Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig Genel Tartışma

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

99 100 vs bunlar fb gs nin cok iyi olmasindan cok ligin kotulugu ile alakali. Relative seyleri ortaya arguman olarak sunmak sacma. Kupa 3 un 2. Favorisi fb yari finale cikamadi. Gs tel tel dokuldu avrupada 2-3 mac haric. Bu ligde 7-8 takim iki top ustuste yapamayacak seviyede. 

ligin gercekligi olmadigi dogru ama kalitesi yuzunden. Buraya gelen iyi fizikli adam bile kaybediyor zamanla. Icardi antrenman yapmadan gol krali oluyor. Tadic 10 metrekarede top oynayip sadece kalcayi kullanarak fark yaratti. Iki ekstra calisan ferdi baris fark yaratiyor, sadece klup bazinda degil, avusturya fln da milli takima cikinca sudan cikmis balik gibi oluyorsun. Takimlari cok abartmamak lazim. 

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

İcardi olmayaydı nah şampiyon olurdu GS, hakemler bile kurtaramazdı başka forvet olaydı yerine.

Adam TRye gelen en saf golcü çok başka bişey, Anelka-Van Persie ayarı belki onlardan bile daha saf... Jardel gibi bişey belki de.

Shadow tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız bu sene en az GS kadar, hatta GS'den daha fazla FB yararlandı yanlış hakem kararlarından. En az 4-5 maçı tek başına çeviren sayısız yalan penaltı aldı Fener. Rakiplere erken kartlar, ne zaman puan farkı riski olsa "Fener atana kadar" uzatmaları, hatta ve hatta eski FB t.direktörlerinin takımlarıyla maçta as stoperlerini oynatmasına engel olmadığı halde rakip takımın o maça kadar hiç kadroya girmemiş oyuncuları ilk 11 stoper çıkartıp o maçtan sonra da bi daha oynatmaması gibi şeyler gördük.

Şimdi "hakemlere, TFF'ye rağmen" falan gibi açıklamaları en son yapacak takım FB yani. Ali Koç oklar kendine gelmesin diye kolpalıyor bu algıyı. Ha bir de tabii maç erteleme kavgası sonrası federasyonla sürtüşme yaşanınca destek düştü bir tık, o da son iki üç haftada gözüktü. Derbideki saçma kırmızı kart kötü oldu, bütün algıyı değiştirdi, bahane oldu Fener'e. Toplumsal olarak balık hafızalı olduğumuzdan dolayı da işte son 3-4 haftayı hatırlıyor herkes, "aa evet Fener'e bir şey yapmadılar" diyor. Özellikle ligin ilk yarısındaki kritik beleş penaltıların falan üzerinden çok geçtiği için unutuldu hemen.

İnatla bunu yazmayayım yazmayayım dedim, ama işte iki mesaj üst üste hakemler tff yalan algısı gelince itiraz etmemek yanlış olurdu.

Rewendor tarafından düzenlendi
  • Haha 3
Sosyal ağlarda paylaş

Cok ugrasmaya gerek yok. Occam's razor.

6 sene olmus. Bu surede TR tarihinde hic gorulmemis farkli sayida takim sampiyon olmus, GS, BJK, TS, Basak. 3-4 tane TFF baskani gelmis gecmis bunlardan iki tanesi kafadan GS dusmani. GS-BJK de en az 3er baskan degismis.

Bundan 4 sene once baska TFF vardi sampiyon GS idi. Gitti sonra Besiktas oldu averaj farkliyla o kollanan Gs onunde. Ondan sonra GS 13. filan bitirdi bu ligi. Gitti ertesi sene sampiyon oldu. Basarisiz olan en fazla 1 yil dayanabilmis.

Degismeyen tek bir element var bu denklemde. Cevabi o baska birsey degil.

Ben size baska birsey soyleyeyim. Sampiyonluk filan hikaye Fenerbahce asil tarihi firsati Konferans kupasiyla kacirdi. Tarihte bir Avrupa kupasi alma sansi bir daha Turk takimina bu kadar zor gelir. Bunu bir dek SAC yeteri kadar dillendirdi. Bundan sonra Kupa 3'te zaten GS-FB-BJK kolay kolay oynamaz, oynasa da bu kadar iyi kadrosu zaten olmaz. Kupa 2'yi de bir Turk takimi zaten kolay kolay alamaz cok cok zor. Fenerbahce bu kupanin daha baslarken 2-3. favorisi filandi. Su kupayi almis olsa veya final oynasa bugun sampiyonluk umurunda bile olmazdi Fenerin. Trabzon macindan gelen ruzgarla o kadar net elerdi o takimi. Tek yapacagin arkadaslar bizim kendimizi kanitlayacagimiz tek yer Avrupa deseydin bugun baska seyler konusuluyor olurdu.

