Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ermeni Soykırımı...(Sözde)

Fistan

Öne çıkan mesajlar

said:
fizban, 12 Mart 2003 19:56 tarihinde demiş ki:
kendine gel ahmet obi.

kimseye ama kimseye vatan haini demeye hakkın yok.

sana sorarım, madem islam bu kadar gelişmeye açık, bana bi tane gelişmiş müslüman ülkesi gösterir misin ?

sokakları temiz olan bi müslüman ülke ?

petrol dışında geliri olan bi müslüman ülke ?

ayrıca ..

osmanlı belki 3 kuruş için kimseyi katletmemiştir doğru ..

ama gerileme ve dağılma döneminde 3 kuruş için bi o devletin bi o devletin bi yerlerini yaladık desem tam oturur heralde ..

bırak allahını seversen, allah belamızı versinmiş ..

eğer yaşadığınız dünyadaki gerçekliğin farkına varmazsanız bela sizi kendiliğinden bulacak .. yakında[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

Asıl sen aklını başına topla. Sen gelişmişliği sokakları temizlikle mi ölçüyosun? İlla gelişmiş olmak için iyi gelir mi lazım? Önce kendinizi geliştirin sonra millete dadanın.
O yalama meselesi kimeymiş sölermisin? Asıl sen bna bi isim ver kimin neresini yalamış? Zaten bu mantıkla gelen Vezirler şahlar bilmem neler devleti bu hale getirdi. Siz bi avuç cahilsiniz biliyor musunuz? Tutup da "AKP'den bi bok olmaz milleti zor duruma düşürüyor" demek nedir? İLTİFAT MI? HA UNUTMADAN;
ASIL BEN SORARIM KAÇ TANE OSMANLI GİBİ DİNİNİ DEVLET İŞLERİYLE KARIŞTIRMAMIŞ VE ZAMANININ EN GELİŞMİŞİ OLMUŞ AMA DEDİĞİM SEBEBLERCE YIKILMIŞ VE ARKASINDAN ÜZÜLECEK BİR MİLLET OLMASI GEREKTİĞİ YERDE KÜFRETMİŞ BİR CAHİL TOPLULUĞU KALAN DEVLET VAR? SEN BANA CEVAP VER!!!!!!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 12 Mart 2003 19:59 tarihinde demiş ki:
yaptigi iyi is neymis onu gorelim?

savasa evet demek mi?

imf den %10 faizle 15 milyar dolar almak mi?

ulkeyi amerikanin oyuncagi yapmak mi?

ya da her hukumet gibi paso vergi koymak mi?

kimsiniz siz ya 3-5 adam gelmis akp yi savunuyo surda..

dua edin ki demokrasi var..

ataturkekbercilik oynamak gibi olmasin ama,sizin kokunuzu kaziyacaz...uzgunum..

Gün gelince kimin kökü KURUYACAK görünecek nasılsa.
Derviş gelir devletin içine eder aman ne iyi adamdı herşey bizim için yaptı. Biri gelir daha geleli 1 yıl olmaz ilk defa iki üç bişey yapar en ufak hata da "aman ne kötü aman asalım bunları"
Bravo sizi sadce alkışlıyorum
Ulan kime oyuncak olmuş be şu ana kadar Amerika'ya boyun eğmemiş ve beleşe işini yapmamış tek hükümet siz ne diyorsunuz ya
Ya milletin başına vurdu herhalde normaldir senelerdir gün ışığı göremedikki

[Bu mesaj ahmet_obi tarafından 12 Mart 2003 20:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 12 Mart 2003 20:05 tarihinde demiş ki:
babam haklıymış.

herkes anlamaz din tarih politika konusunda tartışmaktan derdi de inanmazdım.[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

Walla bravo baban adam olmuş ama seni adam edememiş.....
Sen biraz babanın sözünü dinle bence
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 12 Mart 2003 20:08 tarihinde demiş ki:
osmanlı devleti din ve devlet işlerini birbirine karıştırmadı demişin, oha diyim mi sana izninle ?

