Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2023 🏆 2024 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

eksi full gs'li mi dolu? taraftar kamerasindan cekilmis icardi'nin deepfake vidyosuna 1200+ entry varken, ki o vidyo bile baya normal fake oldugu belli olmasin diye 0.2sn yaptirmislar hareketi

dumduz apacik her turlu 4k kameradan ve acidan izlenebilecek ana avrat ulu orta kufure 36 entry var, zaten bi sonuc da cikmaz

https://eksisozluk.com/27-subat-2024-mert-hakan-yandasin-ettigi-kufur--7787892?a=popular

istiyorsunuz ki satilmis konvensiyonel medya gibi olsun, gsliyim diyen medya calisani bile barinamasin, 99% degil 100% fener yonetiminde olsun 🙂

fenerlilerin tek sikintisi o kadar cok her yeri ele gecirmisler ki ic savaslarina olay oluyor, tff baskani fenerli kavga ediyorlar, ankaragucu td fenerli kavga ediyorlar.

• Haha 1
  • Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi ciddi ekşi'deki futbol trollerini mi yarıştırıyorsunuz? Takım fark etmeksizin leş bir batak orası. Bayağı futbol kısmını komple kapatmaya çalışıyorum düzgün başlık filtreleyebilmek için de, o sırada da trafiğin azlığı ortaya çıkıyor eski zamanlara kıyasla.

Mantıklı yazan adam sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor, her başlık saçma sapan iddialarla, 1 saat sonra da silinmiş yüzlerce entry ile dolup taşıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

BloodBane, 01.03.2024 12:38 tarihinde dedi ki:

Eksik kadro cikmissiniz. Abdulkadir Bitigen yokmus kupa kadrosunda 

k2q6m4m.jpg

Üç büyüklerden herhangi birinin rastgele 4 maçında 4 galibiyet gözükmesi çok normal durum. Ama daha da ilginçtir, özellikle böyle çıksın diye uygun filtre bulana kadar deneme yanılmayla filtrelenmiş heralde. Yoksa Hem ligde hem GS'de GS yenilgisi var kendisiyle. Hatta bu hakemin detaylı istatistiklerine bakıldığında FB maçlarında FB'nin galibiyet oranı GS maçlarında GS'den yüksek.

Dolayısıyla SS komple yanıltma amaçlı kolpa. Ekşi'den oradan buradan rastgele SS'lerle gaza geliyosunuz, böyle ikiyüzlülüklere düşmeyin, ortak olmayın 🙂

Sosyal ağlarda paylaş

Yoo kolpa falan degil. Direk transfermarkt istatistikten alinma:
https://www.transfermarkt.com.tr/galatasaray-istanbul/schiedsrichter/verein/141

Onceki senelerde maglubiyeti vardir belki ama bu sene 4 mac yonetmis, 4 galibiyet almis, ve ustelik 4 penalti kazanmis gs maclarda. Ayni takimin 4 macini alan hakem cok nadir mevcut istatistiklerde

Bilip bilmeden laf atmak, rastgele ss lerle gaza geliyosunuz dusmanlik yapiyosunuz demekte cok iyiymis valla. Acaba burda gaza gelip laf sokmaya calisip dusmanlik yapan kim su an?

BloodBane tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bilip bilmeden miymiş bakalım beraber.

1) Üç büyüklere bir hakemin çok maç verilmesi gayet normal, her sene olan bir şey. Eldeki hakem kalitesi yerdeyken genelde top birkaç hakeme ağırlık vermeye çalışıyorlar. Mesela zamanında tüm derbileri Cüneyt Çakır'a veriyorlardı. GS'nin FB'nin sezonda 4er 5er maçını yönetiyordu dönem dönem.

2) Mesela Fener'e de Volkan Bayarslan bu sezon 4 kere verilmiş, 4 maçta da galibiyet almış Fener. O zaman o da Fener'in şikeci hakemi aynı mantıkla?

3) Bu takımlar bu sezon 27 maç oynayıp 23'ünü kazandı. Yani rastgele seçilmiş 4 maçın 4 galibiyet olması gayet normal bi durum.

Demek ki bilip bilmeden değil makul konuşmuşum. Herkes hata yapabilir, futbolda gaza gelip böyle bir anlamı olmayan ve sıradan istatistikten komplo teorileri çıkartması da kolay. Ama tutup hala arkasında durmak komik olmuş 🙂

Ha, söz konusu hakem 10 maç yönetip 10/10 yapsaydı evet o zaman bi gariplik var derdik. Hem sayı fazla olurdu, hem de 4 maç gibi anlamsız az veri değil yeterli data set olurdu sonuç çıkartacak. Böyle abzürt uzun süre tutarlı istatistikler de çıkıyor ara ara. Fener'e 60+ maçtır maç başına yarım penaltı verilmesi tutarlı abeslik mesela. Hemen maziyi açacağını bildiğimden sen sormadan ben de söyleyeyim GS'nin 34 maçta 18 penaltılı sezonu da aynı şekilde abeslik. Ama tutup 4 maçta 2 penaltı aldı deseydik ondan bir sonuç çıkmazdı.

