Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nerf shamans dioruz ama

Blackfake

Öne çıkan mesajlar

said:
Sam, 11 Ağustos 2005 14:25 tarihinde demiş ki:
said:
CapriceXante, 11 Ağustos 2005 13:47 tarihinde demiş ki:
Grup pvp sini işin içine katmışsın haklısın ama keşke Alterac Valley de horde olarak biraz oynasan..
3 tane paladin ön saflardan hordelara dalar.. yapabildikleri kadar ölmemeye çalışırlar..ölmeye yakın shield açarlar..
Bu gayet normal bir olay ama şu varki 3 tane paladine focuslayan hordelar arkalardan bi bombalayan mage leri ve aramıza dalıp fearı basan priestleri unuturlar bizimkiler :)
Paladinin attackları üstüne çekmekteki başarısı sayensinde ve Ally baseleri ve gy lerinin daha avantajlı olması sayesinde horde ların alteracta allylardan daha fazla kasması gerekiyor

valla bizim sunucunun hordeları 10 dk'de WSG oyunu bile kazanamazlarsa /afk out yapıp başka oyuna dalan insanlar. ne de olsa biz bir saat kuyruk bekliyoruz onlar 10sn filan bekliyor. son bir ayda iki tane AV maçı yapıldı, onlarda da horde ilk 1-2 saatte bizi kendi üssümüze kapattı, sonra bizim üssü 3-4 saat ele geçiremeyince oyundan çıktıkları için biz kazandık. bir daha da AV maçı yapmıyorlar kaç kere teklif ettiğimiz halde. unstoppable force filan hayal bizim sunucuda yani..

paladine focuslama o zaman kardeşim. ne yapacak adam ne dmg verebilecek ki zaten? windfury mi çakacak mage'e? zaten 'focuslarsan' (ki odaklamak demek, 3-5 kişinin saldırması odaklanma olmaz 40 kişi varken) paladin shield açamadan ölür. 6000hp'li epic zırhlı warriorlar bile düzgün focuslanınca 3-4sn filan yaşıyor AV'de..

Keşke sizin serverdakiler kadar BL deki Hordelarda organize olsa..
Küçük bir örnek vereyim haritayı açıyorum av de bi bakıyorumki 20 kişi asıl savaşa girmiş 10 kişi bi yerde 5 kişi ana kampta takılıyo fln bu yüzden genelde 20v30 ortalama ile bi combat donuyor..
Aynı şeyi skor tablosuna bakarsamda goruyorum :( allyların en düşük fraglisi bile 9-10 ken bizim en yüksek frag 15 ..

Focus derken bundan bahsediyorum işte 3-4 paladin önden dalınca her paladine ortalam 4-5 adam focuslayınca sonuç onların lehine oluyor..
Yoksa tabiki 40 kişi focuslarsa shield bile açamaz ama bizde öyle bir organize hareket yok malesef[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lorrotar, 11 Ağustos 2005 16:12 tarihinde demiş ki:
caprice.nerflenmeniz gerektiğini kabullenememeni anlamıorum.bize fireblast la fireball verin size shock verelim.bu nasıl bi anlayıştır,bizde fireblast fireball olunca bişeymi oluyo.dikiyosun bilmemne totemini fire immune.dier school spell e geçelim dioruz,aa bitmiş es nin cd.hop bi es oda gitti.dierine geçicem derken baktınki hp yerlerde.son bi vuruş ve yattara :D .dediğin çok saçma.shaman ın nerflenmesi lazım bu kadar basit.hepte zaten bi bahanesi var shamanın nerf konusu açıldımı.