yuh be kardeşim be, devletin genel politikası ümmetçilik bi kere, din üzerine kurulmuş yani, anladın mı ? yani devlet insanları 1856 yılına kadar müslüman / gayrimüslüman olarak ayırıyo, anladın mı ? devletin herangi bişe yapması için bilmemneden fetva alması gerekiyo, anladın mı ? devlet ilerleyemiyo, MATBAA dahi devlet adına kurulamıyo, osmanlı topraklarında yahudiler kuruyo, çünkü karşı çıkıyo din işlerinden sorumlu bey amcam.

ulan yuh be, göz var nizam var, siz adamı çıldırtırsınız be.[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

Ulan ŞEREFSİZ NE ZAMAN MÜSLİM GAYRİ MÜSLİM DİYE AYRIMCILIK YAPILMIŞ. DEVLET YIKILIYO SEN HALA MATBAA DAMISIN NE ALAKASI VAR????????
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 12 Mart 2003 20:09 tarihinde demiş ki:
dervisten banane?

benim derdim liberallerle degil..

o sonraki asama..

benim derdim siz ve sizin gibilerle..bu ulkeyi gericilere,fasistlere,ve turevlerine birakmak niyetinde deiliz..

bu ulke laiktir ve oyle kalacaktir.. istersen iranda yasayabilirsin..ya da suudi arabistanda..
hic de bi tarafimda olmassin inan ki..

SEn geliş geliş. Git Kütlerin yanında savaşta bi boka yara onlar için bari bize ihanet edeceğine direk git onları savun. Bi daha da böle aptal aptal konuşma ne alaksı var gericilerle. Dervişi umarsamıyorum dedin işim liberallerle dedin zamanında o neydi_?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 12 Mart 2003 20:13 tarihinde demiş ki:
ehuhe şerefsiz ?

peki ..

git iki kitap oku istersen, hani küçük bi ihtimal ama belki işe yararsın. gayrimüslimlerle müslimlere uygulanan hukuk bile ayrı[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

Açıklar mısın? Gidip onların ırzına geçin normaldir, müslümanlar en iyisi
yaşa en büyük müslüman gayrimüslimleri öldürün asın kesin dimi yasaları?
Sen gidip de koministlerin gericlilerin osmanlı karştlarınınkini okuyacağına adam gibi birileri bul
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 12 Mart 2003 20:09 tarihinde demiş ki:
dervisten banane?

benim derdim liberallerle degil..

o sonraki asama..

benim derdim siz ve sizin gibilerle..bu ulkeyi gericilere,fasistlere,ve turevlerine birakmak niyetinde deiliz..

bu ulke laiktir ve oyle kalacaktir.. istersen iranda yasayabilirsin..ya da suudi arabistanda..
hic de bi tarafimda olmassin inan ki..

Ahmet_ obinin cevap verdiklerine cevap vermiyorum
biraz sert konusmus ama olsun

sen kimsin ya?
Akpnin neresi gerici ?
dinine sahip cikmak gericilikmi oluyor ?
Yoksa insanlarin dinini yasama hakkkina karsi cikanlarmi gerici ?
Ayrica ulkede demokrasi var her insan istedigi kisiye oy verip basa gecirebilir senin icin gericidir ama benim icin benim ve ulkemin cikarlarini en iyi savunacak kisidir orasi seni alakadar etmez...[hline]Erkek adam renkli takim tutmaz...
Birgun herkes besiktasli olmayacak o ayricalik bizde kalacak...
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ehuhe şerefsiz ?

peki ..

git iki kitap oku istersen, hani küçük bi ihtimal ama belki işe yararsın. gayrimüslimlerle müslimlere uygulanan hukuk bile ayrı

ayrıca .. matbaa 1600 lü yıllarda pekala kurulabilirdi, yahudiler osmanlı topraklarında kurdu zaten.

