Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su Arıtma Cihazları

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

7-8 aylık filtre fiyatı 100€ benim evdeki sistem.

Damacana fiyatını bilmiyorum en son ne oldu ama 90TL desek yaklaşık 2 günde 1 damacana tüketilse ayda 15 damacana demek 1350TL aylık su bedeli.

Yaklaşık 2 ayda filtre bedelini çıkarıyor. İlk yatırımdan sonrası baya mantıklı oluyor atırmaların.

Alırken önemli olan yaygın bi marka olsun ve kullandığı filtreler rahat bulunabilsin tek yere bağlı kalmayın. 

Absolut tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bende de ihlas var,bir kere evrensel vanası kırıldıgı için mutfagı su bastı.Vanada üretim hatası var deyıp gecıstırdıler,sigorta ödedıgı için üstüne gitmedim.Onun haricinde son 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum,yanlız onların dedıgı gıbı her 6 ayda bir filtre değişimi gereksiz,evde suan 4 kişiyiz,normal kullanımla filtre 9-10 ay sorunsuz gidiyor(laboratuvarda test ettim çıkan suyu).her 6 ayda bir darlıyorlar filtre degısımı dıye,kabul etmezsenız 15 gun sonra gene

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum, 23.05.2024 19:23 tarihinde dedi ki:

Almayı düşünüyorum, damacanadan gına geldi.

Kullananların yorumları, önerileri nelerdir?

Nelere dikkat etmek gerekir?

Hocam uzun yılllarrdır brita on tap kullanıyoruz. Musluk suyu tadını bildiğin damacana suya çeviriyor. Maliyeti çok düşük. Tavsiye ederim.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

su arıtma cihazı kullanan veya bu konuda iş bağlantısı kurmuş olanlar varsa deneyimlerini alayım.

Google'da aratınca bir sürü firma çıkıyor, Gröhe, Arçelik, Philips, Waterbox, Waterlife felan. ama bunların hangisi iyidir? taktırdıktan 2 ay sonra "abi biz çekildik piyasadan, artık satmıyoruz" durumu yaşanmasın.

bir de gidip de rastgele bir şey almak istemiyorum, Hyundai diyor, LG diyor, tıklıyorsun, Aquafit diye bir şey çıkıyor. tanınır ve güvenilir bir firma olsun.

ayrıca ayrı bir musluk takmak gerektirmeden, mutfaktaki ana musluktan çıkış yapan bir ürün olursa daha da güzel olur.

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 08.08.2024 11:30 tarihinde dedi ki:

brita,

ayrica bu karbon filtreleri zirt pirt degistirmeye gerek yok ustunde dedigi gibi, 1 ay sonunda cikarip balkona, kalorifere koyun kurusun tamamen 15-gun, sonra yeni gibi devam ediyor sorunsuz,  yilda sadece 1-2 tane de yeni filtre alirsiniz ekstradan, tamamdir.

Brita var zaten de, direk musluk altına takılan sistem lazım.

Absolut, 08.08.2024 11:23 tarihinde dedi ki:

Arçeliğin bi ara aylık hizmet bedeli ile kullandırdığı bi sistem vardı devam ediyor mu bilmiyorum. Yani filtre vs parası ödemiyorsun ama aylık atıyorum 400TL para veriyorsun.

dediğim gibi Google'da Arçelik de çıkıyor, hatta şu linkteki, ama ben de bilmiyorum.

https://www.arcelik.com.tr/su-aritma-cihazi/3140-sfc-su-aritma-cihazi

Aiko, 08.08.2024 14:29 tarihinde dedi ki:

sukutusu / waterbox since 2015. gayet memnunum yazmıştım heralde başka bir konu altında

kullandığın ürün hangi model? şunu gördüm mesela:

https://www.waterbox.com/kompakt-tezgah-alti-su-aritma-cihazi

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...