Sosyal ağlarda paylaş

Bosa ugrasma Rew, son 1.5 sene 63 macta 31 penalti var ama sorsan hepsi dogru :). Tarihte boyle bir istatistik yok feto diye agladiklari 96-2000 de bile 4 senede 42 penaltisi var GS nin, 2 yilda egale edecekler. Sanki tarihte hic dominant arka arkaya sampiyon olan rakibi sahadan silen takimlar gelmedi bu lige. Bir de aralarinda kendilerini adaletin bekcileri gibi tanimlayanlar var bari tutarli, durust olun.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 02.03.2024 16:33 tarihinde dedi ki:

Bosa ugrasma Rew, son 1.5 sene 63 macta 31 penalti var ama sorsan hepsi dogru :).

ya bunu her seferinde söylüyosun özellikle geçen seneyi vurgulayarak. koy bakalım tek tek geçen senenin penaltılarını hangileri yanlışmış hatalıymış eyyammış görelim. 

daha önce görülmemiş bi istatistik görüldü diye doğru olana yanlış mı diycez? 2x2'yi 5 mi yapıcaz napıcaz?

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 02.03.2024 15:23 tarihinde dedi ki:

Demek ki bilip bilmeden değil makul konuşmuşum. Herkes hata yapabilir, futbolda gaza gelip böyle bir anlamı olmayan ve sıradan istatistikten komplo teorileri çıkartması da kolay. Ama tutup hala arkasında durmak komik olmuş 🙂

Bilip bilmeden derken kaynagin neresi oldugunu bilmeden varsayip yapip hemen eksiden yada oyle bi yerden alinmis gibi konusmana demistim ama anlasilmamis sanirim.

Ayrica 4 mac yonetmesi haricinde orda gosterilmek istenen ayni hakemin gs ye bu maclarda 4 penalti vermesi. Antalya macinda yasananlari da gorduk sonucta.

Sosyal ağlarda paylaş

Ayrica surda GS savunmak icin her turlu istatistigi cikarip sonra Fener i hakemler kolluyo bak kac penalti aldi demekte ayri bir komedi. Hadi yanlis olanlari soyleyin dedigimizde ses cikmiyo nedense. Penalti hakli verilmis olsun olmasin sadece sayi dile getiriliyo isinize oyle geldigi icin. Sizin adaletinizi, durustlugunuzu seveyim.

BloodBane tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Olayin GS yi savunmakla alakasi bile yok. GS palavra penalti kazandiginda cikip hepsini yazdik, gecen hafta dahil. Aynisini sizden gorebildik mi? Farkli klasmanlardayiz.

ben gs kayirildigi zaman evirip cevirmiyorum. Bu ulkede 2 takim cok bariz kollaniyor diye defalarca yazdim, size gore ise sadece gs kollaniyor. Kollanan gs Fenerin yarisi kadar penalti atmis o zaman kim hakli? Olaya objektif yaklasamayan adama oturup daha fazlasini yazamam istedigine inanabilirsin. Ama arif kendini paso yere atiodu oyle sampiyon oldugunuz denilen sezonlarda bile bir tane absurd sezon haric (96 97) gs ortalamasi 8 penalti. 

futbol ust seviyede yaklasik bir 30-40 senedir oynaniyor. Dunyanin en iyi takimlari, en dominant takimlari bile yilda zar zor on penalti kazanmis ortalama ust liglerde. Fenerbahce ve galatasaray futbolda devrim yapmadiklarina gore bu penalti sayilari normal bir sapma olarak degerlendirelemez. VAR geldikten sonra kurallarin nasil esnetildigini dsha gecen yazdim bana tek tek goster diyorsun. Hic geriye gitmeyeyim VAR olmasaydi su gecem haftaki 2 penalti da verilmezdi ve ikisi de palavra. Hakemler mac icinde yeterli darbe goremedikleri zaman penalti calmazlar oyun devam eder. VAR geldiginden beri en ufak bir temas bile penalti olarak nitelendiriliyor futbol 40 senedir filan boyle oynanmiyor, bunu kac defa anlatmam gerek bilmiyorum. Kurallar kamera teknolojisi ve var insiyatifi ile esnetildi - adam bak darbe anini gosteriyorum abi diyerek zaten tum kararlari yonlendiriyor. Bunu gormemek zor olmamali azicik da kabul etseniz su durumu daha kolay olacak

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

VAR gelince daha en ufak temaslara penalti verilmeye basladi haklisin. Her ne kadar Fener ve GS yi yukari mesajinda ayni kefeye koysanda normalde her konusmada tek tarafli Fenere yapiliyomus gibi gostermeye calisiyosunuz. Bikac post once yaptigin gibi her seferinde Fenerin penalti sayisina atifta bulunmalar oluyo. Gecen haftaki palavra ok, peki oncekilerde temas olmayip verilenleri goster diyoruz ses cikmiyo ama.

Onu gectim tamam gecen hafta el pozisyonu palavra, peki oncesinde Oosterwolde ye yapilan net penalti ne diye soruyoruz, ona da 3 maymun oynaniyo. Ama sorsan Fener haksiz penaltiyla kazandi. Ee peki verilmeyen? Ondan diyorum adaletiniz buysa zaten konuscak daha fazla bisey yok

Sosyal ağlarda paylaş

Oraya girersen cok fazla var oyle mac. Atiyorum ofsaytimsi macta Nelsson un pozisyonu vardi mesela herkesin penalti oldugu konusunda hem fikir oldugu. Hic konusuldu mu, galeyana gitti. ayni mantikla o verilse ofsaytimsi olmayacakti.

tek tek konusulmasinin sebebi kimsenin ugrasmamasi yoksa cok var oyle.  

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...