eğer pek bi zeki devlet adamlarımız dinle devleti ayırt etmeyi bilselerdi matbaa kurulmuş olurdu, halk kalkınırdı, devlet yıkılmayabilirdi, ya da en azından bu kadar sefil bi halk bırakmazdı geriye.

ayrıca silthanas demiş ki, "dervişten banane, işim liberallerle değil" ..

bi de gözlük al mümkünse

[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

[Bu mesaj fizban tarafından 12 Mart 2003 20:14 tarihinde değiştirilmiştir]

Ona bakarsan gayri muslimler askerlik yapmior onun yerine vergi verebiliorlardi. Ama muslumanlar askerlik yapmak zorundaydi .bundan daha buyuk birsey olabilirmi
adamlara parayla canlarini kurtarma hakkini vermisiz resmen
bide ayrimcilik yapiodunuz deme yahu.[hline]Erkek adam renkli takim tutmaz...
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ehuhe şerefsiz ?

peki ..

git iki kitap oku istersen, hani küçük bi ihtimal ama belki işe yararsın. gayrimüslimlerle müslimlere uygulanan hukuk bile ayrı

ayrıca .. matbaa 1600 lü yıllarda pekala kurulabilirdi, yahudiler osmanlı topraklarında kurdu zaten.

eğer pek bi zeki devlet adamlarımız dinle devleti ayırt etmeyi bilselerdi matbaa kurulmuş olurdu, halk kalkınırdı, devlet yıkılmayabilirdi, ya da en azından bu kadar sefil bi halk bırakmazdı geriye.

ayrıca silthanas demiş ki, "dervişten banane, işim liberallerle değil" ..

bi de gözlük al mümkünse

[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

[Bu mesaj fizban tarafından 12 Mart 2003 20:14 tarihinde değiştirilmiştir]

Ona bakarsan gayri muslimler askerlik yapmior onun yerine vergi verebiliorlardi. Ama muslumanlar askerlik yapmak zorundaydi .bundan daha buyuk birsey olabilirmi
adamlara parayla canlarini kurtarma hakkini vermisiz resmen
bide ayrimcilik yapioduk deme yahu.[hline]Erkek adam renkli takim tutmaz...
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 12 Mart 2003 20:29 tarihinde demiş ki:
1856 yılına kadar dedim orada oku istersen. bahsettiğin karar ıslahat fermanıyla çıktı. ha bi de gayrimüslim çocuklarına el koyup "ben bunları müslüman yapacam köpek olacaklar yneiçeri ocağında" deme olayı var[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

[Bu mesaj fizban tarafından 12 Mart 2003 20:30 tarihinde değiştirilmiştir]

Ya bak osmanlinin hatalari olmusdur fakat seninki kadar abarti degildir.Zaten osmanlida bu tip olaylardan dolayi yikilmistir.[hline]Erkek adam renkli takim tutmaz...
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

Uahahahaaaa yarıldım burada yazılanları okurken. Osmanlı ve laiklik lol ki ne lol :-D

Osmanlı Padişahı aynı zamanda halife değilmiydi yani bütün İslam dünyasının lideri. Arkadaşın tarafsızlık-din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması konusundaki ufkuna hayran kaldım yani :-)

Evet güzelim haklısın osmanlı'da din ile devlet işleri birbirine hiç karışmazdı :-P

Aslında gülüyorum ağlanacak halimize ya neyse.

The şerefsiz arlanmaz uslanmaz vatan haini darbeci general işbirlikçi bölücü dinsiz imansız Fedaykin :-)
*! Gülmeye kaldığı yerden devam eder*[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 12 Mart 2003 19:43 tarihinde demiş ki:
1- ben kız değilim erkeğim eheuhe

2- Baş kapatmak, kadınları zorla ezmek anlamı taşır. Kadının dışarda kadınlığını gösterme hakkı yoktur.
Erkek istediği gibi danalar gibi dolanıp durabilir. Ancak kadın mutlaka kafasını, vücüdunu heryerini karaçarşafla kapatmak zorundadır. Bu örf, adet haline gelmiş artık. O yörelerde kadınlara hiç hak verirmez. Geri kalmışlıktır.

