Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

bi önceki sayfada arkadaş gayet güzel açıklamış zaten. bunlar hep talent olayı yani bi shaman hem mage gibi nuke yapıp hemde priest gibi heal yapamıyor.

bu yazıda wow'un official sitesinden.2. cümle herşeyi anlatıyor zaten.

Class Role
The old phrase "jack of all trades, master of none" is an excellent way to describe the Shaman; they are the only real "hybrid" class in World of Warcraft. While they do not excel at any one aspect of their repertoire, they function passing well when performing most tasked called upon by a party. Need a support healer? Looking for a secondary tank? After another damage-dealer? Have an empty slot that needs someone to support the group in general? The Shaman can provide. They have a number of utility spells as well that help make life easier for any party. We're not telling you how to play the game - one of the fascinating practices of this genre is the ingenuity exercised by the players every day!

[Bu mesaj grann tarafından 14 Ağustos 2005 18:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

grann, Caprice gibi birseyler bilerek savunsan diyorum classini, bos konusarak degil de.. Dedigin seyler zaten konusuldu da sen okumamissin sanirim arada birkac sayfayi. "Hybrid gibi hybrid" olmadigindan bahsediyoruz biz de burada cunku.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek?
Sosyal ağlarda paylaş

1. shaman değilim, hiç shaman karakterim olmadı. sadece shamanın talent treeleri ve skillerinin hepsini biliyorum.
2. neden boş konuştugumu düşünüyosun anlamadım ?
3. sayfa okumakla alakası yok arkadaş bişey söylemiş bende buna karşı kendi düşüncemi söyledim. burda bişi tartışılıyor heralde benimde kendi düşüncemi söylemeye hakkım var. sana yanlış gelir doğru gelir ama bunu boş konuşmak olarak nitelendirmek yerine daha kibar dile getirebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir gün shaman açıp level 60 olun.Itemlarınızda rarelardan oluşsun Mc epicleriniz fln olmasın.Karşınıza 2 tane oynamayı çat pat bilen ally çıktıgı zaman kaçmak dışında birşey yapamadığınızı görünce Shaman imba demekten vazgeçersiniz umarım.
Shaman 2 v 1 pvp de elemental build ve % speell crit chane inc. itemlarını toplarsa iş yapar.
Ne mage gibi sheep edebilir. Ne rogue gibi sap atar.Ne warlock gibi fear,seduce.Ne warior gibi Immidition Shout ( Salladım saldırdığı dışındaki herkesi fear eden zıkkım ).Ne hunter gibi freeze trap.Ne priest gibi fear atabilir.
Bunları yaptıgınızda 2 v 1 de şansınız olur shamanda ise eb koy birini kite lemeye çalış.
Ally kardeşlerimizde it sürüsü ( hakaret değil çok anlamına gelen tabir ) gibi tek gezmedikleri için , shaman 1v1 de acıtır 2v2 de ağlar demek olayı özetler.
Bu oyun 1v1 pvp üzerine kurulu olmadığı için boş tartışmalara girmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Polemik falan yaratmıyorum, senin yazında gorup aklıma gelen birseydi bu bazı hordelarında boyle dedıgını duydugum ıcın yazdım. Biz burada ne kadar konusursak konusalım shamana nerf gelecegi yok ve bu tartısmada bitmez gibime geliyor. Ama neden bu kadar insan nerf mage, nerf hunter demiyorda nerf shaman diyor? Bunuda bir dusunmek lazım....[signature][hline]Silahlarla Degil, Yüreklerle Savasılır
Sosyal ağlarda paylaş

su lafi derlerde sinirlenirdim hep bu yuzden sizi de anlıyorum(bi shaman acın bakın gorun neler yapıyo yapamıyo)ally sınız shaman geldi oldurdu hüveeee bu beni nasıl oldurur demekten baska bisi demiyosunuz bizim paladinimiz niye bu kadar guclu degil diyosunuz shaman la paladin aynı sey degil..1-60 arası shaman gelistirip oynayınca shaman i anlarsınız anca birileri diyo actım test server da lvl 60 shaman herkesi kestim duellerin %99 unu aldım cok kral oldum nerf shaman o test serverınde illa oynamayı bilenler mi oynuyo?adam gecen gun baslmıstır ilerde nası olacagını gormek icin acmıstır bi tane lvl 60 belki?

