Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni nüfus cüzdanları kaç günde çıkıyor?

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

scorch said:

eski kimliği almıyorlar sanırım ben bi yere gidip güvenliğe kimlik vs. bırakırken eski plaket boyutlu kimliğimi verip geçiyorum. mis çift kimlik rulz :p

kaybettim dersin.. nasil alacaklar :)

benim konsoloslukta bir isim vardi "pasaport olmaz kimlik lazim" dediler ben de alt kata indim kaybettim dedim 3 dakika icinde yenisini cikardilar 3-5 euro bir paraydi sonra yukari ciktim buldum dedim. simdi 2 tane var ama ikisi de eski.
Sosyal ağlarda paylaş

dün elime geçti benim yeni kimlik. aydında ilçede randevusuz gittik 5 dakika sürdü bütün işimiz. öncesinde para yatırıyorsun bankaya yada vergi dairesine.
ehliyet içinde yine para yatırıp sağlık ocağından sağkık raporu alman gerekiyor. ehliyeti henüz değiştiremedim.
kimliklerin 2020 ye kadar değiştirilmesi gerekiyor yani acele etmenize gerek yok.
bizim kimlikler 2,5 haftada aydındaki eve geldi kardeşiimde bize istanbula yolladı. hızlı çıkar diye oradaki adresi vermiştik zira bizimkilerin kimlikleri 2 günde gelmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

scorch said:

eski kimliği almıyorlar sanırım ben bi yere gidip güvenliğe kimlik vs. bırakırken eski plaket boyutlu kimliğimi verip geçiyorum. mis çift kimlik rulz :p

kaybettim dersin.. nasil alacaklar :)

benim konsoloslukta bir isim vardi "pasaport olmaz kimlik lazim" dediler ben de alt kata indim kaybettim dedim 3 dakika icinde yenisini cikardilar 3-5 euro bir paraydi sonra yukari ciktim buldum dedim. simdi 2 tane var ama ikisi de eski.

eski kimliği delip imza attırıp geçici kimlik veriyorlar. kaybettim dersen para ödüyorsun yamulmuyorsam ilave olarak.
geçici kimlikte a4 e basılmış nüfus müdürü onaylı bir kağıt. üstünde biometrik resim var işte.
biometriği unutmayın o önemli, gözlüğünüz kalın çerçeveli ise gözlüksüz çekilmeniz gerekiyor.
ehliyet içinde gözlüklü yazıoyrsa ehliyette gözlüklü resim istiyorlarmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...