Yok dostum o sözü mage'in fireblast'ı ile karşılaştıran birisi için söyledim madem o kadar seviyorsun al onu ver bunu gibisinden :D
Fire resist totemimi diyorsun ?
aa 6 sn dolmuş bi es de ona diyorsunda 3. es den sonra aaa resistledim diye pis pis güleceksin zaten :)[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CapriceXante, 11 Ağustos 2005 16:24 tarihinde demiş ki:
said:
caprice.nerflenmeniz gerektiğini kabullenememeni anlamıorum.bize fireblast la fireball verin size shock verelim.bu nasıl bi anlayıştır,bizde fireblast fireball olunca bişeymi oluyo.dikiyosun bilmemne totemini fire immune.dier school spell e geçelim dioruz,aa bitmiş es nin cd.hop bi es oda gitti.dierine geçicem derken baktınki hp yerlerde.son bi vuruş ve yattara :D .dediğin çok saçma.shaman ın nerflenmesi lazım bu kadar basit.hepte zaten bi bahanesi var shamanın nerf konusu açıldımı.

Yok dostum o sözü mage'in fireblast'ı ile karşılaştıran birisi için söyledim madem o kadar seviyorsun al onu ver bunu gibisinden :D
aa 6 sn dolmuş bi es de ona diyorsunda 3. es den sonra aaa resistledim diye pis pis güleceksin zaten :)

3 es ye bakmıyo.var 3k hp(en fazla buda) 2 es 2 melee vuruş kaldımı mage?HAYIIIIIIIIIR :)

bilmiyorum belki sendin ama wpl de lvl 53 ken 55 bi shamanla kapışıyodum Xante nickli.bi totem dikmişti.o zamanda fire mage dim.ne var ne yok immune oldu fire spellerinin.[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 11 Ağustos 2005 16:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lorrotar, 11 Ağustos 2005 15:59 tarihinde demiş ki:
said:
EarS, 10 Ağustos 2005 22:34 tarihinde demiş ki:
evet verilmiyor fakat çok kolay toplanabiliyor

instant spell e artık 1 dmg bonusmu verir bilmem

bilmediğin ortada
arcane exp instant olarak kullanılsada 1.5sn lik bir büyünün alabileceği +dmg i alır
pom açtıktan sonra arcane exp atarsan pom un gitme sebebi de budur
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EarS, 11 Ağustos 2005 16:28 tarihinde demiş ki:
said:
Lorrotar, 11 Ağustos 2005 15:59 tarihinde demiş ki:
said:
EarS, 10 Ağustos 2005 22:34 tarihinde demiş ki:
evet verilmiyor fakat çok kolay toplanabiliyor

instant spell e artık 1 dmg bonusmu verir bilmem

bilmediğin ortada
arcane exp instant olarak kullanılsada 1.5sn lik bir büyünün alabileceği +dmg i alır
pom açtıktan sonra arcane exp atarsan pom un gitme sebebi de budur

ben onu fireblast için söyledim.çıkıp paso arcane explo saydırıcamı zannetmiyorum dayanmıyo mana.sadece %20 falan kalınca hadi taş çatlasa %30 da başlarım spam a[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lorrotar, 11 Ağustos 2005 16:27 tarihinde demiş ki:
said:
said:

aa 6 sn dolmuş bi es de ona diyorsunda 3. es den sonra aaa resistledim diye pis pis güleceksin zaten :)

3 es ye bakmıyo.var 3k hp(en fazla buda) 2 es 2 melee vuruş kaldımı mage?HAYIIIIIIIIIR :)

bilmiyorum belki sendin ama wpl de lvl 53 ken 55 bi shamanla kapışıyodum Xante nickli.bi totem dikmişti.o zamanda fire mage dim.ne var ne yok immune oldu fire spellerinin.

Heee lvl 55 lerdeyken diyorsun :)
Eğer bu olay gece 3-4 den sonraysa muhtemelen ben degildim bizim eleman oturuyordur
Özellikle Epl Booty Bay q larını ona bırakırım çünkü yeminim var booty bay de fln q yapmamaya :D
4 tane bana kurukafa ally 1 saat boyunca corpse camp yaptıktan sonra bıraktım öyle alışkanlıkları :D

Benimde en çok zorlandıgım şey mage'in yanına girme olayı..
Hasta ediyorlar beni tam aha girdim diyorum hoop nova hadi görüşürüz 41 yardda diyo :)
Bi daha geliyorum blink nova cd di dolarsa dejavu oluyo o yüzden mage e spell agırlıklı kasmaya çalışıyorum..
Muhtemelen lvl farkı yüzünden resist etmiş olabilir pek fireresist totem atmıyordum çünkü..
Aslında aynı serverda olmamız iyi bişey senle kimseciklerin olmadıgı bi köşede bol bol duelleşiriz herzaman çalışmak için mage arkadaş bulamıyorum[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

Off bana ne oluyorsa zaten. Ne shaman sevdiğim var, ne adam gibi oynadım, ne de oynayacağım.

