Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2018 - 2019

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Ben olabilecek gelecek umudu için 4 köşeyim... Ama risklerin farkındayım...

Ayrıca eğer basketbola dönebilirse seneye de ben DMC nin GSW ile devam edeceğini ve max contrat istemeyeceğini düşünüyorum.

KD zaten boyna kıyak geçiyor... Cury de 7 M bandında bir indirime giderse seneye DMC 15-20M bandında kalır eski performansı olmasa bile şimdikinden 100 kat daha iyi olur GSW için 2020 bizde kalır.

Ama bu sene için ciddi soru işaretlerim var...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi indirim farklı öldürmek farklı. Sonuç olarak Durant NBA'nin en iyi 2.oyuncusu net olarak. Ancak salary olarak sıralamada baya aşağılarda. Feragat ettiğin şeyler olabilir yüzük için, ama bu %10 ila 20'dir. DMC evet bir risk ama AD'yi 4 numara sayarsak ligin en iyi 5 numarası. Bak pozisyonunun en iyisi diyorum. Takım oyununa katkısı şu bu geçiniz, herif bir uzuna göre tüm hücum tehditlerini bünyesinde barındırıyor. GSW'nin akan oyununu da düşününce, şutu da, bitiriciliği de herşeyi var. DMC'nin imzaladığı para, NBA'in çaylak kontrat tavanının bile altında; gelişim liginden alıp dikiş tutturan adamlar falan alıyor bunu. 40'a imzalayacakken 32-33'e razı gelmek değil bu durum.

DMC gibi sıfır etik bir adamın da henüz daha gençken de kariyerimde yüzük olsun diye bu paraya geleceğini sanmıyorum, kulislerde dönmüştür sıcak paralar. Adam yarım sezon oynasa bile katabilecekleri çok fazla.

Bir de yukarıda Lakers, Bulls örnekleri verilmiş. Abi zaten süper takım olayında Shaq-Kobe-Payton-Malone örnek verirsen olmaz. Kobe ve Shaq zaten kadrondaki kontratlı adamlar ama Payton-Malone kadayıf olmuş beleşe bile oynarlardı. Boston'ın Big-3'si desen KG ve Ray Allen için takımın tüm oyuncularını takaslamışlardı resmen. GSW, kadroyu bozmadan her sene bir superstar katarak ilerliyor, bu salary ayarlaması veya takımın cazibe merkezi olması ile izah edilemez. Ulan bari 6.adamın Iggy'i kaybet, onu bile kadroda tutuyorlar büyürken.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de DMC eskisi kadar dominant olmasa bile bu adamın çoğu yeteneği zaten mevkiisndeki adamlara göre bayağı üst düzey. Eskisi kadar hareketli olmasa bile pasör özelliği olan, şutu olan bir uzundan bahsediyoruz ki şu ikisini barındıran bi 5 numara ligde zaten 15 milyon dolardan başlıyor.

Javale ve Zaza gibi iki kazmayı verip, sakatta olsa şu özeliklere sahip bir adamı bedavaya alıyorsun. Rezillik yani başka bir şey değil.

Etik zaten hiç değil, yapacak bir şey yok ama işte.

Capela inşallah Hou'da kalır da bu sene tokatlarlar. Gerçi orada da Ariza gitti savunma dengesini tekrar kuracaklar mı belli değil...

Rezalet cidden rezalet...
Sosyal ağlarda paylaş

Evet yönetimsel olarak yaklaşık 4 yıldır GSW iyi yönetiliyor.

KD konusunda hiç yorum yapmadım şimdiye kadar çünkü adamın yüzük sevdası yüzünden aldığı kararlar inanılmaz. Ha belki çok mutludur GSW de bilemem.

Bu arada kariyer+yüzük> para diyen adam daha çok bir hoşuma gidiyor benim. Farklı düşünen olabilir... Örnek Kral neden LA da abi??! O kadar şampiyonluk yaşayabileceği takım varken??? Çünkü para ve popularite ağır bastı...

Ama buginin durumu çok farklı çok neden sayabilirim.
1. Yıl ortasında Süper kontrat imzalayacakken takımı sakatlıktan sonra kontrat yenilememesi, severler bu işi demiş olabilir.
2. Yarım yıl belki tam yıl yatıp göze batmayacağın bir takım GSW zaten ilk 4 garanti adamların. Playoff a da yetişirim gozuyle bakıyor adam. Diğer takımların tamamında belki fiziksel iyileşmeden sonraki mental iyileşmede zorlayacaklar adamı. (sakatlığı çok ciddi sonuçta) Kawhi örneğini de gördük sakatlıkta neler olabiliyor takım ile oyuncular arasında.
3. En önemlisi hiçbir forumda kaynakta da rastlamadığım bir durum adama kimse bir kontrat önermemiş. Alan Iverson muamelesi çekmişler adama. Hatırlar herkes adam kendisi takımların peşinden kapı kapı dolaştı da takım bulamadı aynı duruma düşmeyi kimse istemez.
4. :D Abi adam 2014 yılında kabul etmiş 3rd splash brother oldugunu :P

GSW açısından tam bir kumar, Tutarsa Playoff da ilk defa 4-0 ile finallerin hepsini alan bir takım olabilir... veya o kadar hype a rağmen çeyrek yada yarı final conferansda LAL yada Hou ya yenilip giderler. Adamların pivot mevkisi boş?!?!
Sosyal ağlarda paylaş

Abi diyorum ben Lakers alırsa sıkıntı yok. Köy takımı GSW nin alması sıkıntılı. Olursa (imkansız bence) Görcez AD kontratını 33*x contrat dışındaki tüm kontratlar KD den farksızdır gözümde kimse kusura bakmasın :D...