Türban ise şu an siyasi simge haline gelmiştir. Punkçı (sokakta böyle kişileri görseler dinsiz imansız deyyus derler) gibi giyinen, ama kafasına türban takan çok genç kız var. Avrupadaki genç kızlara özeniyorlar anladığım kadarıyla. Ama başlarını kapatıyorlar. İşte bu kızın başını kapattıran kesimden korkuyorum.[hline]Bakıyorum da neşem pek yerinde dii mi canım kendim. Tabi tabi.. Potasyum.. Potasyum..
- Deli Cevat

1- Orasini bilemicem :D, orda kastedilen insanlarin giyinme ozgurlugu.Pek iyi anliyamamissin galiba neyse baska ornek veriyim sen niye pantolon giyiyorsun ?

2-senin uslubunla cevap vericem
pantolon giymek erkekleri ezmek anlamini tasir.erkegin disarida erkekligini gosterme hakki vardir. Kadin istedigi gibi etek giysin danalar gibi kossun dolassin.ama erkek her zaman pantolon giymek zorundadir.bu artik gelenek haline gelmis o yorelerde erkeklere hic hak verilmez.
senin verdigin cevap bu kadar mantiksiz anlatabildiysem sevindim[hline]Erkek adam renkli takim tutmaz...
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

SEN DİNLE DEVLET İŞLERİNİN BİRBİRİNE KARIŞMASINI BİLİYO MUSUN DA KONUŞUYOSUN?
Ya size iananmıyorum ama haklısınız. Çünkü siz böyle yetiştirilmişsiniz. Git vatana ihanet et osmanlıyı kötüle sö müslümanlığı yok et gel adamım diye geçin. Sizin mantığınız burada. Belki çok ileri gittim bilmiyorum ama hiç pişman da değilim niye biliyo musun?Çünkü bu ülke de doğruyu bilenler konuşmuyo. Sen gayrimüslim olayına örnek veriyosun. Bıraksalar Osmanlı'nın heryerini yiyecekler milletin ırzına geçecekler bu normal bişey insanlık Osmanlı mantıklı olarak küçük bir ayrım yaptı diye neler sayıyosunuz. Bir kaç lüzumsuzun kışkırtmasıyla çıkan olaylar dışında Osmanlı topraklarında hangi gayri müslime eziyet edilmiş kimi öldürmüşler kimi zorla müslüman yapmışlar. Bi de bilmiş bilmiş git kitap olku sen bilmiyon gibisinden yorumlar yapıyorsunuz.
Bence de bu en üstte kalsın ibret olsun. İnsanlar görsün doğruyu savunan sayısı ile kötüleyenin. Siz kendinizi bişey yapıyo sanıyosunuz yok kafanın tasını attırmayaymışım.
Şunu da bilin doğruyu savunmak gerçekleri aptal aptal kötülemekten ÇOK daha zordur. Sizin işiniz kolay nasılsa Evrimciler gibi her bişeyi ileri at herşeyi inkar et sonra lafı yiyince hemen konuyu değiştir. Siz kaç kere benim sorularıma cevap verdiniz de gelmiş konuşma diyosunuz soru soruyosunuz?
Önce konuşmayı bilin sonra gelin başımın etini yiyin..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 12 Mart 2003 20:34 tarihinde demiş ki:
Uahahahaaaa yarıldım burada yazılanları okurken. Osmanlı ve laiklik lol ki ne lol :-D

Osmanlı Padişahı aynı zamanda halife değilmiydi yani bütün İslam dünyasının lideri. Arkadaşın tarafsızlık-din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması konusundaki ufkuna hayran kaldım yani :-)

Evet güzelim haklısın osmanlı'da din ile devlet işleri birbirine hiç karışmazdı :-P

Aslında gülüyorum ağlanacak halimize ya neyse.