Ama ölen geliyor: "instant 1200 crit atıyor, heal ediyor, kite ediyor, wolf oluyor, earthbind atıyor" diye ne var ne yok saydırıyor. Yazık acıyorum adamlara, öyle abartıp anlatılıyor ki bilmeyen tanrı sanacak.

Nerf'lerseniz nerf'leyeyin hadi ben izin veriyorum bliz. Umrumdaydı sanki, ağlamasın yeter ki şu insanlar artık. Biraz shaman öldürebilip mutlu olsunlar.[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Gloria | Level 38 | Orc Warrior | Burning Legion | Grimsoul Legion

[Bu mesaj Mirage tarafından 11 Ağustos 2005 16:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CapriceXante, 11 Ağustos 2005 16:42 tarihinde demiş ki:
said:
Lorrotar, 11 Ağustos 2005 16:27 tarihinde demiş ki:
said:
said:

bilmiyorum belki sendin ama wpl de lvl 53 ken 55 bi shamanla kapışıyodum Xante nickli.bi totem dikmişti.o zamanda fire mage dim.ne var ne yok immune oldu fire spellerinin.

Heee lvl 55 lerdeyken diyorsun :)
Eğer bu olay gece 3-4 den sonraysa muhtemelen ben degildim bizim eleman oturuyordur
Özellikle Epl Booty Bay q larını ona bırakırım çünkü yeminim var booty bay de fln q yapmamaya :D
4 tane bana kurukafa ally 1 saat boyunca corpse camp yaptıktan sonra bıraktım öyle alışkanlıkları :D

Benimde en çok zorlandıgım şey mage'in yanına girme olayı..
Hasta ediyorlar beni tam aha girdim diyorum hoop nova hadi görüşürüz 41 yardda diyo :)
Bi daha geliyorum blink nova cd di dolarsa dejavu oluyo o yüzden mage e spell agırlıklı kasmaya çalışıyorum..
Muhtemelen lvl farkı yüzünden resist etmiş olabilir pek fireresist totem atmıyordum çünkü..
Aslında aynı serverda olmamız iyi bişey senle kimseciklerin olmadıgı bi köşede bol bol duelleşiriz herzaman çalışmak için mage arkadaş bulamıyorum

yok eminim sen bi totem diktin.attığım fire immune oldu.bu arada çalışabiliriz tabi hem hk da gelir LOL.ama totem dikmek yok :-P[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 10 Ağustos 2005 21:25 tarihinde demiş ki:
Rank 1 earthshock'un bile spell interrupt edebilmesi kadar büyük saçmalık yok bir kere. Önce bunun düzelmesi lazım. Rank 1'in lvl 60 adamı nasıl interrupt ettiğine akıl sır ermiyor. Resist olmalı.

Rank 1 soc proclamiormu?
RAnk1 frostbolt nova yavaslatmiomu
vs vs[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Sosyal ağlarda paylaş

rank 1 SoC kullanılmasının nedeni earth shock gibi rank atladıkça dps'nin artmaması. yoksa earth shock gibi dps 10 katına çıksın bakalım rank 1 kullanan çıkacak mı..

oyunda bu kadar komik mana costa 5-6sn cooldown'lı başka interrupt yok. kick bile 5sn boşluk veriyor heal vs atmaya yeterli vakit bırakacak kadar. earth shock sadece 3-4sn boşluğa sahip. 3sn içerisinde atılamayan healler var, (3.5sn süren) bazı sınıfların 1.5sn'lik heal kullanma imkanı da yok. (paladinin flash heal 360hp tam komedi) şaman ise counterspell, kick vs'ye kolayca maruz kalmasın diye 1.5sn'lik healleri adamların priest healı gücünde..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ozii_x, 10 Ağustos 2005 15:03 tarihinde demiş ki:
kimse shaman onxia da mc de süper veya berbat demiyor ki ? biz pvp den bahsediyoruz.. shaman cogu class ı eziyor.. pardon hepsini eziyor..

