Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Aceace said:

Şu Linnes'i kim izlediyse, transfer görüşmelerini falan da kim yaptıysa bütün yetkileri ona vermek lazım. Galatasaray'ın yaptığı en iyi transfer resmen.

Beşiktaş izledi. 2 sene boyunca almaya çalıştı ama o rakamları kabul etmediler. Sonra GS rakibinin izlediği adamı almış olmak için aldı.

edik.
almış olmak için aldı dersem yanlış olur, zaten sağ bek arıyodu, hazır izlenmiş adam + rakibe transfer çalımı bonusunu cazip geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Aceace said:

Şu Linnes'i kim izlediyse, transfer görüşmelerini falan da kim yaptıysa bütün yetkileri ona vermek lazım. Galatasaray'ın yaptığı en iyi transfer resmen.

Beşiktaş izledi. 2 sene boyunca almaya çalıştı ama o rakamları kabul etmediler. Sonra GS rakibinin izlediği adamı almış olmak için aldı.

edik.
almış olmak için aldı dersem yanlış olur, zaten sağ bek arıyodu, hazır izlenmiş adam + rakibe transfer çalımı bonusunu cazip geldi.

O zaman Beşiktaş'ın o takip ekibini transfer edelim win win. Beşiktaş lig düşer artık
Sosyal ağlarda paylaş

Burada da Twitter'da da 1.5 sene Linnes övdük, zaman tanınmalı dedik diye onca laf yedik. Şimdi laf atanların yarısı Linnes övüyor asdkjfhsda müthiş.

En başından beri iyi transferdi. Köylü yerli hocalar bu tip adamlardan verim almayı beceremiyor daha doğrusu istemiyor. Oynatan adam çıkınca bir şekilde adam form tuttu ve devamı geldi.

Tudor gelmese belki yine hiçbir şekilde ortaya çıkmayacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Aceace said:

edik.

İŞTE O RAKAMLAR!!

Galatasaray, daha önce anlaşmaya vardığı Norveçli oyuncu Martin Linnes'in transferini KAP'a bildirdi.
Sarı kırmızılı ekibin daha önce anlaşmaya vardığı 24 yaşındaki Martin Linnes'in transferi borsaya bildirildi.

KAP'a yapılan açıklama şu şekilde;

''Profesyonel futbolcu Martin Linnes ve kulübü Molde FK ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, oyuncunun eski kulübüne Net 2.000.000 EUR tutarında bonservis ücreti ve 500.000 EUR ile sınırlı kalmak şartı ile oyuncunun ilk 11 de yer aldığı her 20 resmi maç tamamlandığında ekstra 100.000 EUR ödenecektir (Herhalukarda 100 resmi maç sonrası Galatasaray, oyuncunun eski kulübüne bir ödeme yapmayacaktır).
Oyuncunun kendisiyle ise 3,5 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır:

2015-2016 sezonu 2.yarısı için: Net 475.000 EUR sabit transfer ücreti ve 10.000 EUR maç başı ücreti (maç başı ücreti Süper Lig, Süper Kupa ve UEFA müsabakaları için hesaplanır ve 12.maç sonrası tahakkuk etmeye başlar)

2016-2017 sezonu için : Net 950.000 EUR sabit transfer ücreti ve 10.000 EUR maç başı ücreti (maç başı ücreti Süper Lig, Süper Kupa ve UEFA müsabakaları için hesaplanır ve 25.maç sonrası tahakkuk etmeye başlar)

2017-2018 sezonu için : Net 950.000 EUR sabit transfer ücreti ve 10.000 EUR maç başı ücreti (maç başı ücreti Süper Lig, Süper Kupa ve UEFA müsabakaları için hesaplanır ve 25.maç sonrası tahakkuk etmeye başlar)

2018-2019 sezonu için : Net 950.000 EUR sabit transfer ücreti ve 10.000 EUR maç başı ücreti (maç başı ücreti Süper Lig, Süper Kupa ve UEFA müsabakaları için hesaplanır ve 25.maç sonrası tahakkuk etmeye başlar) ödenecektir.''

2.5m euro bonservis bedeli ve yıllık 950k maaş + bonus.. GG'ye ne kadar veriyordunuz yav siz? Hatta bi saniye... Linnes'i izlediğiniz zamanlarda GG yoktu sizde. Opare vardı.

