Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ayarlanabilir bilgisayar masası

Chastor

Öne çıkan mesajlar

evet o yüzden bel ağrısı çeken adam için pratik değil, daha çok initial setup için bu. fistanın attığı gibi elenktirinklisi yok mu bizde ?

skartstanın instabil halini az daha tarif edebilir misin bir de. teleskobik kolonlar birbirinden uzaklaştıkça tıkı tıkı ileri geri yapıyor sanırım. ultrawide monitör koyarsak yıkılır muhtemelen sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben de yeni konu açmadan buraya sorayım konudan anlayan herkes toplanmışken.

Bende şu setup var. 2 yıldır kullanıyorum. Fakat üstteki "tezgah" - (Ikea Karlby). Esasen masa değil mutfak tezgahı olduğu için, dar geliyor birazcık. Dirseklerim dışarda kalıyor. Zaten aşağıdaki resimde de görülüyor. Bu masayı genişletmenin bir yolunu düşünüyorum ama bulamadım. Nasıl bir şey önerirsiniz? İşyerinde demir köşebentten boyuna uygun uzun bir parça kesip arka tarafına vidalamayı bile düşündüm ama çirkin olur. Bilemedim.;

karlby-battlestation-937yaqgyl5h21.jpg

Not: Resim benim değil internetten buldum :) masa- çekmece setupı aynı.

sipeyskeyk tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 29.08.2020 at 18:47, roket adam dedi ki:

Aga şundan mı istiyorsun https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masalari/89324812/skarsta-yukseklik-ayarli-calisma-masasi.aspx

Çevirmeli baya döndüre döndüre yükseltiyorsun  mis gibi

bende de bu var senelerdir kullanıyorum, tavsiye ederim.

Sosyal ağlarda paylaş

@sipeyskeyk abi benzer desenli bir parca kestirip ekleyebilirsin arkaya. Onun haricinde yeni tabla (masanin ust parcasina ne deniyor bilmiyorum sjfj) almak haricine pek bir sansin yok gibi.

Kestirdigin parca arkada kalacagindan goze batmaz ekleme oldugu. Zaten monitor hoparlorler falan hep uzerinde olacak.

Ayrica dirseklerinin disarida kalmasi daha saglikli bildigim kadariyla. Benim masada da oyle oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

@deadwoll Hakısın da dar geliyor abi ya. Sürekli üzerinde yayıntı azaltmak zorunda kalıyorum. Klavyeyi biraz uzakta kullanmayı seviyorum kollarım uzun, bu ölçüde ise dibimde kalıyor klavye. Benim ebatlarıma çok uygun değilmiş Karlby'nin genişliği :) Karlby'nin görüntüsüne çok seviyorum hani bunu okutup yeni bir tabla yaptırayım desem, ama sonunda öyle olacak gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

Ben de yeni konu açmadan buraya sorayım konudan anlayan herkes toplanmışken.

Bende şu setup var. 2 yıldır kullanıyorum. Fakat üstteki "tezgah" - (Ikea Karlby). Esasen masa değil mutfak tezgahı olduğu için, dar geliyor birazcık. Dirseklerim dışarda kalıyor. Zaten aşağıdaki resimde de görülüyor. Bu masayı genişletmenin bir yolunu düşünüyorum ama bulamadım. Nasıl bir şey önerirsiniz? İşyerinde demir köşebentten boyuna uygun uzun bir parça kesip arka tarafına vidalamayı bile düşündüm ama çirkin olur. Bilemedim.;

karlby-battlestation-937yaqgyl5h21.jpg

Not: Resim benim değil internetten buldum ? masa- çekmece setupı aynı.

Ben şundan aldım, çok memnunum, şiddetle tavsiye ederim.

https://www.ahsap-yapimarket.com/masa-tablasi---kayin-ebat200-cm---80-cm--u1853

Daha önce 150x75 ikea'nın dandik kağıttan masa tablasından kullanıyordum.

Şimdi 200x80 tablaya geçtim. 2 monitör, kasa, PS, switch her şeyi koyuyorum hala yer kalıyor. Sağlam ve güzel görünmesi ayrı bir avantaj.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada monitör standı/kolu olarak ne kullanıyorsunuz? Başlığa monte olayım ben de. Adam gibi bir şey bulamıyorum, iyi görünenler 1000 liradan başlıyor.

Amortisörlü falan olmasına gerek yok, yalnızsa sağlam ve yükseklik ayarlı olsun, bir de masanın kalınlığı 5cm tutturacağım yerin ona göre yeterince geniş olması lazım (genel sıkıntı bu, 2-3cm kalınlıktaki masalar için ürünlerin çoğu).

Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
On 13.01.2021 at 09:17, Chastor dedi ki:

Alex kesonun siyahından satan varsa talibim

siyahı var mı ki ya?

vengesi var ? 

hadi inş. güzel bir setup çıkar - ben zaman harcayamadım (ekipmana para harcadım)

Spoiler

image.png

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...