Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekran Kartı GG?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

var da uğraşmak istemedim asdkfjh

kartlar bana önerildiğinde çoktan tamire vermiştim ya :( ha gerçi mokoko fiyat vermemişti verse belki uğraşmazdım.

yani elemanlar tanıdık, yapacaklar her şekilde de işte 2 günüm heba oldu... bugün ders çalışmam gerekiyordu mesela her şey pc'deydi diye + onunla uğraştığımdan günüm piç oldu.

neyse laptopa geçtim. bununla idare ederim de işte saçma sapan bir olay ya...
Sosyal ağlarda paylaş

hayır bir de o kadar garip bir sorun ki çözümü ya var ya yok, birinin yaptığı birinde olmuyor falan.

nvidia denetim masası açılsa sorun çözülecek ama açılmıyor. bir ton yöntem var nette halen deniyorum ama yok açılmıyor.

ekran kartı çalışmıyor olsa diyeceğim sıkıntı büyük. o da değil...

bu tip soktumun şeyleri denk geldikçe bu pc hardware işleri nasıl amelelik, mallık yine hatırlıyorum. uğraşmaya zerre değmez bu devirde. imkan olsa direkt çöpe atarım da bu aralar idare etmesi gerek...

zaten mac+konsol çekip komple bu bok diyarından uzaklaşmayı planlıyorum baklaım.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten uğraşmama kafasında olduğum için ilk seferinde olay oldu, konuyu açtım sonra götürdüm servise verdim yaptırdım.

şimdi bugün kapalı elemanlar, ptesine kadar veremeyeceğim ortaya çıkınca da oturdum kendim yapmaya çalıştım da olmuyor sdafds

zaten kendim uğraşmak istesem gider fırınlama falan yapardım netten uğraşıp lel
Sosyal ağlarda paylaş

Evet götürdüm PC'yi, anlattım böyle böyle diye. İnternetteki potansiyel sorunları ve adamda o ara açtı baktı harbi sorun var. Driver'ı bir de ben deneyeyim dedi işte Snapsy mi ne öyle bir program üzerinden, kendi USB'sinden kurdu.

Yine sorun oldu. Eleman tam garanti işlemi başlatmak için kendi PC'sine gitti ki ekran geldi. Baktık çalışıyor sıkıntısız, test ettik sorun yok askjdfhksjdf

Dedim biri 2012, biri 2014'te harici hdd'mde sakladığım eski driverları bile kurdum hiçbirinde çalışmadı falan. Doktor ayağına gelince iyileşen hasta goygoyu falan yaptı. Güldük eğlendik dağıldık.

Evet sıkıntısız çalışıyor şuan... Tek bir driver kurulumu ile.

Bu yüzden nefret ediyorum hardware işlerinden. 7 saatimi verdim, potansiyel çözümler üzerine kafa yordum ve adam benim 5 kere farklı şekilde yaptığım işi kendi yaptı ve oldu. ŞANS ...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hep olan şey ki, Windows update yaptıktan sonra ekran kartı driverlarını iç ediyor. DDU'yla safe mode'da kaldırıp yeniden kurun ekran kartı driverlarınızı özellikle büyük Windows updatelerinden sonra.

Tabi en son mesela bana ne oldu, safe mode'da bootlamaya çalışırken Windows update kurmaya ve sonrasında kaldırmaya kalktı ve kendi kendini patlattı Devamında Windows'u yeniden kurmam gerekti ama o da Microsoft'un yetoluğu.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yaptım o işleri olmamıştı. Uptade'den sonra da olmadı, benim PC'de uptadeler kapalıydı zaten ve 4 sene önce kurduğum Win7'ydi.

Sonra işte hem Win7 formatladım tekrar, sonra olmadı Win10 kurdum onda da olmadı tekrar Win7 geçtim falna filan bir ton şey oldu.

Adam geldi taktı, 5 dk da kurdu ve sorun olmadı kajhfdsa

Çok garipti ya, kaldım böyle mal gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aklıma tek şey geliyor aslında. Nette de yazmışlar, kartınızı yuvasından çıkarın bekleyin bir süre sonra takın işte elektriğini kesin bekleyin vs. diye böyle koca karı yöntemleri resmen.

Mantıksız ve saçma bulduğum için bu tip şeyleri oldum olası yapmamıştım tabii ki. Sonra dün işte zaten açmayayım pc'yi diyip, söküp kenara koymuştum. 1 gün elektrikle alakası yoktu, acaba harbi bu tip bir şey mi oldu DASJKDhsa
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Bright said:

Sorun donanımsal ise gene baş gösterir merak etme

gösterdi asdfa

geçen hafta oldu. götürdük. elemanlar uğraştı onlarda anlam veremedi. yine chipset değiştiririz yine yapar büyük ihtimal, bu iflah olmaz tarzı konuştular. önceki tamiratın parasını da biz hiçbir şey demeden iade edelim dediler.

bugün iadeyi de aldık. başa döndük. pc'yi onboard'a taktım idare ediyorum.

zaten şuan yoğun bir dönemdeyim karta gerek yok ama sanırım mart'ın 2. haftası itibariyle olacak. kart tekliflerini sunabilirsiniz jksadhfsda
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Şimdi yeni kart almaya girişeceğim 2 haftaya, araştırıyorum da bi kararımı vereyim ona konum alıp uygun fiyatlı bakayım dedim. Sistemi değiştirmeyip, bu PC'yi in 6 ay benim kullanımımda ardından da evdekiler kullanır vs. diye uzun soluklu bir şey olsun istedim. 

3570K 

8GB RAM

kullanıyorum. Bunlarla devam edeceğim.

Biraz araştırdım 1060 3gb en ideal kart gibi gözüküyor 1-2 sene daha götürebilmesi için. Her boku Ultra açsın hedefim yok tabii ama yeni oyunlarda da eh işte çalıştırsa fena olmaz. Atıyorum Division 2 falan oynatabilecek bir şeyler bakıyorum mesela çok kastırmadan.

Normalde gerçi sadece WoW oynuyorum ama olsun işte kenarda ihtimal olarak dursun.

Sonra 1060  6GB'ye baktım. Performans olarak daha iyi ama 200TL falan fiyat farkı var. İdareten kullanacağım için gerek var mı diyorum, diğer yandan al kafan rahat olsun diyorum da işte ne bileyim karar veremedim. 1100TL'ye 6 ay mining yapılmış bir tane buldum mesela, garantisi vs. hepsi devam ediyor ama pahalı geliyor. Diğer yandan miningsiz zaten bu fiyatlara bulamıyorsun.

580'e de baktım ama gerek yok gibi duruyor. 

Esasen 1060 3gb ile 6gb arasında kaldım. 6GB istiyorum ama 3GB almak daha mantıklı gibi duruyor. 

Bir de var mı böyle güvenilir, havale yaptığımda aklımın kalmayacağı bir satıcı tanıdığınız ya da satan var mı aramızda? 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...