Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

birinin çıkıp bunu diyeceğini biliyordum asksdhf 3-5-2 varyasyonu dedik zaten.

savunmada kapanıp 4'e giriyordu. caner - egemen - alves - gg'ydi.

hücuma çıkarken ya da top fb'nin ayağına geçmişken 2 stoper kalıp, topal aralarına gömülüyor 3'lü oluyorlardı. beklerde kanattan ileri çıkıp atağa katılıyordu ve hücumda serbestlikleri vardı. caner'in zaten en efektif sezonu kariyeri boyunca.

bu o dönem aslında prandelli'nin italya milli takımında oynattığının poor man versiyonuydu ve tahminen ersun'da onu taklit ediyordu haklı olarak. onlarda 4'lü defans dizilimi ile çıkıyordu ama maçın çoğunu 3-5-2 varyasyonu ile oynuyordu.
topal top fbdeyken ikisinin arasina degil onunde oluyordu ersun doneminde. aralarina girme olayi slimfit le basladi.

ceza sahasinda 3 forvet de oluyordu. o yuzden 2 5 3 veya 4 3 3 dedim duruma göre. herseyi gectim 2 forvet nasi olur ya
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bakarsan 6 kişi girdiği de çok oluyordu baskı kurup. zaten düzenli 3 forvet ile çıkıyordu takım kanat oyuncusu yoktu. sow-emenike-kuyt üçlüsü ileride. webo çıktığı da oluyordu ki genelde kuyt yokken oluyordu onda da emenike'yi kanada atıyordu. ana dizilim zaten 4-2-3-1 geçiyordu işte uc 4'lü 3 forvet + emre ya da salih oluyordu ben başka hiç hatırlamıyorum.

temelde sow ve emenike full içeride oluyordu hatta biri ön direkt biri arka direk civarlarına konumlanıyordu ki attıkları gollerin neresinde tamamın hep buralarda iki forvetin topla buluşması ile oluyordu. yeri geliyor kuyt girip sow veya emenike dışarıda kalıyordu. Yeri geliyor sow, emenikeyi destekliyordu. Ama en boş ataklarında bile içeride hep sabit iki kişi vardı. bizim bjk maçları zaten en çok aklımda kalanlar doğal olarak. hep böyle oynuyordu takımda.

hepsinden önce zaten şu dandik videoda görüyorsun anlatmak istediğimi mesela. https://www.youtube.com/watch?v=EotcJ_XcOFc

dizilime dikkat et. dediğim çıkıyor hep.

seninde dediğin var ama. 4 kişi bekledikleri de oluyor topal atağı sürüklüyor arada mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

fikstür geçen senekiyle hemen hemen aynı ki

6. hafta yine fb deplasmanı geçen seneyle aynı hafta kadıköy'de, hakemi de palabıyık yaparlar kesin
14. hafta gs içeride, geçen senenin aynısı yine hem hafta hem içeride olması
17. hafta ts içeride, geçen sene 7. haftaymış o 7'yi 17 görmüşler yanlışlıkla galiba

buraları sabit tutup kalanını çekmişler, zaten dendiği gibi ikinci devre son haftalarda gs deplasmanı bir klasik olmuş durumda lel
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

DarKRideR said:

http://pbs.twimg.com/media/DhqifjYXkAADO8c.jpg

Vaziyet alın ortalık karışacak :(

TS'ye de derbi dersek 3 derbiden de önce Avrupa maçı sadfds

8 senedir ikinci yarıdaki gs maçları deplasmandaymış, hepsi acaip tesadüf bunların

dhsahf. 2 senedir şampiyon olurken hiçbir eleştiri yok. FT fabrika ayarlarına döndürmüş sizi sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

"x zamandır neden ses çıkarmadınız ehe ehe" argümanı bu forumda neden bu kadar gelişti? ortaya ilginç ve tesadüf olamayacak kadar düşük ihtimalli veriler sunulmuş, buna yorum yapmaya yetemeyip saçma sapan alakasız şeyler yazıyorsunuz. üstelik bir yarışta birinci olmak haksızlıkları ve hırsızlıkları gözardı etmeyi gerekli kılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Uefada sikko takimlarla oynicaz lan neyin tatavasi bu

olay uefa falan filan değil ki.

fikstürün scripted olmasını konuşmaya çalışıyoruz.

