Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Ben sorunun yönetim olduğunu da defalarca yazdım. Yönetimin bir kere en büyük sorun olmasının sebebi halen bu adamı takımın başında tutuyor olması.

Ekonomik rezillikleri, menajerlere yedirdikleri paraları ben yeni değil, 1.5 - 2 senedir zaten anlatmaya çalışıyorum herkese. Burada geçen sene o kadar çok eleştirdim transferleri diye laf yedim yine arkalarında duran adamları hep hatırlıyorum.

Onlardan bağımsız madem sen bu takımın başında tutuluyorsun, bu kadar adaletsiz ve kötü yönetmeyeceksin. En azından formayı hak edene ver ki takıma teknik olarak yetemesen bile senin için oynasınlar.

Ben yönetim kısmında TR'deki vakıf yapısından ve beyinsiz taraftar profili yüzünden bir şey yapılacağını sanmıyorum ama bu kulüp bu sene bile şampiyon olabilecekse yönetimin tek bir hamlesi ile olabilir. HER ŞEYE RAĞMEN.

O hamleyi yapmadıkları içinde en az bu köylü kadar suçlular zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Kim koruyo abicim, ben oyunculardaki bu kadar düşüş normal olmadığını ve TDden kaynaklanmadığını söylüyorum. ŞG nefreti senin gözünü o kadar kör etmiş ki esas sen Beşiktaş'ın esas sorununun yönetim olduğunu görmüyosun. Sen bi yazdıklarını oku tarafsız olarak yazan birine benziyo musun? :D

BEşiktaş'ın sorunu son zamanlara kadar %51 yönetim %49 hocaydı. bence artık çok net hoca %51+

yönetim hatalı mıdır ? sonuna kadar hatalıdır. Ama sana verilen kadro evinde hocasız sivasa yenilcek kadro değil.

Hocanın yüzündeki sıkılmışlık, bıkkınlık her maç görünüyor. Hıncal taklidini yaptı onun. Gol atınca şenol güneş, gol yiyince şenol güneş diye hep aynı tepkisiz izliyor maçı kafası başka yerde.

Gs maçında yaptığı amatör bile denmeyecek değişiklik hataları, oyuncuları taraftarın önüne atması, formda oyuncuları kesip evlatlarına forma vererek adamcılık yapması, genç düşmanı olması ama zorda kalınca onlara sarılması, asla B planı üretememesi, kendi dışında her boka bahane bulması (zemin, yönetim, hakem, tff...)

Daha önce dedim hocayı seviyorum yol yakınken güzel ayrılalım yoksa küfür kıyamet kovulcak diye, işler o aşamaya geldi..

Gitsin vatani görev beklemez milli takımın başına geçsin, fener ersunu aldıysa biz de apo'ya çökelim
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncuların bu kadar salmasının sebeplerinden biri de ŞGnin geleceğinin belirsiz olması zaten. Adamın kontratı bitiyor. Yönetim, ne yerine yeni TD bakıyor. Ne de ŞGnin kontratı uzatıyor. Bu sebeplerden birisi sadece. Yeni TD gelirse en azından sebeplerden biri bertaraf edilmiş olur, ama şampiyonluk yine mucize olur.
Dediğim gibi yeni TD geldi diye Babel, Pepe yalandan sakatlıkları bırakıp eskisi gibi oynamaya başlayacaklar mı, emin değilim.
Öte yandan ŞGden daha kötü TD getirme ihtimalleri de var. Tamer Hoca'nın sene ortasında geleceğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

yönetim hatalı mıdır ? sonuna kadar hatalıdır. Ama sana verilen kadro evinde hocasız sivasa yenilcek kadro değil.

Bu şurada hem haklısın, hem haksız. Kadronun kafasında farklı şeyler varsa, adamlar saldıysa, sivasa da, yozgata da yenilir. Bu durum TDnin değil yönetimin eseri.

edik: Gordon Milne Beşiktaş 5. golünü attığında ciddi/endişeli yüz ifadesini değiştirmeden maç izlemeye devam ederdi, liseliler hatırlamaz :p
Sosyal ağlarda paylaş

En mantıklı hareket Guti'nin getirilmesi şuan, belki yine altından kalkamaz ama RM'de o kadar yardımcı tecrübesi ki 3 yılı Zidane'ın yanında baş yardımcılarından biri olarak şüphesiz takımdaki en tecrübeli adam şuan.