Abo...
Sosyal ağlarda paylaş

Vermediler işte, bu paraları vermediler sdfkjhsad

O yüzden diyorum. BJK son yıllarda bu kadar başarılı olduysa Erdal Torunoğulları sayesinde oldu. Onun aldırdığı, uğraşıp takıma kazandırdığı adamlarla oldu hepsi. Oyuncu satıyoruz, onun getirdiklerini satıyoruz ve şov yapıyorlar.

Ahmet Bulut'un takıma getirdiği adamlardan kar etmişliği bırak, nötrlediğimiz yok ama yönetim gidip Ahmet Bulut'u Erdal Torunoğulları'na falan tercih ediyor.

BJK için bunlar iyi günler diyordum hep, göreceksiniz daha da kötü olacak bu kulüp bu zihniyet ile.

Şimdi de mesela Orkun Kökçü 'den vazgeçiyorlar. Potansiyelini öyle ya da böyle göstermiş bir adamı almıyorlar Quaresma ile aynı mevkiide oynuyor diye. Daha diyeceğim bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

"Emre Akbaba'ya biz kulüp olarak ve sonrasında ben zaten izin verdim. Emre Akbaba Türkiye'de önemli bir oyuncu, bize de çok büyük faydaları oldu ama gitmesine, kulüp ve ben karşı değildik. Her iki taraf için de inşallah hayırlı olur."

- Alanyaspor TD Mesut Bakkal

hmm akbaba gelecek heralde. o halde ndiaye işi yattı. belhandayı fernando ve akbaba arasında oynatır hoca. 10 numara pozisyonunda akbaba. tabelası falan da vardı alanyada ama bizde yapabilir mi yeter mi göreceğiz. şimdi çok iyi bir stoper ve gomis krize girdiğinde koyabileceğimiz, yedek kalmayı sorun etmeyecek vasat üstü bir santrafor gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Opare de kiralıktı zaten, bekleneni veremedi diye alınmadı. Linnes'e biz ne kadar teklif ettik bilmiyorum ama daha az olması lazım ki alamadık.

çok daha azıydı ama hemen hemen aynı paralardı diye hatırlıyorum. biz yine klasik 200-300k euro hesabı yaparken daha doğrusu şovlarını yaparken GS kaptı.

Ahmet Bulut adam getirince kat ve kat fazlasını düşünmeden bastılar ama 6 ay sonra. Linnes yerine takıma GG'yi aldılar üstüne. Önce 2 senelik garanti sözleşme dediler, 2+1 oldu. Son güne kadar 2+1 diye biliyorken herkes bir anda 3+1 garanti haberleri çıktı sonra imza atıldı hoop bir anda 4 yıl garanti oldu. 32 yaşındaki adama 4 yıl garanti verildi falan...
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

buarada buyuk bir onyargiyla ozeti izledim cunku kalede Muslera yoktu, laflarimi hazirlamistim bile fakat bu yedek kaleci de cok iyiye benziyor.

gerci ben cenk gonen'i de begeniyordum ama nolduysa yokoldu adam. 200 bin euroymus suanda

http://www.milliyet.com.tr/6-bin-tl-lik-kahraman-ismail-cipe-galatasaray-2712693-skorerhaber/

lel
Sosyal ağlarda paylaş

asdfasgsd. su olaydan dolayi selodan ARO. hoca geldi de sampiyon olduk yine sdjf.
https://pbs.twimg.com/media/DjGYT4cX0AAE2X-.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-VON4GbuMqKw/W1pELKQJG0I/AAAAAAAABUo/nA6hE-X25y8dUgJXQcdfyGf6DIsRDyNZwCLcBGAs/s640/selo2.png

yalniz selo da kolpaci cikti. once cik dovdum falan de sonra darp raporu alip mahkemede dayak atti bana de. :D

NE SÖYLEMİŞLERDİ

AYDOĞDU “FATİH TERİM BENDEN DAYAK YEDİ” DEMİŞTİ
TERİM “GEREĞİNİ YAPTIM” DEMİŞTİ

sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Dayak yemek ile dayak atmak toplum algısında farklı. Ama mekan basıp bir de üstüne dayak yemek daha kötü bir algı. Terim zamanında neden bunu yok etmedi ve kebapçı kasıla kasıla imparatoru paketledim diye dolaştırıldı onu anlamadım.

