Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 4 Ana Konu

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad, 08.09.2023 11:04 tarihinde dedi ki:

bu arada oyundaki npc isimlerinin çoğu ya türkçe ya da türkçeden esinlenilmiş isimler. hoşuma gidiyor gördükçe. cansu diye blacksmith var sdgs

Cansu'nun alchemyst falan olması lazımdı yanlış olmuş.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

İlkinden farkları mount daha hızlı. Baya hızlı hatta. Yeni event haritası güzel. Drop ve Xp çok iyi. Dungeon falan yapmadan levellenebilir. Ama sıkar mı onu bilemem. Eski sistem tamamen grinde dayaliydi içine şans da eklemisler şimdi. Pact upgrade etmek için şanslı olman lazım falan. Barbar cok eglencesiz ya. Niye bufflanmiyor bilemedim. Keyif almak için barbar oynamayın bence. 

Sosyal ağlarda paylaş

İlk oyun çıktığında da 2. Sezon başladığında da barbar başlamıştım. Oyunu silme noktasına geldim ya. Sitelerdeki tier listelerde de en sonda hep. Niye böyle yapıyorlar anlamış değilim. Sorcerer ile necro ile falan biçerdöver gibi gidiyorsun. Barbar daha yanına gidemiyor npcnin. Bir de bu sezondaki minionlarda baya teleport var. Zevk meselesi tabi de D3 deki barbar çok çok daha iyiydi. 

Sosyal ağlarda paylaş

Genel bir yorum yapacagim tek tek detaya girmeyecegim, S2 oyunun iyi yonde gittigini gosteriyor su an ancak hala bir end game yok.

Sorc oynayanlara guidelarda yazmayan tavsiyeler:

Sorc icin en guclu build Ball Lightning. Levellarken Recharging (chain lightningden mana donduren) aspecting dusmesini beklemenize gerek yok, Hawezar'da witchwater dungeonindan Prodigy (cd kullaninca mana donduren) aspecti alip direk Ball Lightning + fireball 'i enchantmantta kullanmaya baslayabilirsiniz. Biraz daha micro managementi yuksek olur ama levellarken isinizi gorur. Ugrasamam micro managementla diyen varsa recharging dusene kadar iceshard'la levellasin, kullanimi cok daha kolay ve damage'i isinizi gorecek kadar var.

Endgame'de Flickerstep dusurdukten sonra Anticipation (%20 ulti cdr) vampiric powerini Sanguine Brace (fortify veren) ile degistirin. Gearinizdaki ruby (kirmizi gem) leri de sapphire (mavi) ile degistirin. Daha uyanamadilar buna, keko gibi nm100 yapabilmek icin godslayer'i birakip vyr aspectli defansif helm filan kullan yaziyorlar guidelarda. Boyle birsey yapmaya luzum yok dedigim vampiric power'i kullaninca.

Control aspecti (frozen stun immo ya extra damage veren) yerine Accelerating (core skill dmg verince attack speed veren) aspectini kullanin. Dmg o kadar cok ki trash ve elite kesmek icin controle ihtiyaciniz yok, damage'a ihtiyaciniz olan tek yer bosslar, onlarda da stagger olmadan control calismaz ve bosslar stagger olmadan cok once olur zaten.

Bunun disinda resistlerinizi end game'de 61 yapmaniz yeterli 9 zaten skilllerden geliyor.

Geri kalan kismi zaten her yerde var BL buildinin.

Eyyorlamam bu kadar. GL&HF.

• Like 1
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

ya tam ball lightning buildi yaptım o kadar uğraştım bir de. capstone dungeonı kestim world 4'e geçtim. ilk gittiğim event'te fireball buildin 2 bis unique itemı düştü komedi resmen sgsd. dedim yazık olmasın fireball'a döneyim. cayır cayır yaka yaka geziyorum. boss fightlarda zayıf biraz ama world farm için muazzam build. üstüne bir de mother embrace düştü. mana da bitmiyor artık. unlimited power diye geziyorum süper zevkli sgsd. 

Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak, 24.10.2023 13:31 tarihinde dedi ki:

Genel bir yorum yapacagim tek tek detaya girmeyecegim, S2 oyunun iyi yonde gittigini gosteriyor su an ancak hala bir end game yok.

Sorc oynayanlara guidelarda yazmayan tavsiyeler:

Sorc icin en guclu build Ball Lightning. Levellarken Recharging (chain lightningden mana donduren) aspecting dusmesini beklemenize gerek yok, Hawezar'da witchwater dungeonindan Prodigy (cd kullaninca mana donduren) aspecti alip direk Ball Lightning + fireball 'i enchantmantta kullanmaya baslayabilirsiniz. Biraz daha micro managementi yuksek olur ama levellarken isinizi gorur. Ugrasamam micro managementla diyen varsa recharging dusene kadar iceshard'la levellasin, kullanimi cok daha kolay ve damage'i isinizi gorecek kadar var.

Endgame'de Flickerstep dusurdukten sonra Anticipation (%20 ulti cdr) vampiric powerini Sanguine Brace (fortify veren) ile degistirin. Gearinizdaki ruby (kirmizi gem) leri de sapphire (mavi) ile degistirin. Daha uyanamadilar buna, keko gibi nm100 yapabilmek icin godslayer'i birakip vyr aspectli defansif helm filan kullan yaziyorlar guidelarda. Boyle birsey yapmaya luzum yok dedigim vampiric power'i kullaninca.

Control aspecti (frozen stun immo ya extra damage veren) yerine Accelerating (core skill dmg verince attack speed veren) aspectini kullanin. Dmg o kadar cok ki trash ve elite kesmek icin controle ihtiyaciniz yok, damage'a ihtiyaciniz olan tek yer bosslar, onlarda da stagger olmadan control calismaz ve bosslar stagger olmadan cok once olur zaten.

Bunun disinda resistlerinizi end game'de 61 yapmaniz yeterli 9 zaten skilllerden geliyor.

Geri kalan kismi zaten her yerde var BL buildinin.

Eyyorlamam bu kadar. GL&HF.

sorc endgame build için önerdiginiz bi link var mı

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...