Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Adamların vurduğu şutlardaki %150 ( 2 normal + 1 kıça çarpan) gol ortalamasını biz tuttursak şuanda 3-12 falan bitecek maç sonrası herkes nefret kusuyor. Şansızlık ya ötesi yok. Akhisar 2-0 yenildiğimiz maç aklıma geldi sadece altı pastan 6 tane kaçırmıştık.

Maçı antalyaya kazandıran adam biz hemen gol attıktan sonra 3 dk yerde yatıp efsane baskıyı tek başına bitiren adam bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Onder ozenle ayni maclari izledigimize katilmiyorum. 2015 ozzysinin yaninda verkaci yapacak arti cok guzel asist cikaracak adamlar vardi. Bunu macin basinda denedi, 15 dakikada 2-0 oluyodu. Ama olmayinca ve sirf ozzy rahat top alip versin diye tolgayi da ileri surunce is siciyo geride. Cunku tolgay hem orta ileride basip hem ozzyle verkaca girip hem de geriye deparlayabilecek bir adam degil. Artik yaslari geciyo adamlarin ayrica.

Ben ozzy i elestirirken yanina birini koyamadiklari icin elestiriyorum, bu adamin pozisyonu degil ve hala zorlaya zorlaya o pozisyonun adamiymis gibi oynatmaya calisiyoruz cunku ADAM YOK
Sosyal ağlarda paylaş

kusura bakma, sana karşı direkt değil yazacağım fuckir ama "şanssızlık" yorumu bayağı çomar savunması başka bir şey değil.

şansını kendin yaratırsın büyük takımsan. yaratamıyorsan, oyunu açamıyorsan bu şanssızlık değil yeteneksizlik, plansızlık, hazırlıksızlıktır.

aynı şeyi yapmaya çalışarak bir türlü geçemiyorsan o duvarı, mantıken bir şeyleri değiştirirsin. değiştirmiyorsan bu "duvar yıkılmadı, ama biraz daha vurursak yıkılır bence" diyip yumruklamaya ve kendine zarar vermeye devam edersin.

erzurum gibi zayıflar eninde sonunda çöker ve başarılı olursun ama çökmeyen gelince de kırık elle takılır, ağlarsın olmadı yauvv diye.

edit:

mesela hafta içi AL'de iki maç vardı. biri Atalanta-Kopenhag. yanlış hatırlamıyorsam 27 gol girişimi var atalanta'nın, kopenhag'ın 5 falandı ama maç 0-0 bitti. maçın ikinci yarısını izledi, bahsim vardı 1.5 gol üstü çünkü sakdjhfds neyse, 60'da kapattım çünkü belliydi maks bala göte bir tane olacağı. kopenhag kapandı, deplasmandan beraberlik iyidir diye ve alan parselleyerek şuta ortaya zorladı atalanta'yı. atalanta da aynı şeye sürekli diretti ve sonuç ortada.

aynı gün işte leipzig zorya deplasmanındaydı. 20. dakikada 10 kişi kaldı zorya, kapandılar atağa bile çıkmadılar. leipzig yedek kadroylaydı oyun kurucu vs. yoktu full aynı şekilde orta kastılar. 30 civarı gol girişimi vardı burada da sanırım, canlıdan girmiştim yine leipzig'e düşer zorya eninde sonunda diye düşmedi. 30 gol girişimi gol yok. çünkü aynı şeyi aynı adamlar ile deneyip, sonuç alamadılar.

bu şanssızlık değil, mallık. alt seviye rakibi aşabilecek kapasiten yoksa böyle patlayıp gidiyorsun. bu zihniyetler başarısızlığa mahkum çünkü hatayı kabullenip üstüne gitme yok. hatayı kabullendiğin en kendini geliştirebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Rakip kaleci 8 tane falan gol kurtardı abi

Yapmayın gözünüzü seviyim şu anda ligde 3 buyukler içinde en iyi yine bizim takım bu kadar eksiği rağmen

Rahat olun bu kadar nefret kusmaya

Ayrıca mancity örneği vermişsiniz, açın bu haftaki maçını izletin ikinci yarı full orta attılar. Hatta ugur Meleke bile dedi forverin aguero niye bu kadar orta açıyorsun diye.