2014/15
8. hafta BJK-FB
16.hafta BJK-GS

2015/16
6. hafta BJK-FB
15.hafta BJK-GS

2016/17
5. hafta BJK-GS
13.hafta FB-BJK

2017/18
6. hafta BJK-FB
14.hafta BJK-GS

2018/19
6. hafta FB-BJK
14.hafta BJK-GS

bu ne şimdi abi ? hiç mi dikkat çekici değil.
gs ile ikinci maçlar hep dışarda, fb ile bir içerde bir dışarda değişiyor.

haftalar hep aynı aralıkta. ayarlanmış. bundan bahsetmeye çalışıyoruz.

"fötöh töröm göldö öndön böylö öldö"
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

iddia makamı, iddiasını ispatla yükümlüdür gibi 412412151 yıllık teamül 1dk içinde çürüdü..
Negatif arguman'ın neden kanıtlanamayacagını yazdım. Adam ne yapacak son 3 sene icersinde yazılmıs butun besiktas postlarını buraya yapıstırıp bakın elestirilmemis mi diyecek? Yoksa boslugu gosterip "burda goremediginiz gibi elestiri yoktur" mu diyecek?

Sizin ise adamın haksız oldugunu kanıtlamanız ve onu "rezil etmeniz" ise mümkün. Yazdıgınız elestirilerden birini cıkartıp koyun. Yok cıkartıp koymuyorsanız "bu yazdıgını kanıtla" gibi mantıga aykırı yorumlar yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

e al

19 temmuz 2016 mesajları https://forum.paticik.com/read.php?29,8410093,8457690#msg-8457690 https://forum.paticik.com/read.php?29,8410093,8458349#msg-8458349
DarKRideR said:
Fikstür aşırı zor bu arada, hiç nefes almalık ara yok.

İlk yarıdaki derbilerin tamamı da ŞL haftasına denk geliyor. Özellikle 6. ŞL haftası süper.

Deplasmanda FB, ŞL 6. maç, içeride Bursaspor.

2 ŞL maçı (benfica + d.kiev) arasına başakşehir ve fb maçlarını koymuş sıfatsızlar.

DarKRideR said:
Bir de bizim fikstür harbi çok zor. iyi plan yapılıp ona göre ligde kayıpsız gitmeye oynamak gerek. şl'den 3.lük hedefleyip ligde şl haftalarını az kayıpla geçmeye odaklanmak bu sene bizi şampiyon yaparsa yapar yoksa ilk yarıdan havlu atarız psikolojik olarak.

geçtiğimiz sezon da ilk yarı da dahil çok şikayet ettik.
bu sene gs şampiyon oldu diye FT diye zırvalanmış.

yukarıdakiler bizim şampiyon olduğumuz yıla ait.
hadi bakalım buyrun konuşun.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

"x zamandır neden ses çıkarmadınız ehe ehe" argümanı bu forumda neden bu kadar gelişti? ortaya ilginç ve tesadüf olamayacak kadar düşük ihtimalli veriler sunulmuş, buna yorum yapmaya yetemeyip saçma sapan alakasız şeyler yazıyorsunuz. üstelik bir yarışta birinci olmak haksızlıkları ve hırsızlıkları gözardı etmeyi gerekli kılmıyor.

şampiyon olup olmamakla, şu tesadüfün gerçekleşme ihtimalinin bi alakası yok?

hadi diyelim 2 sene önce eleştirmedik, bu sene gündeme getirmeye engel bi konu da değil? Kaldı ki her sene fikstürün bu şekilde çekilebilme ihtimali daha da uçuyor. Seneye aynı şey olursa daha şaibeli olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

her avrupaya giden takımın yaşadığı şeyleri, her sene ilk kez beşiktaş yaşıyomuş gibi pazarlamaktan sıkılmadınız mı ya? avrupa'da oynuyorsan fikstür sıkışacak bu bir gerçek. e bütün derbileri de ligin sonuna koyamayacaklarına göre bazıları derbilerin üzerine yada öncesine de denk gelecek.

bu kadar abartmayın yahu. şampiyon olacaksan bu gibi şeyleri de geçip olacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştiri olmadığı argümanı benim değil ben sadece mantıksal hataya (bu negatif argumanı kanıtla lafına) tepki verdim.

