Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tiny House sorusu

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

maksat sıfırdan ucuz ev sahibi olmak ise şey görmüştüm reddit'te. 6-7 tane falan kallavi gemi konteynerini birleştirip ev yapıyorlar. her şey çok iyi ama tek sıkıntısı telefon çekmiyormuş içinde doğru düzgün. normal bir evin 3'te 1'i fiyatına falan çıkıyor diyordu yapan adam yanlış hatırlamıyorsam.

BU kadar uğraşacağına git prefabrik evlerden al çok daha rahat edersin abi...

Serdar kılıç bile 2 katlı odun ev yaptı tek başına 7 ayda
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:

dana22 said:

yikmaya geldiklerinde cekersin ..de calinmasini nasil onleyeceksin..haberlerde vardi elemanlar once vinc calip adamin konteynerden bozma yapisini bilmem kac kilometre oteye goturuyordu..

Bak bu doğru; güzide ve temiz ruhlu Anadolu köylümüzün başında durmadığın an 600 ceviz fidanını söküp götürdüğünü, 50 küsür zeytin ağacının mahsülünü sahibinden önce toplayıp kaçtığını gördü bu gözler.

Başında durmazsan olacak iş değil.

Askere gidene kadar bende biraz temiz ruhlu anadolu insanına dair umut vardı ama askerden sonra bakışım bayağı bir değişti. Şu üstteki hareketin gerçekleşmesi hiç de garip gelmedi
Sosyal ağlarda paylaş

abi rica ediyorum ya, bunlar çok basit işler. nerede büyüdünüz siz nası bi balkondan dışarı burnunu uzatmamışlıktır. köyde bahçede millet çalışıyor elektriği suyu buluyor, o sebzeler meyvelerin bi marketten öncesi de var (=

kanalizasyon için, zaten bahçedesin paşalar gibi kuyunu kazdıracaksın gerisini düşünmene bile gerek yok, zaten tek g*t ile o kuyuyu 50 yılda dolduramazsın. sen doldurana kadar zaten toprağa çoktan karışmış olur sen onu domates diye yemiş olursun bile. çoluk çocuk varsa ya kuyuyu derin, ya da 2-3 yılda bir istersen vidanjör getir.

elektrik için kimseye iş takibi yaptırmazsanız da bağlanır, baya kafana kasketi geçir, yürü tedaşa, böyleyken böyle "bahçamın elanktriği yok" de, vermediklerinde git ziraate şikayet et, tarım hayvancılığa şikayet et, memur milleti "şikayet"ten tırsar zaten, tedaş da özelleştirilse de devlet malı sayılır aslında.

su için de ya drenaj vurdur önce bi ziraatçi filan getirip tespit ettirip, ya da uğraşamam masrafıyla diyorsan çek en yakındakinden, üstüne de bi saat tak m3 hesabıyla öde. (edit: unutmuşum, drenaj vurdurur su çıkarırsan bile saat takabiliyorlar, takıyor olmaları lazım, yani saatini taktırmayan çoktur da, hani yine de onu da takip et sonra başına sıkıntı çıkarmasın, mantığa bak lan benim bahçemdeki suyu bana m3 üzerinden satacak p...venkler, gel de sinir olma)

(bu arada kanalizasyon hariç diğer ikisini tarım hayvancılık şubelerinden birine gidip nerde yaptırılır prosedürü neler öğrenebilirsin, biraz girişkensen orada sıra bekleyen köylüden bile öğrenirsin lol)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...