simdi ben burda paladin guclu neden mi:

grup savaslarında oyunun en ii healerlarından olabiliyo
grubunu olumsuz yapabiliyo(nerdeyse)
birini healladıgı sıra da 2-3 kisi ona dalarsa(ki bu arada healladıgı kisi 2-3 kisi kesmis oluyo)shield basıp kacıp heallanıp geri donuyo
yakalıyamıyo kovalıyamıyo ama arada vurdugu dmglerle cok yararlı olabiliyo..(ki paladin in amacı bence healer/tank tır bu oyunda da bole ama paladin i bilmeyenler ben dmg isteremmm diye aglıyo)

desem kim beni ciddiye alır ki herkes tutturmus shaman guclu 1vs1 de her class i oldurebiliyo yok gecen gun shaman 1100 crit vurmus ertesi gun 1200 ertesi gun 1300 shockla.. nerf shaman(birine gonderme yaptım bakalım anlayabilecek mi :) )

ya da sole diyolar shockla crit vurdu 1300 sora bi windfury oldum yaws ühüh : ( abartmanın sınırlarını zorlamakta ustunuze yok gercekten..deli heallanıyo sora 1300 crit vuruyo instant cast spell le nerf shaman diyosunuz biraz mantıklı sallasanız 2 sinin aynı anda yapılamıyacagını anlarsınız..

yani biraz mantıklı konusalım gercekleri yazalım gercek pvp gercek grup savaslarını anlatalım ona gore herkesin kafasında bisiler olusur shaman in guclu olup olmadıgına bir wow oyuncusu kendi anlayabilir..burda frost shock atti 1300 critledi sora bi windfury oldum adam sora 1.5 sn heallıyla 1.5 k healladı kendini nedir bu NERF shaman!! diye sallayacagınıza yukarda anlattıgım seyleri tartıssak shaman in rakibi paladin in AV gibi yerlerde ya da pvm de neler yapabildigini de tartıssak gercekten cok daha kalitei bi topic olacak..yukarda yazdıgım gibi sallamasyon seyler yazarak ne bliz e shaman in nerf lenmesi konusunda baskı yapabilirsiniz ne de baska bisi..
EN İYİ SALLAYAN KAZANSIN mantıgıla bole en az 12312 topic daha acılır..
Sosyal ağlarda paylaş

PVM KONUŞMUYORUZ! HALEN BUNU ANLAYAMAYAN VARSA GİTSİN TÜRKÇE KURSUNA ÖNCE!

şamanda plate giymiş gibi armor, (elements + blue shield 4000 armor sadece) mage gibi nuke, (1200lük) priest gibi heal, (850lik 1.5sn lesser heal) AYNI ANDA olabiliyor. aynı şaman önce şok atıp sonra heallenebiliyor. isterse daggerla kullansın wf'yi gene melee dmg kaydeğer vuruyor rakip plate giymiyorsa. bunu da kabullenmeyen şaman gitsin sınıfını öğrensin, 60 olmakla oyun öğrenilmiyor demek ki..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
grann, 14 Ağustos 2005 18:37 tarihinde demiş ki:
said:
Lorrotar, 14 Ağustos 2005 16:02 tarihinde demiş ki:
ben shaman konusunda şunu iyi şunu kötü yapıyo demem hiçbizaman.ben sadece shaman HERŞEYİ yapıyo diyorum.über heal atması önemli değil,atıyo.über shock vurması önemli değil,vuruyo.über melee girmesi önemli değil değil,giriyo.shapeshift yapıyo.ben burda hangisi kaç yapıyo değil sonuca bakıyorum şamanda.nerf dememin veya dier classlara buff dememin sebebide budur çünkü über veya değil başka hiçbir class bunların hepsini yapamıyo.benim düşüncem bundan ibaret.

