Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nerf shamans dioruz ama

Blackfake

Öne çıkan mesajlar

Deacon resmen saçmalamışsın.Yani bir mage ile shamanı büyü orsun konusunda nasıl karşılaştırıyorsunstant anlamıyorum.Siz değilmesiniz patır patır büyü ile adam nukeleyen.Birden fazla instant büyü olanlarda sizsiniz.Gelmiş hala mage'in onlarca büyüsünün içinden birini çıkartıyon sonra shamanın topu topu 3-5 dmg büyüsünün içinden biri ile karşılaştırıyon.Üstelik sen ard arda iki instant büyü çakarken biz tek cooldown içinden bir instant büyüsü var.Eğer shamanın shockuna laf etceksen direk et böyle gereksiz yere magein büyüleri ile karşılaştırma.Gerçekten çok mantıksız oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

biliyorum fireblastın ne olduğunu da arkadaş instant büyü eksikliğinden yakınmış mage in ona yazdım
sadece arcane exp talent istiyor ki lvl60 olup ta instant arcane exp i olmayan mage çok azdır.ki bunların hepsi farklı okulların büyüsü.2snlik school silence tan bişi olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bakınız fireblast : cooldown 8 sn , sadece damage. interrupt fln yok. 5 talent point verince 6.50 e fln düşüyo cooldown.. bu bir mage büyüsü , ne ki bu ? shaman mage den daha efektik büyüye sahip ?

öyle bir yazmışsınki 8sn boyunca başka birşey yapamayacak aciz bir classmış bu mage gibi bir izlenime kapıldım ondan yazdım

[Bu mesaj EarS tarafından 10 Ağustos 2005 21:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

simdi soyle bir olay var. ben mage`im. konu shaman hakkinda.o zaman karsilastirma yapalim.

simdi shaman geldi mage`le karsilastilar bi yolda.

Oncelikle yazilarimiza resist critical miss sanslari katilmamistir. tamamen katiksiz yani. gonul rahatligiyla okuyabilirsiniz.

shaman kosuyor mage`e. magede armut toplamicak fireball atiyor tabi bu talentsiz 3.5 saniye talentla 3. yada frostbolt farketmez. 30 yard bu. 3 saniye cast time. shaman her saniye 10 yard yaklassa 2 saniye sonra bu adama earthshock atar interrupt. sonra mage bekledi school cd`sinin gecmesini cunku frostnova gibi buyuleri henuz harcamak istemyor. 2 sn gecti bu sirada shaman silahla vurdu 200 daha gitti. hatirlarsak earthshockla 500 gitmisti zaten. kaldi 700. ortalama bir mage in 2.5-4k arasi hpsi vardir . mage basladi fireblast blink fireball aticak aa bi bakiyoki yeniden yemis earthshocku. e hadi bi daha bekle coc falan at o sira arcane expo arcane missile at . tabi shaman bu sira vuruyor mage e. sonra shaman birden duruyor. heal aticak gucu daha %50 ye inmedi ama[coc 300talentsiz.[firemage] arcane exp 200 missile 1000 dmg ama hepsini verebilir mi o dmg`in orasi bilinmez. fireblast 500] peki o sirada ne oluyor. shaman her 2 3 saniyede bir silahla 200-300 arasi dmg veriyor. +6 saniyede bir 500 veriyor. yani earthshock+2 melee darbe+ earthshock 1500 civari dmg. henuz 6 saniye oldu oyun baslayali. bunun grounding totemivar mage`in buyusu oraya gitsin diye. ama bu mae 6 saniyede neler yapabilir bakiyoruz. fireball atamadi earthshock yedi. 2 saniye beklicek. o sirada coc atti. 300 dmg verdi. instant buyu cast ettikten sonra 1 saniye beklemesi lazimki buyu atabilsin. oldu 3 saniye. fireblastatti yine 1 saniye gecicek. arcane expo arcane expo 2 tanesi 2 saniye. hmm peki ne oldu hesapliyalim. 300+500+200+200 1100 eder. buyu hakkinda ustalasmis bir adam 6 saniyede 1100 verebiliyor. sizin her seyde yarim yamalak dediginiz adam 1500 vuruyor. 6 saniyede bunlar oluyor gerisini siz hesaplayin. mage`in hp si yariya indi mana shield atti diyelim. shaman earthshock atiyor mana shield islemior. natureward diye bir sey yok zaten.o sira 2 kere daha vurunca mage`e mana shield gitti +1000 mana gitti mage`in. peki mage simdi kacicak frostnova + blink yapti dielim shamanda frostshock atmadi. mage arkasi donuk kaciyor su an. shaman frostnova`da iken healini aticak kendine +800 sonra ghostwolf olup yakalicak adami. koyucak bi frostshock daha oldu zaten adam. ne oldu o zaman ?

uzun olduysa pardon. okuyanlara sevgiler. kendimce bir yorum buda. kimler katilir bilmem..