Saygıda duyar futbolcular gayet iyi şekilde.

ŞG'nin belirsizliği zaten temel sorun, yönetim siktir çekse hepsi kurtulduk diye oynamaya başlarlar.

Şimdi kalma ihtimali var. Sözleşme uzatırlarsa mesela daha da beter olurlar. Hiçbiri oynamaz artık prensi dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzatılırsa, mecbur bu adamla devam edicez diyip yine bir miktar daha kendilerine gelebilirler.

ŞG gitsin, Guti yerine geçsin hiç itirazı yok. Peki bu şampiyon yapacak hamle mi? Değil. Yönetim ve Guti arasında organizasyon ve planlama ile tutacak ve şampiyonluğa oynayacak takımı yaratacak hamle.

Bu sene için işleri 180derece çevirip, bizi şampionluğa taşıyacak bi TD dünyada yok.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

applev0dka said:

Bu şurada hem haklısın, hem haksız. Kadronun kafasında farklı şeyler varsa, adamlar saldıysa, sivasa da, yozgata da yenilir. Bu durum TDnin değil yönetimin eseri.

edik: Gordon Milne Beşiktaş 5. golünü attığında ciddi/endişeli yüz ifadesini değiştirmeden maç izlemeye devam ederdi, liseliler hatırlamaz :p

büyük takım hocası sivas'a ve yozgat'a çaresiz şekilde izleyerek yenilmez.

çabalarsın, rakip iyi çalışmıştır ölüm kalım maçı olarak çıkmıştır yenilirsin ayrı konu.

BJK hiçbir şey oynamıyor, çaresiz şekilde maçın bitmesini bekliyor. Rakip savunmalarını aşacak hiçbir taktik varyasyon yok. Sadece sağa şişir, orta açsın. Bazen soldan orta açtır o kadar.

BJK'den puan almak isteyen her takım stoperi 3leyip ortayı kapatıyor. Gelen topları uzaklaştırıyor ve rebound toplamaya bile kasmıyor. Alsa BJK çünkü yine kanada gideceğini biliyorlar. Tekrar kapat, düzgün rebound düşerse basit hızlı adamlarla kontraya çık.

Bİr tane atarsan tekrar at, çünkü BJK yine aynı şekilde gol arayacak. Aynı şekilde savun, direnirsen puanı al. Yersen maks 1 yiyorsun o da şanssızlıktan.

Bu ya, bu adamı savunuyorsun abi cidden yazık ya.

Hocanın suçu değil diyor, 30 orta çekiyor maç başı ve hocanın suçu değil diyorsun ya...

Tamer hoca gittiğinden beri 30 orta çekiyor takım zaten en başından beir anlatmaya çalıştığım şey o. Bu adamın tek bildiği orta çektirmek başka bir şey değil. 20 sene önce başarılı olduğu şeyi halen yapmaya çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

ŞG gitsin, Guti yerine geçsin hiç itirazı yok. Peki bu şampiyon yapacak hamle mi? Değil. Yönetim ve Guti arasında organizasyon ve planlama ile tutacak ve şampiyonluğa oynayacak takımı yaratacak hamle.

Gayet şampiyon yapar. İlhan gelse de yapar. Samet gelse de yapar.

Lig kötü, Başakşehir ile puan farkını kapatacak kadar seri galibiyet alman gerek. Kadron halen lig standartları üstünde başarılı, üstün bir kadro.

Düzgün bir teknik yönetim ile transfere ihtiyacı olmadan şu takım tekrar yarışa dahil olur, Başakşehir'in kaybedeceği puanlar ve olası bir Başakşehir galibiyeti ile rahat yakalarsın.

Puan farkı yüksek ama imkansız değil. Çünkü kadron kötü değil, doğru oyun ile bu ligde çok rahat seri yakalarsın. Kaybın seni yakalamayacak takımlara karşı olmalı, ve Başakşehir'den en az 1 kayıp az olacak şekilde gidersin.

İyi hoca rakiplerini analiz eder, şu hafta şurada şu kadroyu çıkartırıp şu kadar puan alırım buradan bu alırım diye sezon planlamaıs yapar ve ona göre takımı motive eder.

