Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

tekrar izleyince penaltı gibi geldi
konyalı adamın sol ayagının sol civilerine dogru darbe geliyor ayak yamuluyor, basmadan önce gerçekleşiyor o darbe. topa da aynı anda dokunduğu için etle karışık derler net faul pozisyon.
ağlamaya devam.

tutmayın küçük enişteyi. akhisarın maçının hakemi kimmiş ona falan bak bence, rakibiniz o. meşgul etme burayı.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

sardalya said:

yusuf namoglu kim?

gs'nin 1 numaralı tetikçisi.

...

boş yapmayın ya. topicin gidişat şurada klasik elma ağlamasına kaymış. var'a nasıl bakmaz ya denen konuyu gs tetikçisi, bjk hak yiyicisi kıvamına çekmiş işte.

inanılmazsınız ya.

tamam, en çok sizin hakkınız yendi, en çok sizin kupanız çalındı. ama yeter artık. :D
Sosyal ağlarda paylaş

O seyden dolayi ya.. hmm neydi

Hah evet doğru yorum olduğu ve cevap gelmediği için gözünüze fazla batmasindan kaynakliydi..

Buradaki konuyla ilgili ilk yorumuma da bakabilirsiniz. Hakli bir sekilde sorunun ortak cozulmesi gereken bir sorun olduğunu ama genelde herkes rakibine olunca zevk aldigi icin çözülmediğini belirtitken kotu kotu usluplarla fanatik fanatik karsi tarafa saldiran adamlar gelip yaziyor ve ihale ustume kaliyor..

Patide zaten boyle oldugu zaman konudan bagimsiz(futbol siyaset sinema vs) hakli olduğunu anlayabilirsin.. 10/10 works perfectly
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim fiko konuşana kadar neredeyse hiçbir pozisyonumuz var a gitmiyordu. Hele var a gidipte yinede verilen bir medel penaltısı var ki evlere şenlikti tüm spor yazarları VS eleştirdi. Ama şu gs nin pozisyonu gs nin çaresizliği şuanda ki başarısızlığın kapatılması için hazır herkesin fitili de ateşlenmişken Mustafa cingözün VS gs medyasının gazından başka birşey değil. Hele ki hakemlikleri bırakılsın ifadeleri VS var inanamıyorum. Gs gittikçe daha antipatik oluyor. Eğer ki şurda vara gitmedi diye hakemlikleri bitiyorsa bu sene oynadığımız Beşiktaş maçlarını izlesinler var a gitmeyen tüm hakemleri de bıraktırsınlar. Ha bu adı geçen hakemler bırakırsa sevinirim beceriksizler zaten fakat bu yüzden bırakılmasın
Sosyal ağlarda paylaş

Off topic gene apple'lanmis ya. VAR'a niye bakilmadi kivaminda ilerlerken topic bir anda Yusuf Namoglu GS tetikcisi oluverdi. Tamam da o zaman burada bir terslik yok mu sdfs.

Bu arada apple bile pozisyon ile tek yorum yapmiyorsa bu cok NET penalti degil demektir. Pozisyonla ilgili tek mesaji yok ama pozisyon penalti degil niye VAR'a gidilmedi demeye de eli gitmiyor heralde. Su pozisyonda baska atilacak mesaj yok. Sayfalarca tartisilacak bir durum yok.
Ha tersi durumda su topigi dusunmek bile istemiyorum, 1996 Vahap Beyazdan baslardik heralde..

BJK aglakligi bu yuzden var abi hani yirtinsaniz da tarif edilemez bu. Neden, cunku butun mac topiklerinde konu donup dolasip GS'nin hakkinin yillarca kollanmasina, BJK'nin ince ince kiyilmasina geliyor, bunlar hep subconsciousness iste. Fener maci da olsa ayni durum, dunku Konya maci da hic farketmiyor.