The şerefsiz arlanmaz uslanmaz vatan haini darbeci general işbirlikçi bölücü dinsiz imansız Fedaykin :-)
*! Gülmeye kaldığı yerden devam eder*[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ

BEN OSMANLI LAİK DEMEDİM. ZATEN OLSAYDI ŞİMDİKİ HALİMİZDEN FARKLI OLMAZ 600 YILLIK DESTANLAR YAZMAZ DÜNYANA HÜKMETMEZ HERKESE EZİYET EDER VE SİZİN GİBİLERE MALZEME OLACAĞINA AMERİKA GİBİ HER YAPTIĞI ZULÜM ADİL SAYILIRDI.
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika'ya bir yönde hayranım:
Her türlü aptallığı katliamı yapıyor sonra medyanında yardımıyla sizin gibi cahillerin aklına doğruyu yaptığını sokuyor ve başarıyor da. Siz Vietnam katliam(!)'nın gerçek komedisini biliyor musunuz? Amerika'nın salak salak yas tutmalarının nedeninin ne kadar komik olduğunu biliyor musunuz bi kere? Siz kendi geçmişinizi kötülemeyi bırakında biraz geçmişten örnek alıp geleceğe yönelin. Bide geri kafalı diyo bu mahluklar,yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 12 Mart 2003 20:57 tarihinde demiş ki:
Tartismayi ogren diyene bir bakin..

aile terbiyesi bile almamis,ezikligini bir turlu kabullenemeyen kisilik... yazik sana gercekten..

bazi konular hakkinda bilgin yoksa konusamazsin..eger konusursan buna demagoji denir..Konu hakkinda bilgi sahibi olanlar sizin gibilerine gulerler..

tartismak caps on yazmak degildir..bagirmakla hicbir yere varamazsin...

Emin ol seni gibi sakin ve karizmatik ayaklarına yatanların arkasından kimler gülüyo biliyor musun? Aile terbiyesi almamış bilgisiz diyen adama bak,yazık yazaık ya var işte napalım
Ne güzel tartışma adabı hayranım sana walla
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 12 Mart 2003 20:27 tarihinde demiş ki:
bolunerek cogaliyo bunlar...

yazik valla..

hazin olacak sonunuz,hakikaten uzuluyorum sizlere..

akp ile birlikte cennetin herhangi bir kosesinde mutluluklar diliyorum sizlere..

dine sahip cikmak ne demektir ya?

bir hukumetin din ile bir iliskisi olabilir mi?

ya ben niye tartisiyorum ki hala ?

cildiracam birazdan burada...

Dine sahip cikmak =dinini korumak ayni zamanda baska insanlarin yasam tarzina ve dinine saygili olmaktir.
hukumetin dinle alakasida bal gibi olur.Ustte yazan olayi uygularsa dinine sahip cikmis olur.[hline]Erkek adam renkli takim tutmaz...
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 12 Mart 2003 21:01 tarihinde demiş ki:
konuşmayı bilin diyen insan şerefsiz, vatan haini kelimelerini kullanmadan önce 5-10 kez düşünmeli kanımca dimi ?

dinle devlet işlerinin birbirine karıştırılmasını da pekala iyi biliyorum. osmanlı tarihi okuyabiliyorum mesela ayrı ayrı kaynaklardan, böylece en doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyorum.pekala görebiliyorum iranı, pekala yaşamak istediği değişimi, o kalıptan kurtulmaya çalışışını anlıyorum. ama gel gör ki anlayamıyorum biz niye o iranın kurtulmak istediği yapıya dönmeye çalışırız, vallahi bi garibiz.