Benim genel eleştirim fikstürümüz cok zor/cok sık elestirisi olmasına.

Benim fikstür ile ilgili düşüncelerim zaten belli. Local anlık etkileri dışında (değerli oyuncunun sakatlığının denk geldiği 2 haftada zor 3 mac olması gibi), fikstürün bir etkisi yok. Cok basit 34 mac yapıyorsun her takımla icerde dısarda oynuyorsun 3. hafta da olsa 15. hafta olsa kazanmaya cıkmalısın. Ayrıca da bütün "büyük" takımlarımızın haftada 3 mac yaparken soylenmeyi bırakması lazım. Futbol tempo isidir. Mac yapmak bir alıskanlıktır. Buyuk oyuncular, her gun mac olsun isterler. Futbolcularımıza bunu asılamak lazım.

Yoksa gecen sene 9-10 hafta kalan bütün yorumcular "en zor fikstur galatasarayın" diyip duruyordu.

Cıkıp oynadık kazandık. Cıkıp oynamayınca butun fikstürler zor tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

her sene denk gelmesi çok normal çünkü digitürk sağolsun derbi haftaları önceden belli slotlarda, oraya sadece takımlar yerleştiriliyor. ilk 3 hafta derbi olmaz, son hafta derbi olmaz. derbi slotları neredeyse hep aynıdır. e uefa schedule'ı da her sene benzer oluyor, gayet normal.
Sosyal ağlarda paylaş

2015/2016'da da mesela bizim stat 2. yarıya yetişecek diye ilk yarıda evimize verilen rakiplere gel.

trabzon
başakşehir
fenerbahçe
rize
kasımpaşa
sivas
akhisar
galatasaray
konya

bunlara da laf edildi yani. sadece şl maçları vs değil.

bu arada konuyu değiştirmeyin.
haklılık/haksızlık ayrı bi konu.
"2 senedir fikstüre laf etmiyordunuz FT gelince ettiniz"e cevap vermek ayrı bi konu.

istediniz, gösterdik. gereksiz tartışma çıkarmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Eleştiri olmadığı argümanı benim değil ben sadece mantıksal hataya (bu negatif argumanı kanıtla lafına) tepki verdim.

Benim genel eleştirim fikstürümüz cok zor/cok sık elestirisi olmasına.

Benim fikstür ile ilgili düşüncelerim zaten belli. Local anlık etkileri dışında (değerli oyuncunun sakatlığının denk geldiği 2 haftada zor 3 mac olması gibi), fikstürün bir etkisi yok. Cok basit 34 mac yapıyorsun her takımla icerde dısarda oynuyorsun 3. hafta da olsa 15. hafta olsa kazanmaya cıkmalısın. Ayrıca da bütün "büyük" takımlarımızın haftada 3 mac yaparken soylenmeyi bırakması lazım. Futbol tempo isidir. Mac yapmak bir alıskanlıktır. Buyuk oyuncular, her gun mac olsun isterler. Futbolcularımıza bunu asılamak lazım.

Yoksa gecen sene 9-10 hafta kalan bütün yorumcular "en zor fikstur galatasarayın" diyip duruyordu.

Cıkıp oynadık kazandık. Cıkıp oynamayınca butun fikstürler zor tabi.

Bence fikstür tek başına büyük bir parametre değil ama yine de baya etken. Galatasaray'da geçen sene başı ilk 11'in neredeyse hepsi yeniydi, takım alışma evresinde, artı Tudor'un derbi performansı rezalet çok belli. Atıyorum geçen sene daha ligin başında zayıf takımlarla Arena'da bol bol oynamayıp; bir de üstüne derbiler deplasman yerine iç saha olsa ve Tudor efendi kazara BJK'ye,Başak'a yenilmeyip yine işi bir şekilde götürse; ligin ikinci devresi yarışın sonlarında deplasman derbileri olacak ve ağır hezimete uğrayacaktık.

Fikstür dediğin ilk 5-6 hafta zayıf takımlar ve ligin ikinci devresi iç saha derbileri olunca gayet etkin. Sivas ile, mesela bu sene Erzurum geldi onlar ile yaptığın deplasmanların kış ayında olup/olmaması bile etken.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...