Bir GS li olarak UEFA kupasi dedigin seyi 50 sampiyonluga bile degismem. Avrupada kupa veya final isterse 3. kupa olsun o kadar onemliydi ki aslinda. Ama iste GS kompleksi ve vizyon. Galatasaray Avrupa vizyonu olan bir kluptur. 80lerde 14 yil sampiyon olamazken taraftar avrupa basarisi isterdi. FB genlerinde maalesef bu yok. Ne kartalda ne Ali Kocta..Tarihi firsat kacti sampiyonlugu filan bosverin.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Shadow, 27.05.2024 00:46 tarihinde dedi ki:

İcardi olmayaydı nah şampiyon olurdu GS, hakemler bile kurtaramazdı başka forvet olaydı yerine.

Adam TRye gelen en saf golcü çok başka bişey, Anelka-Van Persie ayarı belki onlardan bile daha saf... Jardel gibi bişey belki de.

Jardel'e de belesci golcü falan diye giydiriyolardi. Adam da "gol atmaya geldim, atmayayim mi" diyordu ki, haklıydı.

Sosyal ağlarda paylaş

Darksun, 26.05.2024 20:53 tarihinde dedi ki:

😂

bu adam nasıl teknk direktör ya. daha kendi psikolojini yönetemiyorsun. 

Sotto, 27.05.2024 03:46 tarihinde dedi ki:

3'te zaten GS-FB-BJK kolay kolay oynamaz

buna katılmıyorum. Üçüncü bir alt kupaya gider kuralı olduğu sürece bu kupalarda oynama ihtimali var bizdeki her takımın. 

Cthulhu tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sizde guzel algi yaratiyosunuz valla tebrikler. ligin ilk yarisinda gs nin takim henuz hazir degilken nasil kollandigini herkes hatirliyo. Bir suru yanlis penalti dediginiz de Kasimpasa macindaki penaltidan oteye gidemiyo. Kaldi ki o penalti oncesi verilmesi gereken penalti verilmemisti onu da hatirlatayim

• Like 1
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

fener'in bu sezon için söylemlerinin, trabzon'un 2011 sezonu için söylediklerinden hiçbir farkı yok 😄 Ligin favorisi olarak başladı ancak gs ile uğraşmaktan boşu boşuna motivasyon olarak kendilerini aşağıya çektiler. Biz daha az kollandık, siz daha fazla kollandınızdan öteye geçmiyor tartışmalar. Kaç maç uzatmalarda, son dakika gelen penaltılarla çevrildi. TFF şu tablo için bu sezon iyi çalıştı gerçekten. 2 takımın da kadrosu çok iyi ancak bu kadar domine edecek, bu kadar fark açılacak bir oyun da yoktu. 80-85 puan ile bitecekti lig, 2 takıma da havadan en az 15 puan yazıldı. 

Sosyal ağlarda paylaş

Cthulhu, 27.05.2024 01:44 tarihinde dedi ki:

bu adam nasıl teknk direktör ya. daha kendi psikolojini yönetemiyorsun. 

buna katılmıyorum. Üçüncü bir alt kupaya gider kuralı olduğu sürece bu kupalarda oynama ihtimali var bizdeki her takımın. 

Ben mi yanlis hatirliyorum 2 den 3 e dusmek icin UEFA elemelerinde elenmek gerekiyor. Buradaki olay su, Turk takimlari (gs bjk fb) UEFA elemeleri icin fazla guclu ama UEFA yi alacak kadar guclu degil. Yani gruplardan cikar ama elenir. Hal boyleyken ucuncu kupaya gitme sansin yok. Zaten UEFA da playoffta elenirsen iyi takim degilsin demektir, ucuncu kupayi yine alamazsin. 1 den 3 e dusmek de yok, gs elendi gitti iste.  

bu sene TR ligi puan olarak ozel bir seneye denk geldi. Ikinci olan konferansa gitti ve en guclu haliyle katildi. Bir daha boyle olmasi cok mumkun gorunmuyor ikinci en kotu avrupa ligi elemeleri oynar ve gecer. Gecemeyip duserse zaten favorisi de olmaz ondan dedim. Daha kupa baslamadan fenerbahce 3. Favoriydi sanirim hatta Lille ile ayni olasiliga sahipti. Tarihi firsat kacti. Bir tane akilli adam olabilseydi klupte sen manyak misin diyebilmeliydi Koc a Kartala filan. Iste malesef bunlar tek adama bagli kalmanin sonuclari. Cok elestirdigimiz siyasetten farki yok. Fenerbahce sadece 45dk bu isin onemini kavrasa Oly yi gule oynaya gecerdi, Aston Villa da oyle invincible bir takim hic degil. Hani GS yi yendik daha iyiyiz diyorsunuz ya tek macla bakacaksak Oly de feneri yendi, 10 kere mac yapsalar 7-8 ini fener yener.

neyse ben uzaktan hayretle izledim su elemeyi. Soz sahibi olsam ben arardim gerizekali misiniz diye cok ciddiyim. 2 haftaya unutacagiz sampiyonu filan, avrupa kupasi herseydir. 