niye ırzına geçsin bu gayrimüslimler durup dururken milletin ? manyak mı bunlar ? yamyamlar mı ya da ? alala kardeşim insanlar onlarda, iki ayrı ırk değiliz farkında değilsiniz galiba. onlar da insan, biz de. biz de insanlarız, onlar da. aynı şey yani. biz = insan, insan = onlar, öyleyse biz = onlar. bağıntının geçişme özelliği yani bi bakıma.

bi kaç lüzumsuz dediğin heralde padişahlardı ? yeniçeriler zorla müslüman yapılırlardı, yoksa öyle "paşaam paşaaam ben müslüman olmak istiyoruuuum" diye öne atlayamıyo küçücük çocuklar 7-8 yaşlarındayken. ben denedim atlayamadım mesela.

biz böyle yetiştik doğru. vatanı korumayı görev bildik kendimize, dinimizden ayrı tutmayı bildik devleti. gelişmek, çağ atlamak için her fırsatı şans bildik, doğru. halkımız öğrensin dedik, gelişsin dedik, bolluk içinde yaşasın dedik, demokrasi görsün dedik, rahat etsin dedik. doğru yaptık bunları.

eğer vatana ihanetse tüm bunlar, ben hainlerin efendisiyim, tamam mı ?

son olarak ..

evet bu ülkede doğruyu bilenler şu an çok konuşmuyo. yakında konuşacaz .. az kaldı .. sabredin .. o günler de gelcek[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

Ne yalan söliyim bilemiyorum ama eğer sonradan bu tartışmaya girmiş biri olsaydım emin ol yanında olurdum. İşte propaganda gücü bu ya işte bu ne diyelim.
Sen çok güzel okumuşsun tebrik ediyorum ama zorla yeni çeri yaparlar tamma ama ne zaman böle toplu müslüman olma ayinleri filan çıkmış bilemiyorum!
Siz öle yetişmişsiniz helal olsun ne diyim sizin vatanı koruma anlayışınız buysa HİÇ korumayın bölesi daha iyi. En azından yanlış ellere düşmeyelim. (gerçi geç kaldık ama) Sen halkına geçmişi kötüleyip şimdikine laf etmeyi mi öğretmeyi görev bildin?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 12 Mart 2003 21:04 tarihinde demiş ki:
Akp de amerikanin ekmegine yag suruyor..

Karsilastirdiginiz devletlerbirbirlerinden 100 yil arayla kuruldu.

Biri agir kapitalizmi benimsemisken, digeri anti-merkantalist sistemi benimsemisti..

bu ulkeleri hicbir sekilde karsilastiramazsiniz.Hatta bir imparatorlukla,bir devleti hic karsilastiramazsin..

ayrica tarih objektif degildir..nereden bakarsan oraya gelir..Kisacasi sen bir asiri milliyetci vatan evladi olarak 600 yillik osmanli imparatorlugunun ne kadar iyi oldugunu,amerikanin kalles milletler toplulugu oldugunu savunamazsin.

bu yanlis olmakla kalmaz, insanlar sana gulerler.

Bunu bilmeyen yok milliyetçilikle de alakası yok emin ol bunu herkes biliyor ama ah ah ne desem boş size. Siz bana boş boş örnekler gösteriyorsunuz ben de size en büyük örneği gösteriyorum. Sİz bana onu iyice açıklayın ben de tamam diyim.
Ayrıca sen bu gülme işine iyi kapılmışsın :) Herhalde hayranın çok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ahmet_obi, ne desen "boş" sa, burada durup da "haha, anlayamazısnız siz böylesiniz" demenin ne manası var? Ha sen, burada kutup oluşturmak, senin gibi düşünenleri buraya çekip ortamı kızıştırmak tartışma çıkarmak istiyor olabilirsin, ama biz bunu seyretmek yada okumak zorunda değiliz. Zaten konuyla alakasız olan seviyesiz tartışmayı bitirmeni öneririm
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 12 Mart 2003 21:10 tarihinde demiş ki:
Ahmet_obi, ne desen "boş" sa, burada durup da "haha, anlayamazısnız siz böylesiniz" demenin ne manası var? Ha sen, burada kutup oluşturmak, senin gibi düşünenleri buraya çekip ortamı kızıştırmak tartışma çıkarmak istiyor olabilirsin, ama biz bunu seyretmek yada okumak zorunda değiliz. Zaten konuyla alakasız olan seviyesiz tartışmayı bitirmeni öneririm