Bu arada 20 ye kadar kontratı var AD nin 50 yıllık draftını mı verecek LAL merak ettim. Kawhi konusunda bile oyuncu vermekte direnen LAL AD için istenecekleri verebileceğini düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cousins yaptığı baya mantıklı aslında da insan gıcık oluyor tabi.

Kimse kalkıp max veya max'a yakın bir para vermeyecekti. 2 yık 30 gibi rakamlar falan verilmiştir. Şimdi ocak şubata kadar rehab, üstüne katkı sağladığı bir yüzük ile beraber tekrar 5 yıllık falan max bir kontrat almaya çabalar

Öte yandan azıcık sağlıklı olarak oynasa, saçmalık seviyesine gelmiş oluyor warriors.
Sosyal ağlarda paylaş

hangi infoya inanacagimizi tam bilmiyorum ama bana boyle bir teklif gelse, kimse de istemese beni giderim, ama ustteki twit dogruysa neden giderim diye sorguladigimda yuzuk icin gitmezdim, zaten katkim ne olacak sakat sakat. ama arkadaslik dostlar ailem gibi onlarca detay var karar verirken dusunulen ne dusunduyse kendince hakli adam kizamiyorum fazla.

ama hangisi net hangisi dogru bilmiyorum tabii.

gsw yi kutlamak lazim ama muthis yonetim, perde arkasinda onunde ne ceviriyorlarsa muthisler. nba acisindan kotu gibi gozukse de taraftarlari icin ruya.

jordan icin bulls taraftari oldum, lanet gsw de hosuma giden tek oyuncu tipi olsa gsw tutacagim ama nedense sevemiyorum hic birini.

nba in guzel yani bu bizim gibi yabancilar icin bag yok aramizda kimi seversem tutuyorum o takimi, ya da takimi seversem tutuyorum :D

LA bu sene, labron seviyorum, tren beygir gucu ayicik.
Sosyal ağlarda paylaş

GSW yönetimi iyi demek bana doğru gelmiyor ya.

GSW son 5 senede NBA basketbolunu hem masa başı, hem saha içinde inanılmaz değiştirdi ve ben bu değişimden keyif almıyorum. NBA'in "hustle" faktörü git gide ortadan kalkıyor. Yakında ortasahadan üçlük atan gençler daha da artacak ve suya sabuna çok bulaşmadan, aşırı bir taktik kasmadan maç kazanacak takımlar.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

https://i.imgyukle.com/2018/07/03/QQZcp.png

bu adam pelicans yazarı. yani o kimse teklif etmedi adam gsw'ye gidince değere bindi muhabbeti yalan.

Katılmamakla birlikte, ilgili arkadaşın son 20 tvitinde de görebileceğin gibi net tutarlı olmayan bir söylem silsilesi var. En son kendini haklı çıkarmak için pelikanın yıl ortasında önerdiği contrattan felan bahsediyor. Yok resmi teklif yokmuş da masa başında konuşulmuş olaylar... Sonra Türkiyede yandaş medya var diye kızıyoruz... Her yerde var maalesef. Aynı anda takımın en iyi oyuncuları veda etmeye başlayınca günah keçisi arıyorlar tabi.

Neyse ben ve sen hariç, objectif insanlar yorumlayabilir belki...
https://twitter.com/willguillory
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Shaq v2 olur falan deniyor da, Dwight howard için de aynıları deniyordu. Howard'ın ilk 3 senesi gibi bir şeyler yapsa yeter.

Alfred said:

BAMBA gelecek "hustle" in kralı gelecek. 3 Lük atamayacağı kesin ama blok, reb, dribling, dunk 10 numero şeyler izleyeceğiz. Adamda kanat genişliği 2,39 metre adam tek el üstünde durup smaç basabilecek neredeyse.

ne zaman bir uzun için böyle şeyler söylense sonuç koca bir hüsran oluyor. Greg ODEN'ı anımsıyor musunuz? Çaylak listesinde adı açıklandığında olan hype heralde kimsede olmadı.

Alejuan'dan skorer David roberson'dan atletik Wilt Chamberlain kadar iyi game iq getirecek dendi bu adam için. Greg Oden.

http://a.espncdn.com/photo/2007/0628/nba_g_oden2_412.jpg

Portland birinci sıradan aldı bunu ikinci sırada kevin durantı onun altında Al Horford'u (ki o da pivot sayılır) bıraktı. Diyelim ki illlaaakii deve gibi center lazımdı Portland'a alt sıralarda Joakhim noah , Marc Gasol falan vardı
Sosyal ağlarda paylaş

olm oden o sene her türlü 1 seçilecekti zaten. nereden bilsin portland adamın sakat köpek olduğunu. o sene seattle 1. sırada seçiyo olsa onlar alıcaktı ztn oden'ı.

ki marc gasol demişsin bide. o ara marc gasol'un tipi şöyleydi

http://graphics8.nytimes.com/images/2013/05/12/sports/subdogGASOL2/subdogGASOL2-popup.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

oden o sene her türlü 1 seçilecekti zaten. nereden bilsin portland adamın sakat köpek olduğunu. o sene seattle 1. sırada seçiyo olsa onlar alıcaktı ztn oden'ı.

ki marc gasol demişsin o sıralarda marc gasol'un tipi şu şekilde

http://graphics8.nytimes.com/images/2013/05/12/sports/subdogGASOL2/subdogGASOL2-popup.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...