Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Scrikss 419

GERGE

Öne çıkan mesajlar

kalem demin elime ulaştı, öncelikle boyutları ufak ve plastiği biraz "tin" olduğu için gayet soytarı bir tipi var :) ama bu yüzden avuç içinde tutup çizmek/yazman rahat oluyor diğer uzun modellere göre -lamy safari misal-

içine pelikan 4001 brillant red mürekkep koydum, lamy "m" ucundan daha ince yazıyor gibi geldi bana ve ondan biraz daha sesiz ve kolay kayıyor

ilk bakışta bu kadar, fiyatına göre oldukça yeteli bir kalem gibi, bir kere kendinden pistonlu olması benim için artı oldu çünkü harici pistonlar 30-40 tl arasında fiyatları var

ama şöyle bir durum yaşadım, kalem elimde iken sert bir silkme hareketi yapınca masaya mürekkep "fışkırdı" nasıl olduğunu çözmeye çalışırken, kaleme sigara külü dökme hareketi yapınca http://3.bp.blogspot.com/-0yeFG3w_azU/UfZScL-9kPI/AAAAAAAAEtg/U-C_ZS2GwTo/s1600/IMG_6804.jpg
şu ucun üstünde olan delikten mürekkep çıkmaya başlıyor ve dökülüyor

pelikan ve lamy de denedim, pelikanda az da olsa çıkıyor ama lamy de sızıntı görmedim

yani özetle, taşırken veya elde açık tutarken böyle hareketlerden sakınmak lazım, vidalı kapak olduğu için açarken başınıza böyle bir şey gelmiyor ama mesela pelikanın kaleminde çekince açılan sert bir kapak olduğu için aç kapa yaparken ucun üstü boyanıyor...

son olarak, fiyatına göre güzel bir kalem gibi duruyor, yazımı da güzel, uzun vadede bir sorun yaşatmaz ise mutlu eder :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yanımda defter kalem taşırım. Not tutarim, okuduğum kitapla ilgili birşeyler yazarım, nadir de olsa günlük tarzı şeyler karalarim.

Hafif eğik el yazısı tarzım var. Başlangıç seviye dolmakalem alam dedim. scrikss aldım, normal bir modeli, tüplü, kartuş da takılabiliyor. Hemen mürekkep alıp denedim. Ulan ikinci kelimeye geçince hemen yazmıyor, üstünden geçince yazı bozuluyor, cirt curt, hüsran oldu benim için. Akıp gitmiyor kalem. işkence. Hepsi mi böyle ?

Random bir kirtasiyeye girip 3liraya pensan tükenmez kalem aldım. Mürekkep verişi pilot kalem gibi ama öyle bulaşıp yayilmiyor kağıda. Yazımı hoş. Mis.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

Bi heves scrikss aldım, normal bir modeli, tüplü, kartuş da takılabiliyor. Hemen mürekkep alıp denedim. Ulan ikinci kelimeye geçince hemen yazmıyor, üstünden geçince yazı bozuluyor, cirt curt, hüsran oldu benim için. Akıp gitmiyor kalem.

Random bir kirtasiyeye girip 3liraya pensan tükenmez kalem aldım. Mürekkep verişi pilot kalem gibi ama öyle bulaşıp yayilmiyor kağıda.

Lisede edebiyat hocamdan alışmıştım

Aynısı olmuştu değiştirttik. Baya zorladım ama değiştirilene kadar. Yenisi daya düzgün yazıyo ama onda da Lamy akıcılığı yok. Lamy yle yazınca bi daha scrikse dönesin gelmiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Abi, 20 liralık, 40 liralık Scrikss var, 600-700 liralık Scrikss var. Scrikss Heritage Titanium benim sahip olduğum en iyi kalem, kusursuz tamamen.

30 liralık Scrikss’ler kötü ama. Ucuza dolma kalem almak istiyorsanız Kaweco Classic Sport öneririm. Bu Scrikss 419 da epey iyi, sorun yaşamadım daha. Kaweco Sport için ama kendimden emin olarak sorunsuz derim. Pilot Metropolitan ya da. Bu ikisini Lamy Safari’ye tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaweco Classic Sport ile 419 tarz olarak çok yakın, kalite farkı illa olur ama yarı yarıya fiyat farkı var nerdeyse artı pompa falan alman lazım diye hatırlıyorum kaweco için oda + bir bedel olacak

lamy safari -mat siyah- bunlardan şeklen farklı bir kalem, tutması ve malzemenin verdiği his benim hoşuma gidiyor, 120 tl + pompa fiyatı var belki daha pahalı üşendim şimdi bakmaya

tabi bu arada yine içime kurt düşüyor kalem al kalem al diye :)
şuna elim kayıyor https://lamyshop.com.tr/tr_tr/lamy-lx-dolma-kalem.html?sel=1141

marksman said:

Yanımda defter kalem taşırım. Not tutarim, okuduğum kitapla ilgili birşeyler yazarım, nadir de olsa günlük tarzı şeyler karalarim.

Hafif eğik el yazısı tarzım var. Başlangıç seviye dolmakalem alam dedim. scrikss aldım, normal bir modeli, tüplü, kartuş da takılabiliyor. Hemen mürekkep alıp denedim. Ulan ikinci kelimeye geçince hemen yazmıyor, üstünden geçince yazı bozuluyor, cirt curt, hüsran oldu benim için. Akıp gitmiyor kalem. işkence. Hepsi mi böyle ?

Random bir kirtasiyeye girip 3liraya pensan tükenmez kalem aldım. Mürekkep verişi pilot kalem gibi ama öyle bulaşıp yayilmiyor kağıda. Yazımı hoş. Mis.

aynı benim kaynım, aynı :)

benim ilk aldığım kalemde öyleydi, hatta aynı kalemi bile almış olabiliriz arkada bir yerde yazmıştım modelini...

Scrikss 419 iyi ve ucuz, normal pelikan mürekkep ile güzel yazıyor, ince yazıyor - keçeli 0,4 kadar- mürekkebi koklayarak sürüyor, şimdilik :) çok yazınca veya ilerden ne olur bilmem

"plastik" yapı ilk eline alınca biraz "dandik" geliyor ama sonra alışıyorsun, hafif olması artı
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Koleksiyonere öyle gelebilir tabii =)

Para ayırabildikçe alıp kullanıyorum ben. 10 küsür aldım daha. Şimdiye dek aldığım ve kullandığım en iyi kalem Scrikss Heritage Titanium işte. Daha pahalıları var ama daha beğendiğim olmadı aralarında.

Bu 419 da gördüğüm en iyi f/p kalemi. 50tl fiyata rağmen kaliteli yani. Ucuz hediye tam aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.scrikss.com.tr/p/scrikss-heritage-titanyum-dolmakalem-8690187383960

link bu eski link açılmıyor bu açılıyor ilginç, güzel duruyor satan bir yere denk gelirsem deneyeceğim

bu arada biri şöyle bir yazı yazmış,
https://medium.com/ayasofya/lamy-neden-iyidir-ee953ee91054
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...