Ben kimi kendi kutbuma çektim? Bu boş tartışmayı başlatan bitirir sonradan giren değil. Ben de burda bunları izleyip de nasılsa onlar fikrini değiştirmeyecek nasılsa ben de değiştirmeyecem doğruyu biliyorum gerisi önemli değil diye düşününüyorum belki bilmiyorum ama madem bu kadar istemiyosunuz yetkili nerde kapatsın siz de kurtulun ben de.
Ayrıca mesajlarımı okumanı da tavsiye ediyorum lütfen gelişi güzel sallamayalım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 12 Mart 2003 21:01 tarihinde demiş ki:
konuşmayı bilin diyen insan şerefsiz, vatan haini kelimelerini kullanmadan önce 5-10 kez düşünmeli kanımca dimi ?

dinle devlet işlerinin birbirine karıştırılmasını da pekala iyi biliyorum. osmanlı tarihi okuyabiliyorum mesela ayrı ayrı kaynaklardan, böylece en doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyorum.pekala görebiliyorum iranı, pekala yaşamak istediği değişimi, o kalıptan kurtulmaya çalışışını anlıyorum. ama gel gör ki anlayamıyorum biz niye o iranın kurtulmak istediği yapıya dönmeye çalışırız, vallahi bi garibiz.

niye ırzına geçsin bu gayrimüslimler durup dururken milletin ? manyak mı bunlar ? yamyamlar mı ya da ? alala kardeşim insanlar onlarda, iki ayrı ırk değiliz farkında değilsiniz galiba. onlar da insan, biz de. biz de insanlarız, onlar da. aynı şey yani. biz = insan, insan = onlar, öyleyse biz = onlar. bağıntının geçişme özelliği yani bi bakıma.

bi kaç lüzumsuz dediğin heralde padişahlardı ? yeniçeriler zorla müslüman yapılırlardı, yoksa öyle "paşaam paşaaam ben müslüman olmak istiyoruuuum" diye öne atlayamıyo küçücük çocuklar 7-8 yaşlarındayken. ben denedim atlayamadım mesela.

biz böyle yetiştik doğru. vatanı korumayı görev bildik kendimize, dinimizden ayrı tutmayı bildik devleti. gelişmek, çağ atlamak için her fırsatı şans bildik, doğru. halkımız öğrensin dedik, gelişsin dedik, bolluk içinde yaşasın dedik, demokrasi görsün dedik, rahat etsin dedik. doğru yaptık bunları.

eğer vatana ihanetse tüm bunlar, ben hainlerin efendisiyim, tamam mı ?

son olarak ..

evet bu ülkede doğruyu bilenler şu an çok konuşmuyo. yakında konuşacaz .. az kaldı .. sabredin .. o günler de gelcek[hline]fighting for peace is like screwing for virginity

Biz yada ben iran gibi olmamizi istemiorum
onlarin dini iyice sapitmislardir
biz herkesin haklarina saygili oldugu bir ulke istioruz
Sen nasil yesil pantolonun ustune mavi gomlek giyebiliorsan
benim annemde basini ortebilmeli sen nasil namaz kilmiyorsan ben istedigim gibi namazimi kilabilmeliyim anlatabildimmi ?

bunlar oylesine verilmis orneklerdir zaten bunu anlamiyacak kadar .. degilsinizdir.[hline]Erkek adam renkli takim tutmaz...
BESIKTAS
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...