Fistan'in mesaji da bana yillar onceki Ercan Saatci yazisini hatirlatti. 2003'teki Olimpiyat macinda Luciano elle bir top kesmisti net penalti kimse de aksini iddaa etmemisti. Ercan Saatci 3 gun sonra - konuyu arkadaslarla tartistiktan ve defalarca izledikten sonra aslinda penalti olmadigina kanaat getirdim ve fikrimi degistirdim gibi bir yazi yazmisti. Hadi Fistan biraz daha izlersen belki aslinda topun aslinda orada olmadigini ve bunlarin hep illuzyon oldugunu bile gorebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Abi bunların ses kaydi alınıyor..

Oyle bisey varza yarin lisanslarını yırtmalılar adamlarin..

Ha biz yusuf namoğlu istifa derken ağlamayin çeken ultRaslan bu gece aglamis ilahi adalet.

Tunç'un dedigi gibi, kendine olunca ağla rakibe olunca bundan zevk al, gul dalga gec yaparsan bu duzen devam eder..

Ulkede hakemler les gibi komplo yok(bunu diyen gs taraftarı) bunu düzeltmek için de bir araya gelsin o zaman taraftar grupları.

Sosyal medyanın bu kadar güçlü olduğu bir devirde çözerse bunu yine halk çözer

@sotto

Dun sana attigim mesaj bu..

Konuyla ilgili isinize gelmeyen duzgun mesajlari yok sayip trollere verilen cevaplari cımbızla cekerek konuyu derail eden sizsiniz valla..

Daha ben mesaj atmadan onece de ona verildu buna verilmedi tartışması dönmüş zaten.

Benle kişisel problemini cozmek yerine konuya odaklanirsan 1 gram ileri gitmesine faydan olur..

Konuyu derail eden gs taraftarının bize komplo yapiyorlar. Hakemler şikeci gibi soylemleri. Sucluyu baska yerde arama
Sosyal ağlarda paylaş

Bak sikinti su. Disarida olan bircok seyi forum icine tasimamiz. Mesela bana ne di mi Ultraslan'in ne dediginden. Ne bu forumu ne de beni temsil ediyor.

Ben burada yorum yaptigim zaman Besiktaslilar diyorsam seni kastediyorum, Darki kastediyorum falan filan. Yoksa X taraftar grubundan banane.

Su dunku macla yazilacak ne var? Su pozisyonun neden VAR'a gitmedigine bakilmasi lazim dedik bitti. Cidden Yusuf Namoglu kim yani. Ne diye koruyalim ne diye savunalim. Isini duzgun yaparsa sevilir yapmazsa gorevine son verilir.

Komplo yok, elbette yok. Ne komplosu gecen sene bu takim sampiyon oldu zaten boyle bos islerle gelecek halimiz yok.

Burada mantiksiz olan biz bu pozisyonda bir gariplik var dedigimizde, ee siz savunmuyor muydunuz bu adami diyip olayi alakasiz yerlere cekmek. Birincisi siz kim, ikincisi savunmus da olabiliriz bu yine dun geceki pozisyonu tartismamiza engel degil..

Seninle ilgili negatif bir dusuncem/sikintim yok. Sadece cidden her mesajinin GS odakli oldugunu dusunuyorum. Bu penalti degil bu iste bir gariplik var diye acik acik yazamiyorsun mesela. Hemen ilk attigin mesaj VAR olsaydi Mariano'ya da bakilmasi lazim oluyor neden - illa birsey bulacaksin cunku. Hani size hak veriyorum ama gene de hakli degilsiniz tarzi. Kastettigim bu.
Ben kac defa BJK forumuna bu kararda bir sikinti var diye ne dusunuyorsam yazmisimdir mesela. Galaktik komplo diye birsey olmadigini en cok yazan benimdir heralde zaten. Gidip GS baskani, taraftar grubu agliyorsa da benim elimden birsey gelmiyor bence de GS baskani biraz daha sakin oturakli olur boyle 3 gunde bir aciklama yapmaz. Da ne yapalim yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim foruma dun aksam penalti var veya yok yazmama sebebim en basta karar verememis olmamdi.

Besiktasta icerken arkadaslarla goz ucuyla bakiyorduk maca, penalti olunca daha dikkatli izledik son 3-5dkyi kalan 85dk noldu desen macla ilgili fikrim yok sdfad

Penaltıyı cep telefonu ekranindan onlarca kere izledik masadaki 5 kisi herkes farkli gorus bildirdi.