Sizin serverde pvp ler tamamiyle /duel ile yürüyor galiba
Wow eşit değildir duel based 1 vs 1 heyallahım yarrabbim ya[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone, 10 Ağustos 2005 15:48 tarihinde demiş ki:
"`Warrior oynamasi kolay.` diyen arkadas daha WOW bolumune mesaj atmasin."
warrior da zamanında "overpowered" idi.
onu bunu kesiyordu.
sonra ne oldu? gittiler nerflediler.
peki şimdi ne? warrior oynaması en zor klasslardan biri oldu.
e sence güzel birşey mi?
bence değil.
sürekli missleyen, aşırı item-dependent bir class kullanmak çok bayıyor.
mage ve priest bu warriorların yanında overpowered oluyor.

arcanite reaper geldi, şimdi tüm warriorlar onu kullanıyormuş

Warriorlar biraysel ve savaşalaninda yapilan pvplerde çok baskın geliyor artık bitti geçti gitti o günler[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 15 Ağustos 2005 07:32 tarihinde demiş ki:
rank 1 SoC kullanılmasının nedeni earth shock gibi rank atladıkça dps'nin artmaması. yoksa earth shock gibi dps 10 katına çıksın bakalım rank 1 kullanan çıkacak mı..

oyunda bu kadar komik mana costa 5-6sn cooldown'lı başka interrupt yok. kick bile 5sn boşluk veriyor heal vs atmaya yeterli vakit bırakacak kadar. earth shock sadece 3-4sn boşluğa sahip. 3sn içerisinde atılamayan healler var, (3.5sn süren) bazı sınıfların 1.5sn'lik heal kullanma imkanı da yok. (paladinin flash heal 360hp tam komedi) şaman ise counterspell, kick vs'ye kolayca maruz kalmasın diye 1.5sn'lik healleri adamların priest healı gücünde..

evet rogue da gouge var kick cd de iken onu kullanıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

rogue'un yapabilecekleri belli. armoru düşük, bandaj dışında heali yok, nukeü yok. şaman her haltı yapabiliyor, öyle bir fark var..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 11 Ağustos 2005 06:02 tarihinde demiş ki:
"grubunu hayatta tutabilen paladin" demişsiniz de şaman bu konuda daha usta. healleri daha güçlü, manası daha fazla,

Üff ne demessin akior
Target şaman oo grounding nice
Rank 1 Fire blast
Sheep or POM sheep
Muhteşem şaman kaldir sheep i hadi pala gibi balon , db trinket yokkki
Dur hele şamanı kenara birakalim şu priest e sheep yaslayalimki dispell edecek adam kalmasin
Muhteşem herşeyi purgeleyen allmighty şaman kaldirsana sheep i hadi palamisin sen
Of abi süper bi teknik buldum şamana mind control süper kendi gurubunu kestirioruz
dur hele şu palayada bi mind control atayin oba balon felan bune top gibin bişi oldu bu çalışmıyor yahu
şamana chain cs çakalim heal edemesin
palaya çakalim tüh unuttuk balon vardi
of adamlar root kasio slowing kasio aslan şaman yersin seno movement effectleri hepsini ham yaparsin
pala ile shamani karşilartiriyorlarya hep bizde yapalim

Ha unutmadan Pala = yürüyen ölme özürlü ölemeyen totem
ŞAMANIN purgesi var kardeşim Şaman sizin gibi bufflari üstünde taşımıyor bufflarini yere birakior ve o bufflar rüzgar esse gidiyor o bufflar shamanla birlikde gelmior
vs vs[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Sosyal ağlarda paylaş