Bu yerden sonra mecbur kalıyorsunuz.

Bizim bu açıdan tek sıkıntımız babel ve talisca nin geçen seneki bindirmeleri olmadığından ceza sahası boş kaliyor. Talisca 2. Forvet gibi oynadığında karıştırıyor defansı bu sene o etki olmadığı ve atiba nin rebound etkisi de olmadığından sıkıntı var gibi gözüküyor.

Ama dediğim gibi, takip kalecinin maçın yıldızı oldugu bir maçta çok da efkarlanmaya gerek yok
Sosyal ağlarda paylaş

Nefret kusulur ama. Oğuzhan bence de kötü değil. Tolgay da. Ama oynamaya çalıştığımız oyun elimizdeki silahlara uygun değil.

ikinci yarı bşaından, gol bulana kadar çok iyi baskı yaptık. Her dönen topu alıp iyi kullandık. Ne zamanki Larin-Negredo çift forvetine döndük baskı bitti. Çünkü ikisi de aynı şekilde oynuyor. Babel santrfora geçtiğinde daha hareketli , gezgin oynuyor. Ama Negredo ve Larin ikisi de bana top şişirilsin diye bekliyor. Şişirilen top geri sektiğinde orta sahada o topu kapacak 1 kişi eksik kalıyoruz.

Hem negredo hem larin sahada kalmamalıydı. Babel 2. santrfor olup, kanata Töre geçse. Çok daha iyi baskı yapmaya devam ederdik.

Bir de Negredo fizik olarak hazır değil gibi normal olarak, adamı kampa almadılar, kovmaya çalıştılar, ama şimdi 90dk sahada kaldı. Şu saçmalığa gel de nefret kusma.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

kesinlikle..
çift forvete dönmek işi bitirdi
vida çıkmamalıydı oyundan baskıyı bir anda düşürdük son 10 dk bi daha baskı yaptık ama iş işten geçmişti

aslında çift forvet bitirmedi işi. Babel forvete geçtiğine iyiydik. Ne zamanki larin-negredo ikisi de aynı tip fovete geçtik o bitirdi.
Babel bence santrforda daha verimli. Hem gezgin, hem uzun topları indiriyor, hem de kanatta ne yapacağı ezberlendi artık.

Babel-Negredo ya da Babel-Larin yapıp. Kanata içeri girerek oynayan Töre yi koysak çok daha verimil oluruz. q7 bile 1 kere içeri kat etti, direk tehlike yarattık, faulle durduruldu. Ama işte takımın başında hoca lazım bunlar için.
Sosyal ağlarda paylaş

sen de inandın şenor'un 60'da q7-lens değişikliği yapacağına.

şaklaban 89da çıktı oyundan, su şişesinden mikrofona reklam panosuna kadar yolda her şeyi tekmeledi.

çöp performansı yetmiyor, bir de 90.dk oyundan çıkarken yaptığı tribi çekiyoruz paşanın. ama taraftarın mallığı, o kadar kaldırdılar ki götünü adam ilah sanıyor kendini.

başkası yaptığında tepki çeken hareketler q7 yapınca alkış alıyor falan. q7 nefes alsın takdir alkışları kopuyor kerezmaaaa diye inliyor ortalık, lens son 2 iç saha maçında fırtınalar estirdi 1 kere düzgün alkış almadı.
Sosyal ağlarda paylaş

beşiktaş'ın elindeki kadro ile ligde şampiyonluğa oynamak için transfere ihtiyacı yok. şampiyonluğu yüksek ihtimalle kazanabilmek için transfere ihtiyacı var. onu önce netleştirelim. tabii ki normal ve hakkaniyetli bir yönetim ile.

bunun yarı kalitesi kadro ve adamlarla tamer hoca takımı şampiyon yaptı. çünkü niye kadronun kalitesinin ve yapabildiklerini biliyordu.

