Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Baldur's Gate 3 developer adds touching NPC tribute to a player's father living with Alzheimer's

"I'd be lying if I said I wasn't misty eyed."

https://www.eurogamer.net/baldurs-gate-3-developer-adds-touching-npc-tribute-to-a-players-father-living-with-alzheimers

😔

kizillelma tarafından düzenlendi
😔
Sosyal ağlarda paylaş

kizilelma ile rpg anlayisimiz genelde pek uyusmaz. Ancak BG3 u bir hayli begendim ben.

Begenmedigim ve sevmedigim hersey (her kose basindan bir tiefling fiskirmasi gibi) 5e nin mevcut durumu (salak zorlama inclusive dizaynlar ve descent to avernus gibi forgotten realms dokusunu bozan yan campaignler), 2nd editiondan sonra sirt cevirdikleri Planes i bu sefer tamamen acemice tekrar kesfetmeye kalkmalari ve  WotC nin gunumuz sjw dunyasinda tasarimda vardigi saklabanliklardan kaynaklaniyor. Hicbirisinde oyunun bir sucu yok, genel 5e nin tasarim sorunlari.

not: konuya 56 sayfa kadar gecikmis bir moruk oldugumu goz onune alarak okuyunuz 🙂

Namessar tarafından düzenlendi
  • Like 1
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar, 09.01.2024 13:00 tarihinde dedi ki:

Begenmedigim ve sevmedigim hersey (her kose basindan bir tiefling fiskirmasi gibi) 5e nin mevcut durumu (salak zorlama inclusive dizaynlar ve descent to avernus gibi forgotten realms dokusunu bozan yan campaignler), 2nd editiondan sonra sirt cevirdikleri Planes i bu sefer tamamen acemice tekrar kesfetmeye kalkmalari ve  WotC nin gunumuz sjw dunyasinda tasarimda vardigi saklabanliklardan kaynaklaniyor. Hicbirisinde oyunun bir sucu yok, genel 5e nin tasarim sorunlari.

doğru.

Forgotten Realms'i 1600'lerde geçen bir PlaneScape'e çevirmeye çalışmışlar sanki.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan, 09.01.2024 18:59 tarihinde dedi ki:

Forgotten Realms'in düz hali de pek matah bir şey değil yalnız. İçine Tolkienvari her türlü klişenin boca edildiği, özgün karakteri olmayan bir dünya. Keşke yeni bir Dark Sun oyunu yapılsa.

dark sun masa ustunde oynamasi cok zor bir campaign di. metalin azligi ve psionic sistemi albenisini  azaltiyordu. muhtemelen bir daha donmez geri.  masaustunden kalkanin  bilgisayar oyunu olarak da geri gelme sansi kalmiyor. wotc eski editionlara lisanslama yapmak istemedigi icin de bir darksun bilgisayar oyunu artik imkansiza yakin, ancak bir 5e masa ustu versiyonu cikarsa belki.

ancak planescape in setting olarak kalkmasi buyuk hataydi. 

Namessar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Act 2 de önce gauntlet ı yapınca bazı questler uçtuğu için bayaaa bi eski save e geri alıp önce diğerlerini yapıp sonra gauntlet ı yapmam gerektiği için bi soğumuştum oyundan fjsdkf dün başladım tekrar. OF kafama sıçam keşke daha önce başlasaydım. Neyse monk devam ediyorum, ilk başladığımdaki gibi her şeyi yapayım her roll ü geçeyim kafasından çıkacam bakalım, daha akıcı olacak orası kesin de insanın aklı kalıyo ya o roll geçse ne olacaktı ne item verecekti vsvs 

Monk oynamış olan var mı? Çok bi cacığı yok ya sanki, lvl8im, çok dmg yemiyorum çok da vuramıyorum. Dandik npcler için short/long rest isteyen şeyleri kullanmıyorum zaten de kullanayım dediğim kişilerde de hep miss hep saved mk sinir ediyo fds

Sosyal ağlarda paylaş

Statlarını rerolla, stryi 8e çek. Sonra da stryi 21+ a setleyen flaskları kullan (her gördüğünü al vendorlardan)  ve 4. lvl feati olarak tavern brawlerı al. Bu arada way of the fist olacaksın tabi. Zaten bu noktada allah oluyorsun oyunda bundan daha fazla damage yapan herhangi bi class yok. Lvl6'dan sonra 3 lvl thief al extra bonus action gelsin biraz daha dimaj flurry ile. Son 3 lvl sana kalmış, fighter 2 ile extra action alabilirsin ya da monku 9layıp resonanceları açabilirsin.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Way of the Fist monk oyundaki en guclu ilk 5 classtan biri, sanırım lvl 6 gibi gelen pasif elemental dmg ı acmamıs olabilirsin (knock out acıtıgın yer)

str 8

dex 17 

con 15

int 8

wis 14 yada 15 

cha 8 

yamulmuyorsam oyun baslangıcı statleri boyle gomebilirsin. 

ilk feat tavern brawl: con +1 veriyor totalde 16 yaptık +3 bonusu cebe koyduk. hp arttı ama esas gucu senin STR bonusunu yumruk damage ına eklemesi. Yukarda yazmıslar potionlarla long reste kadar 21 str yapabilirsin yada underdarkta buyucu kulesine rushlayıp ordaki stryi 19 a sabitliyen sopayı offhandine al.

sonraki feat ability +2. Böylece dex 19 oldu. +1 de Hag in igrenc sacını yedikten sonra gelir 20 ledik. Saglam robelardan biri +2 dex vericek 22 dexle oyun sonu gorursun. (burda dex i 18 leyen glove kullanmıyoruz cunku dmglarımız silahtan cok 1d4 elemental vuran eldivenlerden gelecek)

int 17. Act 1 köydeki ogre dan dusur.

Sağlam.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...