Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Panasonic Plasma yerine alternatif önerisi???

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Hey gidi panasonic plasmalar halen çok iyi ya sinema keyfinde. kaç senelik teknoloji olmasına rağmen arkadaşlarda toplanırız halen panasonic 60 gtx modeliydi sanırım.  farklı bi havası var görüntünün çok konuştuk adını koyamadık bizde arkadaşlarda ekran cahili olduğumuz için olabilir. 🤣

ileriye dönük LG Oled öneriyorlar hep. özellikle geçen sene 2023 ve sonrasında üretilmiş  30k ve üstü fiyatlı olan oledleri.

Sosyal ağlarda paylaş

Sony A95L.
Ama Sony Türkiye'de satılmadığı için LG G4 veya LG C3.

Panasonic Plasma diyince heyecanlandım. bende var bir tane. 3D destekliyor felan mis. ama 1080p sadece, ve normal TV kanalı izlerken logosu burn in yapıyor.
OLED'ler Plasma'ların günümüzdeki hâli gibi. özellikle derin siyahlar açısından.

Sosyal ağlarda paylaş

@paramecium sony veya panasonic alternatif değil

bu monitör değil, TR'de rakip yok LG'ye.

kullanacağın oda karanlık değilse yine oled al ama ona göre al -- nit / brightness daha fazla olsun, onun review'ına bak.

ben 9 senedir falan LG OLED kullanıyorum, burn-in ilk seride oldu ama 2. el verdiğim arkadaş farketmiyor

yeni serilerde kaplama farklı ve curve yok ve özellikle eskilerde hafif CURVE aydınlık odada kullanmaya yardım ediyordu - o gitti.

(ciddiyim, yeni seri herhangi bir oled alacaksan - aydınlık bir salonda kullanamazsın, hatta güneş olmasın yine yansıyor)

(ayrı bir blackout perde almayı göze alır mısın bilmiyorum - LG Oled C2 C3, G vs. serisi için yazdım - eski seri daha iyi  1080p ama)

• 55EG910V 55" --> Sipariş Tarihi:: 05.03.2016
  • LG OLED55CX6LA 55"" --> TOPLAM TUTAR 11685.32 TL -->  Sep 21, 2021

hatta 2021'de çektiğim foto'da bile yansıyor:

unnamed.jpg

unnamed-1.jpg

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

MM de bilgi aldığım çocuk 2023 ve sonrası üretilen LG burn in sorunu için bazı iyileştirmeler yapılmış diye anlatmıştı böyle anlık olarak ekranı refresh eden birşeyler demişti sanırım bilen anlatırsa iyi olur aslında.

rtings de önerilen ürünler tr gelmiyor ilginç senelerdir böyle.

GreenPeace77 tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Tüm TCL serisi yerli üretim ve saçma bir kumanda ile geliyormuş. Micro Led ile bölgesel aydınlatmada algoritması pek de sorunsuz değil gördüğüm kadarıyla.

LG'nin OLED'leri gayet güzel duruyor ve GreenPeace77'nin dediği gibi 2 kademeli bir uygulama ile burn-in sorununun etkisini azaltıyormuş.

55G36 panel 2023 model ve artık yok gibi bir şey. 55C34 hâlâ ulaşılabilir durumda ve TCL 55C845 ile aynı paralara gibi. Haziran ayında LG'nin 2024 modelleri geliyormuş; haliyle giriş fiyatları daha da yukarıda olacaktır. Ne yapsam, ne etsem 😛

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

ben tcl aldım kumandanın bir zararını görmedim. bu xiaomi'nin box s kumandasına benziyor biraz.  yok benzemiyormuş. şu benimkinin kumanda https://www.hepsiburada.com/tcl-android-4k-led-akilli-tv-kumanda-pm-HBC000039W8KN zaten görüntü versin yeter bana kumanda ile işim olmaz pek. android tv var o çok iyi tcl'de. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium, 09.05.2024 15:06 tarihinde dedi ki:

Tüm TCL serisi yerli üretim ve saçma bir kumanda ile geliyormuş. Micro Led ile bölgesel aydınlatmada algoritması pek de sorunsuz değil gördüğüm kadarıyla.