Sosyal ağlarda paylaş

Iste demek istedigim her elemede elenirsen zaten iyi takim degilsin demektir, konferans a dussen de favori degilsin. UEFA elemelerinde tirt takimlarla oynuyorsun.
Herhangi bir avrupa kupasi baslarken veya oynanirken kupanin 2.3. favorisi zor olur bir daha Turk takimlari olay bu sene buydu. Bak GS bir kere aldi bir daha yanina yaklasan yok 25 sene oldu, firsat bazen bir kere gelir. 

Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 27.05.2024 15:17 tarihinde dedi ki:

1 den 3 e dusmek de yok, gs elendi gitti iste.  

gruplarda elenince bir alta gidiyorsun. elemede gidersen sezona uefa'dan başlıyorsun. uefa'da üçüncü olunca konferans'a gidiyorsun. 

Sotto, 27.05.2024 15:45 tarihinde dedi ki:

her elemede elenirsen zaten iyi takim degilsin demektir, konferans a dussen de favori degilsin.

favorisin/değilsin olayı değil de konferans genel olarak ligin orta sırası gibi. bir hafta iyi oynayan kasımpaşanın sonraki maçta yenilmesi gibi, standart bir formdan bahsedemiyoruz. 6-0 kazanan takım, yendiği takımın 2 altında kalıp elenebiliyor da. böyle bir kupa varken ve diğerlerinden elenip gidilebiliyorken her sene bir takımla konferans ihtimalimiz var bana göre. 

ayrıca elemeler, sezonu nasıl oynayacağına dair kesinlikle ölçüt değil. oradan eleniyorsan kötüsün gibi bir söylem gereksiz. Fakirliğin gözü kör olsun, bazı yıllarda ön eleme maçları döneminde daha transferleri yapmaya başlamamış oluyoruz. 

Sosyal ağlarda paylaş

sırf trio'daki kararları ortaya koyunca arada 10-15 puan farklık hata çıkıyor ne kollanması? 15 yaşındaki liselilerin twitterdaki algılarını gerçek belleyip buraya yazıyorsunuz.

gs şubat ayından mayıs ayındaki fb maçına kadar faulden 2 kere sarı kart gördü. ligin 2. yarısında sarı kart cezalısı oyuncusu yok(sakat a.kerim kulübede kart temizledi). geçen yıl ligi bitirtmeyiz dendiğinden beri gördüğü kırmızı kart sayısı 2, fenerin 11. bu mu çift taraflı hakem hatası? bu mu adalet? böyle bir faul/kart adaletsizliğinin dünyada benzeri yok. yahu daha geçen hafta djiku nasıl atıldı onu da mı görmediniz? uçan kaçan gs nerdeydi? tam kadro bile olmayan fenerbahçe 80dk 10 kişi oynadı.

yabancı hakem denmiş bir de, yabancı hakemin geldiği ilk hafta orta hakemin devam ettirdiği pozisyonda fb var'dan penaltı kazandı.fb ligte ne kadar kart gördüyse avrupada da o kadar gördü, ne kadar penaltı attıysa ligte de o kadar attı. gs ise tam tersi, ligte görmediklerini avrupada gördüler. 

inanılmaz bir algı gerçekten, şampiyonluk gelince ligin 25. haftasına gelene kadar yaşananlar görmezden geliniyor.

Yeni-Proje-2024-03-05T082228.386.jpg

tsl'de başarı için bu lazım. a*p'ye okşatmayanın bir şey başarması çok zor. tabi gs'liler bu tablodan memnun demek ki dursun tekrar seçildi. sezon başı avrupa için kadro kuruyoruz diyenlerin başarısı ortada. ama burada sorsan gs'de başarısız olan duramaz, taraftar ortalığı yıkar falan filan, yersen.

S-H tarafından düzenlendi
  • Like 3
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi ciddi hata merak ettim. Antalya macinda 10.dk uydurma penalti haric gs lehine aklima direk gelen cok ciddi hata yok. Verilmeyen kartlar konusunda evet daha fazla kart cikacak pozisyonlar oldu. Sampiyonluk penaltiyla golle degilde sari kartla belirleniyorsa yarin obur gun taclarin da listesi cikartilir.

Fenerbahce Kasimpasayi icerde guc bela uyduruk penaltiyla yendi. Pendik maci yine zar zor. Sivas maci yabanci var la gelen penalti kaybedilen puan. Icerde alanya samsuna puanlar verildi. Surada iki pas ustuste yapamayan uzun yillardir benim gordugum en kotu takim Konyaya puan kaybetti fenerbahce.

kusura bakma da boyle sampiyon fln olamazsin. Puan farki 6 olduktan sonra derbide istersen 10 at. Senin final macina sansin olarak devam etmen gerekiyordu. 

