Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köyde Kışın Konaklama

Milamber

Öne çıkan mesajlar

ee 10 numara olaymış, ben internetsiz bir bölgede mobil internet kullanmıştım 300tl ye yakın fatura ödedim, fiyat uygun yani baya..

Baktım valla çok iyi olay istersen dağın başına çık makul fiyata canavar gibi internet.

Hele gezip dolaşanlar direk almalı..

Sturgian tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Devamlı kalınmayacaksa önemli bir iş yoksa bir süre internetsiz kalmak çok iyi geliyormuş onu anladım. Yani interneti cidden bağımlı seviyesinde kullanıyorum. Dönem dönem böyle hayatımı tamamen sabote eder hale geldiği çok oldu.

Gene öyleydim bütün gün internette yapacak bir şey bulmak dışında hiç bişey yapmıyordum. Geldikten sonra sınır koyabildim ilk defa. Araştırmam gereken bir şey olursa anca giriyorum. Takip ettiğim 2-3 youtuber var bir tek onların bildirimleri açık oda öncelikli başka şeyler varsa onu yapıyorum izleyemiyorum birikiyor. En son twitche sarmıştım onuda tamamen kapattım. Instagram felan açmıyorum bile rahatladım. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

instagram'i arada siliyorum ama twitch sardi buaralar.

uzaynet konusunda bir sorum olacak, derince'de 300 metreye 80 metre bir arazide 25 konak icin internet baglatmayi dusunuyorum, bu uzaynet'i alip bi noktadan coklamak lazim WAP'larla sanirim? sizce ne gibi bir sikinti yasarim veya neye dikkat etmeliyim?

haftasonu evi olacagi icin yok pingdi cok insan gelince yavasladi kabul edilebilir seyler, gamer'lar olmayacak sonucta ?

bir de bu coklama ve yerel network icin hangi firmayi onerirsiniz? var midir isim olmus firmalar anahtar teslim yapabilecek

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...

şuraya bir up çekeyim kış geçti neler yaşadık.

kardeşim 2-3 kere gitti ben korkudan hiç gidemedim. tüm kış köyde kaldılar.

kalan tek aile biz değildik ondan belediye vs hizmetlerine devam ettiler yollar ara ara kapansa da hızlıca açıldı. normalde kışın kimse kalmaz.

odun fln baya depoladılar ara ara da takviye yaptılar ısınma için. güneş enerjisi var(sıcak su için de pek işe yaramıyor kışın karlı kapalı havada), odunlu kalorifer sobası yaptırdık o baya iş gördü. elektrik sorunu çıkar diye de jenaratör aldık ayrıca. 1-2 kere kullanıldı. su kesilmesi donma vs olmadı ama çok sağlam kar yağıyor ona göre öncesinde erzak aldıkları oldu, ilaç vs dikkat etmek gerekiyor bir de bitmemesi öyle uzun süre kapalı kalmıyor ama kalırsa diye dikkat etmek lazım. hiç köy görmemiş yaşamamış birisi birden kalamaz epey planlamak hazırlıklı olmak gerekiyor.

böcek sıkıntısı çıktı kışın ev sıcak olunca uğur böcekleri baya sarmış evi, bizde sineklik vardı eve bişi girmemiş ama rize artvini baya sarmış bu kış. 

yazın köye giden akrabalar oldu, komşular felan epey sinir oldum ama kazasız belasız geçti çok şükür. çok sıkıldılar. baydılar. özlem var tabi göremedik birbirimizi. 1 sendir görüşemedim yüz yüze ailemle. şimdi 2 aşıyı da oldular. babamın gözlerde katarakt baya ilerlemişti artık göremeyecek noktaya gelince kardeşimin yanına gidip göz operasyonu oldu 2sinden de iyi çok şükür. ben o kadar ilerlediğini bilmiyordum baya tek gözü gitmişti ? 

aşıyı olduktan sonra babamın tansiyon epey yükseldi o çok korkuttu bizi sürekli migreni fln çıktı doktor ilacını değiştirdi en çok korktuğumuz dönem o oldu. normalde kalp kontrolü fln da vardı doktor gelme demişti ama tansiyon çıkınca memlekette yaptırdılar. 

böyle update vermekten de tırsıyorum yok nazardır, murhydir. bir komşu vefat etti köyde adam ağaç keserken çarpmış ağaç çok sevdiğimiz bir amcamızdı. dikkatli olmak lazım. biz aşırı korkuyoruz hastalıktan endişeliyiz hep bişi olmasın diye. belli bir yaştan sonra ailenin yaşlandığını fark ediyorsun ona göre daha fazla özlem duyuyorsun bir arada zaman geçirmek istiyorsun bu sene o yönden sıkıntılı oldu baya. 

annenize babanıza dikkat edin, bol bol vakit geçirin geçirebildikçe. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...