Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

STSL 11.Hafta: Galatasaray-Fenerbahçe (02.11.18 - 21.00)

Celtics

Öne çıkan mesajlar

cezası göz önüne alındığı sürece AYNI SEVİYEDE karşılık vermek bana da abes gelmiyor açıkçası ama seviye önemli, belhanda ve soldado tam aynı leş seviye mesela ikisinin çevresini sarıp tezahürat yapılıp birbirlerini hastanelik edebilirler rahatlıkla

ama hasan ş*ş gibi gidip hiç bir şey yokken skrtel'e vurmak en hafif tabiriyle edepsizliktir, futbolcuya ceza aldırmaya çalışmaktır herif bir yumruk atsa bayılacaksın ama o 15 maç ceza alır, ha sen de alırsın belki ama sen kimsenin umrunda değilsin ve takıma bir şey kaybettirmiyorsun, bunun adı fırsatçılık ve sırf bu yüzden en azından ilk yarı sonuna kadar stadlara sokulması yasaklanmalı

benzer şekilde terim'in maç sonrası soldado'ya sarması maçın sıcaklığıyla açıklanabilir fiziksel şiddet ve küfür olmadığı sürece hafif para cezasını alır keyfine bakar ancak maç sonu açıklamaları rezilliktir, albayrak da aynı şekilde bunlara ceza vermeye bızığı yemiyor federasyonun, sinirin geçmediyse hemen çıkmayacaksın o mikrofonun başına bekleyeceksin

daha önce de söylediğim gibi saçmalıkların en büyüğü gs resmi sosyal medya hesabının 2-3 senedir İŞTE YORUMSUZ HAKEM HATALARI tadında maçtan görüntüler yayınlamasıdır, bu taraftarı galeyana getirmektir başkanın çıkıp konuşmasından çok daha etkilidir ve kesinlikle cezası olmalıdır, sen kullanıcı olarak 3-5 video koy bein anında dava açıyor buna onca şikayete rağmen uyarı bile vermiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Hasan Şaş ayrı dedim zaten.

Öte yandan eleştiri geleceğini söylemiştim zaten. Ama üzgünüm takım sporunda birinci kural takım olmaktır. Takım olmak da ancak birbirini koruyarak ve koruyacağına güvrnerek olur, başka yolu yok.

Bu konuda şiddeti savunuyosun diyen de sözlerimi anlamamış demektir. İş yanlış ama o noktada yapacak bir şey yok, baştan oraya sürükleyen adam suçlu diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Taraftar sahaya inmrdiği sürece oyuncu ve teknik ekibin yaptığını çok abes görmüyorum ben. Takım sporunun birinci kuralı takım ruhudur. Gerekirse ceza almak pahasına takım arkadaşına tokat atıp kaçan birine yaptığını ödetmek orada yapılması gerekendi. Tutup Melonun Rierayı dövdüğü gibi değil tabii, tokadın hakı adamı hastanelik etmek değil, verecrğin crvap da kararında. Yoksa kendi takım arkadaşın bir daha o takıma güvenmez. Takım sporu yapanlar hak verecektir. Üç kural var, cevap ölçülü olacak, taraftar karışmayacak ve orada olan orada kalacak büyümeyrcek. Çirkin ve istenmeyen bir durum bu, ama bunun tek ve yegane soeumlusu o tokadı atarak işi o noktaya getiren eleman. Sporda şiddete karşıyız evet, ama tokat atana eyvallah dersen o takımdan da daha hayır gelmez. Sporda şiddete hayır demek kendini ezdirmek ve takım arkadaşını korumamak değil. Çok eleştirileceğşmin farkındayım bu mesajla. Tabii Hasan Şaş biraz fazla suyunu çıkartıyo bunun, o ayrı.

bu doğru bence de. yani eyvallah hır gür çıkmasın ama karşı taraftan biri pislik yaptığında gevşek gevşek bakmamak lazım.

bugün nba'de bile itip kakmadan ne kavgalar çıkıyor, daha yeni oldu işte sdfg. takmayın bu kadar abi. az bile kavga dalaş çıkıyor hatta endüstriyel futbol ayağına. 80ler 90ların başı olsa her maç tokat tekme küfür var. saha içinde yaparlar, dışarıda abi çekip çay çorba içerler. bu işler böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor'un dediğini anlatmaya çalışmıştım ben bu arada? Biri "sen ne ayaksın, futbol bölümünde nasıl modsun" demiş.

Asıl sen ne ayaksın? Takım olmanın ne olduğunu bilmeyen adamlara burada modluk yapıyor bu size bir lütuftur, konuştuğunuz laflara bak. Hadi beyler bakın dalganıza
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

Rewendor said:

Taraftar sahaya inmrdiği sürece oyuncu ve teknik ekibin yaptığını çok abes görmüyorum ben. Takım sporunun birinci kuralı takım ruhudur. Gerekirse ceza almak pahasına takım arkadaşına tokat atıp kaçan birine yaptığını ödetmek orada yapılması gerekendi. Tutup Melonun Rierayı dövdüğü gibi değil tabii, tokadın hakı adamı hastanelik etmek değil, verecrğin crvap da kararında. Yoksa kendi takım arkadaşın bir daha o takıma güvenmez. Takım sporu yapanlar hak verecektir. Üç kural var, cevap ölçülü olacak, taraftar karışmayacak ve orada olan orada kalacak büyümeyrcek. Çirkin ve istenmeyen bir durum bu, ama bunun tek ve yegane soeumlusu o tokadı atarak işi o noktaya getiren eleman. Sporda şiddete karşıyız evet, ama tokat atana eyvallah dersen o takımdan da daha hayır gelmez. Sporda şiddete hayır demek kendini ezdirmek ve takım arkadaşını korumamak değil. Çok eleştirileceğşmin farkındayım bu mesajla. Tabii Hasan Şaş biraz fazla suyunu çıkartıyo bunun, o ayrı.