Bir de sakatliklar mevzusu var. Hayatinda sakatlanmayan adamlar sapir sapir dokuldu, hatta MHY yedek klubesine sitem bile etti. Demek ki kluben zayif, hocanin ev sahibi karnesi zayif vs vs. Ustune bir de Koc un sacmaliklari gelince ucu ucuna kaybedildi. 

fenerbahce nin de ben hakettigini dusunuyorum, futbolcu kadrosu gs den asagi kalir degil. Bekleri orta sahasi cok daha iyi. Ama son virajds o winnerligi koyamadi takim sivas ve konya maclarinda. 

sorun cikartan, transferlerden zerre verim alamamis gs omurgasiyla aldi, ona ragmen zaha nin aldigi mac var. Okan a burada sapka cikartmak lazim yonetimin aldigi tek tutan transfer yok demirbay filan dahil. 

Bahane bulmaya devam etmek kolay. Bugun TFF degisince gs yine sampiyonluk adayi olur, basarisiz olursa yonetimi gider, basarili olursa devam eder. Iyi ki bi resim cekilmis o an, ne yapacakti indir elini mi diyecekti. Sacma sapan seylerle kendinizi kandirmayin. 

Sosyal ağlarda paylaş

a.kerimin rize maçında oyuncuyu ittirip topu kazanması var'dan dönmedi, cenk tosun penaltı verilmedi ilk aklıma gelen 2 pozisyon. yahu daha geçen hafta temas olmadan kırmızı kart gördü fenerbahçe, 3 sezondur her gs deplasmanında 10 kişi kalıyoruz. doğru hakettiğimiz görelim ama gs hiç mi bir şey haketmiyor? daha nasıl etkisisi olacak neyi merak ediyorsun onu da anlamadım.

19 maç kart görmemeyip haksız rekabet etmekle taç atışını aynı kefeye koyuyorsan zaten söylenecek bir şey yok.

fotoğraf konusuna gelince o hareketi yapçak seviyede görüyor kendisini o yüzden yapıyor, hadi fotoğraf öyle denk geldi, seçim öncesi murat kurum öven sözlerini de başkası mı söyletmiş?

S-H tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Kurum istanbul için büyük şans dersen , politize olursun. Diğerleri hep 2 adaya bol şans şeklinde söylemlerle geçiştirdi taraf olan bir sizinki. Sırf o foto değil yani. Şurada baştakilere en yakın 2 takım kim desen biri gs diğeri ts çıkar, büyükekşinin yuhalanmayacağı 2 stadyum sahipleri. 🙂

Tesadüf foto falan demeyelim komik oluyor.

Fair play abidesi güzide kulüplerimiz,

TS ye ödül verecekler herhalde bu listeye göre.

neredeyse en hırçını biziz , yersen lol.

image.png?ex=66560f86&is=6654be06&hm=6e0

Darksun tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Oturup Dursun u savunmayacagim ozel olarak, ben de begenmiyorum. Fotograf olayi sacma sadece. Hatta gs arazilerini yapacak merak ediyorum, umutlu degilim.  Ama bunu Gs ozelinde dusunme sadece. Is adami olarak Turkiye de boyle malesef. Ali Koc disinda baska bir zengin fb baskani olsa o da kendi cikarlari icin farkli bir tutum sergileyebilir. Herkes Koc gibi $10bn dolar malvarligina sahip degil ki; fb yonetimi de hukumete yakin adamlar alicak diyorlar bu sefer. Acun zaten malum. Gs nin yonetimleri degisiyor yeri geliyor Duygun Yarsuvat gibi alakasiz adamlar bile baskan olabiliyor. Esref az daha seciliyordu filan. Mustafa Cengizle de sampyiyon oldu bu takim Unal Aysalla da.  20 yildir ayni hukumet.  

Rize maci pozisyonunu hatirlayamadim ama BJK macinda cok konustuk Cenk in pozisyonu kesinlikle penalti degil bana gore. Pozisyonu alamadiktan sonra kendini takla atarak penalti almaca diye bisi yok. Oraya gelene kadar her pozisyon penalti olur. 

Sosyal ağlarda paylaş

Camia da beğenmiyor genelde, ama mecbur susuyorlar. En iğrenç adam kulübün başkanı olsa başarı geldiği sürece bizim ülkede ses edilmez maalesef. Başarıya giden her yol mübah.

Ama sanırım Dursun un geliş şeklinde de bu adamların parmağı var, daha başlangıç oradan olunca kurtulamayıp reklam oluyorsun. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...