Hedef belirler.

Bu adam Altınordu ile hazırlık maçında bile Quaresma oynatıyor ya

YA ÇILDIRACAĞIM QUARESMA OYNATIYOR ADAM ALTINORDU HAZIRLIK MAÇINDA GÜVEN FALAN ORADA BİLE OYNATMADI AMA HOCANIN BİLDİĞİ VAR SUÇU DEĞİL DİYORSUNUZ YA
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

applev0dka said:

bir kaç ay önceye kadar sevinçten zıplıyordu bu adam, genel karakteri değil içinde bulunduğu ruh halinin yansıması abi.

TD'nin görevi salan oyuncuları toparlamak değil mi ?
Sadece tahtaya 11 çizen adama ihtiyacımız yok bizim. Madem burada suçlu yönetim, neden son 4 hafta kala 4 galibiyet alsa şampiyon yapacak biliç sampiyonluğu kaçırınca "takımı motive edemiyor" diye linç edildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha GS'de mesela forvetini bulacak, sakatlar dönecek ki Emre dönecek. Onlarda yükselişe geçecek. Başakşehir'in ardından en güçlü aday halen. Başak'ın da gerçi en güçlü aday olmasının tek sebebi zaten puan farkı ve önlerindeki maçta yüksek ihtimal GS'ye saplayıp, bir maç daha öne geçecek olmaları.

Bu ilk 6 böyle kalmaz BJK'nin yeri hariç. Hocayı değiştirip, en azından ikinciliği garantiye alması gerek BJK'nin. Şampiyon olmasa bile tekrar 4. olmamalı bu takım.
Sosyal ağlarda paylaş

"Kadro kötü değil" kısmında yanılıyosunuz. Kadro çok iyi ama adamlar, parasını alamamak, doygunluk, bıkkınlık vs sebeplerden oynamıyolar.
En oynayanlara bakarsan bunu görürsün. Takımın en iyileri Ljajic, Güven, Dorukhan. Yeni gelen ve a takıma yeni katılan.

Guti ya da İlhan'a kalırsa takım, ben gerçekten sevinirim. Ama şampiyonluk falan hayali kurmam.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Ha GS'de mesela forvetini bulacak, sakatlar dönecek ki Emre dönecek. Onlarda yükselişe geçecek. Başakşehir'in ardından en güçlü aday halen. Başak'ın da gerçi en güçlü aday olmasının tek sebebi zaten puan farkı ve önlerindeki maçta yüksek ihtimal GS'ye saplayıp, bir maç daha öne geçecek olmaları.

Bu ilk 6 böyle kalmaz BJK'nin yeri hariç. Hocayı değiştirip, en azından ikinciliği garantiye alması gerek BJK'nin. Şampiyon olmasa bile tekrar 4. olmamalı bu takım.

sakatlıklar ve fb maçı sonrası cezalılar olmasa gs şuan lider bile olabilirdi.üst üste sakatlıklar üstüne fb maçında kalan sağlar da ceza alınca takımda oynatacak adam kalmadı.

bide bence bjk de devre arası iyi bir forvet alırsa yine favori olur ama şu haliyle bence de haklısın :)
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

aktiftablet said:

applev0dka said:

bir kaç ay önceye kadar sevinçten zıplıyordu bu adam, genel karakteri değil içinde bulunduğu ruh halinin yansıması abi.

TD'nin görevi salan oyuncuları toparlamak değil mi ?
Sadece tahtaya 11 çizen adama ihtiyacımız yok bizim. Madem burada suçlu yönetim, neden son 4 hafta kala 4 galibiyet alsa şampiyon yapacak biliç sampiyonluğu kaçırınca "takımı motive edemiyor" diye linç edildi.

VAR olsa alırdık o 4 galibiyeti. Ama Bilic'in kötü TD olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Bir yere kadar TDnin görevi ama takım oyunu bu, TD yönetim, futbol şube sorumlusu, başkan, 2. başkan vs vs vs... Nasıl ki rakip atağı savuşturmak tek başına stoperin görevi değilse, bu da öyle. Tek sorumlu TD olmadığı gibi, sadece TD değişimi de tedavi değil. Büyük sıçan yönetim çünkü şu an. Onu söylüyorum ama adam herşeyi şenola bağlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...