Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2019

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

multiplayer 1-2 kere oynadım ama oyun çok ağır geliyor bana öyle oynandıgı zaman sanki çok uzun sürüyormuş gibi. + olarak tüm playerların aynı anda online olması falan lazım başlamak için o da ayrı bir işkence bu yaştan sonra aynı anda denk geliceksin falan ne bileyim. single mod güzel hoş şuan liverpoolla başladım gegenpressi biraz editleyip oynuyorum 6-7 hafta oldu ligde namalup liderim dortmunda şampiyonlar liginde 6 falan attım gegenpress biraz fazla op. sakatlık sorunları aşırı olmasa tadından yenmiycek gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten gegenpressing gercek hayatta da OP, o yuzden dortmund liverpool falan yıllardır akıyorlar. Ama karsılıgında fazla fiziksel yuk getiriyor gegenpressing, o yuzden takımının sakatlıga yatkın olması biraz normal gibi geldi. Cunku genelde sakatlıklarla ilgili sikayet cok yok oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

abi oturun tek tek uğraşın trainingler ile. her maç için ayrı bir training schedule uygulayın. büyük maçlar için big match prep var. neyiniz eksik ise ona göre yönlendirin. asistan feedbacklerine kulak verin. defending set pieces sıçıyo baba dikkat et diyosa mutlaka araya bi set pieces antremanı sıkıştırın ayak üstü 4 tane sıkıştırırlar valla haberiniz olmaz.

taktikler şahane olmuş. yayın üzerinden şut çeksinler diye shoot on sight koydum taktiğe en başta, şu anda müthiş oturdu. kanatlardan gelen topu çizgiye indirip orta kesme k*rtlüğünü bırakıp insan gibi yay üstüne top getirip zbam zbam şut çekiyolar şahane goller oluyor.

güzel yani şu ana kadar gidişat, yapmak istediklerimi yaptırıyor şu anda oyun yani. update geçerim ilerledikçe. esen kalın.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

abi oturun tek tek uğraşın trainingler ile. her maç için ayrı bir training schedule uygulayın. büyük maçlar için big match prep var. neyiniz eksik ise ona göre yönlendirin. asistan feedbacklerine kulak verin. defending set pieces sıçıyo baba dikkat et diyosa mutlaka araya bi set pieces antremanı sıkıştırın ayak üstü 4 tane sıkıştırırlar valla haberiniz olmaz.

taktikler şahane olmuş. yayın üzerinden şut çeksinler diye shoot on sight koydum taktiğe en başta, şu anda müthiş oturdu. kanatlardan gelen topu çizgiye indirip orta kesme k*rtlüğünü bırakıp insan gibi yay üstüne top getirip zbam zbam şut çekiyolar şahane goller oluyor.

güzel yani şu ana kadar gidişat, yapmak istediklerimi yaptırıyor şu anda oyun yani. update geçerim ilerledikçe. esen kalın.

şu training olayını çözemedim, belli prensibi falan mı?
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Fransuxa said:

şu training olayını çözemedim, belli prensibi falan mı?

abi belli bir prensipten ziyade, ben maçları comprehensive olarak izliyorum. nerede sıçıyolar falan gayet güzel gözüküyor. mesela set pieces olayında sıçıyosun diye uyarı geliyorsa eğer asistandan mutlaka araya dereye bir hafta set pieces antremanı mutlaka sıkıştırman gerekiyor yoksa harbiden her yan toptan gol yiyorsun.

sana taktik yaptırırken ne şekilde oynamak istiyorsun diye soruyor zaten. atıyorum mesela gegenpress in özelliğinde diyor ki topu kaptırdıgı anda 4 bir koldan deli gibi basacaksın, takım halinde geride regroup olacaksın vs. comp izlediğin nerede ne şekilde sıçıyolar daha detaylı görüp ona göre training ayarlayabiliyorsun, hatırlamıyorum şimdi işteyim trainingde bir sürü kategorisi var, takım olarak geride toparlanmada sıçıyosan mesela ona göre training yazabiliyosun, team cohesion sıçık mesela, toplanıp hep beraber sinemaya götürüyosun falan.

galatasaray'ı aldım ben. çok fazla taktik denedim daha ligin ilk yarısında bir de çok adam değiştirdim doğru düzgün bi kadro oturtamadım ligde 15 puan fark attım ama ŞL'de elendiğim için meh çektim gittim vanarama'dan barrow'u aldım onu premiere çıkarmak için kasıcam şimdi dasfkj
Sosyal ağlarda paylaş

maivresnon said:

aslında belli bir yaştan sonra oynanabilecek en güzel oyun fm biraz iradeli olduktan sonra bağımlılığı yok. şahsen o irade bende yok tabi. ama sonucta kaydet kapat çık yada bırak köşede dursun gelince space e bas devam et vb vb

Bende tam tersi durum var ama, bağımlılık değil.

Bi 15 dk sonra bayıyor, üşengeçlik geliyor, başında vakit harcayamıyorum artık. Ara ara yeni versiyonunu alıyodum bikaç senedir, bayağı hevesle oyunu açıyodum ama sonra resmen oynarken içim daralmaya başlıyodu, kenarda kalıyolardı. 2018'i almadım bile, sanırım koptum artık. Belli bir doyuma ulaştım. Keşke o doyuma daha iyi oyun versiyonlarıyla ulaşsaydık tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ilaçlı oyun bozuk ya da ben FM tarihinin en abuk serisini yaşıyorum.

Wtfordla ilk 7 maçımda berabere kaldım......

Maç motoru net 18'den daha iyi. Ama "geliştirilmiş maç motoru"nun hakkını veriyor mu emin değilim.

Yeni taktik ekranı çok kötü... Eskiden tek bir taktik ekranında oyunun 3 fazını birden ayarlayabiliyorduk. Şimdi her faz için ekstra "tık" yapmak gerekiyor. Noobların gözünü boyamak için yapmışlar.

İtiraf ediyorum. Training olayını çözemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...