Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ermeni Soykırımı...(Sözde)

Fistan

Öne çıkan mesajlar

yav yukarda bahsedilmis de dayanmicam kesinlikle yunanlılarla asırı benziyoruz. gecen cine 5 de bir yunan filmi izledim süperdi hehe gülmekten öldümn cünkü her sahnede türklük var :) hani derler ya türksün di mi diye laf astarız birbirimizze aynı seyler onlarda da var :) inanılmaz benziyor 2 millet birbirine ama nasıl böyle bir nefret var anlamıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Fransızlar zaten hep cinstirler ne soykırımı Osmanlı ermenilere
600 yıl boyunca bakmış toprak vermiş eşit haklar sağlayıp devlette üst düzey yönetim kurllarında görev vermiştir bir imparatorluk 600 yıl ayakta durabilirmi baskıyla işkenceyle bu tam bir saçmalıktır hatta kurtuluş savaşında ermeni subaylar bile vardır bizimkuvvetlerimizde tabi ihanet edip sürülenlerde vardır her milletin iyis kötüsü oldugu gibi ama soykırım diye bir sacmalık söz konusu bile olamaz gidin bir Doğu anadoluyada orada insanları dinleyin ermenilerin yaptıklarını anlatıyorlar insan
içi yanıyor ne yapmamışalarki tabiki içimizde yaşayan ve bu oyuna alet olmayan ermeni kardeşlerimizde var ve onların bu saçmalığa karşı olucaklarına yürekten inanıyorum

[Bu mesaj TheSilver tarafından 25 April 2003 10:09 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj TheSilver tarafından 25 April 2003 10:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ermeniler çok çalışıyor.
Baksanıza adamlar Fransa'nın göbeğinde 1500000 ermeninin ölümünden sorumlu Türklere karşı anıt açtılar.
Yakında Ermeni Soykırımı Müzesi açılcak.
Ve Ermeniler, bizim "sözde" diye geçiştirdiğimiz Soykırım olayını Fransa'nın desteğiyle ispatlamış olacaklar.

Ama biz daha gözkapağımızı kaldırmaktan aciziz.

Adamlar ortalığı birbirine katıyor. Biz daha "Bu anıt bir uydurmadır, Türklere karşı hain bir saldırıdır. Yıkın şu heykeli" bile diyemiyoruz.

Ha, bakın bakalım aynı heykeli biz yapsaydık, Fransa Amerika nasıl ayaklanırdı....

Ermeniler çalışkan. Eğer biz de çalışmassak, Biz bile Ermeni soykırımını yaptığımızı söylemek zorunda kalırız.[hline]noumanın yaptıgı dogrudur demiyorum ama eger ahlak savunucusu olacaksa medya hepsine karsı olmalı
Sosyal ağlarda paylaş

ehem
burda bunları kendi aranızda tartışıyorsunuz ne güzel....
fakat aramızda tartışmak ne işe yarayacak?
www.europauniversalis.com/forum
bu oyunun forumlarında, tarih hakkında CİDDEN çok şey bilen insanlar var
ingilizce bilen arkadaşlarımız oraya gitsin orada savunsun bizi
ben çalıştım (başka bir forumun içinde) ama birden 50 tane belge geldi kafama
tabii tek başıma olduğumdan dediğim şeyler etkisiz kaldı; 1 mesaj atıyorum 5 cevap geliyo, hepsi ayrı telden çalıyo

madem devlet büyüklerine laf atıcaz, bari doğrusunu biz yapalım değil mi :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheSilver, 03 May 2003 15:06 tarihinde demiş ki:
ve ermeni soykırımı dene salkça yalan hakkında sahte belge kullnmaktan utanmıyor yada iyi araştırmıyorlar

[Bu mesaj TheSilver tarafından 03 May 2003 15:06 tarihinde değiştirilmiştir]

ufak bir soru soracağım
nereden biliyorsun olmadığını?
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız ben Sarı Gelin belgeselini seyrederken bi şeye takıldım.Belgesel bence çok yanlıydı,direk Ermenileri suçlayıcı şekilde yapılmıştı hele bi Ermeni akademisyenin sözü vardı:Kardeşimi öldüreni ben de öldürürüm.Bu laf aynen televole usülü yapılmıştı Bu cevap neyin cevabıydı belli değil.
Öte yandan çürütülmeye çalışılan belgeler vardı.Yaw adamlar salak mı sahte olduğu karşı tarafça bilinen belgeleri yayınlasınlar.....[hline]Blood never ends without the power of wisdom
Sosyal ağlarda paylaş

bize karşı belge verebiliyorlar fakat biz onlara karşı belge veremiyoruz
en azından ben bilmiyorum, bildiğiniz bir belge varsa verin aydınlatın beni
(zorla, ve de mecburiyetten yaptırılan bir göç demeyin, ben de biliyorum. ya da öyle duydum, ama bir belgem yok. elimizde bir şey yoksa, ve onların belgeleri varsa bize gayette 'osmanlı deli manyaktı canı sıkıldı ermenileri kesti' diyebilirler.)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Raid3r, 16 April 2003 22:02 tarihinde demiş ki:
yav yukarda bahsedilmis de dayanmicam kesinlikle yunanlılarla asırı benziyoruz. gecen cine 5 de bir yunan filmi izledim süperdi hehe gülmekten öldümn cünkü her sahnede türklük var :) hani derler ya türksün di mi diye laf astarız birbirimizze aynı seyler onlarda da var :) inanılmaz benziyor 2 millet birbirine ama nasıl böyle bir nefret var anlamıyorum