Bence bu görüşte bir insan futbol bölüm sorumlusu olmamalı, hangi takımdan olursa olsun

Katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

Ben aslında "tunch kusura bakma mod olduğumu bilsem yapmazdım al ben vur" semesini bekliyordum.

Sonuçta aynı fabrikanın adamı

Hayır bununla alakası yok. Sadece oraya çekmek işinize geldiği için demogoji yapıyorsunuz. Olay şiddeti savunmak da değil bu arada. Olay kendini ve takım arkadaşını savunmak. Hayatında bir kez bile takım sporu içine girmiş herkes bilir bunu. Ana kural orada olanın odada kalması ve kine dönüşmemesi. Buz hokeyinde çok standarttır bu mesela, kavgaları da bilirsiniz, ama hiç kimse o kavgada sopa kullanmaz, maç sonunda o kavganın da devamı gelmez. Hatta maç çıkışı adettir, kimden çıktığına bakmaksızın (sonra sen bsşlattın ben başlattım diye sürmesin diye) kazanan takım yenilen takımın soyunma odasına gelir (berabere biterse ev sahibi) beyler sorun yok di mi eyvallah der kavga orada biter bi daha lafı edilmez.

Şiddet olayında da kural her zaman kavgadan kaçınmak ama kaçınmana rağmen olay başlamış ilk tokat, yumruk neyse atılmışsa şartlar kendini br takımını korumayı gerektirir. Yoksa zaten takım değilsin, insan grubusun sadece.

Burada esas ilk kurşunu atana laf etmeden tek tarafa yüklenmek de işin dürüstlük kısmını sorgulatıyor tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

abartmayın rew haklı karşılığı AYNI SEVİYEDE olduğu sürece ve adil şekilde cezalandırılıyorsa takım arkadaşını korumaları normal, sorun verilen karşılığın ne kadar adil cezalandırıldığı

hasan ş*ş denen tipi stada sokmayacaksın mesela, taraftarı galeyana getirenlere yüksek cezaları keseceksin taraf tutmadan

önceki sayfada link atılmış işte belhanda'nın hareketinin daha hafifini vodafone'da quaresma yaptı o da takım arkadaşını korumaya gelip itti 5 maç ceza yazdılar, buna yazacaklar mı, hayır

fiko çıktı bu sezon ilk kez hakemler hakkında ortalama konuştu yarım saat sonra yusuf namoğlu canlı basın toplantısı düzenledi, dün terim yüz katını hakemin yüzüne söyledi tükürdü, on katını maç sonunda söyledi, yusuf namoğlu'dan ses seda yok, ceza alırsa da göstermelik bir şey alır
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır, siz gerçeklerden bihaber hayal dünyasında yaşayarak yorum yapıyorsunuz. Hayatınızda hiç mi takım sporu yapmadınız sorgulamaya başladım. Umarım size güvenen iyi arkadağlarınız eşleriniz ailelerinizle hiç o güveni test edecek kötü bir ortamxa kalmazsınız da hayal kırıklığı yaşatmazsınız size güvenenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

İlla bir uctan oburune cekmeye gerek yok. Eger Jailson orda tokat atıyorsa itilip kakılmayı hatta kendisi de tokat yemeyi goze alacak. Tokat yiyen oyuncunun arkadasları da tabiki kendi takım arkadaslarına olanı "ama biz profesyoneliz" diyip donup gitmeyecek.

Sonrasında da butun kavgaya karısan oyuncular cezası neyse alacak.

Kavgayı cıkartan Soldado, tokatı atan Jailson, iki gundur belhanda ve hasan sas konusuluyor.

Ancak bu kadar algı kasılır.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

İlla bir uctan oburune cekmeye gerek yok. Eger Jailson orda tokat atıyorsa itilip kakılmayı hatta kendisi de tokat yemeyi goze alacak. Tokat yiyen oyuncunun arkadasları da tabiki kendi takım arkadaslarına olanı "ama biz profesyoneliz" diyip donup gitmeyecek.

Sonrasında da butun kavgaya karısan oyuncular cezası neyse alacak.

Kavgayı cıkartan Soldado, tokatı atan Jailson, iki gundur belhanda ve hasan sas konusuluyor.

Ancak bu kadar algı kasılır.

Jailson cezasını aldi belhanda sari gördü diye olabilir mi acaba
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar bilgisayar gibi 1 veya 0 bakıyo. Ya hiçbir tepki gösterneyecek ya da tabancayç çıkartıp vuracak oyuncu di mi? Madcow son mesajında güzel demiş. Hasan Şaş ayrı mevzu dedik zaten baştan.

Apple dün sadece o mesajojdan değil genel oöarak trollük kasıyordun, o mesajını mrnek olarak gösterdim..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...