbind. bu kadar.. earthbind 6sn (kırlsa bile hemen) + frost shock 8 sn, 14sn geçti tekrar eathbind at 1sn sonra..

yooo onların kafasına kafasına vurduk, manaları bitene kadar flah heal bastılar kendilerine. 3-4 kişi vuruyor interrupt'ı olmayan, geniş geniş healleniyor adamlar, zaten armor plate giymiş gibi..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

e arkadaş ben de ne cs ler kaçırıyorum pingden pinge yapılabilecek birşey yok.düşük pingle oynayan adamlar var mı var.bu dediğim yapılabilir mi yapılabilir.

eheh eb-poison olayına girmeyelim daha sen 5yarddan çıkmadan 5kere cripling çakar kafana rogue

3-4kişi daldığı halde ölmeyen interrupt olmayan shaman da güzelmiş fantezi olmuş eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

"bu dediğim yapılabilir mi yapılabilir."

yapılamaz. 15 pingle bile oynasan yapılamaz. 1sn global cd+2.5sn heal+2.5sn heal yani bütün bunların ms-dos batch dosyası gibi çalışması lazım ki böyle makrolar yapılamıyor. elle yapamazsın, 15 pingi geçtim serverın başına otur oyna istersen..

tembel olma, iki kere daha curele poisonu. cleanse cleanse diye ağlıyorsunuz al sana cleanse'in küçük kardeşi..

lesser healing wave interrupt'ını %70 ihtimalle engelleyen talent var, 1.5sn'lik casting'i bozmak için cs/kick vs atılamıyorsa 4 kişi bile vursa geniş geniş heallenir şaman. fantezi değil ben gördüğümü yazıyorum, sonra bakıyorum rakamlara, mümkün mü. mümkünse ondan sonra gelip yazıyorum. sizin gibi kafadan uydurma "stun at 2 heal çak" şeyler yazmıyorum.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

evet bizim takım fear atınca oyunda whatthefuckoftheforsaken olmadığından herkes deli dana gibi koşmaya başlıyor. horde'un yarısı tauren kalan yarısı undead zaten. arada 2-3 idealist çıkıyor troll ya da orc açmış.. (gerçi orclar stun yememe olayına geçti yamadan beri, über racilları oldu sonunda onların da artık horde oynansın diye blizz bakalım daha ne raciallar verecekler)

bizde paladinler interrupt atamıyor, karşıda şamanlar atıyor hem de 5-6sn cooldown'lı. bir sınıf fark var ki bu sınıflar iki tarfta da en çok oynayan sınıflar arasında.. (kendi factionlarında ilk üçte ikisi de hemen her sunucuda)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 15 Ağustos 2005 08:45 tarihinde demiş ki:
"bu dediğim yapılabilir mi yapılabilir."

yapılamaz. 15 pingle bile oynasan yapılamaz. 1sn global cd+2.5sn heal+2.5sn heal yani bütün bunların ms-dos batch dosyası gibi çalışması lazım ki böyle makrolar yapılamıyor. elle yapamazsın, 15 pingi geçtim serverın başına otur oyna istersen..

tembel olma, iki kere daha curele poisonu. cleanse cleanse diye ağlıyorsunuz al sana cleanse'in küçük kardeşi..

lesser healing wave interrupt'ını %70 ihtimalle engelleyen talent var, 1.5sn'lik casting'i bozmak için cs/kick vs atılamıyorsa 4 kişi bile vursa geniş geniş heallenir şaman. fantezi değil ben gördüğümü yazıyorum, sonra bakıyorum rakamlara, mümkün mü. mümkünse ondan sonra gelip yazıyorum. sizin gibi kafadan uydurma "stun at 2 heal çak" şeyler yazmıyorum.. :-)

1.Bahsi geçen lesser heal varsayımlara göre gidelim 4 kişinin arasında kalan shaman eğer lesser heal ile kendini kurtarıyor ise sanırım her basışında 2000+ basıyor ki bu bile onu kurtaramaz.
2.%75 olayı sanırım sadece dmg aldığın zaman castin bozulmuyor olayı sanırım değil öyle.Düşünsenize shaman lessera başlio rogue gouge atio hala heal basio veya fear yiyo hala heal basio lol :P
Sosyal ağlarda paylaş

undead shaman yok benim bildiğim :lol:

heal atan adama stun attın mı heal atmaya devam mı ediyor nedir interrupt yok bizde demişsin

raciallara gelince berserk dışında işe yaramayan yok doğruya doğru.ama bunun nerf shamanlada alakası yok.

[Bu mesaj EarS tarafından 15 Ağustos 2005 09:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...