Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mehmed: Bir Cihan Fatihi (2018) - Kanal D

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

bu gibi roller taninmis degil taninmamis oyunculara oynatilir genelde, ne demek oyuncu yok?

ha ulkeyi sanatsal olarak cole cevirdiler, ac kalirim diye kimse tiyatrocu olmay filan kasmiyor herkes vasifsiz seri uretim dizi pesinde.

kenan imirzaliogluda iyi bir oyuncu degil ayrica, kivanc tatlitug bile daha iyi giderdi bu role ki 5 sene once boyle birseyi diyecegime ben bile inanamazdim. allahin kutugu olarak basladi baya baya gelistirdi kendini cok sasirtici oldu. keske araba sahnesini unutabilsek -_-

ihtiyaci olan icin gunluk baskalari adina utanma dozu

https://www.youtube.com/watch?v=Q833SyVLgDU

Sosyal ağlarda paylaş

bence de tanınmamış kişiler olmalı. dünyanın en popi dizisi got'ta mesela birkaç istisna hariç hepsi bilinmedik isimlerdi. (en bilineni de zaten erken mefta oldu, lol) mesela ben her ne kadar oyunculuğunu beğenmesem de kanuni'de hürrem için meryem uzerli getirmişlerdi. iyi olmuştu yeni bir yüz vs., halit ergenç kadar onun da payı oldu dizinin tutmasında, o derece.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Süreç olarak evet ama dizi içinde bu sefer konu ağırlaşıyor, çekimler uzuyor, yavaş çekimlerle süslicez, süre uzatıcaz diye yırtıyorlar. Ben bütünlüğün korunmasıyla ilgili dedim onu. Vatanım Sensin de mesela son sezon herhalde daha uzamaz dizi, 2 sezonda bitecektir. Orada da adam var, adamın ailesi var, her üyenin kendi hayatı, evlenmek istediği, evlenemediği kişiler var, arkada bir özgürlük mücadelesi var, efelerin olaya bakış açısı var, inönü var, mehmet akif ersoy geldi şimdi falan derken dolu dolu gidiyor. Kurgu anlamında çok alt hikaye ana hikayeyi tamamlıyor, seyredecek bir şeyler çıkıyor illa diye demek istedim. Diğer türlü tek ana hikayede 3 kişinin çevresine olan etki tepkilerini izliyosun o kadar. Ek bişeyler lazım içeri, Çandarlı'nın bakışı, fikri, istekleri de önemli mesela onu verecekler belli ki, orhana devam etmeliler mesela, tahta çıkamadı gg oldu daha görmiyelim olmasın, yaşadığı kadar görelim ayrı şekilde...

Anladım abi haklısın. Benim korkum işte gereksiz filler dramalar yani. Konu bütünlüğüne etkisi olan her tarihi karakterin dizi anlatımında bulunması daha iyi olabilir evet. Orada iş senaristlere düşüyor biraz. Böyle bir dizide ve hitap ettiği kesime realist yaklaşımlarla karakterleri sunacaklarına pek ihtimal vermesem de olması gerekli tabii.

Bezerye said:

Faşistlikle ne alakası var abi :D adam değişik bir bakış açısı sunmuş beğenirsin veya beğenmezsin.Kaldı ki yazdığı şeylerde ki haksızlıklara söz etsen anlıycam ama genelleyerek bunu savunuyorsun.

Dedikleri yüzde yüz veya yüzde elli doğru olabilir veya olmayabilir ama bunlar düşünülmeyecek veya göz ardı edilebilecek gerçekler değiller. Senin ülkende medya tamamiyle propaganda aracına dönüşmüşse sende aklı selim bir birey olarak kuşkucu yaklaşabilirsin olaylara.

Yoksa Fatih Sultan Mehmed Atatürk ile beraber Türk ulusunda öne çıkan en taşaklı adamlardan birisi.Bence de dizisi filmi olmalı insanlara anlatılmalı ama misal objektif olduğu düşünülen tarihçiler bu adamın kendini osmanlıdan çok istanbulu aldıktan sonra romanın devamı gibi gördüğünü islama aykırı olan bir çok şeyi belki de yapan ilk padişah olduğunu söylüyorlar(heykele girememiş ama gidip kendi portresini çizdiriyor misal) yüzde 90 bunların hiç birisini vermeyecek bu diziler olumsuz yanlarını göstermeyecekler objektif bir bakıştan çok ecdad gazı üzerinden dönecek yine konu keşke aksi olsa da bizde severek izlesek göt olsak.

Ya dostum mevzu o değil, alakasız bi şekilde bu forumda da şöyle şeylere başlık açılıyor diye shitpost yollanması. Konumuz herhangi bir ideoloji pompası ya da propaganda üzerine değil. Yani şunu bir seyir ürünü olarak görüp üzerine sinamasal bişeyleri konuşmak zor değil, batacak da bi durum yok. Bu forumda her türlü şeyi konuşuyoruz zaten. dersin ki şeriat geliyo foruma sdf...
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu fatih'in ideolojileri üzerine taşırsanız, siyaset başlığına taşısınlar orada birbirinizi yiyebilirsiniz bence.

dizi olarak da ilk sayfadaki post her şeyi açıklamış zaten. tamamen algı oyunudur bu tarz diziler. aynı şeyi her ülkenin başındakiler yapar. savaş çıkacağında abd'nin savaş filmleri pompalaması da buna bir örnektir.

şimdi de işte fatih'in torunlarıyız mesajı veriliyor. osmanlı tarihindeki tek büyük lider çünkü kendisi. peşinden gelen kanuni gibi aptallar olmasaydı, osmanlı başka bir noktada olabilirdi fatih sayesinde.

dizi çöp. format yanlış. süre uzun. casting berbat. zaten türkiye'deki iyi oyuncuların sayısı bir elin parmaklarını geçmez, çoğu da yaşlandı. yenisi de gelmiyor. gelse bile içerisinde bulunabileceği düzgün bir tane bile proje olmadığı için kendini geliştirme fırsatı bulamıyor. yani artık üzerinde çok düşünülmesi gereken bir konu değil. ülkedeki her şey gibi sinema da bitti gitti.

umutları netflix'in çekeceği türk süper kahraman filmine bağlı bir sinemamız var artık gerisini siz düşünün işte. geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Üstteki konuya şöyle katılmıyorum, bu ülkede o zaman Asker dizisi çeksen TSK propagandası, tarihi dizi çeksen Osmanlı propagandası, Cumhuriyet dönemi dizisi yapsan CHP propagandası, Atatürk yalakalığı olacak. Yani ne yaparsan yap patlaksın.

21.yyda isini dogru yapmaya calisan yasalara ve diger insanlara saygili kimselerin oldugu bir dizi olsa baya supriz olur aslinda, turkiyede hic denenmemis bir konsept.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...