kesmeye gelince,şaman kesemiyorum demiyorum.kestiğim çok oldu ama özellik açısından yinede var haksızlık.

teşekkürler.

kusra bakma ama baya saçma bi mantık gibi geldi bana. druid ayı oluyo warrior a benziyo , kedi oluyo rogue a benziyo , heal atıyo prieste benziyo, caster formda nuke atıyo mage e benziyo. hepsini iyi yapmıyo ama yapıyo ee nerf druid ??

biraz araştır bence.ne demek mage gibi nuke ya strafire critle talent dahil en fazla 700 vuruyo sen neden bahsediyosun.ayı olunca warrior a benzeme yalan,çoğu eksik ability var ve iyi dmg vuramıyo.cat form da aynı.derler warrior eksik olduğunda druid al hem tanklık yapar hem buff ı var.tanklık yapamıyo malesef 100 er dmg le.growl geçiyo pat aggro mage veya rogue da.bence benim yazıma saçma demeden kendi yazını 2 kere oku.heal a gelince tamam 2k dan rahatlıkla fazla heallıyo ama bide 3.5 sn lik cast time akla gelse.3.5 sn heal atana kadar 50 defa ölürsün sanırım.[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 14 Ağustos 2005 20:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EarS, 14 Ağustos 2005 20:33 tarihinde demiş ki:
lool zaten rogue haricinde kim var leather giyip melee dalan shamanada, shaman gidip "dagger" wf procuyla adam alacak hahaha.
ki rahat kesebiliyor rogue larda shamanları stundan çıkarmadan duel haricinde.

totemlerin bolluğu sayesinde shaman rogue a burdan yak diyo.hiç görmedim ben shaman kesen rogue.şimdi hee totem de var demeyin,totemler blessingler ve auralarla aynı görevi görüyo.tek fark totemlerin hp var ve 45sn(buff tipi) blessingler 5dk(buff tipi).

özellik açısından shaman > paladin olsa bile gördüğüm pala vs shammy pvp lerinde paladin in daha çok kazanan taraf olduğunu gördüm.[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 14 Ağustos 2005 20:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

druid mi tanklık yapamıyor?dm north ta king hariç hepsini tanklıyor.diğer 5kişilik instanceların tamamını tanklayabiliyor.rage ini hp ye çevirebiliyor.stun edebiliyor.combat charge ı var(talentla).bloodrage tadında dmg yerine armor debuff verip rage alabiliyor.tabi aldığı bonus hp yi saymıyorum bile bear formda.
starfire a crit talent verirsen 1k yı geçiyor.ki bu talentla moonfire ve wrathın da crit dmgleri %100 artıyor.
heal desen 4çeşit heali var takır takır healleniyor.
root u var.
instant form değiştiriyor.

[Bu mesaj EarS tarafından 14 Ağustos 2005 21:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lorrotar, 14 Ağustos 2005 20:45 tarihinde demiş ki:
said:
said:
ben shaman konusunda şunu iyi şunu kötü yapıyo demem hiçbizaman.ben sadece shaman HERŞEYİ yapıyo diyorum.über heal atması önemli değil,atıyo.über shock vurması önemli değil,vuruyo.über melee girmesi önemli değil değil,giriyo.shapeshift yapıyo.ben burda hangisi kaç yapıyo değil sonuca bakıyorum şamanda.nerf dememin veya dier classlara buff dememin sebebide budur çünkü über veya değil başka hiçbir class bunların hepsini yapamıyo.benim düşüncem bundan ibaret.

kesmeye gelince,şaman kesemiyorum demiyorum.kestiğim çok oldu ama özellik açısından yinede var haksızlık.

teşekkürler.