Penalti
Temiz
Kobyali faul yapmis diyen oldu.

Sahsen ben tekrar tekrar izlememe ragmen once serdar mi bozuyor adami yoksa once topla mi oynuyor kararsız kaldim. Var odasindaki adamlarin da benzer seye baktigini ve en sonunda once rakibi bozuyor düşüncesi ile boyle karar verdiklerini düşünüyorum. Bunun doğrulu yanlışlığı zaten tartışılır kaldi ki onceki sayfada da yazdim. Var hakemi de hata yapar yani.

Var buna penalti dedi diye penalti kesin gibi bir sey denemez onlar da insan hata yapar. Ben bunu dediğimde olmaz hata bu art niyet bu sike falan gibi cevap gelince zaten mantikli duzeyde tartisma imkani kalmiyor.

Mesajlarin gs odakli olmasının 2 sebebi oldugunu düşünüyorum.

Seni tenzih ederek buradaki bir takim gsli arkadaşların cirkin usluplarina ve kisisel saldirilarina cevap vermek icin ozellikle onlarin seviyesine inmeye calismam. Ikincisi de algida secicilik olabilir. 1.si daha muhtemel tabi sdfad

Boyle cevaplarda da ozellikle daha once kendileri tarafından ortaya konulan argumanlari sunmaya calisiyorum ki bir nevi ayna tutarak kendilerini gormelerini saglayayim.

Yoksa ne gs dusmaniyim. Ne futbol fanatiği. Ic sahada maclari takip etmeye calisiyorum. Son 2 yilda is yoğunlu yuzunden cok sayida tv maci da kaçırdim zaten.. oyle mac izlerken de cevremdekiler ile ne pozisyon dalasina girerim ne maci izlerken kendimi yer bitiririm. Buradaki halim dedigim insanlara karsi taktigim bir maske yani

Burada derdim insanlarin her seyi kendilerine yontup oyle yorumlamalari. savasim bununla yani gs ile veya taraftarı ile degil. Dedigim algida secicilik kismi burda devreye giriyor.

Bir baska topicte les agizli cirkin usluplu bir adama yarin bir gun x takimi cikip "bileti 1905 lira yaptik cunku gs sikeci" diye sifir kanit açıklama yapsa gs şikeci konumuna mu düşecek bunu anlatmaya calistim istarla anlamadi.
Sosyal ağlarda paylaş

Su pozisyona bakıp orta hakemi pozisyonu incelemesi amacıyla uyarmayan VAR hakemi icin "insan hata yapar" yorumunu yapanın da niyeti o VAR hakemi kadar bozuktur.

Bunun yanında 2 hafta once TFF istifa, MHK istifa diye bagıranların, 2 hafta sonra baska bir takım TFF istifa, MHK istifa diye bagırdıgında "eee 80 darbesinde nerdeydiniz" gibi sacma bir onermeyle VAR donemi oncesinde suan ile karsılastıralamayacak olaylara gonderme yaparak kıs kıs gulmesi ise en basit tanımıyla iki yüzlülüktür.

Ayrıca burda gelip yazanların bir kısmının da problemi anlamadıkları asikar, bu olayın pozisyonun penaltı olmasıyla, olmamasıyla, hakemin hata yapmasıyla, yapmamasıyla bir alakası yok. Suan kulubune sistematik olarak bir saldırı altında. Galaktik komplo falan degil. Cunku sistematik oldugunu gorebilmek icin x sene oncesine geri donmemiz gerekmiyor aynı gun, aynı saat icinde gerceklesen olaylara verilen cezalardan bu saldırı gayet acık secik bir sekilde belli oluyor. TFF, Fatih Terim ile olan kisisel hesaplarını Galatasaray'a saldırarak odetmeye calısıyor. Arada baska amacları varsa da ona da katkı saglıyor.