"şamana chain cs çakalim heal edemesin
palaya çakalim tüh unuttuk balon vardi"

evet paladin counterspell yiyince shield dahil bütün spellerinin cd'ye girdiğini bilmeyen bir arkadaşımız daha. ve sanırım sen paladin de oynatıyordun regalya? ilginç, bayağı oynatmışsın belli ki.. :-)

ben artık insignia of the alliance kullanmıyorum çünkü poly'den çıkar çıkmaz tekrar poly'e sokuyor mageler, trinket slotuna yazık..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 15 Ağustos 2005 07:32 tarihinde demiş ki:

oyunda bu kadar komik mana costa 5-6sn cooldown'lı başka interrupt yok. kick bile 5sn boşluk veriyor heal vs atmaya yeterli vakit bırakacak kadar. earth shock sadece 3-4sn boşluğa sahip. 3sn içerisinde atılamayan healler var, (3.5sn süren) bazı sınıfların 1.5sn'lik heal kullanma imkanı da yok. (paladinin flash heal 360hp tam komedi) şaman ise counterspell, kick vs'ye kolayca maruz kalmasın diye 1.5sn'lik healleri adamların priest healı gücünde..

Dikkat ettiysen orada konuşulan konu sp interruption la alakali olarak rank 1 in son rank la ayni işlevi görmesiydi yani senin benim Soc umdan fakli değil.
Roguenin kick i var 5 sny aciklik verior demişsin 3-4 sny de atamadigin heali 5 saniyedede atamazsin sen :P
Ki azten rogue dediğin nedirki hiç bişiyi yok intterruption için
Blind yok Gouge yok Cheek shoot yok kidney yok kick yok yok da yok
Ayrica 3.5 saniye felan süren healler atilmayanlar felan ne yapion kendini heallemek icin Gurup healing yada prayer of healing felanmi kasiyosun bttle fielddde ise arkaşini heallerken flash heal holy light leser healing wave vs kullanmiormusun[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin
Flash of Light
Cost 140 Mana
Cast Time 1.5 seconds
Heals a friendly target for 343 to 383.

Shaman
Lesser Healing Wave
Cost 380 Mana
Cast Time 1.5 seconds
Heals a friendly target for 832 to 928.

şaman değilim maalesef, 1.5sn'lik heal kullanamıyorum.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 15 Ağustos 2005 08:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 15 Ağustos 2005 07:57 tarihinde demiş ki:
"şamana chain cs çakalim heal edemesin
palaya çakalim tüh unuttuk balon vardi"

evet paladin counterspell yiyince shield dahil bütün spellerinin cd'ye girdiğini bilmeyen bir arkadaşımız daha. ve sanırım sen paladin de oynatıyordun regalya? ilginç, bayağı oynatmışsın belli ki.. :-)

ben artık insignia of the alliance kullanmıyorum çünkü poly'den çıkar çıkmaz tekrar poly'e sokuyor mageler, trinket slotuna yazık..

Yahu sem bitirdin bu sözlerinle beni
Grp heal vs mages
Balon (Kaset:MC Hammer cant touch this) +heals
kim dedi healing atarken cs yiyip balon açmaya kas die bas balonu healle milleti dotlari poisonlari diseaseleri root lari kaldir arada iki buff felanda at meleeye karşi bide divine blessing var extradan nasil olsa yagdir heali .

İnsigayi zaten medai zorunluluk olmadikca kullanmayacaksin
Abi sheepini kasicak basicak fire ball i frost bolt u sen sheepden ciktigin gibi heale basican abi şaşircak nooluyor lan cs atarsa 30 sny daha cooldownu yok vs vs aç aurayi durdugun yerde heal yap evocsuz frost mage bile banasiz kalir arada iki tane yasla tabi..
hayır bide küçümser gibi sen oynatmiyormuydun felan oynatmiyorum artik çok vakit alior bi sürü char var rank kasan onlara yöneliorum şamani birakdim zaten 13 haftadir championda duruyor paso 100-130 k alip birakioyum dierlerinin ranklarini kasiorum.
Eh yani Sam balon açip heal basmak varken heal atip fate atmadan heal atip cs yiyip üstüne balon kasmak zaten yersiz olmazmi.[signature][hline] Once laughed so hard, I milked all over the floor.

Darkhoof
Elderone
Antuan
Ashkar
Shadowthief
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...