ismail - olcay kanadından senede yaklaşık 20 asistlik katkı aldı. beck - quaresma kanadının sorunsuz işlemesini sağladı. oğuzhan-sosa-olcay-gomez istasyonunu öyle kurdurdu ki quaresma hainlik yapamayınca, dışarıda kalınca efektif oyuncu haline geldi.

oğuzhan ile atiba maç başına 250 pas yaparken rakipler topu kapmak için köpek gibi pres yaparken her türlü hücumu rahat rahat yapabiliyordu bu takım. sebebi top almak için gelenler, ayağında tutmayanlar, bencil olmayan takıma yönelik bir oyun oynattırılmasıydı.

bjk bunu yine yapar.

kadroya bak dün mesela; elinde pepe, adriano, oğuzhan, tolgay, negredo var. bunlar kariyerleri boyunca hep yerden oynayan takımlarda başarılı olmuş ve o sistemlerde iş yapmış adamlar. hele adriano bjk'de 2 senede kaldırdığı topu hayatında toplasan kaldırmamıştır. bu adamlara bile orta kestirtiyor bu herif.

oyun sistemi değişecek bu kadar basit. bu oyunla bu takım yapamıyor. yapıyor gibi gözüküyor.

topa %80 hakim olmanın hiçbir değeri yok artık. o dönemin barcelona'sının low-formlara enjekte ettiği bir ilüzyon. topa hakimiyet değil, oyuna hakimiyet şart. bunu atletico madrid'in çoğunlukla yaptığı gibi de yaparsın, liverpool'un yaptığı gibi de yaparsın, city ve tottenham'ınkiler gibi de yaparsın.

önemli olan kadro mühendisliğini düzgün yapman. farklı özellikleri olan adamlara en verimsiz, en saçma şeyi yaptırman değil.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, geçen seneki gibi işte. şampiyonluk yarışında takımın kadrosu yeterliydi ama olamayacağımız 10. haftadan falan itibaren belliydi. hep yazıyordum. birileri tökezleseydi falan ama bala göte olurduk işte.

bu senede aynısı, transfer gelse de bence olamayacağız. adı geçenler bu takımı taşımaz, hele llajic hiçbir ihtiyacını karşılamaz takım.

oyunun değişmesi gerek. onu yapabilecek kapasitede td transferi gerek sadece. gelen zaten bu kadroyu o potada yine her şekilde tutar.

sezon bitecek yine sahtekar hoca ve prensi dışında herkes günah keçisi olacak, onlar yine dokunulmaz devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

ofsayt tabi..

ing/tr kuralları ve yorumlarımı hazırladım, bilmiş bilmiş konuşan ace'in kuralı kendi araştırıp buraya koymasını bekliyorum cevap için

Kusura bakma. Sabahlamıştım. Uyuyordum. Yeni gördüm.

Sefgili elma.

The international football association board (IFAB )

The mission of The International Football Association Board (The IFAB ) is to serve the world of football as the independent guardian of the Laws of the Game.

Bu da wikiden gelsin.
The International Football Association Board (IFAB ) is the body that determines the Laws of the Game of association football.

Yani bu ifabcı amcalar oyunun kurallarını yazan amcalar. Bilmiş bilmiş konuştuğumu iddia ediyordun. Emmevelakin ben kuralı bilmiyordum. Gittim. Kurala bakayım dedim.

http://theifab.com/laws/offside/chapters/offside-offence

Bak adamlar ne yapmış. "Attempts to stop" yazmış. Altını da çizmiş. Yani demek istiyor ki: "Adriano topa müdahale etmek ister ancak dandik bir futbolcu olduğu için yetersiz kalırsa benim umrumda olmaz. Ben topa müdahale etmek isteyip istememesine bakarım. Adriano dandik defans oyuncusu olmasaymış."

Ha bak bi de sen kaleci örneğini vermiştin ya. Bak sonunda da "Unless the goalkeeper within penalty area" demişler.

Bişey diyim mi? Ben aslında bilmiş bilmiş konuşmamıştım. Bak şimdi bilmiş bilmiş konuşuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...