kusra bakma ama baya saçma bi mantık gibi geldi bana. druid ayı oluyo warrior a benziyo , kedi oluyo rogue a benziyo , heal atıyo prieste benziyo, caster formda nuke atıyo mage e benziyo. hepsini iyi yapmıyo ama yapıyo ee nerf druid ??

biraz araştır bence.ne demek mage gibi nuke ya strafire critle talent dahil en fazla 700 vuruyo sen neden bahsediyosun.ayı olunca warrior a benzeme yalan,çoğu eksik ability var ve iyi dmg vuramıyo.cat form da aynı.derler warrior eksik olduğunda druid al hem tanklık yapar hem buff ı var.tanklık yapamıyo malesef 100 er dmg le.growl geçiyo pat aggro mage veya rogue da.bence benim yazıma saçma demeden kendi yazını 2 kere oku.heal a gelince tamam 2k dan rahatlıkla fazla heallıyo ama bide 3.5 sn lik cast time akla gelse.3.5 sn heal atana kadar 50 defa ölürsün sanırım.

1.5 aydır druidle oynuyorum şu yazıda doğru olan tek birşey yok başka bişey demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an bence zırvalaadın gibi :-P mage olan partyde warrior zor tanklıyor.(en azından bende :-P )bunada kendi runlarımda çok şahit oldum malesef.iki nuke atıyorun ardından aggro alma ve ice block.hayatımda ne 1k sı 800 vuran druid görmedim görcemide sanmıyorum.root a gelince shamanın onca totemiyle kıyaslanası değil.charge stunda arada iyi bi bahane.druid i shamnla kıyaslamam kıyaslayamam.yok efendim lightning shield...2 sayfa önce dedim.shaman her açıdan hybrid.sorun shamanın über veya kötü yapması değil,herşeyi yapabilmesi diye ddim kaç kere.heal atıyo,melee var,armor var,totem var,self res var,res var... ve bu böyle devam eder.nasıl bi shamanla druid i kıyaslayabiliyosunuz anlamıyorum.druid de res 30 dk blessing tipi bişey yok.nuke yok...demin dediğin 1k critlemeye akıl sır erdiremedim valla çok ilginç.gidip alırsa bilmemne done dmg olur mu olur ama şu an özelliklerden bahsettiğimizi umuyorum sadece.shaman a nerf gerekli ama ne tip bi nerf?şaman deyince akla gelen şeyler totem,büyüler tapma...şaman ın burda saçma kalan özellikleri ne?aşırı armor ve melee(bunlar benim fikrim)şaman bence cloth base olmalı ve melee olmamalı.bu tartışma daha çook sürer ve burdan konuşarakta bişey elde edemicemizi herkes biliyor.neyse uzatmiyim teşekkürler.[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

Sosyal ağlarda paylaş

said:
grann, 14 Ağustos 2005 21:09 tarihinde demiş ki:
said:
Lorrotar, 14 Ağustos 2005 20:45 tarihinde demiş ki:
said:
said:

teşekkürler.

biraz araştır bence.ne demek mage gibi nuke ya strafire critle talent dahil en fazla 700 vuruyo sen neden bahsediyosun.ayı olunca warrior a benzeme yalan,çoğu eksik ability var ve iyi dmg vuramıyo.cat form da aynı.derler warrior eksik olduğunda druid al hem tanklık yapar hem buff ı var.tanklık yapamıyo malesef 100 er dmg le.growl geçiyo pat aggro mage veya rogue da.bence benim yazıma saçma demeden kendi yazını 2 kere oku.heal a gelince tamam 2k dan rahatlıkla fazla heallıyo ama bide 3.5 sn lik cast time akla gelse.3.5 sn heal atana kadar 50 defa ölürsün sanırım.