LG'nin OLED'leri gayet güzel duruyor ve GreenPeace77'nin dediği gibi 2 kademeli bir uygulama ile burn-in sorununun etkisini azaltıyormuş.

TCL niyeyse Türkiye'de çok övülüyor da, testlerde TCL modelleri o kadar da övülecek bir farka sahip gibi göremedim. Türkiye'de üretilen modellerin farkı ne bilmiyorum, test eden kimse de yok sanırım o modelleri.

Rtings'e bakarken şunu gördüm, WOLED yerine QD-OLED tercih etmek lazımmış. QD-OLED'lerin yeni serilerinde burn-in sorunu epey azaltılmış. Ama bunun donanımsal bir şey mi yazılımsal bir şey mi olduğu anlaşılamamış. ama eski Plasma ve OLED'lere kıyasla bile daha az burn-in sorunu yaşatıyorsa bu çok güzel bir gelişme bence.

https://www.rtings.com/tv/learn/qd-oled-vs-woled

Sosyal ağlarda paylaş

C3 iyi karar bence. Sony vergisi odeyeceksen Sony tercih ederdim ama yoksa LG en iyi tercih. Zaten herkes LG’nin panellerini kullaniyor.

Samsung bayagi kotulesti QA konusunda son zamanlarda, bir de kendi HDR teknolojisini kullaniyor onu da bir tek Amazon Prime destekliyor sanirim. Geri kalan butun streaming appleri Dolby Vision destekliyor degismediyse son zamanlarda.

Baska da marka alinmaz zaten. Iki senede bir TV degistirecegim dersen ucuza guzel Hisense’ler var qled ama 2-3 seneye kalmayip bozulabilir, bir de TR’de var mi bilmiyorum. Bir de ne zaman en iyi qled ile ortalama bir oled’i yan yana gorsem qled goruntu kalitesi olarak yanindan gecemiyor hala bana gore.

DoruK tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium, 10.05.2024 18:22 tarihinde dedi ki:

Selam,

LG 55C34 alıp geçeceğim sanırım. Daha fazla ödemeye elim varmıyor 🙂

Saygılar.

Abi alabildigin kadar buyuk al eheh. Artik cogunlukla sinema deneyimi veya streaming icin kullaniliyor tv’ler malum. Ne kadar buyuk o kadar iyi.

Benim arastirmalarima gore de LG C3 10/10 Turkiye’de alinabilecekler arasinda. Fiyatlari da makul. 

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

55 kâfi ya, hem duvarım kısıtlı hem de 42'den 55 gayet yeterli bir yükseltme. Gerçi hanım mağazada bakarken 65'leri gözüne kestirdi ama.

Bu arada şu heat-sink olayı yüzünden ibre G3 panele döndü.
Hâlâ Panasonic'in acısındayım. Geçen rüzgarda aracıma ağaç devrildi ve bagajı yamulttu; o bile koymamıştı 😕

Edit: 55G3'den daha ucuza 65C3 alınabiliyor Vatan'dan... kötü bir durum; gel de seç 😛

Saygılar.

paramecium tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

65c3 mü 65cs3 mü? middle east pazara sanırım cs3 diye model basmışlar.redditte birisinin yorumuna göre de c1 in paneli ve c2 nin işlemcisi ile ara bir modelmiş. amerikadaki c3 review ları ile kıyaslamamak lazım. gerçekten c1 paneli ise burn kronik sorunu vardı. biraz detay araştırmak lazım. ilk araştırmalarımla bunlar çıktı karşıma. ben de arkadaş için yeni samsung oled vs lg oled kıyaslaması yapıyordum tam.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...