Yazilarimiza resist critical miss sanslari katilmamistir. tamamen katiksiz yani. gonul rahatligiyla okuyabilirsiniz

ps: yazim hatalari ve bosluk eksiklikleri olabilir cunku klavyem cok feci takiliyor.[signature][hline]Icq: 668699
Msn: [email protected]
Uo:Juliana-Jnearl-Crusader-Darklight
Cs:[HoD]DaRkL!GhT
Sosyal ağlarda paylaş

hmm hepsini okudum. bunu tabi direk adamı duel e davet etmiş gibi yazmışsın. mage önce yakalayıp poly yedirirse olay değişir tabi :p ha bide instant pyro fln dağıtır dengeyi. ama karakterleri *base* olarak karşılaştırmışsın güzel olmuş.[signature][hline]Furytear LvL 3* Undead Mage | Burning Legion
Sosyal ağlarda paylaş

Ears canım kardeşim.instant spellimiz talent lada olsa çok kabul hadi.interrupt ı bıraktım.arcane explo 450 mana = 320 dmg(buda critle bile en yüksek sayı)fireblast la coc,toplasan 1k vurmaz.shaman dikiyo totemi,vuruyo es yi 650 dmg ne bu bide interrupt.mage de var 3k hp.oooh ne anladım bu işten.

he bide.mage shaman a karşı oturup 3 sn cast yapamıyo mlsf.shaman yaptırmıyo.magede rapid cast yok sanırım.he tamam,verirsin her mage e conjure savory delight,günde en fazla 50 tane yapılır.%100 de rapid cast şansı verirsinde 0.8 sn de scroch spamlarız.[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

[Bu mesaj Lorrotar tarafından 10 Ağustos 2005 22:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ae rank 6 390 mana +40civar spelldmg ile 290civarı vuruyor critler 350-390 arası
fireblast 450-500 arası crit 700-750civarı
cone of cold frost iseniz 450-500 civar critler 1k
es ise 500civarı vurur 650yi anca critle vurur school silence ı da anca büyü atarken yersin
3sn lik büyü atılmaz demişin 3 farklı okuldan büyü atabiliyoruz melee yemeyeciğin mesafeden interrupt edilsen bile başka bir okuldan büyü atmaya devam edebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

lorrant cok iyi soylemissin :D :D +22 intellect 150 gold beyler dikkatinizi cekerim. bi cape of servant 1400 gold. para bu yani :) gercekte 1400 goldu 150 dolara satiyor adam. sen ganklenmek icn giyiyosun :). gerci 40% crit sansla oynayan mage gankleniyosa bi problem var o adamda.

bide ben genel olarak soledim. poly 35 degil 30 yarddan. poly yaptiktan sonra adama vericegim max dmg 1k. sonra nolcak :)[signature][hline]Nanette the danette. Burning legion.
Alliance. Mage. Catastrophe.

-Nanette archmage ile iliskileriniz varmis dogru mu?

-Yorum yok ben bilegime guveniyorum. Tek rakibim shaman+priest onlara ileriki gunlerde bakicaz.

Sosyal ağlarda paylaş

hadi bakalim bende bi mage le duel imi anlatayim size adam da genelde magister 1 kacta crit veren cloth vs vardı..basladık iste 3-2-1 adam 4-5 sn icinde bana 3k a yakın dmg verdi heal basacakken counter spell attı gerisini arcane exp ile yaklasık 10 sn icinde duel bitti vs adam bana 4k kusur dmg verdi..herkes diyo priest mage i gule oynaya alır mage sen priest gorunce kacacaksın eee noldu? adam kısa bi surede bitirdi beni..hayır yani sunu anlayamıyorum stealth rogue gelip .. class ini oldurunce bisi olmuyo da shaman gibi yakın dovus class inin dibinde durup olunce mi shaman guclu oluyo?

ya da paladin hem olmez hemde oldurmezken ally warrior lara heal basarak resmen warriorlarını olumsuz yaparken shaman tek gordugu bi ally i oldurunce mi shaman overpowered oluyo..sizin overpowered anlayısınızı anlamıyorum paladin grubunu olumsuz yapinca guclu olmuyo da shaman tek basina adam oldurdugu icin mi overpowered oluyo?

simdi ben shaman im diyelim grubumuz 1 shaman 1 war 1 priest 2 random diyelim shaman daldı warrior a baktı arkadan paladin healliyo war i bıraktı onu bu arada 1-2 shock attı diyelim manası azaldı paladin e dalıyo hadi paladin i oldurebilecek noktaya getirdi diyelim paladin actı shield ini heallendi fullendi tekrar dalacak hale geldi bu arada ally lar bos durmuyo dalıyo da dalıyo eee noldu 1.2 k crit vuran shock?patladı..hadi olmedin diyelim 0 mana ile kalacan elde var 0 olacan 0 mana ile de shaman in adam oldurmesi imkansiz..gruptaki olaya baktıgımızda paladin in + si daha cok teke teke baktıgımız da shaman gercekten guclu ee teke tek mi oynuyoruz bu oyunu hayır!!kısaca neymis shaman overpowered degilmis.. :)
Sosyal ağlarda paylaş

iyide madem bu oyun teke tek oyunu degil grupta paladini elemine etmenin cok basit bir yolu var. 2 randomdan biri mage olsun. at palaya bi sheep ee ne oldu ? pala yok artik. sonra prieste focus yapicaksin. priest zaten 5 kisiye cok dayanamaz. sizin priestte absorb shield dmg acicak tankiniza. priest yaticak. sizden o sira mage sheepi tazeler. sonra cloth wearer diger adamlari kesersiniz. bi tek warrior ile pala kalir. warriora 2+ kisi fazla dalinca paladin bile bir sey yapamaz ona. yani grup pvp si diyosan paladini elemine etmek cok kolay[signature][hline]Nanette the danette. Burning legion.
Alliance. Mage. Catastrophe.

-Nanette archmage ile iliskileriniz varmis dogru mu?

-Yorum yok ben bilegime guveniyorum. Tek rakibim shaman+priest onlara ileriki gunlerde bakicaz.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...