Hem basmışsın mekanı zaten imaj olarak burada bir problem var, bari üstüne dövdüm deseydin. Zaten Alaçatı'da kulislerde çok konuşuldu daha olay yeni olduğunda, tüm kayıtlar tanıklar var döven Terim, Selo'nun neden böyle reklam yapmasına izin veriyorlar diye de, işte enteresan. Yeni yeni basında açığa çıkartılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ÜLKENİN GARİP İŞLERİ
Bugün cumartesi,
Hafta sonu.
Bu yazı hafta sonu tadınızı kaçırabilir.
Çoğunuz yok artık diyecek.
Bu yeni bir olay değil.
Sadece NECİP Türk basını,
Bu olayı yazamadı.
++

İspanya’nın Atletico Madrit takımında,
Bir Türk topçu forma giyer..
Ülkenin siyasetçileri bu topçunun Barcelona’da
Oynamasını isterler.
Türk Hava Yolları Barcelona’ya zaten sponsordur.
10 milyon Euro vermiştir.
Araya bazı kişileri sokarlar.
Bu topçuyu Barcelona’ya alın, diye.
Barcelona’nın bu topçuyu Atletico Madrit’ten,
Almak için 15 milyon Euro’ya ihtiyacı vardır.
Barcelona, Fair play çerçevesinde bu parayı ödeyemez.
Türk Hava Yolları bir kılıf bulur,
Bir şeye daha sponsor olur ve
Barcelona’ya 15 milyon Euro öder ve transfer gerçekleşir.
Barcelona bedavadan topçu almış olur.
Oynarsa oynar, oyanamazsa oynamaz.
Nasılsa maliyet SIFIR
++

Ama Türk topçu Barcelona’nın kıymetini bilmez,
Fırsat buldukça İstanbul’a kaçar.
Dünyası İstanbul’daki hatunlardır.
200’ye yakın antrenmana çıkmaz.
Barcelona bunu kapının önüne koyar.
12,5 milyon Euro’yu getiren bu topçuyu alır der.
İşin mizahı.
Bacelona bu topçuya kasasından 1.-Euro ödememiştir.
Topçu için 12,5 milyon Euro ister.
Müşteri çıkmaz.
Topçunun Avrupa piyasasında vukuatları ayyuka çıkmıştır.
Galatasaray ilgilenir ama 12,5 milyon ödeme şansı yoktur.
İşe yine siyasiler girer.
++

Yukarıdan emir gelir,
Başakşehir bu topçuyu alsın.
Başakşehir'in imkanları kısıtlı.
Bütçeden verecekleri para 3,5 milyon Euro’dur.
Açık olan 9 milyon Euro’yu birisi vermelidir.
Bir kuruma yukarıdan emir gelir.
Kurum 9 milyon Euro’yu öder.
Kim?
++

Bir ipucu vereyim.
Bu kurumun ucuz ürünlerini almak için,
Garibanlar sabah 6’da kuyruğa giriyor.
Ürünleri halk için.
Ama bu kurum 9 milyon Euro ödüyor.
Halbuki bu parayı fiyatına yansıtsa.
Ne güzel olur.
++

9 milyon Euro’yu ödeyen kurum.
İSTANBUL HALK EKMEK.
Şimdi gelelim yazının sonuna.
Bu ülkenin 24 milyon Euro'su,
Birilerin keyfi için Barcelona'ya ödenmiştir.
Ne için ?
Topçu Barcelona'da oynadı da,
Ne oldu?
Oynamasının ülkeye ne faydası var.
++

Bir hesap yapın.
24 milyon Euro'ya kaç okul yapılır.?
Sosyal ağlarda paylaş

Şans verilirse Yunus Akgün kulübedeki en iyi hamle oyuncusu olur, 100 milli maçı var adamın nerdeyse alt yaş kategorilerindem milli takımın. Bunları tecrübeden saymıyor bazıları ama Yunus kendini çok belli ediyor güven olarak. Ozan Kabak da takımın 4.stoperi olur bu seneden itibaren.

Diğer gençleri çok takip etmedim fakat bu ikili ilk 18'e yazılır. Fatih Terim oynatır bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...