1.5 aydır druidle oynuyorum şu yazıda doğru olan tek birşey yok başka bişey demiyorum.

oyunu çok oynayınca keşke herşeyi bilme imkanımız olsaydı, bilseydik :( . ben eu çıktığından beri mage oynuyorum.tartışmalarda da bilmemkaç zamandır mage im diye kendimi savunmadım

bu tartışma kafamı şişirdi ve daha uzun sürücek.ses çıkmasada yazıdan şişti :) :-P ben artık *!kaçar*[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 14 Ağustos 2005 21:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lorrotar, 14 Ağustos 2005 21:17 tarihinde demiş ki:
şu an bence zırvalaadın gibi :-P mage olan partyde warrior zor tanklıyor.(en azından bende :-P )bunada kendi runlarımda çok şahit oldum malesef.iki nuke atıyorun ardından aggro alma ve ice block.hayatımda ne 1k sı 800 vuran druid görmedim görcemide sanmıyorum.root a gelince shamanın onca totemiyle kıyaslanası değil.charge stunda arada iyi bi bahane.druid i shamnla kıyaslamam kıyaslayamam.yok efendim lightning shield...2 sayfa önce dedim.shaman her açıdan hybrid.sorun shamanın über veya kötü yapması değil,herşeyi yapabilmesi diye ddim kaç kere.heal atıyo,melee var,armor var,totem var,self res var,res var... ve bu böyle devam eder.nasıl bi shamanla druid i kıyaslayabiliyosunuz anlamıyorum.druid de res 30 dk blessing tipi bişey yok.nuke yok...demin dediğin 1k critlemeye akıl sır erdiremedim valla çok ilginç.gidip alırsa bilmemne done dmg olur mu olur ama şu an özelliklerden bahsettiğimizi umuyorum sadece.shaman a nerf gerekli ama ne tip bi nerf?şaman deyince akla gelen şeyler totem,büyüler tapma...şaman ın burda saçma kalan özellikleri ne?aşırı armor ve melee(bunlar benim fikrim)şaman bence cloth base olmalı ve melee olmamalı.bu tartışma daha çook sürer ve burdan konuşarakta bişey elde edemicemizi herkes biliyor.neyse uzatmiyim teşekkürler.

bende mageim benim ve çok kez warrior yerine druidle girdim gayet rahat tutabiliyorlar.
1k critleyen druid görmemişin çünkü elemental shamanlar gibi balance druidler de az
Vengeance
Rank 5/5
Increases the critical strike damage bonus of your Starfire, Moonfire, and Wrath spells by 100%.
bu talentla 1kdan fazla critleyebiliyor druidler
bu arada root la totem karşılaştırmışsın.may akıl fikir be with you.başka birşey diyemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hemen hemen full balance arkadaşım(full balance derken 35 pointten fazla var balance ta)var rekorum 820 diyo.healing item ıda yerinde wildheart ın 7 parça var.tanklık işine gelince ben şahit olduklarımı söylüyorum.runlarda hiç warrior heleki aoe de benden aggro alamıyolar(bu 5 kişiliklerde ubrs de falan başka mageler alabiliyo)rogue veya mage den kolay aggro alınmaz.*!kaçmamaya karar verir.tam aksine tartışmayı daha yakın takibe alır*[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 14 Ağustos 2005 21:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bliz forumlarında starfire ile 1.5k ile critleyen druidler vardı.tabiki +arcane gearla. bunu geçtim gerekli talentlarla rahatça 1k nın üzerine çıkarsın bu zaten tartışılcak bişey degil.

okadar süre druid oynadım dememin sebebi biraz araştır demendi yani 1.5 ay druid oynadım daha ne araştırıyım ?
neyse gelelim söylediklerine bidefa bear form tamamen olması gerektigi gibi. eksik özellikler var demişsin execute falan mı bekliyosun? tabiki ''warrior kadar'' iyi tanklık yapamıyor yapmasıda beklenemez zaten. kimiside her vuruşta 4 rage az diyor kullanın enrage 20 rage veriyo az değil. 100 damage demişsin lvl 30 druidle falan oynuyorsun heralde ? ben orta derece sayılcak gearımla plate mail armora 100 den fazla hasar veriyorum.

[Bu mesaj grann tarafından 14 Ağustos 2005 23:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...