Burdan super kupa ilk macında macta cuneyt cakırla baslayan komik VAR kararlarına donmeyecegim. Sadece son 2 futbol haftası yeterli:

1. Teknik direktorumuz, ki kendisi TFF tarafından kucuk dusurulecek sekilde kovuldugu icin tazminatını talep ettigi ve aldıgı icin zaten TFF ile sorunluyken, hic bir fiziksel mudahalede bulunmadan, sozleri sebebiyle 7 mac ceza aldı, rakipte kavga baslatan tokat atan adam 8, hadi o futbolcudur dedik karsılastırılamaz olsun cezası, bizden yardımcı td hasan sas futbolcuya saldırıp 8 mac ceza aldı. Fiziksel mudahaleye 8, sozlu olarak tepki gostermeye 7 mac ceza verildi.

Hic Senol Gunes hakeme kufretmisti ona 1 mac vermislerdi, falan gibi bir karsılastırmaya gitmeye gerek yok. Kararın kendi bulundugu ortam icersinde sacmalıgı ortadadır.

2. Aynı gun icinde fenerbahce ve galatasaray takımlarının ikisi de sitelerinden acıklama yayınladılar. Kufur yok, hakaret yok. İkisi de kendi bakıs acılarından adalet istiyoruz temalı yazılar yazdılar. Haklılıklarını bir kenara koyarak fenerbahce takımı sevk bile edilmedi, bizim baskanımız 60 gun hak mahrumiyeti cezası aldı.

3. TFF cezaları CL macımıza 4 saat kala acıkladı. Peki diyelimki cezaların o saatte acıklanması gerekiyordu. Bir UEFA organizasyonunda TDmiz yine icinde hakaret bulunmayan bir sekilde buna tepki gosterdi. Ertesi gun Fenerbahce TDsi Koeman, yine bir UEFA organizasyonunda TFFnin verdigi kararlara tepki gosterdi. Fatih Terime 3 mac ceza verilirken, Koeman sevk edilmedi bile. Bu olaylar arasındaki sure 24 saat bile degil bu arada.

4. Kotu oynanılan bir macta, ki bunun hic bir onemi yok, Galatasaray takımı one geciyor. dakika 90 ceza alanında bir oyuncu yere dusuyor. Hakem penaltı noktasını gosteriyor. Hakem o acıdan oyle gorebilir. Hakem kosarken yanılıs gorebilir. Hakem yanlıs yorumlayabilir. Bunların hepsi senelerdir konustugumuz seyler. "Hakem insandır hata yapar". Ama bugun VAR denen bir sistem geldi. O yuzden zaten artık 6 sene once bize karsıda sacma bir penaltı verilmisti argumanı bugun onemli degil. Hakem yanlıs gordu ise, pozisyon penaltı olmayabilir ise VAR hakemi orta hakemi uyaracak pozisyonu izletecek. Pozisyonu cozmek icin kulaklıktan 2 dakika konusmak zorunda kalıyorsanız pozisyonun izlenmesi gerekiyordur. Ama ne akla hizmetse pozisyon izlenmeden olmayan bir penaltı veriliyor ve GS puan kaybediyor.

Orta hakem gitse, izlese kararını degistirmese. Ben soverim ama birisinin de cıkıp hakemin yorumu bu demesine bir sey diyemem. Hakem bence haksız ve yorumu yanlıstır ama diger kisi yorumunda haklıdır. Ama konu Riva da bulunan, konusmaların dinlenemedigi bir odada, acık ve secik bir sekilde VAR yonetmeliginin izlemesi gereken diye belirttigi bir pozisyonu izletmek icin hakemi cagırmamak ya da hakemin bu cagrıyı reddetmesi sistematik bir saldırının son ayagıdır.

Dun aksamdan beri biriktirmistim. Bir daha da bu sacmalık hakkında yazmayı dusunmuyorum. Digiturkplay den aldıgım icin ligi iptal edemiyorum. İptal edince paranın ustune yatıyorlar. Bir daha satın almamak dısında da buna verilecek benim adıma bir tepki yok. Soylentilere gore 120k kisi iptal ettirmis lig tvlerini. Gercekligini bilmiyorum. Ama dogruysa yılda 10milyon kusur lira zarar demek, bu ligde adaleti saglamanın tek yolu yayıncı kurulusun cebi aracılıgıyla TFF ve kulupler birligine baskı yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...