halklar arasinda bi nefret yok ki ? nefret her iki ulkede de azinlikta olan asiri uclarin arasinda ve devlet kademelerinde var. bugune kadar her iki ulkenin basina gelen felaketlerde her zaman ilk yardim eli uzatan yine bu iki ulkenin insanlari olmustur. 99 depreminden 5-10 saat sonra tvde cikmisti turkiyeye yardim gondermek uzere marketten torba torba yiyecek malzemesi tasiyan yunanlilar. iste gercek halk onlardi, orta yasli, saci hafif beyazlamis, orta duzeyde geliriyle marketten konserve alip turkiyeye gondermek uzere yardim merkezine tasiyan. insan budur.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 01 May 2003 15:55 tarihinde demiş ki:
ehem
burda bunları kendi aranızda tartışıyorsunuz ne güzel....
fakat aramızda tartışmak ne işe yarayacak?
www.europauniversalis.com/forum
bu oyunun forumlarında, tarih hakkında CİDDEN çok şey bilen insanlar var
ingilizce bilen arkadaşlarımız oraya gitsin orada savunsun bizi
ben çalıştım (başka bir forumun içinde) ama birden 50 tane belge geldi kafama
tabii tek başıma olduğumdan dediğim şeyler etkisiz kaldı; 1 mesaj atıyorum 5 cevap geliyo, hepsi ayrı telden çalıyo

madem devlet büyüklerine laf atıcaz, bari doğrusunu biz yapalım değil mi :)

ben de biraz hodo yapiyorum orada. ama genelde osmanli ile ilgili.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 04 May 2003 12:07 tarihinde demiş ki:
(zorla, ve de mecburiyetten yaptırılan bir göç demeyin, ben de biliyorum. ya da öyle duydum, ama bir belgem yok. elimizde bir şey yoksa, ve onların belgeleri varsa bize gayette 'osmanlı deli manyaktı canı sıkıldı ermenileri kesti' diyebilirler.)

veremezsin ki 600 yillik osmanli arsivleri istanbulda curumek uzere kilit altinda tutuluyor. gidip inceleyemiyosun. madem oyle iste boyle. devlet araciligiyla yaptigi yasakciligin sonuclarina katlansin. cikarmaz misin arsivi aciga, ermenilere cevap veremezsin.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 05 May 2003 14:28 tarihinde demiş ki:
said:
Jadelith, 04 May 2003 12:07 tarihinde demiş ki:

veremezsin ki 600 yillik osmanli arsivleri istanbulda curumek uzere kilit altinda tutuluyor. gidip inceleyemiyosun. madem oyle iste boyle. devlet araciligiyla yaptigi yasakciligin sonuclarina katlansin. cikarmaz misin arsivi aciga, ermenilere cevap veremezsin.[hline]www.mizzah.com

o zaman napacaz
susacaz...
Sosyal ağlarda paylaş

Birşeyi unutmamak lazım. İnsan nasıl eğitilirse öyle bilir. Yani ermenilere doğduğu günden beri Türkler senin atalarına soykırım yaptı diye yetiştirilen bir çocuğa doğru veya yanlış bunu destekleyen belgeler veriliyorsa o çocuğa sen hayatta Osmanlı zamanında ataların mutlu yaşıyordu, soykırım yapılmadı fikrini benimsetemezsin.[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle herkese selamlar, kusura bakmayın daha tüm mesajları okuyamadım, belki söyleyeceklerimi başkası söylemiştir ama Tarih'e olan doğuştan bir merakım vardır. Bu konu da çok dikkatimi çekti ve birçok kaynaktan inceledim. Sizinle bulgularımı paylaşmak istiyorum...

Ermeni soykırımı diye birşey gerçekten var mıdır?
Hayır, bu aslında Avrupalı devletlerin Türkiye'nin iş içlerine karışmak için uydurduğu, daha doğrusu saptırdığı bir olaydır.

Peki işin aslı nedir?
Osmanlı Devleti kötü yönetimin zirvesinde ve her taraf savaş kargaşası içindeyken ermeniler avrupa, özellikle de Fransa'nın vaatleri ve "gaza getirmesi" ile ayaklanmış, huzursuzluk yaratmış bölge güvenliğini önemli bir tehlike içine sokmuşlardır. Bunun üzerine Osmanlı Devleti ermenilerin "daha az sorun çıkartabileceği bir yere tahliyesi emri vermiştir.

Ancak dediğim gibi yönetim gibi herşey de kötüdür. Bu emrin uygulaması o dönem en sert geçen kış zamanına denk gelmiş binlerce ermeni soğuktan ve hastalıktan yolda ölmüştür.

Bunun üzerine bu sürgünü kumanda eden komutan ve tüm ilgili kişiler ceza olarak İstanbul'un göbeğinde idam edilmişlerdir. Ayrıca aynı zamanlara denk gelen ve Rusya'nın Osmanlı Devleti'ne doğudan saldırması üzerine yine aynı koşullarda 20.000 askerin Doğuya gönderilmesi ve soğukta daha düşmanla karşılaşmadan 10.000 tanesinin donarak ölmesi de devletin acizliğini ve bu olayların planlanmadığını ortaya koyar niteliktedir...

Bizi böyle suçlayan Avrupa Devletleri çok mu masumdur?
Tabii ki hayır, İngiltere'nin 15. ve 19.yy'da çıkan büyük iskoç ayaklanmasını bastırışı, Fransa'nın Korsika ve Fas'da yaptığı kanlı soykırımları, Nazi Almanyası'nın Museviler üzerindeki büyük katliamlarını ve ABD'nin bir insan türünü yokeden kızılderili soykırımını hep geri plana itip böyle Türkiye'ye yüklenmeleri şaşırtıcıdır...

Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...