Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Formula 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Ya bir de şu var 1 kişinin görevi değil mi lastik taşımak napıyor abi adam içeride yarışı mı izliyor ya da unutuyor mu heyecanla eli boş mal gibi koşuyor mu hdjfjfss zaten ötekiler de geç gelmiş komut belli ki geç geldi ama yine de bilemiyorum abi. herkes pit yapmaya başlamış sen artık görev bilinciyle bekliyor olman lazım hazırda zaten 

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

ilginc bir yaris oldu, ancak iyi anlamda bir ilginclik degil.

cocuklugu pc karisinda gecmis buradaki herkes gibi suzuka hem gercek hayatta yarislari izlerken, hem de her (artik nostaljik gelen eski) oyunlarda inanilmaz eglendigim bir pist. ancak yaris cok acidan ilginc gecti... baslar baslamaz pert olmasi sasirtici kismi degildi de, gasly'nin piste giren traktor sebebi ile suclanmasi tek kelime ile "arap gucu bol bulunda pilotlari suclamaya devam edermis" dedirtti. adam carpip olmus olsaydi "sorusturmaya gerek yok yahu.. kendisi hatali" diyeceklerdi demek ki.

yarisin, pist kosullari baslangica gore iyilesmesine ragmen baslamamasi da ayri bir ilginclikti. keske baslatmayip biraz daha bekletselerdi, gec baslasaydi biraz ama daha fazla yol gidilebilse idi. kac saat bekledik?

yaris 2. starta gore daha erken baslayabilirdi diye dusunuyorum.

diger bir olumsuz ilginclik ise wet'ler.5 sn farklik wet mi olur? sainz'i ucusuracak kadar az tutan wet mi olur?

ne hizi yeterli, ne de guvenligi demek ki.

keske sadece pirelli yerine baska firmalar da girebilseler, rekabet olsa. demek ki pirelli wet lastikleri yapamiyor.

son olumsuz ilginclik ise suzuka'nin tarihi. degistirseler de guzel yarislar izlesek. quali ortalamasi yaristan biraz daha eglenceliydi galiba.

latifinin puan almasi disinda, mick'in bir kac saniyeligine yarisi 1. goturmesi de komikti.

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten y*rak gibi yarıştı, o saate uyanıp tv başına oturuduğuma pişman oldum. 

Ama en çok F1 Fantasy'ye ayar oldum. Bilmiyorum oynayan var mı ama her hafta x2 puan veren TD seçiyorsun, bunda da kural 20m ve üzeri pilotları seçememek. ben eşşeğim oyunu Leclerc'in fiyatı arttı artık seçemiyorsun diye Sainz'a attı TD'yi. Dedim ki Sainz yapacağıma Perez yapayım, Perez de 20m olmuş yeni, yaptırtmadı. Ama bakıyorum çoğu insanda TD olarak Perez var. S*keyim yapacağınız oyunu ya, F1'den de bu kalite beklenirdi.

Sosyal ağlarda paylaş

Ferrarinin sorunu tamamen lastik ile alakalı, sıralamada araç uçuyor resmen, yarışda da ilk 3 tur rb ile rakabet ediyorlar sonra lastikler direk bitiyor, mercedes de lastik konusunda iyi ama onların araç komple fail oldu bu sene.

Bütçe olayı yüzünden rb ye sağlam ceza çıkmazsa en az 2 sene daha domine ederler şampiyonluğu

Sosyal ağlarda paylaş

dogrusu saglam bir ceza cikmasini cok cok istemem ben.

bunun yerinde diger firmalarin kendilerini gelistirmesi daha uygun olacaktir. merc domine edilmis sezonlardan daha temiz yarislar izliyoruz, orta kisimlar daha yakin. hatta ferrari salaga baglamamis olsaydi, su anda sezon guzelce devam ediyor olabilirdi.

lastik konusunda dediklerine katiliyorum. gecen sene de sorunlarini dile getiriyorlardi zaten. diger yandan nasil bir downforce farki var ki acaba bu kadar fazla tyre wear olabiliyor ilginc geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

"What comes under the F1 cost cap?

Any expenditure related to car – but not engines – performance is relevant for the cost cap. This includes:

All parts on the car (from the steering wheel to the wheel nuts)

All the elements needed to run the car

Most of the team personnel

Garage equipment

Spares

Transport costs

Everything in between

The biggest area of focus is car development costs, with teams having a weigh up what is developed, how much is spent on each part which is manufactured and how many of the parts are needed and can be afforded without overspending."

Cost cap yukaridakileri kapsiyor diyorlar. Ama her birim icin ayri bir butceden bahsedilmiyor, bilen varsa aydinlatsin. Eger yukaridaki maddelerin hepsi toplam butce ustunden degerlendiriliyorsa, parcalara parayi gomduk ama butceyi garaj ekipmanlari yuzunden deldik tarzi bir arguman gecersiz kaliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Dün çok keyifli geçti yarış. Alonso bir kez daha hayran bıraktı. Ciddi bir kaza yaptılar düzlükte Aston Martin ile, resmen araç şaha kalktı sonra bariyerlere vurdu. O haliyle toparlayıp pıt e girdi yarıştan da puan aldı. Alonso nun aksine vatandaşı Sainz ilk virajda pes etti çok yazık oldu. Son turlarda eski günleri hatırlattı RB Mercedes çekişmesi. Pitlerde inanılmaz süre kayıpları yaşandı. 

Günün sonunda kurucusu olduğu şirket Red Bull şampiyon olan adam vefat etmiş.rip

Sosyal ağlarda paylaş

alonso tam bir gigachad ya. o halde sürmeye devam etti. o kazadan nasıl devam etti araba anlamadım. russell da tam barzo çıktı, sainz'ın yarışını mahvetti herif. redbull artık challenge yapıyor verstappen'e, sözde ön sol tabanca bozuldu da uzun pit kanka diye galjskg

en çok vettel'e üzüldüm, soktuğumun pitinin uzun süresi tuttu. alonso'ya verilen ceza da çok meh ya. yarışa traktör sokan fia kırık aynayla sürdü diye alonso'ya 30 sn ceza. ayn knk.

Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, zipzip dedi ki:

o kazadan nasıl devam etti araba anlamadım. alonso'ya verilen ceza da çok meh ya. yarışa traktör sokan fia kırık aynayla sürdü diye alonso'ya 30 sn ceza. ayn knk.

araba harici adam nasil devam etti onu da anlamadim. adamin gotu lank diye asfalta vurdu arac ile birlikte sonucta. kac yasinda adam, yine epik suruyor. gasly ve alonso'ya verilen kararlar cok mantikli gelmedi gercekten.

vettel e ben de gercekten uzuldum. inanilmaz bir yaris cikartti. stroll jeneriklik bir olaya sebep oldu ancak keske kaza olmasaydi da devam edebilseydi, her ne kadar pay driver olsa da bazen cilgin gidiyor, bir sey olabilir gibi bir hissiyat yaratiyor.

haas'in da kendisini toparlamasi lazim bilmiyorum tekerin durumu ama kmag gibi mick de devam edebilirdi bence.

kazalar sayesinde eglenceli hale gelen, ozellikle son kismi hareketli bir yaristi ancak bu pisti sevmiyorum ben dogrusu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...